Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#10151 Re: Cijene stanova All about

Post by n+1 »

_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2022 15:55 Jbt 2 stana za rentanje mi ispred nosa odose od ponedjeljka
Koliko si ti stanova promijenio, jarane. :D Peglanje je to.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10152 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

n+1 wrote: 31/08/2022 21:04
_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2022 15:55 Jbt 2 stana za rentanje mi ispred nosa odose od ponedjeljka
Koliko si ti stanova promijenio, jarane. :D Peglanje je to.
Vjeruj da se ni sam ne sjecam vise.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10153 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Ja sam mislio Bato da si ti kupio stan prije par godina, tako mi je negdje u glavi bilo. Jebaji ga, sada je baš zajebana situacija i za kupiti, a eto i za iznajmiti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10154 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

citroen xm wrote: 31/08/2022 21:14 Ja sam mislio Bato da si ti kupio stan prije par godina, tako mi je negdje u glavi bilo. Jebaji ga, sada je baš zajebana situacija i za kupiti, a eto i za iznajmiti.
Idesavalo mi se svasta na privatnom planu jbg...ne bih o detaljima, nije mjesto....sad mi se ne kupuje fakat...vidjet cemo za dalje.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10155 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

:thumbup:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 84583
Joined: 03/10/2011 20:11

#10156 Re: Cijene stanova All about

Post by Chloe »

_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2022 21:17
citroen xm wrote: 31/08/2022 21:14 Ja sam mislio Bato da si ti kupio stan prije par godina, tako mi je negdje u glavi bilo. Jebaji ga, sada je baš zajebana situacija i za kupiti, a eto i za iznajmiti.
Idesavalo mi se svasta na privatnom planu jbg...ne bih o detaljima, nije mjesto....sad mi se ne kupuje fakat...vidjet cemo za dalje.
Koliko se sad kreću stanarine za nekih 50 - 60 kvadrata?
Pretpostavljam da si u toku.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10157 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Chloe wrote: 31/08/2022 21:22
_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2022 21:17

Idesavalo mi se svasta na privatnom planu jbg...ne bih o detaljima, nije mjesto....sad mi se ne kupuje fakat...vidjet cemo za dalje.
Koliko se sad kreću stanarine za nekih 50 - 60 kvadrata?
Pretpostavljam da si u toku.
Ako hoces ista pristojno, dakle da unutrasnjost stana ne pamti rezoluciju informbiora, ispod 5 stoja nema nista.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 84583
Joined: 03/10/2011 20:11

#10158 Re: Cijene stanova All about

Post by Chloe »

_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2022 21:23
Chloe wrote: 31/08/2022 21:22

Koliko se sad kreću stanarine za nekih 50 - 60 kvadrata?
Pretpostavljam da si u toku.
Ako hoces ista pristojno, dakle da unutrasnjost stana ne pamti rezoluciju informbiora, ispod 5 stoja nema nista.
Hvala...
User avatar
Didier
Posts: 3785
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Главни град

#10159 Re: Cijene stanova All about

Post by Didier »

_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2022 21:17
citroen xm wrote: 31/08/2022 21:14 Ja sam mislio Bato da si ti kupio stan prije par godina, tako mi je negdje u glavi bilo. Jebaji ga, sada je baš zajebana situacija i za kupiti, a eto i za iznajmiti.
Idesavalo mi se svasta na privatnom planu jbg...ne bih o detaljima, nije mjesto....sad mi se ne kupuje fakat...vidjet cemo za dalje.
Ima Nova Dobrinja za 1900 po kvadratu. Jest da je u RS-u, ali je ipak Dobrinja, skroz pristojno, dobri stanovi. Znam dvojicu što su kupili stanove u njihovoj zgradi u Gandijevoj, vrlo su zadovoljni.

Lako je kasnije promijeniti.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10160 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Didier wrote: 31/08/2022 23:41
_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2022 21:17

Idesavalo mi se svasta na privatnom planu jbg...ne bih o detaljima, nije mjesto....sad mi se ne kupuje fakat...vidjet cemo za dalje.
Ima Nova Dobrinja za 1900 po kvadratu. Jest da je u RS-u, ali je ipak Dobrinja, skroz pristojno, dobri stanovi. Znam dvojicu što su kupili stanove u njihovoj zgradi u Gandijevoj, vrlo su zadovoljni.

Lako je kasnije promijeniti.
u ovo se ne bih kladio jer znam neke ljude koji su se "udali" za stan u IS jer ga nikome ne mogu prodati po nekoj prihvatljivoj cijeni, možda sada bude lakše jer su cijene podivljale ali se do sada nisu baš prodavali kao vruće kifle.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#10161 Re: Cijene stanova All about

Post by _Reds_ »

Koliko je znam većina stanova tih u IS nema čiste papire, kako poslije ide oko te prodaje ne znam.
User avatar
madesa
Posts: 5557
Joined: 26/07/2013 02:37

#10162 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

ma kakav rs to je sve muljaza
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10163 Re: Cijene stanova All about

Post by hadzinicasa »

_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2022 21:23
Chloe wrote: 31/08/2022 21:22

Koliko se sad kreću stanarine za nekih 50 - 60 kvadrata?
Pretpostavljam da si u toku.
Ako hoces ista pristojno, dakle da unutrasnjost stana ne pamti rezoluciju informbiora, ispod 5 stoja nema nista.
a za 80tak m2?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10164 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

hadzinicasa wrote: 01/09/2022 09:13
_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2022 21:23

Ako hoces ista pristojno, dakle da unutrasnjost stana ne pamti rezoluciju informbiora, ispod 5 stoja nema nista.
a za 80tak m2?
Pa isto tako, 6-7 stoja racunaj
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10165 Re: Cijene stanova All about

Post by hadzinicasa »

_BataZiv_0809 wrote: 01/09/2022 09:19
hadzinicasa wrote: 01/09/2022 09:13

a za 80tak m2?
Pa isto tako, 6-7 stoja racunaj
ma interesuje me okvirno, nesto kontam sta cu sa svojim stanom - ali to mi se cini puno.
ako se odlucim na izdavanje, vaznije bi mi bilo da je neko cestit unutra, nego 100 km vise.
tnx
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10166 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

_Reds_ wrote: 01/09/2022 08:42 Koliko je znam većina stanova tih u IS nema čiste papire, kako poslije ide oko te prodaje ne znam.
za dobar dio je upitno da li će ih ikada imati - pogledaj dio o državna imovina i zabrana uknjižbe na entitete :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10167 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

hadzinicasa wrote: 01/09/2022 10:04
_BataZiv_0809 wrote: 01/09/2022 09:19

Pa isto tako, 6-7 stoja racunaj
ma interesuje me okvirno, nesto kontam sta cu sa svojim stanom - ali to mi se cini puno.
ako se odlucim na izdavanje, vaznije bi mi bilo da je neko cestit unutra, nego 100 km vise.
tnx
Javi se na pp
User avatar
sime_cipol
Posts: 23397
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#10168 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Kod mene drug prodaje stan na granici. Pripada Federaciji. 5. sprat, nadogradnja, nema lift. 70 kvadrata i tesko ide jer raja vaga zbog blizine RS. Cak ni lift nije toliki minus.
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#10169 Re: Cijene stanova All about

Post by neki »

sime_cipol wrote: 01/09/2022 13:54 Kod mene drug prodaje stan na granici. Pripada Federaciji. 5. sprat, nadogradnja, nema lift. 70 kvadrata i tesko ide jer raja vaga zbog blizine RS. Cak ni lift nije toliki minus.
Malo koja od tih poslijeratnih dogradnji ima uknjiženu stvarnu površinu i zbog toga nikad ne postignu dobru cijenu. A na 5. sprat bez lifta neće ni pogledat 9 od 10 potencijalnih kupaca
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#10170 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

VladaFBiH wrote: 01/09/2022 08:16
u ovo se ne bih kladio jer znam neke ljude koji su se "udali" za stan u IS jer ga nikome ne mogu prodati po nekoj prihvatljivoj cijeni, možda sada bude lakše jer su cijene podivljale ali se do sada nisu baš prodavali kao vruće kifle.
Ta formula prihvatljiva cijena je fazon. Prodace ga bez problema, samo nema zarade na stanu ko u Sarajevu.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23397
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#10171 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

neki wrote: 01/09/2022 14:10
sime_cipol wrote: 01/09/2022 13:54 Kod mene drug prodaje stan na granici. Pripada Federaciji. 5. sprat, nadogradnja, nema lift. 70 kvadrata i tesko ide jer raja vaga zbog blizine RS. Cak ni lift nije toliki minus.
Malo koja od tih poslijeratnih dogradnji ima uknjiženu stvarnu površinu i zbog toga nikad ne postignu dobru cijenu. A na 5. sprat bez lifta neće ni pogledat 9 od 10 potencijalnih kupaca
Njegov stan ima uknjizeno 70 kv, u stvarnosti ima vise, ali se ne računaju zbog kosina. Slazem se da je lift veliki minus (barem meni).
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6599
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10172 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

sime_cipol wrote: 01/09/2022 14:30
neki wrote: 01/09/2022 14:10

Malo koja od tih poslijeratnih dogradnji ima uknjiženu stvarnu površinu i zbog toga nikad ne postignu dobru cijenu. A na 5. sprat bez lifta neće ni pogledat 9 od 10 potencijalnih kupaca
Njegov stan ima uknjizeno 70 kv, u stvarnosti ima vise, ali se ne računaju zbog kosina. Slazem se da je lift veliki minus (barem meni).
stan ima tačno onoliko koliko je uknjižen a to da li je neko spreman platiti više po m2 i dobiti kosine koje ne ulaze u kvadraturu je druga stvar.

Ono što hoću reći je da se prodaje ono što je u ZK a što nije "nema vrijednost" iako je tu i postoji, e sad da li će biti neka budala koja će to platiti je već druga stvar ali on i dalje kupuje 70m2.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10173 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

A koji to stan u I.S. nema riješene papire, a da je završen? Nema onaj gdje je investitor propao u pola gradnje. Sve banke daju kredite za sve završene stanove u I.S. bez problema, a ni Čak Noris nije zajebo banku u njenom osiguranju kredita tako da.... Uostalom, cijela Dobrinja je bila zemljište od privatnih lica, nema veze ni sa kakvim kasarnama. A i ako je kasarna, završen uknjižen stan nema nikakvih problema niti će imati.

I na kraju, ako imaš solidan stan, na dobrom spratu, uknjižen, na solidnoj lokaciji i cijeniš ga realno prodaće se i u I.S. i u Sarajevu, Zenici, Tuzli, Banja Luci vrlo brzo. To što se ne može prodati, to su vjenčanice na visokim spratovima, kosinama, bez lifta, stanovi sa neregulisanom papirologijom i slično.
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#10174 Re: Cijene stanova All about

Post by giannibelif »

Neće banka ući u posao projektnog finansiranja ukoliko zemljište nije sto posto čisto u smislu vlasništva i papirologije. Važno je kod kupovine izabrati investitora koji je završio dvije, tri, četiri ili više zgrada i sa takvima obično nema problema da li će završiti. Oni koji krenu sa zidanje prve koja je u nekim problemima, a u tokom tog posla krenu i sa drugom, evidentno je da od svih tih poslova i završetka nema ništa i onda su samo kupci krivi što su na sebe natovariti finansije i egzistencijalne probleme. Tibra i slični investitori nisu uspješni u prodaji i zidanju tek onako. Sve što krenu, završe i svi u tom lancu su sigurni da će dobiti svoje i dobavljači materijala i kupci stanova.
User avatar
Didier
Posts: 3785
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Главни град

#10175 Re: Cijene stanova All about

Post by Didier »

VladaFBiH wrote: 01/09/2022 08:16
Didier wrote: 31/08/2022 23:41

Ima Nova Dobrinja za 1900 po kvadratu. Jest da je u RS-u, ali je ipak Dobrinja, skroz pristojno, dobri stanovi. Znam dvojicu što su kupili stanove u njihovoj zgradi u Gandijevoj, vrlo su zadovoljni.

Lako je kasnije promijeniti.
u ovo se ne bih kladio jer znam neke ljude koji su se "udali" za stan u IS jer ga nikome ne mogu prodati po nekoj prihvatljivoj cijeni, možda sada bude lakše jer su cijene podivljale ali se do sada nisu baš prodavali kao vruće kifle.
Nije isto kupiti na Dobrinji i u Lukavici, i to pogotovo u izgradnji. Može se sigurno prodati za više para.
Post Reply