INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#10026 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Sta radite sa tim 1,5%mm mlijekom? Je li za kuhanje, kolace, palacinke ili za pice?
suspect_zero
Posts: 27996
Joined: 11/10/2008 21:45

#10027 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by suspect_zero »

konektovan wrote: 08/01/2023 09:47
Snake Eyes wrote: 08/01/2023 08:16

Bingo.
Nisam bio 3 dana u Bingu,... :-) katastrofa.
Jedina šansa su mi poljske čokolade iz Mege.. :mrgreen:
Nisi bio 3 dana u Bingu?? :shock: :!: ....kakva te muka spopala?...reuma, išijas, došla punica u goste??


:D
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10028 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

nepass1 wrote: 08/01/2023 20:06 Sta radite sa tim 1,5%mm mlijekom? Je li za kuhanje, kolace, palacinke ili za pice?
Meni za pice, supruzi za kafu i djeci za cokoladno mlijeko isti ukus ne vidim razlike a manje kalorija i manje para ...
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17058
Joined: 27/04/2021 22:52

#10029 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tramvajtrojka »

konektovan wrote: 08/01/2023 10:37
Ironmen wrote: 08/01/2023 10:19 Sve ove Milka cokolade su jeftinije u Megi skoro 50% u odnosui na Bingo, Bingo se totalno oteo kontroli i jednostavno su podviljali sa marzama da se vise ne moze ni ispratiti, moja sreca u svemu ovome sto do posla prodjem pored 5 vecih supermarketa i sve mi usput onda da se zajebajem sa cijenama i prodjem malo jeftinije.
Ma ne a više ni u megi po marku milki. Bile jedino oreo jagoda po 1.25 KM, ističe rok u martu.
Ali vjerujem da će kod njih opet biti jeftinije, jer ih nabavljaju nekimsvojim kanalima mi o Nelt-a koji je ovlašteni uvoznik. Snaha mi je potvrdila da je nelt podigao cijene prema lancima, ona je u konzumu, i ovo je već drugi put od aprila da nelt mijenja cijenu na više..
sreca pa ima jos uvijek lokalnih marketa koji imaju svoje kanale pa su velike milke max 4.95-5.10 :thumbup: 8-) neka im budala placa skoro pa duplu cijenu
tap3ah75
Posts: 7604
Joined: 07/09/2009 14:14

#10030 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

Ja uzeo nedavno 4x2 litra zbregov
Ispadne litar 2.10
Nek se hebu domaći
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10031 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

nepass1 wrote: 08/01/2023 20:06 Sta radite sa tim 1,5%mm mlijekom? Je li za kuhanje, kolace, palacinke ili za pice?
Jaro izvini kakvo je ovo pitanje :lol:
Pa sta cu s mliiejkom raditi...pravim kornflejks

1.5% je premija sad
Ima i 0.8%

Mlijeko ko mlijeko meni
akcija007
Posts: 4318
Joined: 17/05/2008 23:50

#10032 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by akcija007 »

Bio sam u Hrvatskoj za vikend i kupio sam sljedece:
Puter 250 gr 1,99 eur
Ulje iskon 1,67 eur
Mlijeko 2,8 m.m. Zbregov 0,98 eur / litra

Na mlijeku i puteru sam dosta ustedio
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10033 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

suspect_zero wrote: 08/01/2023 20:10
konektovan wrote: 08/01/2023 09:47

Nisam bio 3 dana u Bingu,... :-) katastrofa.
Jedina šansa su mi poljske čokolade iz Mege.. :mrgreen:
Nisi bio 3 dana u Bingu?? :shock: :!: ....kakva te muka spopala?...reuma, išijas, došla punica u goste??


:D
Sinusitis da izvineš.... :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10034 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Nokian808 wrote: 08/01/2023 20:04 BINGO mlijeko 2.45?
Fakat je Bingo postao kralj visokih cijena... Mercator sam zbog laznih akcija i cijena vec prekrzio ako nastavi Bingo ovako i oni idu na bojkot
Btw Uzeo Dukat u Robotu onaj od 1.5 % masnoce 2 KM.
Da da,..bingo se opasno približava Mercatoru i konzumu cijenama..
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17058
Joined: 27/04/2021 22:52

#10035 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tramvajtrojka »

bolje akcije ima mercator od binga barem za ove iole kvalitetnije proizvode i sto je u mercatoru bolje voce i povrće nego u bingu

i sto je najzalosnije bingo je najveci promotor srbijanskih proizvoda u BiH, najveci ulaz na nase trziste oni imaju preko binga

i Bingo je u Sarajevu mnogo skuplji u usporedbi sa onim u istocnom sarajevu znao sam iste proizvode naci po razlikama od 40pfeninga u kilometar zracne linije :run:
User avatar
mc-twin
Posts: 4421
Joined: 18/04/2009 23:47

#10036 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by mc-twin »

akcija007 wrote: 08/01/2023 20:48 Bio sam u Hrvatskoj za vikend i kupio sam sljedece:
Puter 250 gr 1,99 eur
Ulje iskon 1,67 eur
Mlijeko 2,8 m.m. Zbregov 0,98 eur / litra

Na mlijeku i puteru sam dosta ustedio
A oni dolaze ovamo zbog povoljnih cijena i usteda. :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22610
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#10038 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by SmokingMan »

Mi živimo sa ovim kao da se ništa i ne dešava, ništa se ne dešava. 16.3 % nije ništa. :D
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10039 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

tramvajtrojka wrote: 08/01/2023 22:05 bolje akcije ima mercator od binga barem za ove iole kvalitetnije proizvode i sto je u mercatoru bolje voce i povrće nego u bingu

i sto je najzalosnije bingo je najveci promotor srbijanskih proizvoda u BiH, najveci ulaz na nase trziste oni imaju preko binga

i Bingo je u Sarajevu mnogo skuplji u usporedbi sa onim u istocnom sarajevu znao sam iste proizvode naci po razlikama od 40pfeninga u kilometar zracne linije :run:
Cijene su iste u lukavici i Sarajevu,..ali akcije ne važe u istom periodu.

I nema mercator bolje akcije....generalno, bingo je još uvijek malo povoljniji i u tom polju.
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#10040 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Trappist »

Digla_da_kreci wrote: 08/01/2023 22:37 Boze sacuvaj, pa ima li ovim poskupljenjima kraja.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nova-go ... /230106072
Image
Gledam i ne vjerujem. Ovo je ziva katastrofa. Moze li obican covjek ista uraditi povodom ovakvih stvari?
User avatar
SmokingMan
Posts: 22610
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#10041 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by SmokingMan »

Ja sada kafu moram platiti do i 14 KM za 200g. Ako neko zna gdje Nescafe Crema mogu na ludom popustu naći ispod 10 kermi neka mi neko odmah javi. :D
User avatar
pepeljara
Posts: 7364
Joined: 22/08/2003 00:00

#10042 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

SmokingMan wrote: 08/01/2023 22:48 Ja sada kafu moram platiti do i 14 KM za 200g. Ako neko zna gdje Nescafe Crema mogu na ludom popustu naći ispod 10 kermi neka mi neko odmah javi. :D
Imas akciju bas u bingu 8.95 ness ta 200.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22610
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#10043 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by SmokingMan »

pepeljara wrote: 08/01/2023 22:48
SmokingMan wrote: 08/01/2023 22:48 Ja sada kafu moram platiti do i 14 KM za 200g. Ako neko zna gdje Nescafe Crema mogu na ludom popustu naći ispod 10 kermi neka mi neko odmah javi. :D
Imas akciju bas u bingu 8.95 ness ta 200.
Je li u svakom, znam da im cijene za neke artikle variraju od lokacije do lokacije. :oops:
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#10044 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

Trappist wrote: 08/01/2023 22:44
Digla_da_kreci wrote: 08/01/2023 22:37 Boze sacuvaj, pa ima li ovim poskupljenjima kraja.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nova-go ... /230106072
Image
Gledam i ne vjerujem. Ovo je ziva katastrofa. Moze li obican covjek ista uraditi povodom ovakvih stvari?
Može. Tražiti vlast koja će narediti cijene, umjesto sadašnjeg slobodnog formiranja.

U prevodu, da molimo "Tito, vrati se, sve ti je oprošteno". Povratak mraka socijalizma.

Ako nisi za to, ako hoćeš slobodu i demokratiju, ne može.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#10045 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

SmokingMan wrote: 08/01/2023 22:48 Ja sada kafu moram platiti do i 14 KM za 200g. Ako neko zna gdje Nescafe Crema mogu na ludom popustu naći ispod 10 kermi neka mi neko odmah javi. :D
Ne znam za Nes, ali Jacobs Gold je prije neki dan sa 16 KM bio snižen na 9. I često Gold i Monarch budu na sniženju. Franck Gold slično.

To jeste, mijenjaj kafu koju piješ :-D
akcija007
Posts: 4318
Joined: 17/05/2008 23:50

#10046 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by akcija007 »

Kako je svinjsko meso poskupilo. Prasetina u Konzumu 1 kg cijela je 15,45 KM po kg, a sijecena cak 17,45 KM po kg.
Stravaa
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#10047 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by maxell_sarajevo »

EU
Mlijeko 1l=0,99€,
Barilla makaroni 0,79€,
Nesquik 1kg=5,59€(kod nas 17,75),
Lavazza Suerte 1kg=7,69€(kod nas 35KM),
Lavazza Rosa 1kg=12,60€, a Crema E gusto 1kg=11,90€,
Puter u Lidl 250gr=2,39€,
Rio mare 3,99€(kod nas 10,95)…
Nivea deo roll on 2,39€, kod nas 8,40 :-)
Hausbrandt kafa 200gr 4,45€, kod nas 12,95KM,
Lavazza vakumirana 500gr 5,65 dok je kod nas 250gr oko 9KM,
Rio Mare 3,99€
User avatar
SmokingMan
Posts: 22610
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#10048 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by SmokingMan »

Hakiz wrote: 08/01/2023 22:53
SmokingMan wrote: 08/01/2023 22:48 Ja sada kafu moram platiti do i 14 KM za 200g. Ako neko zna gdje Nescafe Crema mogu na ludom popustu naći ispod 10 kermi neka mi neko odmah javi. :D
Ne znam za Nes, ali Jacobs Gold je prije neki dan sa 16 KM bio snižen na 9. I često Gold i Monarch budu na sniženju. Franck Gold slično.

To jeste, mijenjaj kafu koju piješ :-D
Nešto mi se duša teško odvaja od ustaljenih navika, volim piti pa makar i da mi nekada bude loše od tih navika. Jedne prilike mi jke to došlo na naplatu, doduše, jer sam uporedno grickao mađarske košpice. :D
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#10049 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

maxell_sarajevo wrote: 08/01/2023 23:10 EU
Mlijeko 1l=0,99€,
Barilla makaroni 0,79€,
Nesquik 1kg=5,59€(kod nas 17,75),
Lavazza Suerte 1kg=7,69€(kod nas 35KM),
Lavazza Rosa 1kg=12,60€, a Crema E gusto 1kg=11,90€,
Puter u Lidl 250gr=2,39€,
Rio mare 3,99€(kod nas 10,95)…
Nivea deo roll on 2,39€, kod nas 8,40 :-)
Hausbrandt kafa 200gr 4,45€, kod nas 12,95KM,
Lavazza vakumirana 500gr 5,65 dok je kod nas 250gr oko 9KM,
Rio Mare 3,99€
Ove cijene TO SMO MI.
OVAKVI SMO , POHLEPNI , GLADNI , LICEMJERNI.

Obraza nema guzici se ne bojimo u parodiji od države.
Bojimo se samo pokojeg lokalnog kriminalca da mu ne stanemo na žulj.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10050 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Mislim da nikad nisam u zivotu jeo rio mare :(
Post Reply