Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#62476 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

_BataZiv_0809 wrote: 17/06/2026 22:02
dale cooper wrote: 17/06/2026 16:47 Nije Sony imao ništa gori odnos sa MJ-om nego što imaju sa većinom izvođača od kojih očekuju zaradu i hitove. Sve velike diskograske kuće su
takve i sve gledaju isključivo svoj interes nasuprot onog od izvođača. I dok se prodaju albumi i lova kapa problema nema i ispunjavaće ono
što tražiš od njih. Međutim kada vide da nisi više taj kalibar, onda potpora slabi.
Nije svaki izvodjac imao kupljena prava na cjelokupnu diskografiju Beatlesa :D
Da, ali ako znaš za ovo, znaš i da je MJ 1995 ušao svojevoljno u biznis partnerstvo sa Sonyem gdje je prodao 50% udjela ATV kataloga
(koji je uključivao i izdavačka prava za pjesme Beatlese), ali u taj posao nisu bila uključena izdavačka prava na njegov sopstveni katalog,
tako da je zadržao neovisnost po tom pitanju. Njegovi problemi sa Mottolom dolaze kasnije u vrijeme povratničkog albuma Invincible
iz 2001 u kojeg po Jacksonovom mišljenju Sony (pod vodstvom Mottole) nije uložio dovoljno love što se tiče promocije albuma, dok su ovi
sa druge strane njega optuživali da je tražio nerazumne sume novca za promotivne projekte. I onda je došlo do tenzija što se tiče njegovog
tadašnjeg ugovora kao izvođača sa Sonyem koji je po tom ugovoru imao prava na njegove mastere albuma, a što je nešto potpuno drugačije
od izdavačkih prava na pjesme. Da se razumijemo, Tommy Mottola je bio apolutno opak i gadan kučkin sin, što se zna i iz njegovog odnosa
prema Mariah Carey, ali je suštinski radio isključivo u svom i interesu Sony Musica i naravno da takav jedan lik nije htio dopustiti da zlatna
koka kao što su prava na master snimke Jacksonovih albuma pređu u MJ-ove ruke. Ono što je meni glupo su ove optužbe da su Sony i Mottola
smještali Jacksonu ove optužbe za pedofiliju. Kao prvo te optužbe su krenule mnogo ranije nego što su startale tenzije sa Mottolom, a kao
drugo ne vidim koji bi razlog imali da obaraju izvođača koji je bio jedna od glavnih zvijezdi njihovog kataloga. Prava na mastere su već
imali, a do izdavačkih prava nisu mogli doći ni teoretski jer je Jackson to jasno posjedovao.
snijeg_led
Posts: 7896
Joined: 08/12/2019 21:35

#62477 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by snijeg_led »

Film “A Poet” izaziva toliko sažaljenje prema glavnom liku, da mi je došlo da mu ubacim jednu cvanciku kroz monitor :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66013
Joined: 03/08/2010 19:04

#62478 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

darius_maximus wrote: 17/06/2026 21:24
kakavdanakneiskustvu wrote: 17/06/2026 07:40
Znači vrijedi ovo pogledati?
Imam ga na short listi, ali sam kontao prvo drugi Samarin pogledati, Ready or Not 2, dok čekam da snimak za Colony izađe na Stremiu.

Neki dan sam pogledao ovaj novi horor, Hokum.
Solidan film, ali imam osjećaj da se moglo bolje odraditi sve.
Atmosfera je zanimljiva, ima dobrih trenutaka, upakovano je to na kraju sve, ali nešto mu fali da bude odličan film.
da
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66013
Joined: 03/08/2010 19:04

#62479 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

darius_maximus wrote: 17/06/2026 21:36
Tito_i_Partija wrote: 17/06/2026 21:28
darius_maximus wrote: 17/06/2026 21:24

Znači vrijedi ovo pogledati?
Imam ga na short listi, ali sam kontao prvo drugi Samarin pogledati, Ready or Not 2, dok čekam da snimak za Colony izađe na Stremiu.

Neki dan sam pogledao ovaj novi horor, Hokum.
Solidan film, ali imam osjećaj da se moglo bolje odraditi sve.
Atmosfera je zanimljiva, ima dobrih trenutaka, upakovano je to na kraju sve, ali nešto mu fali da bude odličan film.
Ako voliš horore, čujem da je Opsesija jako dobra. Imam je na listi, k'o i onaj sa žutim hodnicima. :-D
Horori su najbolji žanr, može se sa svim miješati. :D

Opsesiju otprilike pretpostavljam kako će ispasti, jer te "pazi šta zaželiš" priče su otprilike sve iste.
Tako da je na listi, ali ga vazda preskočim. :D
Backrooms sam pratio dok je bio YouTube fenomen i čim izađe snimak gledam (vidim CAM snimak još na Stremiu).
Imam i The Wailing na short listi, ali to je već "star" film. :D
to je filmčina i po
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66013
Joined: 03/08/2010 19:04

#62480 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

Haris033 wrote: 17/06/2026 22:02
kakavdanakneiskustvu wrote: 17/06/2026 07:40
Image
To je remake norveškog filma I onde dager (2021) sa Noomi Rapace i Aksel Hennie. Puno bolja verzija je originalna :izet:
da, gledao sam i ovaj norveški
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#62481 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

snijeg_led wrote: 18/06/2026 04:06 Film “A Poet” izaziva toliko sažaljenje prema glavnom liku, da mi je došlo da mu ubacim jednu cvanciku kroz monitor :D
mene nešto podsjetio na zuku dzumhura, ne znam zasto. a cvancika bi otisla na cugu ko da gledam :D
User avatar
Peacean
Posts: 9870
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#62482 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Peacean »

Pressure je ok, nije remek djelo ali da se odgledati.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#62483 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

darius_maximus wrote: 17/06/2026 21:36
Tito_i_Partija wrote: 17/06/2026 21:28
darius_maximus wrote: 17/06/2026 21:24

Znači vrijedi ovo pogledati?
Imam ga na short listi, ali sam kontao prvo drugi Samarin pogledati, Ready or Not 2, dok čekam da snimak za Colony izađe na Stremiu.

Neki dan sam pogledao ovaj novi horor, Hokum.
Solidan film, ali imam osjećaj da se moglo bolje odraditi sve.
Atmosfera je zanimljiva, ima dobrih trenutaka, upakovano je to na kraju sve, ali nešto mu fali da bude odličan film.
Ako voliš horore, čujem da je Opsesija jako dobra. Imam je na listi, k'o i onaj sa žutim hodnicima. :-D
Horori su najbolji žanr, može se sa svim miješati. :D

Opsesiju otprilike pretpostavljam kako će ispasti, jer te "pazi šta zaželiš" priče su otprilike sve iste.
Tako da je na listi, ali ga vazda preskočim. :D
Backrooms sam pratio dok je bio YouTube fenomen i čim izađe snimak gledam (vidim CAM snimak još na Stremiu).
Imam i The Wailing na short listi, ali to je već "star" film. :D
I ja imam The Wailing na listi evo već godinama. Ne mogu nikako da se nakanim jer film traje 3 sata, valja nać' vremena za to. Al' nadam se da ću ga moć uskoro pogledat', čuo sam dosta pozitivnih stvari.

Ne gledam toliko puno horora inače, al' od ovih nekoliko zadnjih što sam gledo, dobri su mi bili It Follows i Longlegs.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#62484 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Kako ne gledas horore, gledo si BiH Svicarska :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#62485 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

Ono je više ličilo na kakav težak ruski film sa tragičnim završetkom nego horor. :|
DonieBrasco
Posts: 20107
Joined: 31/08/2016 16:09

#62486 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by DonieBrasco »

Haris033 wrote: 17/06/2026 22:02 Image
To je remake norveškog filma I onde dager (2021) sa Noomi Rapace i Aksel Hennie. Puno bolja verzija je originalna :izet:
Tek sam sad provalio da ova glumica igra glavnu ulogu u Prometeju. :-)

Norveski film miljama bolji od americkog za moj ukus. :thumbup:
User avatar
Njanjavi
Posts: 5023
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#62488 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Njanjavi »

Disclosure day je tako perfidno psy op smece da vise nije ni smjesno koliko neke stvari ne kriju.

Toliko mk ultra, monarch, cardinal referenci, da to stvarno vise samo potpuni retard ne moze skontat.

Fino je sto su nam pokazali mrvice oko darpa tehnologija koje posjeduju ali ova prica oko cardinal i leptira na fazon monarch programa, mnogo jezivo.

Prediktivni programing klasican.
DonieBrasco
Posts: 20107
Joined: 31/08/2016 16:09

#62489 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by DonieBrasco »

Njanjavi wrote: 25/06/2026 15:17 Prediktivni programing klasican.
Sporo to oni nesto daj malo brze od ovih sto kazu 70. godina.
User avatar
Njanjavi
Posts: 5023
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#62490 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Njanjavi »

DonieBrasco wrote: 25/06/2026 15:33
Njanjavi wrote: 25/06/2026 15:17 Prediktivni programing klasican.
Sporo to oni nesto daj malo brze od ovih sto kazu 70. godina.
Ne znam u kojem crtanom filmu ti zivis al ako realno sagledamo te stvari se iovako krecu prebrzo.

Pogotovo od industrijske revolucije naovamo.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51253
Joined: 29/06/2011 23:39

#62491 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dječak sa šibicama »

Jesam ja jedini koji ne zna sta je darpa, monarch, cardinal, mk ultra je forumas?

Poceo neki dan Majkla, ma ne mogu ja ono, pola sata izdrzao. Braca ko dekor na sajmu sljive u Gradaccu, ko da ih nema, samo eto otac tukao kaisem i eto mama sa njom je jeo kokice. Kontam da je biografski ali brate mili, nije Papa vec pjevac pop zabavne muzike.
User avatar
Njanjavi
Posts: 5023
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#62492 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Njanjavi »

dječak sa šibicama wrote: 25/06/2026 16:51 Jesam ja jedini koji ne zna sta je darpa, monarch, cardinal, mk ultra je forumas?

Poceo neki dan Majkla, ma ne mogu ja ono, pola sata izdrzao. Braca ko dekor na sajmu sljive u Gradaccu, ko da ih nema, samo eto otac tukao kaisem i eto mama sa njom je jeo kokice. Kontam da je biografski ali brate mili, nije Papa vec pjevac pop zabavne muzike.
Cardinal je u njihovom strucnom zargonu nadredjeni koji programira osobu, koji lomi psihu kroz traumu za dalje.

Mk ultra ti je cia program za manipulaciju psihe kroz razne metode, kroz traumu, kroz psihodelike, kroz drillanje raznorazno pa i zvucne manipulacije i vizuelni stimulans.

Manson je prosao taj tretman prije belaja sto napravio, i onaj kazinski.

Monarch je malo jebenija prica i to su ti mahom ovi poznati sto nosaju tetovaze leptira, i ovi sto pomalo seru o svojim alter egoima.

Lady gage, beyonce, cardy b i slicne sotonjare.

U biti monarch je malo zajebanija i novija prica od mk ultra. A i dosta opasnija jer mozes doslovno kroz programiranje preko traume, koje nerjetko rade dok su jos djeca instalirat u insana razne licnosti i trigere.

Mozes ga na milion nacina programirat da se aktivira instalirana psiha na bilo koji audiovizuelni podrazaj.

Lik rokne insana i ne zna da je to ucinio, doslovno.

A darpa ti je glavna organizacija za implementaciju i doziranje tehnologije.

Vecinom su za vojsku ali masa stvari koje koristiš danas su iz njihove kuhinje.

Fb, internet, mikrosoft proizvodi, ai, svi ovi skobalji sto ih narod velica da su satro pametni i neki inovatori, elon, zukenberg altman, thiel, sve su to lijepo dresirani pekinezeri za darpine bajkice.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51253
Joined: 29/06/2011 23:39

#62493 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dječak sa šibicama »

Tako sam nesto i pretpostavio.

Btw, moram ovo staviti :D

Image

Image

nisu oni sotonjare i sektasi, a-a :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#62494 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Pogledaj Majkla do kraja djecak
Pristupi mu slavenski sa dusom
Nemoj sa cinizmom
User avatar
alcho
Posts: 1611
Joined: 31/08/2006 09:08

#62495 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by alcho »

Njanjavi wrote: 25/06/2026 17:25
dječak sa šibicama wrote: 25/06/2026 16:51 Jesam ja jedini koji ne zna sta je darpa, monarch, cardinal, mk ultra je forumas?

Poceo neki dan Majkla, ma ne mogu ja ono, pola sata izdrzao. Braca ko dekor na sajmu sljive u Gradaccu, ko da ih nema, samo eto otac tukao kaisem i eto mama sa njom je jeo kokice. Kontam da je biografski ali brate mili, nije Papa vec pjevac pop zabavne muzike.
Cardinal je u njihovom strucnom zargonu nadredjeni koji programira osobu, koji lomi psihu kroz traumu za dalje.

Mk ultra ti je cia program za manipulaciju psihe kroz razne metode, kroz traumu, kroz psihodelike, kroz drillanje raznorazno pa i zvucne manipulacije i vizuelni stimulans.

Manson je prosao taj tretman prije belaja sto napravio, i onaj kazinski.

Monarch je malo jebenija prica i to su ti mahom ovi poznati sto nosaju tetovaze leptira, i ovi sto pomalo seru o svojim alter egoima.

Lady gage, beyonce, cardy b i slicne sotonjare.

U biti monarch je malo zajebanija i novija prica od mk ultra. A i dosta opasnija jer mozes doslovno kroz programiranje preko traume, koje nerjetko rade dok su jos djeca instalirat u insana razne licnosti i trigere.

Mozes ga na milion nacina programirat da se aktivira instalirana psiha na bilo koji audiovizuelni podrazaj.

Lik rokne insana i ne zna da je to ucinio, doslovno.

A darpa ti je glavna organizacija za implementaciju i doziranje tehnologije.

Vecinom su za vojsku ali masa stvari koje koristiš danas su iz njihove kuhinje.

Fb, internet, mikrosoft proizvodi, ai, svi ovi skobalji sto ih narod velica da su satro pametni i neki inovatori, elon, zukenberg altman, thiel, sve su to lijepo dresirani pekinezeri za darpine bajkice.
Jarane, kod nas se radila manipulacija psihe upotrebom HEPEK-a jos pocetkom 90ih godina. Imas dokumentarac pod nazivom TLN o tome.
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#62496 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

uh jebote...
hvala djecace sto si pito jer mene bilo sramota, kontam svi znaju ove zargone i imena "operacija" pa da se ne brukam.

i hvala njanjavi na objasnjenu mada i dalje ne kontam sta i kako i kakve to veze ima sa otim filmom, ali moguce.....
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#62497 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

Sve su to framasoni napravili
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#62498 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Karanana i Truba jeste li gledali Majkla
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#62499 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

Nije mi to privlacno
On jeste mega zvijezda
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#62500 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

nisam.
ne zato sto imam neko negativno misljenje o majklu. nit sam neki fan, nit nisam. kad naleti pjesma poslusam....

ali jednostavno nisam ljubitelj autobiograskih filmova. ne pamtim kad (ako ikad) sam pogledao neku autobiografiju. mozda onu o cherchilu prije 5-6 godina, a i to je bila manje autobiografija a vise nekoliko kljucnih godina tokom ww2.
Post Reply