Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#13876 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

zigson wrote: 15/11/2022 01:53
skrbavi-admin wrote: 14/11/2022 23:15 jarane vozio si auto probo i ispravnom ti trazis mane.... svaki ima mane kad ga se ubije i prodje sito i reseto....mjenjac kao i svaki trazi odrzavanje i popravke kad dodje vrijeme, popravke dsga nisu sica, cak ni samo odrzavanje jer u njega ide 3 4 stoje ulja.... opsteprihvaceno nepisano pravilo je da se ulje mijenja na oko 60000 km te gledat odstranit piljevinu..... kao sto si sam vidio sve je to kul i fensi dok radi, kad pocne zajebavat razmislja se o prodaji u dijelove.... servisera u bih za mjenjace da valja ima na prste jedne ruke...7ica je grdna sprijeda da jebe rak raka al posto je Mongoloidistan operisan od Romantizma i Renesanse moze kod bosnje bit mis ljrpote..... pa eto sretno
Tebi grdna meni ne, pogotovo u led varijanti.
Ovo ostalo si nasrao pofino da prostis, svasta rece slabo odgovori, da ti se zahvalim nemam na sta :thumbup: :bih:
Ako se nekome svidja golf 7 a ne pezo 308 ili sta znam odma je bosnjo, mongoloid.
kvalitet sive mase u bih je uvijek bio signifikantan pokazatelj drustvenog stanja.... samim tim i jadan izbor auta

a za sranje si u pravu skroz, bosna ga je puna. sranja.

da je bar seat leon u pitanju pa hajd
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#13877 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

skrbavi-admin wrote: 15/11/2022 06:41
zigson wrote: 15/11/2022 01:53

Tebi grdna meni ne, pogotovo u led varijanti.
Ovo ostalo si nasrao pofino da prostis, svasta rece slabo odgovori, da ti se zahvalim nemam na sta :thumbup: :bih:
Ako se nekome svidja golf 7 a ne pezo 308 ili sta znam odma je bosnjo, mongoloid.
kvalitet sive mase u bih je uvijek bio signifikantan pokazatelj drustvenog stanja.... samim tim i jadan izbor auta

a za sranje si u pravu skroz, bosna ga je puna. sranja.

da je bar seat leon u pitanju pa hajd
Otisao ja u zivinice trazi covjek za leona 18500, usao provozao i sokirao se :mrgreen: kvaliteta ni priblizno golfu 7, zvucna izolacija, unutra, vani.. jos 1.6 :run: tako da big no
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#13878 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

sto nisi u leona sa matriks svjetlima uso a ne u onaj invalidski s popusticom od 20000 maraka
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13879 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Samo Matrix Allaaam
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#13880 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

skrbavi-admin wrote: 15/11/2022 09:43 sto nisi u leona sa matriks svjetlima uso a ne u onaj invalidski s popusticom od 20000 maraka
Sigurno je bolji :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13881 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

zigson wrote: 15/11/2022 01:53
Evolution_IV wrote: 14/11/2022 23:08 pucaju plastike na farovima, ostalo ok...eh da, nije f1 papucica :D
Izvinjavam se "f1 sape" :lol:
Koliko vidjeh limarija i ostalo je u bas odlicnom stanju ostaje jos kod majstora da se odvuce.
Danke :mrgreen:
ama kakav f1, u tome je fol, veze nema sa f1 mjenjacem, ja bi ih nazvao poluga prekidac :lol: :skoljka:
ITNet
Posts: 998
Joined: 30/09/2016 11:47

#13882 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ITNet »

E cuj kvaliteta u Leonu nije ista kao u Golfu, Pa sve isto unutra svaka tipka, motori i sve ostale nebuloze :-) Sjedi u nekog FR Leona ili Cupru pa onda reci da li vrijedi dati za isti auto 10-20k vise u nekim varijantama samo zbog nekog znaka i vanjskog izgleda :lol:
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#13883 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

ITNet wrote: 15/11/2022 16:29 E cuj kvaliteta u Leonu nije ista kao u Golfu, Pa sve isto unutra svaka tipka, motori i sve ostale nebuloze :-) Sjedi u nekog FR Leona ili Cupru pa onda reci da li vrijedi dati za isti auto 10-20k vise u nekim varijantama samo zbog nekog znaka i vanjskog izgleda :lol:
Vrijedi R 20k vise od iste te Cupre nek je sve isto 😁
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#13884 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

kad ti je 1.6 No sto si isao u startu covjeka da zajebavas ?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13885 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

lavor unutra :mrgreen:
ITNet
Posts: 998
Joined: 30/09/2016 11:47

#13886 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ITNet »

zigson wrote: 15/11/2022 16:38
ITNet wrote: 15/11/2022 16:29 E cuj kvaliteta u Leonu nije ista kao u Golfu, Pa sve isto unutra svaka tipka, motori i sve ostale nebuloze :-) Sjedi u nekog FR Leona ili Cupru pa onda reci da li vrijedi dati za isti auto 10-20k vise u nekim varijantama samo zbog nekog znaka i vanjskog izgleda :lol:
Vrijedi R 20k vise od iste te Cupre nek je sve isto 😁
U kome smisliu vrijedi? Jel vrijedi toliko vise samo to sto ima 4x4? Mislim svako ima svoj ukus i sta mu se svidja itd...Cupra dere R-a na roling startu i brze ubrzava jer je laksa, pa nije beze VW zabranio 4x4 pogon u Leonu (mozes ga dobiti samo u karavan izvedi Cupre) da ne pravi sam sebi konkurenciju :lol: Vrijedi li neki GTI koji je bio nov skuplji za 20-25k od Cupre? dobijes 50/60 konja manje u GTI-u :lol:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13887 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

GTI 7 se mogao kupiti za 60k KM.
Leon Cupra bio 35-40k KM? Gdje?
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#13888 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

kabal1337 wrote: 15/11/2022 16:39 kad ti je 1.6 No sto si isao u startu covjeka da zajebavas ?
Zajebavalo mi se.

A da ti odgovorim bio bi je tad 1.6 sasvim ok da je sve ostalo uredno bilo. Procitaj nekad s razumijevanjem prije nego pokusas pametan ispasti
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13889 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

sime_cipol wrote: 15/11/2022 17:04 GTI 7 se mogao kupiti za 60k KM.
Leon Cupra bio 35-40k KM? Gdje?
Ja mislim da je GTI 7 bio skuplji za nekih 10 do 15 hiljada...mozda prije fl varijante po toj cijeni poslije tesko

Leon Cupre odnosno Seat je pod nadzorom Audija. Glavne odluke se donose u VW grupaciji ali Seat je generalno pod nadzorom Audija, kao sto je Skoda pod nadzorom VW, ako nije bilo kakvih promjena.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13890 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Image
Clanak iz 2021. Golf 8 GTI.
Sedmica je bila jeftinija
ITNet
Posts: 998
Joined: 30/09/2016 11:47

#13891 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ITNet »

sime_cipol wrote: 15/11/2022 18:35 Image
Clanak iz 2021. Golf 8 GTI.
Sedmica je bila jeftinija
Da malo sam ja pretjerao sa cifrom kako se o R-u pricalo htio sam reci bar 10-15k preko kako gore covjek govori.
Poenta su neki paketi opreme 2018/2019 Cupru sa metalik bojom i skoro full opremom si mogao uzeti za 50-60k a GTI-a si mogao nakuckati i do 80k kontas? Da mogao se uzeti gti za 60k sigurno neki bjeli go ko pistolj sto kazu :D

Poenta je bila ta neka prica da neki Seat izgleda jeftinije od Golfa a 95% nekih stvari su iste i u svakom vozilu iz grupacije ako ih usporedis sa adekvatnim modelima, na kraju ipak placas nesto vise para za GTI-a a dobijas sporiji auto istog kvaliteta, normala o ukusima se ne raspravlja

@artur morgan Da u pravi si za Audija i Seata to je najvise jer imaju svoje Racing departmente jos prije VW i onda su samo nastavili da rade skupa i razvijaju stvari jer kroz motorsport najvise dolaze nove tehnologije i nova rijesenja, na Cuprama mozes naci Audi logo na diskovima, motoru itd... A VW do nekog Paris Dakra i WRC pola kojeg su izbacili nista sto se motorsporta nisu uradili u zivotu, VW samo dodje i pokupi sta je njima interesantno od ovih i napravi GTI-a :D

Ta reklama ti ne pomaze u argumentima haj ga sad kupi za te pare :lol: Vidis te rijeci, vec od...pa one te malo jebu, odes da ga kupis za te pare i skontas da imas jos :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23411
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13892 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Gubis se...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13893 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Moj drug novog 7 GTI platio 85000 KM.
Doduše onaj dodatni paket je imao, malo više konja i finu opremu.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13894 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Bas gledam trenutne cijene

Trenutno Golf 8 GTI sa DSG mjenjacem u BiH kosta po kataloskoj cijeni oko 72.700 KM, sa rucnim oko 68.800 KM.

Koliko vidim samo Golf R dolazi uvijek sa 4 motion. Ne radi konfigurator pa ne znam mozeli se u druge modele ubaciti. Cudno da nema ni jedan drugi 4 motion u cjenovniku
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13895 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

EFD22 wrote: 15/11/2022 19:30 Moj drug novog 7 GTI platio 85000 KM.
Doduše onaj dodatni paket je imao, malo više konja i finu opremu.
Kataloske cijene su uvijek nize, ali kad se doplati dodatna oprema kao sto je tvoj drug uradio i sto se obicno tako radi onda ode gore cijena
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#13896 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

zigson wrote: 15/11/2022 16:38
ITNet wrote: 15/11/2022 16:29 E cuj kvaliteta u Leonu nije ista kao u Golfu, Pa sve isto unutra svaka tipka, motori i sve ostale nebuloze :-) Sjedi u nekog FR Leona ili Cupru pa onda reci da li vrijedi dati za isti auto 10-20k vise u nekim varijantama samo zbog nekog znaka i vanjskog izgleda :lol:
Vrijedi R 20k vise od iste te Cupre nek je sve isto 😁
kad si vec onda takav ekspert onda nemoj od sebe pravit kurtonskog debila na forumu bez potrebe i trazit neciji savjet da bi izreklamiro parajliju viskom od 15000 maraka u mikrokreditnoj.
ITNet
Posts: 998
Joined: 30/09/2016 11:47

#13897 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ITNet »

sime_cipol wrote: 15/11/2022 19:26 Gubis se...
U cemu molim te prosvijetli me :D
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#13898 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

skrbavi-admin wrote: 15/11/2022 19:48
zigson wrote: 15/11/2022 16:38

Vrijedi R 20k vise od iste te Cupre nek je sve isto 😁
kad si vec onda takav ekspert onda nemoj od sebe pravit kurtonskog debila na forumu bez potrebe i trazit neciji savjet da bi izreklamiro parajliju viskom od 15000 maraka u mikrokreditnoj.
Opet ti nasra i pokaza svoju maloumnost i uskoumnost sa tim pretpostavkama.
Jad vjerovatno i uzivo kad si toliki na ovom forumu, svoju isfrustriranost lijeci negdje drugo, mada takvi kao ti je i lijece online :thumbup:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#13899 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

kako je lijepo vidjeti svjedodzbu da je BIH puna bosnjakomongoloida i to rasnih / prvoklasnih.... hvala sto me podsjecas u kakvoj vukojebini sam bio....

al jesam glup sam kad takvim uhljupima izadjem ususret da im dam savjet neznajuci kakva nesorta mi se obraca.....
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#13900 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

skrbavi-admin wrote: 15/11/2022 19:59 kako je lijepo vidjeti svjedodzbu da je BIH puna bosnjakomongoloida i to rasnih / prvoklasnih.... hvala sto me podsjecas u kakvoj vukojebini sam bio....

al jesam glup sam kad takvim uhljupima izadjem ususret da im dam savjet neznajuci kakva nesorta mi se obraca.....
Nek si vala otisao da smrdis negdje drugo.
Ocigledno da si ti najgora nesorta ali to je u tvojoj glavi drugacije.
Savjet ti je bio za 10 buraz.
Opet frustracije, sta je reci. Jad pa jad jbg..
Post Reply