po kojem presedanu bi u tom slucaju sloveniji i hrvatskoj bilo dozvoljeno da izadju a u isto vrijeme da bosnu poklope? mislim, donekle se to desilo ionako.Banksy wrote: ↑22/06/2020 17:57 Vojna akcija bi bila legitimno djelovanje s ciljem očuvanja integriteta zemlje, Bosna bi izgubila svaku legitimaciju i međ. priznanje, Hrvatska bi sigurno izašla, ovako ili onako, ali uz siguran i dogovoren amin Srbije, a Bosnu bi raščerelili - Hercegovinu po banovini '39 Hrvatskoj, ostatak Srbiji. I sve kao unutarnja stvar jedne suverene (Yu) zemlje, bez ino intervencija i opravdanosti miješanja u njene unutarnje stvari.
edit, mnogim Srbima i Hrvatima to ne bilo tako strašno, taj raspad Bosne i pripajanje "maticama", ali za većinu Bošnjaka to bi bio kraj priče.
Ogorčeni ste i ljuti na postratne pljačke bošnjačkih elita i srozavanje Bosne na bliskoistični feud, ali ne dozvolite da vam taj bijes bude prepreka normalnom i zdravom rasuđivanju.
po kojem bi presedanu u slucaju dizanja ruke bosna bila unutrasnja stvar jedne suverene zemlje (YU) a hrvatska i slovenija ne bi bile unutrasnja stvar te iste zemlje?
