Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11626 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

DEMONIKA wrote: 09/07/2020 19:44
Connaisseur Karlin wrote: 09/07/2020 19:35
DEMONIKA wrote: 09/07/2020 19:32

živa istina
evo ja i dan danas da vidim ženu da će me pilotirati, ja bih napustila avion i čekala drugi
a sigurno bi izasla kao kad bi vijdela zenu koja dodje provjeiriti manji kvar na motoru :D

zene koje misle kao ti jednostavno nemaju dodira sa svijetom avijacije :-D
nikakvog, osim da sjedim i čekam koktel i hranu kad uđem u avion, toliko o mom pilotiranju :D
ovdje govorimi o predrasudama, koje su IMHO u mnogim slučajevima opravdane :mrgreen:
većinu žena je, u principu, mnogo lakše "izbaciti iz takta"
stoga su, opet samo moje mišljenje, u situacijama kontrole oko prijevoznih sredstava meni za zaobići
a sto cemo sa zenama koje rade u kontolnim tornjevima :D :kiss:

kontrola se testira, oba spola su na isitm treninzima ; piloti/kinje vole svoj posao :-D

vjeruj mi, nema potrebe opravdavati predrasude u doticnom primjeru :-D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#11627 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Guadalajara »

Connaisseur Karlin wrote: 10/07/2020 07:00
a sto cemo sa zenama koje rade u kontolnim tornjevima :D :kiss:

kontrola se testira, oba spola su na isitm treninzima ; piloti/kinje vole svoj posao :-D

vjeruj mi, nema potrebe opravdavati predrasude u doticnom primjeru :-D
neas ti pojma.... :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11628 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

DEMONIKA wrote: 10/07/2020 01:50
saint_mirad wrote: 10/07/2020 01:41
DEMONIKA wrote: 10/07/2020 01:36

Mislim da ne obavlja nikakvu ulogu (osim svrsishodno, s namjerom, ako se baš želi, iz nekih razloga, umiliti ženama)
mislim da to radi zaljubljen muškarac, instinktivno, ne da pokaže da je laf koji može vrata otvoriti, nego da dâ doznanja da mu je stalo (opet, ako nije sociopata koji zna kako izmanipulirati :mrgreen: )
Pa da, instinktivno, ja sam iskljucio opciju u kojoj neko glumi ono sto nije. Otvoris zeni vrata jer smatras da tako treba. No strings attached.
da! s poštovanjem te osobe kojoj vrata otvara, jer je odgojen! Instinktivno, jer je odgojen
pa se moram ispraviti u mojim navodima,
ne radi to samo ako je zaljubljen
nego ako je i odgojen ili smatra da tako treba
oboje pisete o Bontonu, a bonton obuhvata niz pravila ponasnaja i ljepih manira, pokupljenih iz raznih povijesnih perioda , stoga Bontonsko ponasanje, je u sustini, bazirano na starim , ali i novim manirima; eh, otvaranje vrata automobila od strane muskarca je manir porijkelom iz visokih drustvenih klasi ( iz istih potjece boonton) ; otvaranje vrata od strane vlasnika ili vlasnice auta bilo kome j elijep gest :)

uostalom, poslije odredjenog perioda, muskarci prestanu otvarati vrata automobila zeni, zasto :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11629 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

DEMONIKA wrote: 10/07/2020 01:22 valjda su maniri uvijek poželjni,
a ne samo surove strasti i borba za dominacijom
ja uživam da mi se otvaraju vrata
jedno vrijeme, davno, dok sam bila mlada i puna tih nekih ideja o vratima :mrgreen: , uvijek sam se kofrčila kad mi momak otvori vrata, pa bih ga napala u stilu deba štaš mi ti vrata otvarat znam i ja sama
i onda je sve leglo na svoje :mrgreen:
Dobro je da je leglo na svoje.

Boldirane reakcije sve više ubijaju džentlementsko ponašanje i manire. Feminizam ga sve više ubija. Kako ima vas koje smatrate da niste nesposobne i da možete same sebi otvoriti vrata tako s druge strane ima i vas koje smatrate da vam se samo žele uvući u graćice. Istina je uglavnom nešto sasvim drugo.

I onda dođemo do onoga kad mnoge žene kukaju gdje su nestali pravi muškarci... nestali su jer ste ih otjerale ili im ne dajete da dođu do izražaja.
Ako si feministkinja i smeta ti otvaranje vrata - pusti ga neka otvori. Ne udarati mu na stečeni odgoj i manire. Svijet je pun onih koji nisu odgojeni i koji nemaju manira.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11630 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 10/07/2020 07:32
DEMONIKA wrote: 10/07/2020 01:22 valjda su maniri uvijek poželjni,
a ne samo surove strasti i borba za dominacijom
ja uživam da mi se otvaraju vrata
jedno vrijeme, davno, dok sam bila mlada i puna tih nekih ideja o vratima :mrgreen: , uvijek sam se kofrčila kad mi momak otvori vrata, pa bih ga napala u stilu deba štaš mi ti vrata otvarat znam i ja sama
i onda je sve leglo na svoje :mrgreen:
Dobro je da je leglo na svoje.

Boldirane reakcije sve više ubijaju džentlementsko ponašanje i manire. Feminizam ga sve više ubija. Kako ima vas koje smatrate da niste nesposobne i da možete same sebi otvoriti vrata tako s druge strane ima i vas koje smatrate da vam se samo žele uvući u graćice. Istina je uglavnom nešto sasvim drugo.

I onda dođemo do onoga kad mnoge žene kukaju gdje su nestali pravi muškarci... nestali su jer ste ih otjerale ili im ne dajete da dođu do izražaja.
Ako si feministkinja i smeta ti otvaranje vrata - pusti ga neka otvori. Ne udarati mu na stečeni odgoj i manire. Svijet je pun onih koji nisu odgojeni i koji nemaju manira.
Mozemo li se dotaci srzi tog bontona?
Zasto muskarac zeni otvara vrata?
Zasto nije obostrano, da i zena muskarci otvara ako je blize vratima?
Govorim o propisima u bontonu.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11631 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote: 10/07/2020 07:34
MarlboroGold wrote: 10/07/2020 07:32
DEMONIKA wrote: 10/07/2020 01:22 valjda su maniri uvijek poželjni,
a ne samo surove strasti i borba za dominacijom
ja uživam da mi se otvaraju vrata
jedno vrijeme, davno, dok sam bila mlada i puna tih nekih ideja o vratima :mrgreen: , uvijek sam se kofrčila kad mi momak otvori vrata, pa bih ga napala u stilu deba štaš mi ti vrata otvarat znam i ja sama
i onda je sve leglo na svoje :mrgreen:
Dobro je da je leglo na svoje.

Boldirane reakcije sve više ubijaju džentlementsko ponašanje i manire. Feminizam ga sve više ubija. Kako ima vas koje smatrate da niste nesposobne i da možete same sebi otvoriti vrata tako s druge strane ima i vas koje smatrate da vam se samo žele uvući u graćice. Istina je uglavnom nešto sasvim drugo.

I onda dođemo do onoga kad mnoge žene kukaju gdje su nestali pravi muškarci... nestali su jer ste ih otjerale ili im ne dajete da dođu do izražaja.
Ako si feministkinja i smeta ti otvaranje vrata - pusti ga neka otvori. Ne udarati mu na stečeni odgoj i manire. Svijet je pun onih koji nisu odgojeni i koji nemaju manira.
Mozemo li se dotaci srzi tog bontona?
Zasto muskarac zeni otvara vrata?
Zasto nije obostrano, da i zena muskarci otvara ako je blize vratima?
Govorim o propisima u bontonu.
Možete i vi otvarati. Neki bi to sigurno cijenili, a ostali bi bili iznenađeni :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11632 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Yes,yes..ali zasto je bonton i pravila koncipiran tako?
:mrgreen:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11633 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Bloo wrote: 10/07/2020 07:43 Yes,yes..ali zasto je bonton i pravila koncipiran tako?
:mrgreen:
Asking real questions. Zasto muskarci otvaraju vrata ženama, a ne obratno? Rodne uloge zasnovane na pogodite čemu. Patrijarhatu. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11634 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Da li se pridrzavate bontonskog pravila da u restoranu vi zovete konobara?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11635 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Bloo wrote: 10/07/2020 08:00 Da li se pridrzavate bontonskog pravila da u restoranu vi zovete konobara?
S hanumom uvek, čak i u all male društvu često ja pozovem.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11636 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

saint_mirad wrote: 10/07/2020 08:02
Bloo wrote: 10/07/2020 08:00 Da li se pridrzavate bontonskog pravila da u restoranu vi zovete konobara?
S hanumom uvek, čak i u all male društvu često ja pozovem.
Pa zar te ne interesuje zasto je to tako ili samo.prihvatis propis (preporuceni, a ne obavezni)...
Zasto je bontonski propis da muskarac zove konobara, otvara vrata, ulazi prvi u pozoriste, pomaze zeni da sjedne...?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11637 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Tomahawk11 »

Bloo wrote: 10/07/2020 08:00 Da li se pridrzavate bontonskog pravila da u restoranu vi zovete konobara?
Džabe ja njega zovem kad se on pravi da me ne vidi :(
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11638 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Tomahawk11 »

Bloo wrote: 10/07/2020 08:16
saint_mirad wrote: 10/07/2020 08:02
Bloo wrote: 10/07/2020 08:00 Da li se pridrzavate bontonskog pravila da u restoranu vi zovete konobara?
S hanumom uvek, čak i u all male društvu često ja pozovem.
Pa zar te ne interesuje zasto je to tako ili samo.prihvatis propis (preporuceni, a ne obavezni)...
Zasto je bontonski propis da muskarac zove konobara, otvara vrata, ulazi prvi u pozoriste, pomaze zeni da sjedne...?
Vala baš, ko da ste invalidi :D
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11639 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Bloo wrote: 10/07/2020 08:16
saint_mirad wrote: 10/07/2020 08:02
Bloo wrote: 10/07/2020 08:00 Da li se pridrzavate bontonskog pravila da u restoranu vi zovete konobara?
S hanumom uvek, čak i u all male društvu često ja pozovem.
Pa zar te ne interesuje zasto je to tako ili samo.prihvatis propis (preporuceni, a ne obavezni)...
Zasto je bontonski propis da muskarac zove konobara, otvara vrata, ulazi prvi u pozoriste, pomaze zeni da sjedne...?
Samo prihvatis. Praktično je. Ja znam korene tih pravila, ali to je to. Danas se ona koriste takva kakva jesu.
User avatar
alexz
Posts: 270
Joined: 23/03/2010 19:16

#11640 Re: Danasnji "feminizam"

Post by alexz »

Kakvo crno otvaranje vrata i pozivanje konobara. Kad se, pak, prihvati one teške kese iz BiMga, tačno se nanovo zaljubim. :eh:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11641 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote: 10/07/2020 07:43 Yes,yes..ali zasto je bonton i pravila koncipiran tako?
:mrgreen:
Koncipiran je tako da ste vi uvijek dame a mi smradonje po patrijarhatu. Žene ne prde, a muškarci bacaju atomske bombe :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11642 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 10/07/2020 11:42
Bloo wrote: 10/07/2020 07:43 Yes,yes..ali zasto je bonton i pravila koncipiran tako?
:mrgreen:
Koncipiran je tako da ste vi uvijek dame a mi smradonje po patrijarhatu. Žene ne prde, a muškarci bacaju atomske bombe :mrgreen:
Svi prde i svi trebaju da prde, slobodno i nesputano u svoja 4 zida :oops:
Sloboda vjetrovima!
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11643 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Ništa dok zidarke ne počnu catcallati momke u bermudama koji prolaze pored gradilišta. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11644 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

saint_mirad wrote: 10/07/2020 13:28 Ništa dok zidarke ne počnu catcallati momke u bermudama koji prolaze pored gradilišta. :mrgreen:
Mozda u Njemackoj :mrgreen:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11645 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Bloo wrote: 10/07/2020 13:29
saint_mirad wrote: 10/07/2020 13:28 Ništa dok zidarke ne počnu catcallati momke u bermudama koji prolaze pored gradilišta. :mrgreen:
Mozda u Njemackoj :mrgreen:
Odnekud mora početi. A i naši gastosi možda prekopiraju tu svapsku novotarije.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11646 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 10/07/2020 07:55
Bloo wrote: 10/07/2020 07:43 Yes,yes..ali zasto je bonton i pravila koncipiran tako?
:mrgreen:
Asking real questions. Zasto muskarci otvaraju vrata ženama, a ne obratno? Rodne uloge zasnovane na pogodite čemu. Patrijarhatu. :D
pa jeste i mene jutors zaintigiralo doticno otvaranje vrata , pa sam postavila pitanje o bontonu :D

tko je odgovoran za pisanje bontona, sto je izvor istog :?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11647 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Connaisseur Karlin wrote: 10/07/2020 18:36
saint_mirad wrote: 10/07/2020 07:55
Bloo wrote: 10/07/2020 07:43 Yes,yes..ali zasto je bonton i pravila koncipiran tako?
:mrgreen:
Asking real questions. Zasto muskarci otvaraju vrata ženama, a ne obratno? Rodne uloge zasnovane na pogodite čemu. Patrijarhatu. :D
pa jeste i mene jutors zaintigiralo doticno otvaranje vrata , pa sam postavila pitanje o bontonu :D

tko je odgovoran za pisanje bontona, sto je izvor istog :?
Isti je odgovor. Ima patrijarhat benefite i za zene. :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#11648 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

saint_mirad wrote: 11/07/2020 00:21
Connaisseur Karlin wrote: 10/07/2020 18:36
saint_mirad wrote: 10/07/2020 07:55

Asking real questions. Zasto muskarci otvaraju vrata ženama, a ne obratno? Rodne uloge zasnovane na pogodite čemu. Patrijarhatu. :D
pa jeste i mene jutors zaintigiralo doticno otvaranje vrata , pa sam postavila pitanje o bontonu :D

tko je odgovoran za pisanje bontona, sto je izvor istog :?
Isti je odgovor. Ima patrijarhat benefite i za zene. :-D


koja je konkrrtno beneficija da zenama otvarate varata :?
mali_balon
Posts: 14559
Joined: 12/09/2012 09:57

#11649 Re: Danasnji "feminizam"

Post by mali_balon »

Connaisseur Karlin wrote: 11/07/2020 08:19
saint_mirad wrote: 11/07/2020 00:21
Connaisseur Karlin wrote: 10/07/2020 18:36

pa jeste i mene jutors zaintigiralo doticno otvaranje vrata , pa sam postavila pitanje o bontonu :D

tko je odgovoran za pisanje bontona, sto je izvor istog :?
Isti je odgovor. Ima patrijarhat benefite i za zene. :-D


koja je konkrrtno beneficija da zenama otvarate varata :?
Da se udje iza njih i odmjere im se guzovi
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11650 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

koja je konkrrtno beneficija da zenama otvarate varata
Taj gest je manifestacija dinamike muško-ženskih odnosa gde je muškarac zaštitnik žene i shodno tome radi neke stvari za nju, od otvaranja vrata do cepanja drva, popravke stvari po kući ili već spomenuto nošenje kesa iz supermarketa.
Post Reply