INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 249
Joined: 09/08/2009 03:40

#10126 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ma_zdra'o »

2,19 eura je Meggle puter u Pennyju bio prije koji dan sto znaci 4.35 KM

Sram ih bilo cuj 9.65

jos uvijek 2.19
https://www.prospektangebote.de/geschae ... -18307832/
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#10127 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

AKCIJA SIPA-E

Uhapšena sarajevska inspektorica Ajla Čeljo, pala sa označenim novčanicama
http://www.klix.ba/clanak/230111094

Ako se pitate zasto niko ne ebe zakone ni 1%
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#10128 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

elk wrote: 11/01/2023 15:30 2,39 eura je puter u lidlu.
Jebe me gorivo, isplatniji mi ovaj iz amka nego da vozim do lidla
elk
Posts: 3154
Joined: 14/08/2006 12:03

#10129 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by elk »

Pa kad je usput bilo :wink:
4 uzeli. I jos nesti sto je jeftinije nego kod nas.
Sirotinjsko varakanje :(

A lidl ce dobro doci amku i amkovcima.
User avatar
Maharadza
Posts: 17071
Joined: 30/01/2013 15:13

#10130 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Maharadza »

elk wrote: 11/01/2023 15:30 2,39 eura je puter u lidlu.
2,29 u dojč:

Image

Mada mene iskreno više raduje što je Ritter Sport na akciji, a najbolje sorte nugat i jogurt... top. :thumbup:

PS. Evo gledam, za vikend ima i po 2,22 Eur u Netto, doduše nije Meggle.
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#10131 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Trappist »

Maharadza wrote: 11/01/2023 19:04
elk wrote: 11/01/2023 15:30 2,39 eura je puter u lidlu.
2,29 u dojč:

Image

Mada mene iskreno više raduje što je Ritter Sport na akciji, a najbolje sorte nugat i jogurt... top. :thumbup:

PS. Evo gledam, za vikend ima i po 2,22 Eur u Netto, doduše nije Meggle.
Joj cijena :lol: treba i katalog binga postaviti haha
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#10132 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by oldtajmer »

moze li se desiti da kad se otvori lidl kod nas stavi cijene proizvoda kao i nasi lihvari ili su slicne u svim njihovim prodavnicama
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#10133 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

oldtajmer wrote: 11/01/2023 19:55 moze li se desiti da kad se otvori lidl kod nas stavi cijene proizvoda kao i nasi lihvari ili su slicne u svim njihovim prodavnicama
Upravo i ja o ovome razmisljam maloprije :D

Ne bi bili ni prvi ni zadnji koji bi se uklopili u nasu zabokrecinu ili da nakon nekog probnog perioda od 6-12 mjeseci nizih cijena,lagano podignu kao i u Bingu i ostalim marketima.
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10134 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Lidl ce sigurno biti jeftiniji od Binga i druge konkurencije ali neces imati njemacke cijene i oni gledaju stanje na trzistu...sto se tice Amka samo lud covjek moze kod njih kupovati jer nikad nemaju nista sto se isplati. Drugi bar imaju neki artikl da se trenutno isplati.
Evo npr. danas svratio i u Hose As uzeo:
Milka velika 4.5 KM (ista u Mercatoru 7.5 KM)
Pileca jetra 2.39 KM (Mercator 3.85 KM)
Vindon pureca sunka 11.39 KM (ista u Mercatoru 13.85)
To se isplatilo se ali vidim sir gauda u Hose 19.90 kazem sebi ludi ste odem preko puta u Robot Gauda 5 KM manje po kg....Ukratko mora se obilaziti drasticne su razlike u cijenama mnogo vece nego prije jer love u mutnom trziste je poremeceno mora se obilaziti i uzimati gdje je povoljnije.
To je cak i gradjanska duznost nacin borbe protiv inflacije jer kad vide da gauda ne ide po 19 KM doce sebi...
Last edited by Nokian808 on 11/01/2023 20:56, edited 2 times in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10135 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

oldtajmer wrote: 11/01/2023 19:55 moze li se desiti da kad se otvori lidl kod nas stavi cijene proizvoda kao i nasi lihvari ili su slicne u svim njihovim prodavnicama
Mozda ce biti nešto niže....ali ako se nadate da će to biti velike razlike, varate se...kao što se i narod i u Hr i Srb prevario.
Nema njemačkih cijena u Bih....zaboravite.
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10136 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

konektovan wrote: 11/01/2023 20:54
oldtajmer wrote: 11/01/2023 19:55 moze li se desiti da kad se otvori lidl kod nas stavi cijene proizvoda kao i nasi lihvari ili su slicne u svim njihovim prodavnicama
Mozda ce biti nešto niže....ali ako se nadate da će to biti velike razlike, varate se...kao što se i narod i u Hr i Srb prevario.
Nema njemačkih cijena u Bih....zaboravite.
Lidl je u pravilu uvijek malo jeftiniji i nudi alternativni svoj proizvod koji kvalitetom cesto ne zaostaje puno za brandname proizvodom jedino je problem skontati sta im valja a sta ne ali kad skontas lakse je.
Osim toga stalno imaju neke akcije sa osjetnim popustom da sa tom akcijom privuku covjeka u objekt. Iskreno je se Lidlu vise radujem ne radi ocekivanja nizih cijena (mada ce biti i toga) vec zbog drugacijeg asortimana - cesto imaju i tematske postavke robe iz nekih zemalja gdje se u toku sedmice nude artikli koji nisu u stalnoj ponudi. Ukratko ako si gurman kao ja prilika da probas nesto drugacije a da nije extremno skupo kao u prodavnicama delikatesa.
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10137 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Nokian808 wrote: 11/01/2023 21:02
konektovan wrote: 11/01/2023 20:54

Mozda ce biti nešto niže....ali ako se nadate da će to biti velike razlike, varate se...kao što se i narod i u Hr i Srb prevario.
Nema njemačkih cijena u Bih....zaboravite.
Lidl je u pravilu uvijek malo jeftiniji i nudi alternativni svoj proizvod koji kvalitetom cesto ne zaostaje puno za brandname proizvodom jedino je problem skontati sta im valja a sta ne ali kad skontas lakse je.
Osim toga stalno imaju neke akcije sa osjetnim popustom da sa tom akcijom privuku covjeka u objekt. Iskreno je se Lidlu vise radujem ne radi ocekivanja nizih cijena (mada ce biti i toga) vec zbog drugacijeg asortimana - cesto imaju i tematske postavke robe iz nekih zemalja gdje se utoku sedmice nude artikli koji nisu u stalnoj ponudi. Ukratko ako si gurman kao ja prilika da probas nesto drugacije a da nije extremno skupo kao u prodavnicama delikatesa.
Ma ja se najviše radujem lidl slatkišima, valjda budu čokolade (njihov brand) za marku... :mrgreen: :thumbup:
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10138 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Pa te Lidl cokolade iako nisu lose ipak su losije od Milke eno Hose 300 gramske Milke 4.5 KM izbor velik. Uglavnom Milka velika mi je omiljena standardna cokolada ali postoji za mene samo ako je ispod 5 KM a moze se cesto naci na akciji ispod 5 KM
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#10139 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by maxell_sarajevo »

Lidl cokolade odlicne za 1KM, a i gramaža je 100gr. :thumbup:
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#10140 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Nokian808 wrote: 11/01/2023 21:14 Pa te Lidl cokolade iako nisu lose ipak su losije od Milke eno Hose 300 gramske Milke 4.5 KM izbor velik. Uglavnom Milka velika mi je omiljena standardna cokolada ali postoji za mene samo ako je ispod 5 KM a moze se cesto naci na akciji ispod 5 KM
U Konzumu milke velike stalno budu na akciji ili dvije velike po cijeni jedne.
Evo trenutno jedem ovu Noughat 300 gr,bila 4 KM
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10141 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

zippoo87 wrote: 11/01/2023 21:56
Nokian808 wrote: 11/01/2023 21:14 Pa te Lidl cokolade iako nisu lose ipak su losije od Milke eno Hose 300 gramske Milke 4.5 KM izbor velik. Uglavnom Milka velika mi je omiljena standardna cokolada ali postoji za mene samo ako je ispod 5 KM a moze se cesto naci na akciji ispod 5 KM
U Konzumu milke velike stalno budu na akciji ili dvije velike po cijeni jedne.
Evo trenutno jedem ovu Noughat 300 gr,bila 4 KM
Ne bude uvijek tako. Uvoznik milki Nelt, ima politiku da da veliki trgovački lanci imaju akcije u različitim periodima, npr. u Sarajevu Bingo jednu heftu, konzum/mercator drugu, amko treću, penny cezvrtu itd..
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#10142 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Ma ne znam ja nicije politike ali cesto naletim tako.
Najbolje kada budu pred istek toka pa zalijepe dvije po cijeni jedne pa izadje velika cokolada 3-3,5 KM .
Meni to bude mjesec dana,jer ja uz kafu mezetim 1-2 kocke.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#10143 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by _Reds_ »

Milka je uvijek nejeftinija kod Hoše.

A Lidl ima extra akcije za robu kojoj je ostalo malo do isteka roka, bas snize.
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10144 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Jeste Milka obicno najjeftinija u Hosetu, ali znali ko sta im je ono sa cijenama sira Smarski rok 23 KM, Gauda 19.90...puna polica sira kupuje li iko kod njih po tim ludjackim cijenama?
Sto se tice Lidl i popusta pred istek u Sloveniji gdje sam zivio bilo je samo 30% popusta pred istek.
Vece je popuste pred istek znao imati Spar dobro se sjecam da sam 2020 kod njih uzeo pola kg mljevenog mesa za 0.99 eura ili cevape pola kg za 1.39 eura popust bio 75% stvarnih. U Hofferu i Eurospinu pred istek popust bio 50% tako da je Lidl sa 30% bio cak i najmanje atraktivan.
User avatar
Maharadza
Posts: 17071
Joined: 30/01/2013 15:13

#10145 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Maharadza »

Trappist wrote: 11/01/2023 19:50
Maharadza wrote: 11/01/2023 19:04

2,29 u dojč:

Image

Mada mene iskreno više raduje što je Ritter Sport na akciji, a najbolje sorte nugat i jogurt... top. :thumbup:

PS. Evo gledam, za vikend ima i po 2,22 Eur u Netto, doduše nije Meggle.
Joj cijena :lol: treba i katalog binga postaviti haha
Ali zonfa kod švabe je da uvijek može jeftinije:

Image

Evo putera za 1,99 i to Meggle (na slici je jogurt puter ali piše da je na akciji i Feine Butter tj fini pravi puter, pa biraj ili ili), živjela zdrava konkurencija. :thumbup:
User avatar
dend
Posts: 3441
Joined: 08/10/2018 14:07

#10146 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dend »

Aj jesu se uhvatili ljudi njemackog maslaca i cijenu istog u njemackoj...

Mene zanima cijena suhog mesa :D
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#10147 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

I onda neko ismijava dolazak Lidla u BiH ma samo konkurencije ma bilo kakve neka nicu super marketi na sve strane.
User avatar
mc-twin
Posts: 4421
Joined: 18/04/2009 23:47

#10148 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by mc-twin »

Maharadza wrote: 12/01/2023 12:03
Trappist wrote: 11/01/2023 19:50

Joj cijena :lol: treba i katalog binga postaviti haha
Ali zonfa kod švabe je da uvijek može jeftinije:

Evo putera za 1,99 i to Meggle (na slici je jogurt puter ali piše da je na akciji i Feine Butter tj fini pravi puter, pa biraj ili ili), živjela zdrava konkurencija. :thumbup:
Jesi ti naporan sa njemackom. Puca mi neka stvar koliko je tamo, napravite sebi temu i tamo likujte.
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10149 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Ja bas mislim da treba pisati o Njemackoj da ljudi budu svjesni koliko su bezobrazni sa dizanjem cijena.

Prolazim pored Ravenne i ako mi nije usput prije sam uvijek tamo uzimao hljeb kad sam blizu jer su imali povoljnije cijene (bio je cak prije godinu i po bijeli hljeb pola marke).
Uglavnom prije 2 mjeseca bio hljeb 1 KM hajd kontam opet su jeftiniji i svratim kad ono hljeb onaj sto je bio pola marke prije godinu i po pa digli na marku (hajd opravdano) sad 1.2 KM.
Samo izasao neka hvala u Mercatoru veci i bolji hljeb kosta toliko i to sa fiskalnim racunom (znaci neopravdano poskupljenje imali su prostora da ostane 1 KM).... uglavnom pekare bojkotujem od sad sam pravim hljeb:⁠-⁠)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51268
Joined: 29/06/2011 23:39

#10150 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Naravno da treba pisati, svaki dan, dosadjivati, jer SDA botine to ne vole jer ne mogu bacati maglu i sarene laze, puter u Njemackoj duplo jeftiniji nego u BiH.

To ni botine ni vladajuci ne vole da se o tome govori.

Inace, Bony puter u Hosi, danas uslikano. Mozda je on bio snizen 40% prosli petak (cisto sumnjam) ali danas mu je cijena ovakva. I nema ga svakako.

Image
Post Reply