Kako Kiki zamislja politiku
Irak
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#10001 Re: ISIS zauzeo Mosul
Da mi nije mrsko napravio bi bookmark ove stranice da ti se smijem poslje.
Kako Kiki zamislja politiku
Kako Kiki zamislja politiku
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#10002 Re: ISIS zauzeo Mosul
Ma ti ovo pises samo zato sto si simpatisao Sadama, pa ti tesko prihvatiti da je njegova vojska, ovaj put sa vjerskom zastavom, dozivjela jos jedan poraz...madner wrote:Da mi nije mrsko napravio bi bookmark ove stranice da ti se smijem poslje.
Kako Kiki zamislja politiku
Kazem ti, siiti mogu pustiti Mosul i Faludzu samo ako ce zauzvrat dobiti makar trecinu Sirije. U suprotnom, naftu iz Baidzija ce kontrolisati Bagdad.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#10003 Re: ISIS zauzeo Mosul
Argumenti su ti jaki, gotovo ko Iracka armija. 
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#10004 Re: ISIS zauzeo Mosul
Evo opet vrlog geostratega i analiticara u najboljem izdanju

- dječak sa šibicama
- Posts: 51279
- Joined: 29/06/2011 23:39
#10005 Re: ISIS zauzeo Mosul
Iracka vojska se odavno maknula na stranu, i prepustila siitskim milicijama da tamburaju ISIL.
Sto je urodilo plodom u tikritu, Baijiju, Falluja je u okruzenju i krece lagano ofanziva, Hashd al Shabi, iracki Hezbollah, odlicno naoruzani i jurisaju konstantno.
Iracka vojska se pokazala nesposobnom.
Sto je urodilo plodom u tikritu, Baijiju, Falluja je u okruzenju i krece lagano ofanziva, Hashd al Shabi, iracki Hezbollah, odlicno naoruzani i jurisaju konstantno.
Iracka vojska se pokazala nesposobnom.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
- Klavikula
- Posts: 4962
- Joined: 23/05/2012 12:36
- Location: Sarajevo, Jugoslavija
#10007 Re: ISIS zauzeo Mosul
inace, 4 F-16 su jucer isporucena Iraku.
- Decerto
- Posts: 2443
- Joined: 14/09/2010 07:58
- Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
- Contact:
#10008 Re: ISIS zauzeo Mosul
cudi me kako su oni naucili upravljati ovim masinama 
- AleksoMKD
- Posts: 8158
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#10009 Re: ISIS zauzeo Mosul
Pa vec godinama imaju pilote na obuci u Americi.Decerto wrote:cudi me kako su oni naucili upravljati ovim masinama
Samo navodno paket oruzja koji dolazi uz ove avione nije najnoviji. Avioni su blok 52 (znaci stvarno moderni) ali otprilike ce nositi oruzje ko Amerikanci 80ih - 90ih, pre svega rakete vazduh - vazduh.
Valjda da ne padne u ruke Iranu.
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#10010 Re: ISIS zauzeo Mosul
Pripadnici iračkog Hašda


-
emillio estevez
- Posts: 2016
- Joined: 27/05/2009 20:06
- Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110
#10011 Re: ISIS zauzeo Mosul
sarajevoxxxx wrote:Pripadnici iračkog Hašda![]()
Heroji.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10012 Re: ISIS zauzeo Mosul
drugim dali bolje sto li...AleksoMKD wrote:Pa vec godinama imaju pilote na obuci u Americi.Decerto wrote:cudi me kako su oni naucili upravljati ovim masinama
Samo navodno paket oruzja koji dolazi uz ove avione nije najnoviji. Avioni su blok 52 (znaci stvarno moderni) ali otprilike ce nositi oruzje ko Amerikanci 80ih - 90ih, pre svega rakete vazduh - vazduh.
Valjda da ne padne u ruke Iranu.
posebna verzija...iq c/d 52...i
da se "prepoznaju" u zraku sa jizraeli...
- walter kurtz
- Posts: 5918
- Joined: 07/11/2014 08:27
- Location: Nung river
#10013 Re: ISIS zauzeo Mosul
Kazu da su povukli iz zora dosta vojske u irak
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10014 Re: ISIS zauzeo Mosul
kazu da dovlace vojsku iz iraka...walter kurtz wrote:Kazu da su povukli iz zora dosta vojske u irak
asad partija,homeini akcija..
- AleksoMKD
- Posts: 8158
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#10015 Re: ISIS zauzeo Mosul
sumirprimus wrote:drugim dali bolje sto li...AleksoMKD wrote:Pa vec godinama imaju pilote na obuci u Americi.Decerto wrote:cudi me kako su oni naucili upravljati ovim masinama
Samo navodno paket oruzja koji dolazi uz ove avione nije najnoviji. Avioni su blok 52 (znaci stvarno moderni) ali otprilike ce nositi oruzje ko Amerikanci 80ih - 90ih, pre svega rakete vazduh - vazduh.
Valjda da ne padne u ruke Iranu.
posebna verzija...iq c/d 52...i
da se "prepoznaju" u zraku sa jizraeli...
Koliko sam citao, pre svega se radi o raketama V-V. Umesto AIM-120 AMRAMM su im dali Sparrow koji nije bas fire and forget, moraju celo vreme drzati neprijateljski avion na nisanu dok ga raketa ne pogodi.
Maltene su 1991 imali modernije rakete na Migovima.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10016 Re: ISIS zauzeo Mosul
pazi dali su im oruzje kojim ce biti nadmocni u odnosu na isil.
ali nece moci u slucaju sbb kbb cunjat okolo kole..
i nije samo razlika u vrsti naoruzanja..
ali nece moci u slucaju sbb kbb cunjat okolo kole..
i nije samo razlika u vrsti naoruzanja..
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10017 Re: ISIS zauzeo Mosul
imal kikija,jel prezivio ovu prvu isporuku,stza vele kurdi ocel i oni dobit?
il ce krenut u neovisnost brez borbenih sokolova..
il ce krenut u neovisnost brez borbenih sokolova..
-
soha96
- Posts: 2379
- Joined: 13/01/2015 23:30
-
dezurni_ucenik
- Posts: 12183
- Joined: 27/05/2008 12:14
#10019 Re: ISIS zauzeo Mosul
Grupica vehabijica se nafurala da ce zauzeti Balkan.
- Klavikula
- Posts: 4962
- Joined: 23/05/2012 12:36
- Location: Sarajevo, Jugoslavija
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10021 Re: ISIS zauzeo Mosul
to ti je bato pola generacije ispred ovog stoj irak dobio.skoro pa novi avionKlavikula wrote:
uae inace su ulozili svoju lovu u razvoj ove verzije,valjda im negdje stoji u ugovrou i procenat od daljnje prodaje trecoj strani...
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10022 Re: ISIS zauzeo Mosul
ma kakvi avioni njima trebaju roboti da se biju na ulicama
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10023 Re: ISIS zauzeo Mosul
i jopet ni njima nema pric kodovima i najnaprednijim projektilima..
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#10024 Re: ISIS zauzeo Mosul
Najmanje 100 poginulih u iračkoj provinciji Diyali nakon napada IS-a sa autobombom od tri tone eksploziva!
-
eifel
- Posts: 579
- Joined: 07/11/2014 19:45
#10025 Re: ISIS zauzeo Mosul
Najhrabriji dečak 21. veka: Braneći svoju porodicu ubio 14 američkih specijalaca
Njujork Tajms je objavio članak u kom je za „najhrabrijeg dečaka 21. veka“ proglasio unuka pokojnog predsednika Iraka, Sadama Huseina. Ovo je njegova priča.
Ubio je 14 NATO vojnika, braneći svoj dom. Ovaj dečak po imenu Mustafa Husein iz Iraka je četrnaestogodišnji unuk Sadama Huseina koji je bio i poslelednja osoba s oružjem u rukama tokom invazije SAD-a na Irak.
On se čvrsto odupirao američkim specijalcima prilikom napada na vilu Navafa Šeik Zidan. U trenutku pogibije on je bio jedina živa osoba u kući, a pored njega su ležala beživotna tela oca Kusaia, ujaka Udaja i telohranitelja Abdel-Samla. Prema iskazima američkih vojniika koji su bili uključeni u operaciju, kada su provalili u kuću, mladi Mustafa Husein otvorio je na njih vatru iz mitraljeza, a američka jedinica od oko 400 vojnika koja je učestvovala u opsadi vile od tog trenutka je bila blokirana.
Kada su mu pred očima amerikanci ubili oca i ujaka, dečak je uzvratio i ubio je 14 američkih marinaca.
Borba sa u unukom Sadama Huseina trajala je oko šest sati. Kada su Amerikanci ubili malog Mustafu, nisu mogli poveruju da ih je toliko vremena držao jedan mali dečak.
Na kraju članka o Mustafi Huseinu novinar Njujork Tajmsa Robert Jeisk piše:
„Da smo mi imali nekoga kao što je ovaj dečak, izgradili bismo mu spomenik u svakom gradu. Svuda bi se pričalo o njegovoj hrabrosti, bio bi uzor za mlađe generacija, sada i u budućnosti – za sva vremena!“

