Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#10251 Re: Cijene stanova All about

Post by nekome »

kako neaktivno, valjda izdaju
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10252 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Haris.ba wrote: 08/09/2022 13:06
acuupo wrote: 08/09/2022 11:37 Vjerovatno i najvaznije pitanje je upravo to !!
Sad se isplati prodati ako imas poduzetnickog duha i neku dobru ideju za biznis.

Ili, zamjenis neku nekretninu za neku atraktivniju.

A, nazalost u ovoj drzavi nema pametnije investicije nego u beton. Citam neke racunice na jednom drugom forumu za Split. Gdje ima 17 hiljada praznih stanova. Nekoliko milijardi stoji u betonu neaktivno.
Pa bolje i u betonu nego u dušeku ili banci 8) . Inače slažem se da smo bezidejna nacija što se tiče ulaganja i znamo samo nekretnine kupovati ili benzinske pumpe praviti.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10253 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

To je zato jer su nas braca komunjare 45 godina tako navikavali
:mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10254 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Black swan wrote: 08/09/2022 15:00 To je zato jer su nas braca komunjare 45 godina tako navikavali
:mrgreen:
Ma nije tako. Ima fantasticna knjiga Vladimira Dedijera o buografiji Tita. I u njoj opisuje kapitalisticko kreditiranje seljaka po Zagorju. Preslikano ko danas. Uzimani sh krediti u Ugarskoj i prodavani u Hrvatskoj. Pa ko danas Njemac ima kredit 2%, a ti u Bosni 5 posto.

Tako reci, koji god da je sistem, akumulacija kapitala za investicije je problem.
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#10255 Re: Cijene stanova All about

Post by Ci-Nick »

acuupo wrote: 08/09/2022 11:02 Da se vratimo temi !!
Kakva su razmisljanja u vezi cijena i da li uopste ocekivati neku normalizaciju trzista ne posmatrajuci samo Sarajevo gdje iskreno nema toliko novogradnje trenutno i naravno da je potraznja izrazenija, nego i ostatak drzave npr Tuzla gdje su cijene pa i vece nego u Sarajevu .
Gledajuci kako najavljuju tesku narednu godinu ,da li je ovo uvertira odnosno polazna cijena za ''buducnost '' poslije koje ce se spominjati jedno davno proslo dobro vrijeme kad si stan mogao kupiti po 1800KM/m2 u novogradnji.
Gledajuci omjer dolar naspram eura malo me podsjeca na 2002 godinu kada je dolar imao otprilike istu vrijednost ako se ne varam kao i sada a i razlog je bio ako ne pa i isti, sad Rus. napada pardon oslobadja Ukr. 😑 a tada Am. oslobadjala Ir.
Za vrijeme korone bilo je dosta argumenata kao dobro vrijeme za kupiti!!
Da li je sad dobro vrijeme za prodati ?
Kad se govori o cijeni stanova treba uraditi poređenje sa prosječnom platom.
Ja sam kupio stan u Zenici 2005. godine 72 m2 novija zgrada, 750 KM/m2. U tom trenutku je prosjecna plata bila oko 580 KM dakle m2 za 1,3 prosjecne plate.
Onda su cijene rasle pa je 2008. stan vrijedio oko 1,8 prosječnih plata po m2.
Pa je doslo do krize pa je 2009. vrijednost pala na 1,3 prosjecne plate.
Pa sad opet vrijedi m2 istog stana oko 1,8 prosjecnih plata. Ako padne neće ispod 1,3 ili 1,4.
Tako da je moj odgovor. Prodaj ako ti pravi troskove, nemoj ako ti pravi prihod.
Last edited by Ci-Nick on 09/09/2022 00:23, edited 1 time in total.
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#10256 Re: Cijene stanova All about

Post by forumskivojnik »

Zna li neko da li je Tibra formirala cijene za stanove koje gradi u novoj zgradi kod Grasa i koja je cijena m²?
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#10257 Re: Cijene stanova All about

Post by bumerangss »

zurik wrote: 05/09/2022 15:02
acuupo wrote: 05/09/2022 14:55

Zar ima neko da jos gleda stanove u ST ,cuj 5k 🙃🙃 i sta kazu useljenje u zgradu sa zavrsetkom Vc koridora 😃😃 ili ti 2028
A nisu jos uselili???
Jesu! Pogledajte slike opremljenih stanova na olx-u koji se prodaju
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#10258 Re: Cijene stanova All about

Post by bumerangss »

vanjki wrote: 07/09/2022 06:48
acuupo wrote: 06/09/2022 23:30 Da li je moguce da u Istocnom Sarajevu pored zgrade vlade rs u novogradnji mozes uzeti stan za 1880KM/m2 a ako ide isplata odmah i jeftinije dok na 15 min voznje odatle hoce dva puta vise ??
Posto nisam bas upucen i ne zivim tu da li mi neko moze objasniti to !!
Da li se isplati uzimati/investirati tu ?
U Sumsku ja ne bi feninga investirao dok je vozd tamo.Da mi komsija bude ratni zlocinac.Ne hvala .Ali razumijem da su ljudi prislijeni kupovati tamo zbog strahoviti cijena u gradu
Pa drugi entitet... ako ces 09.01 biti u stanu iz straha od rulje koji vani slave dan rs-a i kad pale svoje badnjake i slična naciolnalistička ludovanja onda možeš a isplati se sigurno jer ce cjene i tih stanova neminivno rasti i to puno brže od rasta cjena u Sarajevu jer grad se jedino tamo moše, širiti bez obzira na sve nevidljive barijere kojih ce nadam se biti sve manje.
Iz tog razloga mi je drago da sve više tamo stanove kupuje normalan svijet jer ce biti manje negativnog elektrociteta... biram rijeci da se fino izrazim da koga ne uvrijedim :D
skaut_83
Posts: 122
Joined: 12/09/2011 22:42

#10259 Re: Cijene stanova All about

Post by skaut_83 »

forumskivojnik wrote: 09/09/2022 00:05 Zna li neko da li je Tibra formirala cijene za stanove koje gradi u novoj zgradi kod Grasa i koja je cijena m²?
Ja sam neki dan zvao, kažu krajem septembra će izaći sa cijenama i prodajom.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#10260 Re: Cijene stanova All about

Post by Thorgerson »

Lukavica, Istocno Sarajevo ne bih nikad. Da je dzaba.

Evo za mene licno razloga:
- javni prevoz - ne postoji (pustite pricu sad Dobrinja je blizu, malo prosetas eto ti trole, nije bas tako)
- trobojka na svakoj jebenoj banderi, u zadnje vrijeme zastave srbije, ne rs-a (cisto da se zna da je kod nas na svakoj banderi turska zastava isto bi mi islo na qrac, a ovo pogotovo smeta kad znas sta su nam radili)
- dijete mora ici i skolovati se po njihovom programu skolovanja (opet dobrinja blizu. Mozes tamo. Jebo to)
- orgijanje za 9 januar, srbija kad igra, generalno ta naptost itd.
- dosta ljudi tamo je otislo iz Sarajeva. Dakle organski nas ne mogu.

Neko napisa Lukavica planski gradjena. Hahahahahahaha. Pa ljudi stopaju u 21 vijeku. O cemu pricamo. Ljudi odu oko one spasovdanske, hilandarske prosetaju i kontaju vau. Pa prohodajte malo okolo da vidite ostatak tog planskog uredjenja.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10261 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

bumerangss wrote: 09/09/2022 07:13
vanjki wrote: 07/09/2022 06:48

U Sumsku ja ne bi feninga investirao dok je vozd tamo.Da mi komsija bude ratni zlocinac.Ne hvala .Ali razumijem da su ljudi prislijeni kupovati tamo zbog strahoviti cijena u gradu
Pa drugi entitet... ako ces 09.01 biti u stanu iz straha od rulje koji vani slave dan rs-a i kad pale svoje badnjake i slična naciolnalistička ludovanja onda možeš a isplati se sigurno jer ce cjene i tih stanova neminivno rasti i to puno brže od rasta cjena u Sarajevu jer grad se jedino tamo moše, širiti bez obzira na sve nevidljive barijere kojih ce nadam se biti sve manje.
Iz tog razloga mi je drago da sve više tamo stanove kupuje normalan svijet jer ce biti manje negativnog elektrociteta... biram rijeci da se fino izrazim da koga ne uvrijedim :D
Odavno nisam procitao kontradiktorniji post jebate :D
User avatar
madesa
Posts: 5557
Joined: 26/07/2013 02:37

#10262 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

ja samo gledam , bukvalno svaki dan se otvara nova agencija za nekretnine. Ko da su pekare .Znaci da toliko to dobro ide
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10263 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Ljudi otisli 1996 da ne zive s nama
Smijali im se na ideju drugog sarajvea
Napravili nesto sto lici na grad
Pocela im se raja odavde doseljavat
Sad opet nesto smeta
Badnjak :mrgreen: izmedju ostalog
Mada za zastavu nisam siguran jer su slicne
A susedi ratni zlocinci...kao da rat nije bio tisucama kilometara i svi se sabili u istocno iz cijele rs
Dino79
Posts: 1217
Joined: 05/02/2017 13:41

#10264 Re: Cijene stanova All about

Post by Dino79 »

Thorgerson wrote: 14/09/2022 01:15 Lukavica, Istocno Sarajevo ne bih nikad. Da je dzaba.

Evo za mene licno razloga:
- javni prevoz - ne postoji (pustite pricu sad Dobrinja je blizu, malo prosetas eto ti trole, nije bas tako)
- trobojka na svakoj jebenoj banderi, u zadnje vrijeme zastave srbije, ne rs-a (cisto da se zna da je kod nas na svakoj banderi turska zastava isto bi mi islo na qrac, a ovo pogotovo smeta kad znas sta su nam radili)
- dijete mora ici i skolovati se po njihovom programu skolovanja (opet dobrinja blizu. Mozes tamo. Jebo to)
- orgijanje za 9 januar, srbija kad igra, generalno ta naptost itd.
- dosta ljudi tamo je otislo iz Sarajeva. Dakle organski nas ne mogu.

Neko napisa Lukavica planski gradjena. Hahahahahahaha. Pa ljudi stopaju u 21 vijeku. O cemu pricamo. Ljudi odu oko one spasovdanske, hilandarske prosetaju i kontaju vau. Pa prohodajte malo okolo da vidite ostatak tog planskog uredjenja.
Za izdavanje / investiranje je ok kupovina. Vjerovatno ce cijena rasti i tamo. Sto se tice zivota, zivijeti u ulazu sa ljudima koji su napustili Sarajevo u ratu i jos gore ima i onih koji su otisli posle rata nema smisla.
Zivot sa onima koji ne zele zivijeti sa nama je vrlo glupo i neugodno. Nazivi ulica su najmanji problem. Problem su polticki stavovi tih stanovnika , njihov mentalitet i pogled na građansku drzavu. Budite svijesni da je vecina njih zbog tih stavova napustila svoje stanove kuce gdje su generacijama zivijeli prije toga.
elk
Posts: 3148
Joined: 14/08/2006 12:03

#10265 Re: Cijene stanova All about

Post by elk »

Slomiste sa gradjanskom drzavom. Valjda predizborna....Nema toga. Proso voz. Proputujte malo po bih. Ne morate daleko. Pale ili kiseljak. Pa probajte tamo siljiti tu pricu. Proso voz.
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#10266 Re: Cijene stanova All about

Post by okanomalo »

Dino79 wrote: 14/09/2022 07:15
Thorgerson wrote: 14/09/2022 01:15 Lukavica, Istocno Sarajevo ne bih nikad. Da je dzaba.

Evo za mene licno razloga:
- javni prevoz - ne postoji (pustite pricu sad Dobrinja je blizu, malo prosetas eto ti trole, nije bas tako)
- trobojka na svakoj jebenoj banderi, u zadnje vrijeme zastave srbije, ne rs-a (cisto da se zna da je kod nas na svakoj banderi turska zastava isto bi mi islo na qrac, a ovo pogotovo smeta kad znas sta su nam radili)
- dijete mora ici i skolovati se po njihovom programu skolovanja (opet dobrinja blizu. Mozes tamo. Jebo to)
- orgijanje za 9 januar, srbija kad igra, generalno ta naptost itd.
- dosta ljudi tamo je otislo iz Sarajeva. Dakle organski nas ne mogu.

Neko napisa Lukavica planski gradjena. Hahahahahahaha. Pa ljudi stopaju u 21 vijeku. O cemu pricamo. Ljudi odu oko one spasovdanske, hilandarske prosetaju i kontaju vau. Pa prohodajte malo okolo da vidite ostatak tog planskog uredjenja.
Za izdavanje / investiranje je ok kupovina. Vjerovatno ce cijena rasti i tamo. Sto se tice zivota, zivijeti u ulazu sa ljudima koji su napustili Sarajevo u ratu i jos gore ima i onih koji su otisli posle rata nema smisla.
Zivot sa onima koji ne zele zivijeti sa nama je vrlo glupo i neugodno. Nazivi ulica su najmanji problem. Problem su polticki stavovi tih stanovnika , njihov mentalitet i pogled na građansku drzavu. Budite svijesni da je vecina njih zbog tih stavova napustila svoje stanove kuce gdje su generacijama zivijeli prije toga.
tako je jarane nek mi zivimo u gradjanskom sarajevu gdje po popisu zivi 93% bosnjaka. lijepo moje gradjansko sarajevo. :roll:
Test1234
Posts: 352
Joined: 22/02/2021 11:10

#10267 Re: Cijene stanova All about

Post by Test1234 »

skaut_83 wrote: 13/09/2022 15:10
forumskivojnik wrote: 09/09/2022 00:05 Zna li neko da li je Tibra formirala cijene za stanove koje gradi u novoj zgradi kod Grasa i koja je cijena m²?
Ja sam neki dan zvao, kažu krajem septembra će izaći sa cijenama i prodajom.
4.200 KM/ M2
Plus priključak za el.en. 1.080 KM i notar 550cc
Last edited by Test1234 on 14/09/2022 08:03, edited 1 time in total.
Test1234
Posts: 352
Joined: 22/02/2021 11:10

#10268 Re: Cijene stanova All about

Post by Test1234 »

okanomalo wrote: 14/09/2022 07:43
Dino79 wrote: 14/09/2022 07:15

Za izdavanje / investiranje je ok kupovina. Vjerovatno ce cijena rasti i tamo. Sto se tice zivota, zivijeti u ulazu sa ljudima koji su napustili Sarajevo u ratu i jos gore ima i onih koji su otisli posle rata nema smisla.
Zivot sa onima koji ne zele zivijeti sa nama je vrlo glupo i neugodno. Nazivi ulica su najmanji problem. Problem su polticki stavovi tih stanovnika , njihov mentalitet i pogled na građansku drzavu. Budite svijesni da je vecina njih zbog tih stavova napustila svoje stanove kuce gdje su generacijama zivijeli prije toga.
tako je jarane nek mi zivimo u gradjanskom sarajevu gdje po popisu zivi 93% bosnjaka. lijepo moje gradjansko sarajevo. :roll:
:lol: :lol: :run:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10269 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Mozda ljudi misle
Gradjansks = ne forsiraju se nacionalna obiljezja :mrgreen:
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#10270 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

Test1234 wrote: 14/09/2022 07:53
skaut_83 wrote: 13/09/2022 15:10

Ja sam neki dan zvao, kažu krajem septembra će izaći sa cijenama i prodajom.
4.200 KM/ M2
Plus priključak za el.en. 1.080 KM i notar 550cc
Koliko god da stavi, prodaće sve u roku par dana.
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#10271 Re: Cijene stanova All about

Post by laserShow »

Dino79 wrote: 14/09/2022 07:15 Sto se tice zivota, zivijeti u ulazu sa ljudima koji su napustili Sarajevo u ratu i jos gore ima i onih koji su otisli posle rata nema smisla.
Thorgerson wrote: 14/09/2022 01:15 Lukavica, Istocno Sarajevo ne bih nikad. Da je dzaba.
vanjki wrote: 07/09/2022 06:48 U Sumsku ja ne bi feninga investirao dok je vozd tamo.Da mi komsija bude ratni zlocinac.Ne hvala .


Dobro onda braco bosanci i hercegovci, da "ih pustimo" da se onda ocepe? Ne mozes zivjeti s njima, sta to onda znaci za nasu Bosnu i Hercegovinu? Sta vi onda predlazete?
Test1234 wrote: 08/09/2022 08:30 Imao sam priliku boraviti, družiti se u Lukavici, mogu samo reći da u svakom žitu ima i kukolja..
Generalno nećete imati tamo problema, ni blizu koliko se spominje, poprilično je uređeno, čisto, široko, za parking ima i više nego dovoljno mjesta, planski Lukavica je mnogo bolje osmišljenija planski nego centar SA, to je i spominjalo više stručnjaka oko planske gradnje..
Cijene su takve da za nov stan platite duplo jeftinije dok polovan često spreman za totalno renoviranje plaćate duplo skuplju cijenu..
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih:
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#10272 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

laserShow wrote: 14/09/2022 09:56
Dino79 wrote: 14/09/2022 07:15 Sto se tice zivota, zivijeti u ulazu sa ljudima koji su napustili Sarajevo u ratu i jos gore ima i onih koji su otisli posle rata nema smisla.
Thorgerson wrote: 14/09/2022 01:15 Lukavica, Istocno Sarajevo ne bih nikad. Da je dzaba.
vanjki wrote: 07/09/2022 06:48 U Sumsku ja ne bi feninga investirao dok je vozd tamo.Da mi komsija bude ratni zlocinac.Ne hvala .


Dobro onda braco bosanci i hercegovci, da "ih pustimo" da se onda ocepe? Ne mozes zivjeti s njima, sta to onda znaci za nasu Bosnu i Hercegovinu? Sta vi onda predlazete?
Za pocetak da prestanu negirati genocid i crtati murale ratnim zlocincima. To bi bio mozda jedan mali znak da ne zele ponoviti isto prvom prilikom. Pa cemo dalje razgovarati, a od pustanje nema nista.
Last edited by Sid the sloth on 14/09/2022 09:58, edited 1 time in total.
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#10273 Re: Cijene stanova All about

Post by akcija007 »

Nema sanse da kupim stan tu. 4200 KM . 50 m2 je 210 000 KM + sve ostalo opremanje prikljucici i sl... nemam za 2 zivota da otplatim. 2017 ili 2018 u Vebetu bio 2050 ili 2100 KM ni tada mi plata nije dozvoljavala.
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#10274 Re: Cijene stanova All about

Post by laserShow »

Sid the sloth wrote: 14/09/2022 09:58 Za pocetak da prestanu negirati genocid i crtati murale ratnim zlocincima.
Puf, bake izetbekovic pucnuo prstima i to se desilo. Eto ga, nakon 30 godina rijesen problem, ne moramo vise offtopicarit :)
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#10275 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

laserShow wrote: 14/09/2022 10:01
Sid the sloth wrote: 14/09/2022 09:58 Za pocetak da prestanu negirati genocid i crtati murale ratnim zlocincima.
Puf, bake izetbekovic pucnuo prstima i to se desilo. Eto ga, nakon 30 godina rijesen problem, ne moramo vise offtopicarit :)
Pogresno si ti to skontao. Ne treba Bake nista pucketati nego ta druga strana.
Post Reply