INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
JOINT_1921
Posts: 2433
Joined: 22/06/2012 16:03
Location: Grbavica
Vozim: odlično

#28326 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by JOINT_1921 »

xoklix wrote: 02/06/2026 02:49
JOINT_1921 wrote: 01/06/2026 08:32 Ti Erpilic su meni loši, tuknu, imaju neki čudan šmek. Npr probao sam od Perutnine Poli, nebo i zemlja, ali su smiješno skupi, pa je i njima blok.
Koje si uzeo? Od pilecih prsa nuggetse/tenderse ili od različitih dijelova piletine.
Ovi drugi su loši, a od pileceg filea tendersi top.
Nuggetse nisam probao osim ovaj mix i oni su znatno lošiji.
Nisam primjetio u Bingu da imaju razliciti, uzimao sam i nuggete i ove punjene panirane, oba su mi loša, meso nekakvo neprirodno.
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#28327 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by made_in_sarajevo »

Taj erpilic zena mi vice da smo probali i odvratni. Mi smo cekin-poli-perutnina ptuj pa kako sta naletimo. Madi ni na mapi nema da probamo
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#28328 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

@made_in_sarajevo
Kažu da su Madi zapravo samo prepakovani turski

Erpilic nugetsi ne valjaju ništa.
Ali im zato baš valja ono drugo što je 700 gr. oko 10 KM, idto veličine kao nugetsu.
Ono sa sitnim komadima mesa unutra - nepravilnog oblika.
Tendersi - vidim da je neko sponinjao
last mohicans
Posts: 18203
Joined: 09/08/2012 23:19

#28329 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by last mohicans »

Đurić u četvrtak mlijeko marka, tariguz 3 km, jos dosta niskih cijena.
User avatar
madesa
Posts: 5564
Joined: 26/07/2013 02:37

#28330 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by madesa »

madi i ova piletina/nugetsi je uzas. Ni macke ono nece da jedu
User avatar
TriDe
Posts: 187
Joined: 12/10/2021 10:24

#28331 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by TriDe »

Klasove štrudlice od smokve milina. Još samo da je pšenično brašno u ovim štrudlama naše.

Smokve imamo pofino u Hercegovini, ali sigurno da ne možemo pokriti sve potrebe domaćeg tržišta.
Dino79
Posts: 1217
Joined: 05/02/2017 13:41

#28332 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Dino79 »

Treba pratiti akcije


Đurić danas

Image
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#28333 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

Vi kojima je Đurić blizu .... koliko košta kikiriki PIKANTNI INDIJANAC 180 grama?
Vidim da je on uvoznik izgleda a kod mene taj kikiriki bio po 0.60 KM
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#28334 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Ciji je ovaj viva market sto se na dobrinji otvorio?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51178
Joined: 29/06/2011 23:39

#28335 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Ako je Djuricu isplativo orah dati za 8 km i piletinu za 2, a kolike su onda marze ovima sto to isto prodaju za 14 km i 6-7 km.

I banane, marka kod njih, kod lihvara 3 marke.
User avatar
Truba
Posts: 93803
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#28336 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

damping cijene jedne robe jedan dan
:mrgreen: ionako bi propala
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#28337 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Maloprije u bingo, kad poskupile sve marlenka torte, kuglice...slatko&slano torte, umjesto cijene da idu nize..a gorivo je pojeftinilo u zadnje vrijeme, masa proizvoda i dalje poskupljuje. :-)
dvajt
Posts: 452
Joined: 09/08/2022 15:47

#28338 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dvajt »

poskupljuju za 30% pa će za dva dana pojeftiniti za 9%
cable_stayed_bridge
Posts: 625
Joined: 03/09/2018 17:46

#28339 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by cable_stayed_bridge »

dvajt wrote: 18/06/2026 13:39 poskupljuju za 30% pa će za dva dana pojeftiniti za 9%
Upravo to. Jednom podignu 30% (narod se malo buni, ali sve se zaboravi kroz par dana), a onda ako postoji elemenata za vracanje na prvobitnu cijenu, oni odrade dva-tri snizenja po par % i tako to ostane nova normalna cijena (uvecana 15-20% u odnosu na ranije - staro stanje).
-Ekser-
Posts: 636
Joined: 14/07/2009 14:10

#28340 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by -Ekser- »

konektovan wrote: 18/06/2026 13:36 Maloprije u bingo, kad poskupile sve marlenka torte, kuglice...slatko&slano torte, umjesto cijene da idu nize..a gorivo je pojeftinilo u zadnje vrijeme, masa proizvoda i dalje poskupljuje. :-)
U Kortu Medovik torta od 3 kilograma 30 i nešto KM. Marlenka je overrated.
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#28341 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

-Ekser- wrote: 19/06/2026 01:39
konektovan wrote: 18/06/2026 13:36 Maloprije u bingo, kad poskupile sve marlenka torte, kuglice...slatko&slano torte, umjesto cijene da idu nize..a gorivo je pojeftinilo u zadnje vrijeme, masa proizvoda i dalje poskupljuje. :-)
U Kortu Medovik torta od 3 kilograma 30 i nešto KM. Marlenka je overrated.
Ma naravno..
Ali ovo je svjesno trpanje gradjanima, cim se najavio pad cijena goriva zbog sporazuma Sad i Irana. :-)
Onda ce kroz par dana ici lafo akcija...sa starom cijenom.
User avatar
mayab
Posts: 30839
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#28342 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by mayab »

SLOBODNO TRŽIŠTE :oops:
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#28343 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

-Ekser- wrote: 19/06/2026 01:39
konektovan wrote: 18/06/2026 13:36 Maloprije u bingo, kad poskupile sve marlenka torte, kuglice...slatko&slano torte, umjesto cijene da idu nize..a gorivo je pojeftinilo u zadnje vrijeme, masa proizvoda i dalje poskupljuje. :-)
U Kortu Medovik torta od 3 kilograma 30 i nešto KM. Marlenka je overrated.
3 kilograma?!
:shock:
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#28344 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Fakat 500gr makarona skuplje u merkatoru za 1,25km nego u bingu
Koliko je to skuplje 35-40%?
Nevjerovatno
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#28345 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

nepass1 wrote: 19/06/2026 10:32 Fakat 500gr makarona skuplje u merkatoru za 1,25km nego u bingu
Koliko je to skuplje 35-40%?
Nevjerovatno
Ma tek da vidis cijena u amku danas. :-) Fakat nisu normalni. Plodine, lidl u Puli jeftiniji znatno..
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#28346 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by made_in_sarajevo »

Djuric istinski patriota. Ogromna vecina njegovih proizvoda je iz BiH. Evo uzeli njihovu cedevitu da probamo 3km 500g i sasvim OK ali bez zajebancije. Pakuje i proizvodi mu visoko fruti nesto firma.

Mosa Djuric :bih:
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#28347 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

dok je ovaca bit ce i vune. Zastita potrosaca ne postoji. Samo mi mozemo to nivelisati sa kontrolom kupovine.
uzimaju nas lopatom marzama. Ko kaze da nije tako laze, pogledajte statistiku profita svake firme. Pa nije od have sigurno.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51178
Joined: 29/06/2011 23:39

#28348 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Mucke prvokokacije, znamo svi da Bingo radi samo u interesu svog naroda, kakve marze, samo patriotizam
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#28349 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by neki »

pepeljara wrote: 21/06/2026 13:23 dok je ovaca bit ce i vune. Zastita potrosaca ne postoji. Samo mi mozemo to nivelisati sa kontrolom kupovine.
uzimaju nas lopatom marzama. Ko kaze da nije tako laze, pogledajte statistiku profita svake firme. Pa nije od have sigurno.
a opet, statistika kaže da se profit u odnosu na dobit, tj. marža Bingu, a i ostalim trgovcima već godinama smanjuje..
Može bit da su nam iz EU napokon prestali slati škart od proizvoda pa su i nabavne cijene evropske..
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#28350 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

haj ga znaj, ja prosle sedmice bio u Italiji, bas sam se sjebao koje su im cijene...
20-30% jeftinije od nas. Kafa im je 1-1.3€, pice najskuplja 12 eura na sjeveru, na jugu 4-7 eura najskuplja.
O kvaliteti usluge i ukusu hrane ne bih tu smo 5x skuplji :D
elem deru nas zestoko - svi u lancu ne samo market nego svi u redu.
Post Reply