INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10026 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Sta radite sa tim 1,5%mm mlijekom? Je li za kuhanje, kolace, palacinke ili za pice?
-
suspect_zero
- Posts: 27996
- Joined: 11/10/2008 21:45
#10027 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nisi bio 3 dana u Bingu??konektovan wrote: ↑08/01/2023 09:47Nisam bio 3 dana u Bingu,...katastrofa.
Jedina šansa su mi poljske čokolade iz Mege..![]()
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
- tramvajtrojka
- Posts: 17058
- Joined: 27/04/2021 22:52
#10029 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
sreca pa ima jos uvijek lokalnih marketa koji imaju svoje kanale pa su velike milke max 4.95-5.10konektovan wrote: ↑08/01/2023 10:37Ma ne a više ni u megi po marku milki. Bile jedino oreo jagoda po 1.25 KM, ističe rok u martu.Ironmen wrote: ↑08/01/2023 10:19 Sve ove Milka cokolade su jeftinije u Megi skoro 50% u odnosui na Bingo, Bingo se totalno oteo kontroli i jednostavno su podviljali sa marzama da se vise ne moze ni ispratiti, moja sreca u svemu ovome sto do posla prodjem pored 5 vecih supermarketa i sve mi usput onda da se zajebajem sa cijenama i prodjem malo jeftinije.
Ali vjerujem da će kod njih opet biti jeftinije, jer ih nabavljaju nekimsvojim kanalima mi o Nelt-a koji je ovlašteni uvoznik. Snaha mi je potvrdila da je nelt podigao cijene prema lancima, ona je u konzumu, i ovo je već drugi put od aprila da nelt mijenja cijenu na više..
-
tap3ah75
- Posts: 7604
- Joined: 07/09/2009 14:14
#10030 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja uzeo nedavno 4x2 litra zbregov
Ispadne litar 2.10
Nek se hebu domaći
Ispadne litar 2.10
Nek se hebu domaći
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
-
akcija007
- Posts: 4318
- Joined: 17/05/2008 23:50
#10032 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bio sam u Hrvatskoj za vikend i kupio sam sljedece:
Puter 250 gr 1,99 eur
Ulje iskon 1,67 eur
Mlijeko 2,8 m.m. Zbregov 0,98 eur / litra
Na mlijeku i puteru sam dosta ustedio
Puter 250 gr 1,99 eur
Ulje iskon 1,67 eur
Mlijeko 2,8 m.m. Zbregov 0,98 eur / litra
Na mlijeku i puteru sam dosta ustedio
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10033 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Sinusitis da izvineš....suspect_zero wrote: ↑08/01/2023 20:10Nisi bio 3 dana u Bingu??konektovan wrote: ↑08/01/2023 09:47
Nisam bio 3 dana u Bingu,...katastrofa.
Jedina šansa su mi poljske čokolade iz Mege..![]()
![]()
....kakva te muka spopala?...reuma, išijas, došla punica u goste??
![]()
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10034 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Da da,..bingo se opasno približava Mercatoru i konzumu cijenama..
- tramvajtrojka
- Posts: 17058
- Joined: 27/04/2021 22:52
#10035 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
bolje akcije ima mercator od binga barem za ove iole kvalitetnije proizvode i sto je u mercatoru bolje voce i povrće nego u bingu
i sto je najzalosnije bingo je najveci promotor srbijanskih proizvoda u BiH, najveci ulaz na nase trziste oni imaju preko binga
i Bingo je u Sarajevu mnogo skuplji u usporedbi sa onim u istocnom sarajevu znao sam iste proizvode naci po razlikama od 40pfeninga u kilometar zracne linije
i sto je najzalosnije bingo je najveci promotor srbijanskih proizvoda u BiH, najveci ulaz na nase trziste oni imaju preko binga
i Bingo je u Sarajevu mnogo skuplji u usporedbi sa onim u istocnom sarajevu znao sam iste proizvode naci po razlikama od 40pfeninga u kilometar zracne linije
- mc-twin
- Posts: 4421
- Joined: 18/04/2009 23:47
- Digla_da_kreci
- Posts: 6864
- Joined: 01/05/2010 19:03
#10037 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Boze sacuvaj, pa ima li ovim poskupljenjima kraja.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nova-go ... /230106072

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nova-go ... /230106072

- SmokingMan
- Posts: 22610
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#10038 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mi živimo sa ovim kao da se ništa i ne dešava, ništa se ne dešava. 16.3 % nije ništa. 
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10039 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Cijene su iste u lukavici i Sarajevu,..ali akcije ne važe u istom periodu.tramvajtrojka wrote: ↑08/01/2023 22:05 bolje akcije ima mercator od binga barem za ove iole kvalitetnije proizvode i sto je u mercatoru bolje voce i povrće nego u bingu
i sto je najzalosnije bingo je najveci promotor srbijanskih proizvoda u BiH, najveci ulaz na nase trziste oni imaju preko binga
i Bingo je u Sarajevu mnogo skuplji u usporedbi sa onim u istocnom sarajevu znao sam iste proizvode naci po razlikama od 40pfeninga u kilometar zracne linije![]()
I nema mercator bolje akcije....generalno, bingo je još uvijek malo povoljniji i u tom polju.
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#10040 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Gledam i ne vjerujem. Ovo je ziva katastrofa. Moze li obican covjek ista uraditi povodom ovakvih stvari?Digla_da_kreci wrote: ↑08/01/2023 22:37 Boze sacuvaj, pa ima li ovim poskupljenjima kraja.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nova-go ... /230106072
![]()
- SmokingMan
- Posts: 22610
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#10041 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja sada kafu moram platiti do i 14 KM za 200g. Ako neko zna gdje Nescafe Crema mogu na ludom popustu naći ispod 10 kermi neka mi neko odmah javi. 
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#10042 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Imas akciju bas u bingu 8.95 ness ta 200.SmokingMan wrote: ↑08/01/2023 22:48 Ja sada kafu moram platiti do i 14 KM za 200g. Ako neko zna gdje Nescafe Crema mogu na ludom popustu naći ispod 10 kermi neka mi neko odmah javi.![]()
- SmokingMan
- Posts: 22610
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#10043 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Je li u svakom, znam da im cijene za neke artikle variraju od lokacije do lokacije.pepeljara wrote: ↑08/01/2023 22:48Imas akciju bas u bingu 8.95 ness ta 200.SmokingMan wrote: ↑08/01/2023 22:48 Ja sada kafu moram platiti do i 14 KM za 200g. Ako neko zna gdje Nescafe Crema mogu na ludom popustu naći ispod 10 kermi neka mi neko odmah javi.![]()
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10044 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Može. Tražiti vlast koja će narediti cijene, umjesto sadašnjeg slobodnog formiranja.Trappist wrote: ↑08/01/2023 22:44Gledam i ne vjerujem. Ovo je ziva katastrofa. Moze li obican covjek ista uraditi povodom ovakvih stvari?Digla_da_kreci wrote: ↑08/01/2023 22:37 Boze sacuvaj, pa ima li ovim poskupljenjima kraja.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/nova-go ... /230106072
![]()
U prevodu, da molimo "Tito, vrati se, sve ti je oprošteno". Povratak mraka socijalizma.
Ako nisi za to, ako hoćeš slobodu i demokratiju, ne može.
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10045 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ne znam za Nes, ali Jacobs Gold je prije neki dan sa 16 KM bio snižen na 9. I često Gold i Monarch budu na sniženju. Franck Gold slično.SmokingMan wrote: ↑08/01/2023 22:48 Ja sada kafu moram platiti do i 14 KM za 200g. Ako neko zna gdje Nescafe Crema mogu na ludom popustu naći ispod 10 kermi neka mi neko odmah javi.![]()
To jeste, mijenjaj kafu koju piješ
-
akcija007
- Posts: 4318
- Joined: 17/05/2008 23:50
#10046 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kako je svinjsko meso poskupilo. Prasetina u Konzumu 1 kg cijela je 15,45 KM po kg, a sijecena cak 17,45 KM po kg.
Stravaa
Stravaa
-
maxell_sarajevo
- Posts: 2303
- Joined: 08/02/2008 19:19
#10047 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
EU
Mlijeko 1l=0,99€,
Barilla makaroni 0,79€,
Nesquik 1kg=5,59€(kod nas 17,75),
Lavazza Suerte 1kg=7,69€(kod nas 35KM),
Lavazza Rosa 1kg=12,60€, a Crema E gusto 1kg=11,90€,
Puter u Lidl 250gr=2,39€,
Rio mare 3,99€(kod nas 10,95)…
Nivea deo roll on 2,39€, kod nas 8,40
Hausbrandt kafa 200gr 4,45€, kod nas 12,95KM,
Lavazza vakumirana 500gr 5,65 dok je kod nas 250gr oko 9KM,
Rio Mare 3,99€
Mlijeko 1l=0,99€,
Barilla makaroni 0,79€,
Nesquik 1kg=5,59€(kod nas 17,75),
Lavazza Suerte 1kg=7,69€(kod nas 35KM),
Lavazza Rosa 1kg=12,60€, a Crema E gusto 1kg=11,90€,
Puter u Lidl 250gr=2,39€,
Rio mare 3,99€(kod nas 10,95)…
Nivea deo roll on 2,39€, kod nas 8,40
Hausbrandt kafa 200gr 4,45€, kod nas 12,95KM,
Lavazza vakumirana 500gr 5,65 dok je kod nas 250gr oko 9KM,
Rio Mare 3,99€
- SmokingMan
- Posts: 22610
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#10048 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nešto mi se duša teško odvaja od ustaljenih navika, volim piti pa makar i da mi nekada bude loše od tih navika. Jedne prilike mi jke to došlo na naplatu, doduše, jer sam uporedno grickao mađarske košpice.Hakiz wrote: ↑08/01/2023 22:53Ne znam za Nes, ali Jacobs Gold je prije neki dan sa 16 KM bio snižen na 9. I često Gold i Monarch budu na sniženju. Franck Gold slično.SmokingMan wrote: ↑08/01/2023 22:48 Ja sada kafu moram platiti do i 14 KM za 200g. Ako neko zna gdje Nescafe Crema mogu na ludom popustu naći ispod 10 kermi neka mi neko odmah javi.![]()
To jeste, mijenjaj kafu koju piješ![]()
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#10049 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ove cijene TO SMO MI.maxell_sarajevo wrote: ↑08/01/2023 23:10 EU
Mlijeko 1l=0,99€,
Barilla makaroni 0,79€,
Nesquik 1kg=5,59€(kod nas 17,75),
Lavazza Suerte 1kg=7,69€(kod nas 35KM),
Lavazza Rosa 1kg=12,60€, a Crema E gusto 1kg=11,90€,
Puter u Lidl 250gr=2,39€,
Rio mare 3,99€(kod nas 10,95)…
Nivea deo roll on 2,39€, kod nas 8,40![]()
Hausbrandt kafa 200gr 4,45€, kod nas 12,95KM,
Lavazza vakumirana 500gr 5,65 dok je kod nas 250gr oko 9KM,
Rio Mare 3,99€
OVAKVI SMO , POHLEPNI , GLADNI , LICEMJERNI.
Obraza nema guzici se ne bojimo u parodiji od države.
Bojimo se samo pokojeg lokalnog kriminalca da mu ne stanemo na žulj.
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10050 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mislim da nikad nisam u zivotu jeo rio mare 
