ZOBS
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
BadBoy
- Posts: 9612
- Joined: 01/11/2005 21:55
#11426 Re: ZOBS
Lajkovi i komentari na slikama dobrih treba....
Generalno, ljudi su postali beskurac i nekakvi odrođeni od realnosti. To je rezultat prevelike ovisnosti o ekranima. Malo ko je više prisutan tu u sadašnjem trenutku i u stvarnosti.
I onda se zato kilavi i pegla
Generalno, ljudi su postali beskurac i nekakvi odrođeni od realnosti. To je rezultat prevelike ovisnosti o ekranima. Malo ko je više prisutan tu u sadašnjem trenutku i u stvarnosti.
I onda se zato kilavi i pegla
-
adnante
- Posts: 302
- Joined: 08/03/2018 15:33
#11427 Re: ZOBS
Ma da, imamo csi ekipu.
PA sada ti je patnja dokazati ako neko prodje kroz crveno i desi se saobracajna nesreca, a nema kamera. Moras razne vjestake i co angazovati, jer tvoja rijec protiv njegove, on ima svjedoka, ti imas.
PA sada ti je patnja dokazati ako neko prodje kroz crveno i desi se saobracajna nesreca, a nema kamera. Moras razne vjestake i co angazovati, jer tvoja rijec protiv njegove, on ima svjedoka, ti imas.
-
nemezis
- Posts: 3065
- Joined: 30/01/2011 12:08
#11428 Re: ZOBS
Koji član? Ja kako vidim, bilo je za alkohol, ne i za drogu.
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#11429 Re: ZOBS
Ne znam. Kad su Dragere uveli, pricali smo o tome.
-
nemezis
- Posts: 3065
- Joined: 30/01/2011 12:08
#11430 Re: ZOBS
Nije bilo za drogu, bilo je za alkohol.
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#11431 Re: ZOBS
-
nemezis
- Posts: 3065
- Joined: 30/01/2011 12:08
#11432 Re: ZOBS
Ne razumijem ovo nadmudrivanje, pitam koji član, ne znaš, ja pretražim Zakon, kažem da nema, ti samo kažeš da ima, član ne znaš?drug_profi wrote: ↑05/06/2026 23:44Bilo je ako odbijes drager ide kazna 400.
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#11433 Re: ZOBS
Ja ti kazem da ako te zanima pretrazis malo bolje jer se pominjala kazna i prije za odbijanje dragera.
Nemam vremena da tabirim zakon stvarno.
Nemam vremena da tabirim zakon stvarno.
-
oXavier
- Posts: 512
- Joined: 14/03/2022 22:12
#11434 Re: ZOBS
Član 220. ZOBSa kažnjivo po članu 234a
-
nemezis
- Posts: 3065
- Joined: 30/01/2011 12:08
#11435 Re: ZOBS
drug_profi wrote: ↑06/06/2026 10:26 Ja ti kazem da ako te zanima pretrazis malo bolje jer se pominjala kazna i prije za odbijanje dragera.
Nemam vremena da tabirim zakon stvarno.
Ok, nastao je nesporazum, vidim da je do mene, mislio sam na ovo zadržavanje koje Magazinović pominje, sada niko ne odbija testiranje jer može biti zadržan u policiji a ranije nije bilo toga.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#11436 Re: ZOBS
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#11437 Re: ZOBS
Bilo je i to zadrzavanje do otjerznjenja tj lisenje slobode ali je islo preko 1,8 promila i za odbijanje testa. Nista Magazinkovic nije rekao novo vec je samo kazna otisla u nebonemezis wrote: ↑06/06/2026 16:09drug_profi wrote: ↑06/06/2026 10:26 Ja ti kazem da ako te zanima pretrazis malo bolje jer se pominjala kazna i prije za odbijanje dragera.
Nemam vremena da tabirim zakon stvarno.Ok, nastao je nesporazum, vidim da je do mene, mislio sam na ovo zadržavanje koje Magazinović pominje, sada niko ne odbija testiranje jer može biti zadržan u policiji a ranije nije bilo toga.
-
nemezis
- Posts: 3065
- Joined: 30/01/2011 12:08
#11438 Re: ZOBS
Jeste bilo zadržavanje za alkohol, nije za odbijanje testiranja na drogu,.vjeshalica wrote: ↑12/06/2026 16:32Bilo je i to zadrzavanje do otjerznjenja tj lisenje slobode ali je islo preko 1,8 promila i za odbijanje testa. Nista Magazinkovic nije rekao novo vec je samo kazna otisla u nebonemezis wrote: ↑06/06/2026 16:09drug_profi wrote: ↑06/06/2026 10:26 Ja ti kazem da ako te zanima pretrazis malo bolje jer se pominjala kazna i prije za odbijanje dragera.
Nemam vremena da tabirim zakon stvarno.Ok, nastao je nesporazum, vidim da je do mene, mislio sam na ovo zadržavanje koje Magazinović pominje, sada niko ne odbija testiranje jer može biti zadržan u policiji a ranije nije bilo toga.
- Qler
- Posts: 25839
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#11439 Re: ZOBS
Kaze ova Renata omogućava plaćanje Online, a ja vec neko vrijeme plaćam preko telefona.. ne idem u pošte i banke. Iddeea uredno piše plaćeno sve
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52767
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#11441 Re: ZOBS
je li iko zna, je li ikad donesen pravilnik o prevozu djece mlađe od 12 godina u autu?
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38033
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#11443 Re: ZOBS
Novija vozila imaju isofix i na prednjem sjedistu.
Tako da moze sjedalica naprijed bez problema.
Tako da moze sjedalica naprijed bez problema.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8009
- Joined: 20/01/2011 11:10
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8009
- Joined: 20/01/2011 11:10
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#11446 Re: ZOBS
Glupo je sto ide po godinama, trebalo bi po visini, bar za boostere, jer je poenta da pojas ne odgovara maloj djeci. Danas puno djece imaju dovoljno visine i prije 12 godina, u nekim drzavama se po visini odredjuje.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52767
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#11447 Re: ZOBS
Stoji u samom zakonu.
moj malac ima 7 i po i visok je 139 cm. zato mi je malo glupo da ZOBS tretira godište djeteta jer bi po zakonu morao imati booster ispod sebe do 12 godine, a on se uredno može vezati kao odrastao čovjek. ono ostalih propisa što sam gledao, ovo reguliše po visini, što i jeste najlogičnije.(4) Načine i uslove prevoza djece mlađe od 12 godina posebnim pravilnikom detaljnije propisuje ministar nadležan za poslove saobraćaja
jedino ako ovo
stvara taj prostor da visočija djeca mogu i prije 12. godine sjediti bez ikakvih dodataka. ali mislim da bi moralo biti jasnije definisano, zato i pitam za pravilnik.(3) Vozač u putničkom automobilu smije prevoziti dijete starije od pet a mlađe od 12 godina na zadnjem sjedištu samo kada dijete sjedi na posebnom podmetaču prilagođenom njegovoj visini koji omogućava upotrebu sigurnosnog pojasa i kada je ispravno vezano sigurnosnim pojasom, ili je ispravno vezano u sigurnosnoj sjedalici koja je za sjedište pričvršćena pomoću sigurnosnog pojasa u tri tačke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52767
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#11449 Re: ZOBS
Zanimljivo, to boldirano ostavlja mogucnost za razlicita timacenja, stavis prostirku neku i kazes i ovo je podmetac, prilagodjen visini.Chmoljo wrote: ↑25/06/2026 10:43Stoji u samom zakonu.
moj malac ima 7 i po i visok je 139 cm. zato mi je malo glupo da ZOBS tretira godište djeteta jer bi po zakonu morao imati booster ispod sebe do 12 godine, a on se uredno može vezati kao odrastao čovjek. ono ostalih propisa što sam gledao, ovo reguliše po visini, što i jeste najlogičnije.(4) Načine i uslove prevoza djece mlađe od 12 godina posebnim pravilnikom detaljnije propisuje ministar nadležan za poslove saobraćaja
jedino ako ovo
stvara taj prostor da visočija djeca mogu i prije 12. godine sjediti bez ikakvih dodataka. ali mislim da bi moralo biti jasnije definisano, zato i pitam za pravilnik.(3) Vozač u putničkom automobilu smije prevoziti dijete starije od pet a mlađe od 12 godina na zadnjem sjedištu samo kada dijete sjedi na posebnom podmetaču prilagođenom njegovoj visini koji omogućava upotrebu sigurnosnog pojasa i kada je ispravno vezano sigurnosnim pojasom, ili je ispravno vezano u sigurnosnoj sjedalici koja je za sjedište pričvršćena pomoću sigurnosnog pojasa u tri tačke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu
Nije jedina stvar koja je u zakonu nejasno definisana.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52767
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#11450 Re: ZOBS
mislim, ako dijete ima 10 godina i pojas mu ne ide preko vrata nego preko prsa, ako mu staviš booster, ode pojas preko stomaka, a plus će sjebati gelirani friz od nebo.
