Irak

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#10001 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by madner »

Da mi nije mrsko napravio bi bookmark ove stranice da ti se smijem poslje.

Kako Kiki zamislja politiku :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#10002 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

madner wrote:Da mi nije mrsko napravio bi bookmark ove stranice da ti se smijem poslje.

Kako Kiki zamislja politiku :D
Ma ti ovo pises samo zato sto si simpatisao Sadama, pa ti tesko prihvatiti da je njegova vojska, ovaj put sa vjerskom zastavom, dozivjela jos jedan poraz... :D

Kazem ti, siiti mogu pustiti Mosul i Faludzu samo ako ce zauzvrat dobiti makar trecinu Sirije. U suprotnom, naftu iz Baidzija ce kontrolisati Bagdad.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#10003 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by madner »

Argumenti su ti jaki, gotovo ko Iracka armija. :D
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#10004 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

Evo opet vrlog geostratega i analiticara u najboljem izdanju :lol: :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51279
Joined: 29/06/2011 23:39

#10005 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by dječak sa šibicama »

Iracka vojska se odavno maknula na stranu, i prepustila siitskim milicijama da tamburaju ISIL.

Sto je urodilo plodom u tikritu, Baijiju, Falluja je u okruzenju i krece lagano ofanziva, Hashd al Shabi, iracki Hezbollah, odlicno naoruzani i jurisaju konstantno.

Iracka vojska se pokazala nesposobnom.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#10006 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#10007 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Klavikula »

inace, 4 F-16 su jucer isporucena Iraku.
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#10008 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Decerto »

cudi me kako su oni naucili upravljati ovim masinama :-)
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8158
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#10009 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by AleksoMKD »

Decerto wrote:cudi me kako su oni naucili upravljati ovim masinama :-)
Pa vec godinama imaju pilote na obuci u Americi.

Samo navodno paket oruzja koji dolazi uz ove avione nije najnoviji. Avioni su blok 52 (znaci stvarno moderni) ali otprilike ce nositi oruzje ko Amerikanci 80ih - 90ih, pre svega rakete vazduh - vazduh.

Valjda da ne padne u ruke Iranu.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#10010 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

Pripadnici iračkog Hašda :-)

Image
emillio estevez
Posts: 2016
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#10011 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by emillio estevez »

sarajevoxxxx wrote:Pripadnici iračkog Hašda :-)

Image

:thumbup:
Heroji.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10012 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

AleksoMKD wrote:
Decerto wrote:cudi me kako su oni naucili upravljati ovim masinama :-)
Pa vec godinama imaju pilote na obuci u Americi.

Samo navodno paket oruzja koji dolazi uz ove avione nije najnoviji. Avioni su blok 52 (znaci stvarno moderni) ali otprilike ce nositi oruzje ko Amerikanci 80ih - 90ih, pre svega rakete vazduh - vazduh.

Valjda da ne padne u ruke Iranu.
drugim dali bolje sto li...
posebna verzija...iq c/d 52...i
da se "prepoznaju" u zraku sa jizraeli... :D
User avatar
walter kurtz
Posts: 5918
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#10013 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by walter kurtz »

Kazu da su povukli iz zora dosta vojske u irak
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10014 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

walter kurtz wrote:Kazu da su povukli iz zora dosta vojske u irak
kazu da dovlace vojsku iz iraka...
asad partija,homeini akcija.. :D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8158
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#10015 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by AleksoMKD »

sumirprimus wrote:
AleksoMKD wrote:
Decerto wrote:cudi me kako su oni naucili upravljati ovim masinama :-)
Pa vec godinama imaju pilote na obuci u Americi.

Samo navodno paket oruzja koji dolazi uz ove avione nije najnoviji. Avioni su blok 52 (znaci stvarno moderni) ali otprilike ce nositi oruzje ko Amerikanci 80ih - 90ih, pre svega rakete vazduh - vazduh.

Valjda da ne padne u ruke Iranu.
drugim dali bolje sto li...
posebna verzija...iq c/d 52...i
da se "prepoznaju" u zraku sa jizraeli... :D
:D
Koliko sam citao, pre svega se radi o raketama V-V. Umesto AIM-120 AMRAMM su im dali Sparrow koji nije bas fire and forget, moraju celo vreme drzati neprijateljski avion na nisanu dok ga raketa ne pogodi.
Maltene su 1991 imali modernije rakete na Migovima.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10016 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

pazi dali su im oruzje kojim ce biti nadmocni u odnosu na isil.
ali nece moci u slucaju sbb kbb cunjat okolo kole..
i nije samo razlika u vrsti naoruzanja..
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10017 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

imal kikija,jel prezivio ovu prvu isporuku,stza vele kurdi ocel i oni dobit?
il ce krenut u neovisnost brez borbenih sokolova..
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#10019 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by dezurni_ucenik »

Grupica vehabijica se nafurala da ce zauzeti Balkan. :lol: . Ovakve u zatvor, 20-30 godina, pa nek tamo prijete .
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#10020 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Klavikula »

sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10021 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

Klavikula wrote:
to ti je bato pola generacije ispred ovog stoj irak dobio.skoro pa novi avion
uae inace su ulozili svoju lovu u razvoj ove verzije,valjda im negdje stoji u ugovrou i procenat od daljnje prodaje trecoj strani...
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10022 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Truba »

ma kakvi avioni njima trebaju roboti da se biju na ulicama
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10023 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

i jopet ni njima nema pric kodovima i najnaprednijim projektilima..
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#10024 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

Najmanje 100 poginulih u iračkoj provinciji Diyali nakon napada IS-a sa autobombom od tri tone eksploziva!
eifel
Posts: 579
Joined: 07/11/2014 19:45

#10025 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by eifel »

Najhrabriji dečak 21. veka: Braneći svoju porodicu ubio 14 američkih specijalaca


Njujork Tajms je objavio članak u kom je za „najhrabrijeg dečaka 21. veka“ proglasio unuka pokojnog predsednika Iraka, Sadama Huseina. Ovo je njegova priča.

Ubio je 14 NATO vojnika, braneći svoj dom. Ovaj dečak po imenu Mustafa Husein iz Iraka je četrnaestogodišnji unuk Sadama Huseina koji je bio i poslelednja osoba s oružjem u rukama tokom invazije SAD-a na Irak.

On se čvrsto odupirao američkim specijalcima prilikom napada na vilu Navafa Šeik Zidan. U trenutku pogibije on je bio jedina živa osoba u kući, a pored njega su ležala beživotna tela oca Kusaia, ujaka Udaja i telohranitelja Abdel-Samla. Prema iskazima američkih vojniika koji su bili uključeni u operaciju, kada su provalili u kuću, mladi Mustafa Husein otvorio je na njih vatru iz mitraljeza, a američka jedinica od oko 400 vojnika koja je učestvovala u opsadi vile od tog trenutka je bila blokirana.

Kada su mu pred očima amerikanci ubili oca i ujaka, dečak je uzvratio i ubio je 14 američkih marinaca.

Borba sa u unukom Sadama Huseina trajala je oko šest sati. Kada su Amerikanci ubili malog Mustafu, nisu mogli poveruju da ih je toliko vremena držao jedan mali dečak.

Na kraju članka o Mustafi Huseinu novinar Njujork Tajmsa Robert Jeisk piše:
„Da smo mi imali nekoga kao što je ovaj dečak, izgradili bismo mu spomenik u svakom gradu. Svuda bi se pričalo o njegovoj hrabrosti, bio bi uzor za mlađe generacija, sada i u budućnosti – za sva vremena!“
Post Reply