Nisam primjetio u Bingu da imaju razliciti, uzimao sam i nuggete i ove punjene panirane, oba su mi loša, meso nekakvo neprirodno.xoklix wrote: ↑02/06/2026 02:49Koje si uzeo? Od pilecih prsa nuggetse/tenderse ili od različitih dijelova piletine.JOINT_1921 wrote: ↑01/06/2026 08:32 Ti Erpilic su meni loši, tuknu, imaju neki čudan šmek. Npr probao sam od Perutnine Poli, nebo i zemlja, ali su smiješno skupi, pa je i njima blok.
Ovi drugi su loši, a od pileceg filea tendersi top.
Nuggetse nisam probao osim ovaj mix i oni su znatno lošiji.
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- JOINT_1921
- Posts: 2433
- Joined: 22/06/2012 16:03
- Location: Grbavica
- Vozim: odlično
#28326 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6957
- Joined: 06/05/2013 23:05
#28327 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Taj erpilic zena mi vice da smo probali i odvratni. Mi smo cekin-poli-perutnina ptuj pa kako sta naletimo. Madi ni na mapi nema da probamo
-
tap3ah75
- Posts: 7594
- Joined: 07/09/2009 14:14
#28328 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
@made_in_sarajevo
Kažu da su Madi zapravo samo prepakovani turski
Erpilic nugetsi ne valjaju ništa.
Ali im zato baš valja ono drugo što je 700 gr. oko 10 KM, idto veličine kao nugetsu.
Ono sa sitnim komadima mesa unutra - nepravilnog oblika.
Tendersi - vidim da je neko sponinjao
Kažu da su Madi zapravo samo prepakovani turski
Erpilic nugetsi ne valjaju ništa.
Ali im zato baš valja ono drugo što je 700 gr. oko 10 KM, idto veličine kao nugetsu.
Ono sa sitnim komadima mesa unutra - nepravilnog oblika.
Tendersi - vidim da je neko sponinjao
-
last mohicans
- Posts: 18214
- Joined: 09/08/2012 23:19
#28329 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Đurić u četvrtak mlijeko marka, tariguz 3 km, jos dosta niskih cijena.
- madesa
- Posts: 5564
- Joined: 26/07/2013 02:37
#28330 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
madi i ova piletina/nugetsi je uzas. Ni macke ono nece da jedu
- TriDe
- Posts: 187
- Joined: 12/10/2021 10:24
#28331 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Klasove štrudlice od smokve milina. Još samo da je pšenično brašno u ovim štrudlama naše.
Smokve imamo pofino u Hercegovini, ali sigurno da ne možemo pokriti sve potrebe domaćeg tržišta.
Smokve imamo pofino u Hercegovini, ali sigurno da ne možemo pokriti sve potrebe domaćeg tržišta.
-
Dino79
- Posts: 1217
- Joined: 05/02/2017 13:41
#28332 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Treba pratiti akcije
Đurić danas

Đurić danas

-
tap3ah75
- Posts: 7594
- Joined: 07/09/2009 14:14
#28333 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Vi kojima je Đurić blizu .... koliko košta kikiriki PIKANTNI INDIJANAC 180 grama?
Vidim da je on uvoznik izgleda a kod mene taj kikiriki bio po 0.60 KM
Vidim da je on uvoznik izgleda a kod mene taj kikiriki bio po 0.60 KM
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#28334 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ciji je ovaj viva market sto se na dobrinji otvorio?
- dječak sa šibicama
- Posts: 51178
- Joined: 29/06/2011 23:39
#28335 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ako je Djuricu isplativo orah dati za 8 km i piletinu za 2, a kolike su onda marze ovima sto to isto prodaju za 14 km i 6-7 km.
I banane, marka kod njih, kod lihvara 3 marke.
I banane, marka kod njih, kod lihvara 3 marke.
- Truba
- Posts: 93806
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#28336 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
damping cijene jedne robe jedan dan
ionako bi propala
- konektovan
- Posts: 51405
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#28337 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Maloprije u bingo, kad poskupile sve marlenka torte, kuglice...slatko&slano torte, umjesto cijene da idu nize..a gorivo je pojeftinilo u zadnje vrijeme, masa proizvoda i dalje poskupljuje. 
-
dvajt
- Posts: 452
- Joined: 09/08/2022 15:47
#28338 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
poskupljuju za 30% pa će za dva dana pojeftiniti za 9%
-
cable_stayed_bridge
- Posts: 625
- Joined: 03/09/2018 17:46
#28339 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Upravo to. Jednom podignu 30% (narod se malo buni, ali sve se zaboravi kroz par dana), a onda ako postoji elemenata za vracanje na prvobitnu cijenu, oni odrade dva-tri snizenja po par % i tako to ostane nova normalna cijena (uvecana 15-20% u odnosu na ranije - staro stanje).
-
-Ekser-
- Posts: 636
- Joined: 14/07/2009 14:10
#28340 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U Kortu Medovik torta od 3 kilograma 30 i nešto KM. Marlenka je overrated.konektovan wrote: ↑18/06/2026 13:36 Maloprije u bingo, kad poskupile sve marlenka torte, kuglice...slatko&slano torte, umjesto cijene da idu nize..a gorivo je pojeftinilo u zadnje vrijeme, masa proizvoda i dalje poskupljuje.![]()
- konektovan
- Posts: 51405
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#28341 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma naravno..-Ekser- wrote: ↑19/06/2026 01:39U Kortu Medovik torta od 3 kilograma 30 i nešto KM. Marlenka je overrated.konektovan wrote: ↑18/06/2026 13:36 Maloprije u bingo, kad poskupile sve marlenka torte, kuglice...slatko&slano torte, umjesto cijene da idu nize..a gorivo je pojeftinilo u zadnje vrijeme, masa proizvoda i dalje poskupljuje.![]()
Ali ovo je svjesno trpanje gradjanima, cim se najavio pad cijena goriva zbog sporazuma Sad i Irana.
Onda ce kroz par dana ici lafo akcija...sa starom cijenom.
- mayab
- Posts: 30840
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#28342 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
SLOBODNO TRŽIŠTE 
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#28343 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
3 kilograma?!-Ekser- wrote: ↑19/06/2026 01:39U Kortu Medovik torta od 3 kilograma 30 i nešto KM. Marlenka je overrated.konektovan wrote: ↑18/06/2026 13:36 Maloprije u bingo, kad poskupile sve marlenka torte, kuglice...slatko&slano torte, umjesto cijene da idu nize..a gorivo je pojeftinilo u zadnje vrijeme, masa proizvoda i dalje poskupljuje.![]()
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#28344 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Fakat 500gr makarona skuplje u merkatoru za 1,25km nego u bingu
Koliko je to skuplje 35-40%?
Nevjerovatno
Koliko je to skuplje 35-40%?
Nevjerovatno
- konektovan
- Posts: 51405
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6957
- Joined: 06/05/2013 23:05
#28346 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Djuric istinski patriota. Ogromna vecina njegovih proizvoda je iz BiH. Evo uzeli njihovu cedevitu da probamo 3km 500g i sasvim OK ali bez zajebancije. Pakuje i proizvodi mu visoko fruti nesto firma.
Mosa Djuric
Mosa Djuric
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
#28347 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
dok je ovaca bit ce i vune. Zastita potrosaca ne postoji. Samo mi mozemo to nivelisati sa kontrolom kupovine.
uzimaju nas lopatom marzama. Ko kaze da nije tako laze, pogledajte statistiku profita svake firme. Pa nije od have sigurno.
uzimaju nas lopatom marzama. Ko kaze da nije tako laze, pogledajte statistiku profita svake firme. Pa nije od have sigurno.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51178
- Joined: 29/06/2011 23:39
#28348 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mucke prvokokacije, znamo svi da Bingo radi samo u interesu svog naroda, kakve marze, samo patriotizam
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#28349 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
a opet, statistika kaže da se profit u odnosu na dobit, tj. marža Bingu, a i ostalim trgovcima već godinama smanjuje..
Može bit da su nam iz EU napokon prestali slati škart od proizvoda pa su i nabavne cijene evropske..
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
#28350 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
haj ga znaj, ja prosle sedmice bio u Italiji, bas sam se sjebao koje su im cijene...
20-30% jeftinije od nas. Kafa im je 1-1.3€, pice najskuplja 12 eura na sjeveru, na jugu 4-7 eura najskuplja.
O kvaliteti usluge i ukusu hrane ne bih tu smo 5x skuplji
elem deru nas zestoko - svi u lancu ne samo market nego svi u redu.
20-30% jeftinije od nas. Kafa im je 1-1.3€, pice najskuplja 12 eura na sjeveru, na jugu 4-7 eura najskuplja.
O kvaliteti usluge i ukusu hrane ne bih tu smo 5x skuplji
elem deru nas zestoko - svi u lancu ne samo market nego svi u redu.
