Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Najbolja čevabdžinica u Sarajevu

Zmaj Željeznička
137
13%
Zmaj Hrasno
141
13%
Ferhatović
176
16%
Željo
150
14%
Petica
159
15%
Hodžić
83
8%
Besko
168
15%
Vezir
8
1%
Mrkva
48
4%
Sport
21
2%
 
Total votes: 1091

noviclan
Posts: 15031
Joined: 31/10/2013 06:48

#7776 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by noviclan »

Kazu u sisica nisu losi
last mohicans
Posts: 18296
Joined: 09/08/2012 23:19

#7777 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by last mohicans »

@caseytron taj, preko puta poste.
esso_sa
Posts: 2109
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#7778 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by esso_sa »

esso_sa wrote: 28/04/2026 18:38
last mohicans wrote: 28/04/2026 17:23
Naslovnica wrote: 28/04/2026 17:09
Moguće je.
Govnar do govnara
Ma nema brate, smeće sve. A ide 1 maj, izgleda da cemo piletinu i ribu prziti, jal koju kremenadlu. Ja uzeo kod onog Harisa, na izgled baš dobri, fini, veliki, ne napušu se, ali kad sam ih ispekao na električnom, pola tacne loja je ostalo i zilavi. Šišić je lošiji nego što je bio, Mujanić je odron, Semić isto, ne znam. Bolje ćevape sam uzeo u HR one PIKove, u tavi nisu bili loši. Baš su nas srozali. Nekad davno sam uzimao kod pravog Hodzića na Čaršiji, kod njega su ličili na meso jedino. Nisam uzeo ne pamtim. Jaran mi je falio te kod Vojničkog, kod Doma za slijepe, neko reče da ni tu nisu čemu. Ne gine nam praviti svoje, eto ako ima ko provaljen recept, neka nam ovdje stavi, osevapit ce se.
Nista, ide test mesnice Samir na Al’pasinom :) Bio je uvijek korektan sto se svjezeg mesa tice, pa za nadati se da su mu i cevapi ok. Prenesem utiske :thumbup:
Da se “kvotam” - Samir odlican! Sudzukice ubijaju, bas dobre. Cevapi su malo blagi i neutralni za moj ukus ali opet solidni i svjetlosnim godinama ispred Mujanica i slicnih…
Takodjer, sudze i cevapi su mu minimalno masni. Ne kapa po rostilju, a nema ni bazena masti u tanjiru dok stoje. I kako stavis na rostilj, tako i pokupis - nema puhanja, ispuhivanja itd. Definitivno cu se vratiti. :thumbup:
Sutra ide usporedni test Samir vs AEMS :)
Last edited by esso_sa on 02/05/2026 20:07, edited 1 time in total.
last mohicans
Posts: 18296
Joined: 09/08/2012 23:19

#7779 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by last mohicans »

Gledam danas kod Zelje 3 red se ufatio. Haj ovi turisti, al ja ne bih čekao da je dzaba. Update za sirove ćevape:
Neke Madi pilece jedva nasao pred 1. Ono, nisu toliko ni loši, ali prezačinjeni i nekakvi mljackavi, da nisam znao jesu li pečeni ili ne.
Mujanić definitivno prekrizen, sa velikim X. Odron, dok je bio vruc, ko i mogo se jeati, kad je malo stao, beligija puna hrskavice. Fuj, kako ga nije stid ono za 21 marku tušiti.
Kod Šišića nisam zatekao 2x ćevapa, sve narod raznijeo. Uzeo suđukice koje su bile malo ljuće, ali mogu proći. Nešto su se bile napuhale, iako sam ih busio, nije izašla ona tečnost kao kod većine suđukica. Uzeo sam neke pljeske, ali nisam ih ispkao.
last mohicans
Posts: 18296
Joined: 09/08/2012 23:19

#7780 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by last mohicans »

esso_sa wrote: 02/05/2026 20:00
esso_sa wrote: 28/04/2026 18:38
last mohicans wrote: 28/04/2026 17:23

Ma nema brate, smeće sve. A ide 1 maj, izgleda da cemo piletinu i ribu prziti, jal koju kremenadlu. Ja uzeo kod onog Harisa, na izgled baš dobri, fini, veliki, ne napušu se, ali kad sam ih ispekao na električnom, pola tacne loja je ostalo i zilavi. Šišić je lošiji nego što je bio, Mujanić je odron, Semić isto, ne znam. Bolje ćevape sam uzeo u HR one PIKove, u tavi nisu bili loši. Baš su nas srozali. Nekad davno sam uzimao kod pravog Hodzića na Čaršiji, kod njega su ličili na meso jedino. Nisam uzeo ne pamtim. Jaran mi je falio te kod Vojničkog, kod Doma za slijepe, neko reče da ni tu nisu čemu. Ne gine nam praviti svoje, eto ako ima ko provaljen recept, neka nam ovdje stavi, osevapit ce se.
Nista, ide test mesnice Samir na Al’pasinom :) Bio je uvijek korektan sto se svjezeg mesa tice, pa za nadati se da su mu i cevapi ok. Prenesem utiske :thumbup:
Da se “kvotam” - Samir odlican! Sudzukice ubijaju, bas dobre. Cevapi su malo blagi i neutralni za moj ukus ali opet solidni i svjetlosnim godinama ispred Mujanica i slicnih…
Ono sto je bitno naglasiti je da su mu i sudze i cevapi minimalno masni. Ne kapa po rostilju, a nema ni bazena masti u tanjiru dok stoje. I kako stavis na rostilj, tako i pokupis - nema puhanja, ispuhivanja itd. Definitivno cu se vratiti.
Sutra ide usporedni test Samir vs AEMS :)
Taj Samir na Trgu solidarnosti? Haj probam jednom mahsuz.
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#7781 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by darius_maximus »

caseytron wrote: 01/05/2026 08:48
last mohicans wrote: 28/04/2026 17:23
Naslovnica wrote: 28/04/2026 17:09
Moguće je.
Govnar do govnara
Ma nema brate, smeće sve. A ide 1 maj, izgleda da cemo piletinu i ribu prziti, jal koju kremenadlu. Ja uzeo kod onog Harisa, na izgled baš dobri, fini, veliki, ne napušu se, ali kad sam ih ispekao na električnom, pola tacne loja je ostalo i zilavi. Šišić je lošiji nego što je bio, Mujanić je odron, Semić isto, ne znam. Bolje ćevape sam uzeo u HR one PIKove, u tavi nisu bili loši. Baš su nas srozali. Nekad davno sam uzimao kod pravog Hodzića na Čaršiji, kod njega su ličili na meso jedino. Nisam uzeo ne pamtim. Jaran mi je falio te kod Vojničkog, kod Doma za slijepe, neko reče da ni tu nisu čemu. Ne gine nam praviti svoje, eto ako ima ko provaljen recept, neka nam ovdje stavi, osevapit ce se.
Koji Hodzic, onaj prekoputa poste? Onaj dole gdje je sad slatko i slano je imao najjace sudzukice.

Imam ja jedan tip, al ne smijem odat. Evo vam hint, cevabdzinica jedna, mozes naruciti svjeze meso i pokupis.

Jos jedan hint, nalazi se u opstini Centar :D
Ne znam, ja znam za mesnicu u opstini Centar gdje je meso vrh (svjeze, pa tako i cevapi). :D
esso_sa
Posts: 2109
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#7782 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by esso_sa »

last mohicans wrote: 02/05/2026 20:07
esso_sa wrote: 02/05/2026 20:00
esso_sa wrote: 28/04/2026 18:38

Nista, ide test mesnice Samir na Al’pasinom :) Bio je uvijek korektan sto se svjezeg mesa tice, pa za nadati se da su mu i cevapi ok. Prenesem utiske :thumbup:
Da se “kvotam” - Samir odlican! Sudzukice ubijaju, bas dobre. Cevapi su malo blagi i neutralni za moj ukus ali opet solidni i svjetlosnim godinama ispred Mujanica i slicnih…
Ono sto je bitno naglasiti je da su mu i sudze i cevapi minimalno masni. Ne kapa po rostilju, a nema ni bazena masti u tanjiru dok stoje. I kako stavis na rostilj, tako i pokupis - nema puhanja, ispuhivanja itd. Definitivno cu se vratiti.
Sutra ide usporedni test Samir vs AEMS :)
Taj Samir na Trgu solidarnosti? Haj probam jednom mahsuz.
Jeste. Mene je kupio sa svjezim mesom - uvijek me ispostovao i bio korektan, pa sada odlucio da probam cevape/sudze i nije razocarao.
Ima i telecu pljesku, onako biberasta i sa lukom, probao je u tavi i isto je kao cevapi - nije masno, ukusno, nema hrskavice i smeca
caseytron
Posts: 2413
Joined: 01/06/2016 16:42

#7783 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by caseytron »

darius_maximus wrote: 02/05/2026 20:10
caseytron wrote: 01/05/2026 08:48
last mohicans wrote: 28/04/2026 17:23

Ma nema brate, smeće sve. A ide 1 maj, izgleda da cemo piletinu i ribu prziti, jal koju kremenadlu. Ja uzeo kod onog Harisa, na izgled baš dobri, fini, veliki, ne napušu se, ali kad sam ih ispekao na električnom, pola tacne loja je ostalo i zilavi. Šišić je lošiji nego što je bio, Mujanić je odron, Semić isto, ne znam. Bolje ćevape sam uzeo u HR one PIKove, u tavi nisu bili loši. Baš su nas srozali. Nekad davno sam uzimao kod pravog Hodzića na Čaršiji, kod njega su ličili na meso jedino. Nisam uzeo ne pamtim. Jaran mi je falio te kod Vojničkog, kod Doma za slijepe, neko reče da ni tu nisu čemu. Ne gine nam praviti svoje, eto ako ima ko provaljen recept, neka nam ovdje stavi, osevapit ce se.
Koji Hodzic, onaj prekoputa poste? Onaj dole gdje je sad slatko i slano je imao najjace sudzukice.

Imam ja jedan tip, al ne smijem odat. Evo vam hint, cevabdzinica jedna, mozes naruciti svjeze meso i pokupis.

Jos jedan hint, nalazi se u opstini Centar :D
Ne znam, ja znam za mesnicu u opstini Centar gdje je meso vrh (svjeze, pa tako i cevapi). :D
Ako je ta tvoja na tranzitu, pisi propalo :D
noviclan
Posts: 15031
Joined: 31/10/2013 06:48

#7784 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by noviclan »

Je li neko kupovao cevape u bujrum azize sacirbegovic ili uopce mesinu ikakvu
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18761
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#7785 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by problemnatravunu »

noviclan wrote: 19/06/2026 16:59 Je li neko kupovao cevape u bujrum azize sacirbegovic ili uopce mesinu ikakvu
I mene zanima kakvi su šta su , vidim da je to neka "fensi" mesnica , dugo se pripremala za otvaranje, to ukrašeno svjetlima , ovo ono , ...jel skupo , kakav je kvalitet
User avatar
Peacean
Posts: 9898
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#7786 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Peacean »

Pa uzmite ako vas zanima pa nam javite utiske :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7787 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

proso je rat ,nema vise uzimanja,mozes samo kupit :D
statixx
Posts: 9839
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#7788 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by statixx »

Bujrum ima na Ilidzi, na pijaci. Uzimam cesto, uzimao sam i vjesalice za susenje. Meso im je odlicno, ali nisu oni orijentisani na rostiljsko meso. Jednom uzeo, nista posebno.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 3924
Joined: 28/02/2010 19:25

#7789 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Plavo-bijeli »

Uzeo ramstek u Zmaju u Hrasnom i uzas..pola bacio...jos im rekao da bude medium ali eto moja greska sto u cevabdzinici to narucujem...ali hajd reko da isprobam. Nezamislivo je zilav bio.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51332
Joined: 29/06/2011 23:39

#7790 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Nemoj nikada u cevabdzinici narucivati bilo sta od teletine, neke raznjice ili ramstek, oni to uglavnom ne mariniraju i samo onako bace na rostilj. Ne moze to valjati ako se pece brzo na zaru, takve stvari se i ne prave na zaru osim u domacoj radinosti. Vjerovatno biraju nekvalitetnije dijelove mesa, ne ono mekse.

Kad god sam jeo neke raznjice sa njihovih rostilja, zilavo zilavo.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 3924
Joined: 28/02/2010 19:25

#7791 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Plavo-bijeli »

dječak sa šibicama wrote: 21/06/2026 15:11 Nemoj nikada u cevabdzinici narucivati bilo sta od teletine, neke raznjice ili ramstek, oni to uglavnom ne mariniraju i samo onako bace na rostilj. Ne moze to valjati ako se pece brzo na zaru, takve stvari se i ne prave na zaru osim u domacoj radinosti. Vjerovatno biraju nekvalitetnije dijelove mesa, ne ono mekse.

Kad god sam jeo neke raznjice sa njihovih rostilja, zilavo zilavo.
Ma da...
Nedavno sam jeo u Lavi isto to, hajde kontam imaju tu vec posebne kuhare i opet se razočarao.
Bolje nego u Zmaju doduse, ali nikad vise.....
Znaci od sad samo drzati se provjerenih stvari...
coco1
Posts: 725
Joined: 11/09/2017 09:25

#7792 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by coco1 »

dobre cevape pojedoh u sedefu. ukusni i nikakvih problema sa varenjem
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#7793 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Reglan »

Kakvi su cevapi u crvenoj jabuci, je li ko uzimao?
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#7794 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by madesa »

Reglan wrote: 25/06/2026 21:58 Kakvi su cevapi u crvenoj jabuci, je li ko uzimao?
Uzas
Post Reply