Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

kakavdanakneiskustvu
Posts: 65989
Joined: 03/08/2010 19:04

#33601 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Saian wrote: 20/06/2026 16:31
dale cooper wrote: 17/06/2026 16:32
E jebiga, ne znam više šta je poenta, ako odlaze svi likovi koji su činili Shetland onim što jeste. Nije se serija nikada oporavila ni odlaskom
Henshalla, a sad i Tosh. :roll:
A znaci nisam samo ja odusevljen Shetlandom. Ja sam u zadnje vrijeme postao bas nesto tezak / lijen / tesko fokusiran kad se radi o serijama. Prvo mi se tesko nakanit da gledam, jer se sjetim komitmenta u koji ulazim pa odustanem prije nego ista i pocnem, a onda, ako pocnem, lako me razocaraju. Al Shetland sam religiozno ispratio. Cak i kad je Dzimi reko da ga naka nostalgija vuce i otiso, ja nastavih dosljedno. Helem, gledao sam do one sezone gdje Tosh i plava ona detektivka sto se vratila u rodni kraj istrazuju ubistvo starice zavezane za ogradu na obali. Koliko sezona je poslije jos izaslo? I u kojoj od tih Tosh napushCa?
još dvije cini mi se

a Tosh jos nije napustila, od iduce cini mi se
User avatar
Point.
Posts: 33489
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#33602 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Point. »

Tito_i_Partija wrote: 18/06/2026 15:31
dale cooper wrote: 18/06/2026 13:32 Odlično i napeto finale Widow's Baya sa nekim devastirajućim otkrićima i odškrinuta vrata nastavku.
:thumbup:

Ovo mi je na listi. Matthew Rhys je glumčina i po. :)

Skoro gledam njegov Criterion Closet video na youtube, čovjek stvarno ima odličan ukus i ne bira neka opskurna pretenciozna sranja k'o drugi. Pogotovo kad izabra Princess Bride, e reko svaka ti čast majstore. :-D
On je meni razlog zašto sam izbjegavao da pogledam The Americans jer mi ima nekako antipatičnu njušku, ali poslije ove serije vidim da sam se zajebao baš.
User avatar
dale cooper
Posts: 31362
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#33603 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »

Saian wrote: 20/06/2026 18:05
dale cooper wrote: 20/06/2026 17:18
To je bila zadnja sezona, Tosh napušta seriju nakon ove koja se trenutno snima.
Zadnja, vidi mene sto sam aptudejt. Mille grazie dale!
:pasamoj: :-D
User avatar
dale cooper
Posts: 31362
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#33604 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »

Point. wrote: 20/06/2026 20:13
Tito_i_Partija wrote: 18/06/2026 15:31
dale cooper wrote: 18/06/2026 13:32 Odlično i napeto finale Widow's Baya sa nekim devastirajućim otkrićima i odškrinuta vrata nastavku.
:thumbup:

Ovo mi je na listi. Matthew Rhys je glumčina i po. :)

Skoro gledam njegov Criterion Closet video na youtube, čovjek stvarno ima odličan ukus i ne bira neka opskurna pretenciozna sranja k'o drugi. Pogotovo kad izabra Princess Bride, e reko svaka ti čast majstore. :-D
On je meni razlog zašto sam izbjegavao da pogledam The Americans jer mi ima nekako antipatičnu njušku, ali poslije ove serije vidim da sam se zajebao baš.
Nije lik uopšte antipatičan, čak naprotiv rekao bih.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51204
Joined: 29/06/2011 23:39

#33606 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dječak sa šibicama »

I meni ima neku njusku za samara, u ovoj seriji je odlican. Legla mu uloga, cak je simpatican.
User avatar
zubi
Posts: 6228
Joined: 16/07/2009 00:27

#33607 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by zubi »

Matthew Rhys je glumcina.. Izuzetan glumac i meni vrlo simpatican, to sto on glumi negdje je dovoljna preporuka da se pogleda, sta god je u pitanju.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#33608 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tito_i_Partija »

Pa dobro, svako ima neki svoj ukus i percepciju. Meni je Matthew Rhys simpatičan, al' zato mi je Matt Smith skroz antipatičan. :)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51204
Joined: 29/06/2011 23:39

#33609 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dječak sa šibicama »

Smith je ko neki kiborg, meni je zato simpatican.

Omiljeni glumac sto se simpaticnosti tice bio je onaj Bernthal, ali sad poceo smarati ne znam zasto. Simpa mi je i Pelphrey.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83440
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33610 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by _BataZiv_0809 »

Je li gledao neko Tulsa King?
Preporuke? Da/ne?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65989
Joined: 03/08/2010 19:04

#33611 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Solidna serija, nista vise od toga,neces nesto propustiti ako i ne odgledas
User avatar
black
Posts: 18642
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#33612 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by black »

_BataZiv_0809 wrote: 21/06/2026 16:50 Je li gledao neko Tulsa King?
Preporuke? Da/ne?
Ja odgledao prvu sezonu, drugu poceo i nikad nisam nastavio, nesto mi se nije dalo... Kao sto danak rece, serija ok al neces nista propustiti...
Pogledaj Mayor of Kingstown ako si propustio..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65989
Joined: 03/08/2010 19:04

#33613 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

black wrote: 21/06/2026 18:43
_BataZiv_0809 wrote: 21/06/2026 16:50 Je li gledao neko Tulsa King?
Preporuke? Da/ne?
Ja odgledao prvu sezonu, drugu poceo i nikad nisam nastavio, nesto mi se nije dalo... Kao sto danak rece, serija ok al neces nista propustiti...
Pogledaj Mayor of Kingstown ako si propustio..
da, to je prilično bolja serija
User avatar
Facility
Posts: 7
Joined: 23/04/2026 10:15

#33614 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Facility »

Widow's Bay (2026)
https://www.imdb.com/title/tt33332385/

Malo razvučeno, ali sve u svemu, solidna osmica.
Četvrta epizoda odlična i definitivno najbolji dio serije.

Ostavljeno dosta prostora za drugu sezonu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65989
Joined: 03/08/2010 19:04

#33616 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Metropolitanci, meni bas bas dobra serija
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#33617 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tito_i_Partija »

Bernthal je i meni bio solidan dok se nije ispostavilo da je teški cionista, sad ga ne moram više ni gledat'.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65989
Joined: 03/08/2010 19:04

#33618 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

A onda ne treba gledati većinu srbijanakih filmova i serija jer se uvijek za nekog od njihovih filmasa može reći da su teški nacionalisti
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#33619 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tito_i_Partija »

Pa i ne treba. Koji će mi kurac srbi i njihovi filmovi?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65989
Joined: 03/08/2010 19:04

#33620 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

A šta ja znam, neko možda vidi problem u cionistima a ne u nacionalistima medju filmasima s druge strane drine
User avatar
Facility
Posts: 7
Joined: 23/04/2026 10:15

#33621 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Facility »

:lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 31362
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#33622 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »



Startala druga sezona. :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22561
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#33623 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SmokingMan »

Pa najgori među Srbima plaćaju savjetnike iz Tel Aviva. :D
Post Reply