Dešavanja u Srbiji

User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10030
Joined: 12/10/2014 01:12

#72701 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by skupljac_zeljeza »

U 13h naciji će se obratiti predsjednik Vučić. Čovjek, 70 godina iz Šapca je terorista sa N1. Jedan ranjen. Prava drama. :mrgreen:

Image
tokio25
Posts: 6010
Joined: 23/06/2025 14:18

#72702 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by tokio25 »

Ostadose policajci u civilu :D
ljubijankic
Posts: 3967
Joined: 20/11/2011 21:38

#72703 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by ljubijankic »

https://www.in***.hr/vijesti/clanak/sprema-se-zatvaranje-trgovina-po-srbiji/2722557.aspx?index_ref=naslovnica_izdvojeno_d
User avatar
pici
Posts: 46217
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#72704 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »

dramoser
User avatar
Peacean
Posts: 9314
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#72705 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Peacean »

U Evropskom parlamentu sinoć je održana žustra debata o stanju u Srbiji, obilježena raspravom o padu nadstrešnice u Novom Sadu, sve većim studentskim protestima i stanju ljudskih prava. Glasanje o rezoluciji o Srbiji najavljeno je za danas
https://www.klix.ba/vijesti/regija/eu-d ... /251022088
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 4602
Joined: 23/04/2011 12:21

#72706 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Mr.Sojic »

Peacean wrote: 22/10/2025 13:59
U Evropskom parlamentu sinoć je održana žustra debata o stanju u Srbiji, obilježena raspravom o padu nadstrešnice u Novom Sadu, sve većim studentskim protestima i stanju ljudskih prava. Glasanje o rezoluciji o Srbiji najavljeno je za danas
https://www.klix.ba/vijesti/regija/eu-d ... /251022088
Suzdržani+protiv= preKodrinska opet poBeđuje :lol:
User avatar
Peacean
Posts: 9314
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#72707 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Peacean »

Evropski parlament usvojio je dosad najoštriju rezoluciju o Srbiji, u kojoj se upozorava na duboku političku polarizaciju i rastuću državnu represiju u zemlji, tačno godinu dana nakon urušavanja nadstrešnice na Željezničkoj stanici u Novom Sadu.
Za rezoluciju je glasalo 457 zastupnika, 103 su bila protiv, a 72 suzdržana.
U dokumentu usvojenom u srijedu, Evropski parlament snažno osuđuje političku i društvenu napetost u Srbiji te zahtijeva otvorenu i nezavisnu istragu novosadske tragedije. Zastupnici traže da se pokrenu sveobuhvatni i transparentni pravni postupci kako bi odgovorni za pad krova bili privedeni pravdi, te pozivaju na upućivanje misije EU-a za utvrđivanje činjenica u Srbiju, uz učešće Evropskog parlamenta
ZPP
Posts: 543
Joined: 16/02/2013 10:13

#72708 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by ZPP »

axe22 wrote: 22/10/2025 11:31 Ma jednostavno skretanje paznje narodu s problema u kojim se nalazi Vucko. Zaboravi sankcije, caciji napadnuti.
Tacnije skretanje paznje sa danasnjeg usvajanja rezolucije Evropskog parlamenta.

I nije da mu nije uspjelo, posebno kod njegovog glasackog tijela, njegovi mediji samo o ovome bruje, rezolucije nigdje :wink:
User avatar
pici
Posts: 46217
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#72709 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »



:izet: jel dramoser sazvo sjednicu nacionalne bezbjednosti
User avatar
Hame_
Posts: 7534
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
Contact:

#72710 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Hame_ »


Press: Oštra reakcija EP u rezoluciji i zbog odnosa Srbije prema Rusiji

"Između požara u 'Ćacilendu' i Rezolucije Evropskog parlamenta o Srbiji važnija vest je, naravno, rezolucija, jer tako oštra, jasna i nedvosmislena poruka ovdašnjem režimu nije se u skorije vreme čula iz EU", kaže za N1 istoričar Milan St. Protić. Ocenjuje da mu incident u "Ćacilendu" deluje "montirano i smišljeno unapred, zarad reakcije u javnom mnjenju pred protest 1. novembra".

[...] I kod njih, i kod predsjednika Srbije je taj 1. Novembar datum koji ga veoma brine. I o kom... veoma razmišlja. Koliko može. [...]

* :lol:
**Usput, pametna ova voditeljica... i kulturna... i nije naporna. Daje sasvim dovoljno prostora gostu da kaže ono zašto ga je pozvala u emisiju. I dobre goste bira :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 93061
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#72711 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Truba »

upravo sam na mail dobio poziv srpske radikalne stranke

Позив на штанд "Велике Србије" на 68. Београдском сајму књига

На предстојећем, 68. Београдском сајму књига, који ће трајати од 25. октобра до 2. новембра у времену од 10 до 20 часова, председник Српске радикалне странке др Војислав Шешељ ће на штанду „Велике Србије“ (штанд број 1403) у хали 1, потписивати своје књиге.

Поред ауторових издања, на штанду ће бити изложене књиге Николе Жутића, Салиха Селимовића, Миливоја Иванишевића, Александра Шешеља, Вјерице Радете и других аутора.

i onda me pitaju zašto ne idem na sajam :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10030
Joined: 12/10/2014 01:12

#72712 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by skupljac_zeljeza »

Pa treba ti kamion da samo Šešeljev opus od 182 naslova poneseš/povučeš. Ima da Voja smrša dok to sve potpiše.

Sabrana dela prof.dr. Vojislava-Šešelja
User avatar
Point.
Posts: 33052
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#72713 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Point. »

Ko je ovaj uljez Salih Selimović?
User avatar
jazzer
Posts: 7533
Joined: 20/12/2004 14:44

#72714 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by jazzer »

Truba wrote: 24/10/2025 10:12 upravo sam na mail dobio poziv srpske radikalne stranke

Позив на штанд "Велике Србије" на 68. Београдском сајму књига

На предстојећем, 68. Београдском сајму књига, који ће трајати од 25. октобра до 2. новембра у времену од 10 до 20 часова, председник Српске радикалне странке др Војислав Шешељ ће на штанду „Велике Србије“ (штанд број 1403) у хали 1, потписивати своје књиге.

Поред ауторових издања, на штанду ће бити изложене књиге Николе Жутића, Салиха Селимовића, Миливоја Иванишевића, Александра Шешеља, Вјерице Радете и других аутора.

i onda me pitaju zašto ne idem na sajam :D
Otkut ti na mailing listi SRS? Bio nekada na susretima mladih radikala pa te evidentirali? :)
User avatar
sime_cipol
Posts: 22902
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#72715 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by sime_cipol »

Jedina dva Hrvata u SRS Šešelj i Truba :lol:
Labirint
Posts: 2893
Joined: 24/06/2013 14:37

#72716 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Labirint »

Malo gledam partizana u euroligi i groblje samo skandira kontra kisobrandzije, milina za slusati sa nadom da ce se ovo rasplamsati u jedan kvalitetan gradjanski rat...
User avatar
Gandalf
Posts: 11136
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#72717 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Gandalf »

Mrze ga a on samo želi da uči :(
User avatar
muha_sa
Posts: 139608
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#72718 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by muha_sa »

Nikola Sandulovic
Sandulovic Sandulović nikad oštriji:
Šta je Srbi? Čudite se što Vučić bije vašu djecu? A šutjeli ste za Sarajevo, genocid u Srebrenici...
Sandulović je stoga odlučio da podsjeti Srbe na višedecenijsku šutnju o svim zločinima u koje je Vučić imao umiješane prste.
Srbi!!! Šta nije jasno?! Čudite se što vam djecu hapsi i bije Aleksandar Vučić?!
Ovo je poruka srbijanskog opozicionog političara i lidera Republikanske stranke Nikole Sandulovića, koji se osvrnuo na opće zaprepaštenje koje vlada u Srbiji zbog sile koju Vučić primjenjuje posljednjih dana na ulicama gradova susjedne nam države.
Sandulović je stoga odlučio da podsjetio Srbe na višedecenijsku šutnju o svim zločinima u koje je Aleksandar Vučić imao umiješane prste.
Da vas podsjetim!
Šutjeli ste kada je Vukovar uništavan do temelja, kada je iz njega protjerano 31.782 osobe, 2600 nestalih, 200 osoba odvedeno na farmu Ovčara i ubijeno, ubijeno 1.798 civila i 86 djece da bi u Vukovar umarširali Vojislav Šešelj, Tomislav Nikolić i Aleksandar Vučić!
Šutjeli ste kada je Aleksandar Vučić nagovarao Srbe iz Krajine na stvaranje Velike Srbije u Hrvatskoj sa glavnim gradom Kninom. Rezultat- 200.000 raseljenih Srba iz Hrvatske.
Šutjeli ste kada je opsada Sarajeva trajala 44 mjeseca što je bilo 3 puta duže od opsade Staljingrada.
Tada je na brdu iznad Sarajeva, na Jevrejskom groblju odakle se pucalo na civile i djecu, bio opet Vojislav Šešelj i Aleksandar Vučić, sa puškom u ruci! Ispaljeno je tada 50.000 tona artijerijskih projektila na Grad, glavni grad Bosne, dok je Vučić jeo sa Šešeljem prase iznad Sarajeva!
Rezultat - 14.011 žrtava, 56.000 lakše i teže ranjenih, 5 do 15 žrtava od snajpera dnevno!
Ubijeno 1601 dijete!
Šutjeli ste kada se desio genocid u Srebrenici koji se smatra najvećim masakrom u Evropi od Drugog svjetskog rata u kojem je ubijeno više od 8.000 ljudi, muškaraca, žena i djece između 12 i 77 godina!
Za Skupštinskom govornicom u Parlamentu Srbije je Aleksandar Vučić tada pozivao na ubistvo 100 Muslimana za jednog Srbina upravo u toku sprovođenja samog užasnog genocida!
Šutjeli ste kada je Aleksandar Vučić zajedno sa Slobodanom Miloševićem godinama učestvovao u progonu, hapšenju, batinjanju i ubijanju Albanaca na Kosovu, koji više nisu mogli ni htjeli da trpe tu diktaturu i gledaju dugogodišnji svakodnevni masakr nad njihovom djecom!
Šutjeli ste tada, nisu se ubijala i tukla srpska djeca! To je tada bilo uredu, a sada se čudite kada vam taj isti (zločinac, dodajem) Aleksandar Vučić, hapsi, zatvara i bije vašu djecu? To vas boli, a druge ne boli za njihovu djecu?! – naveo je Sandulović.
Ovo ste sve znali, ovo ste htjeli, istakao je Sandulović, za ovo ste glasali i sada se čudite šta vam ratni zločinac i kriminalac Aleksandar Vučić radi?!
Što vam bije vašu djecu?! Šta ste očekivali, da sve što je radio van Srbije da u Srbiji neće?!
Da li ste sada svjesni svojih grešaka i zatvaranja ušiju i očiju nad tuđom nesrećom za koju ste dizali tri prsta i to ponosno potencirali nad tuđim srušenim kućama, tajnim grobnicama i grobovima nesrpskog stanovništva?!
Sada je došlo vrijeme da osjetite svu težinu svog okretanja glave od zlodjela ovog diktatora kojeg ste htjeli! Koga ste birali i glasali za njega!
Svo ovo iskonsko zlo je krenulo od istih ljudi iz Srbije prije 30 godina, i u Srbiji će se po Božjoj pravdi i kazni taj krug Danteovog pakla, koji su započeli Milošević, Šešelj, Vulin, Nikolić i Vučić, konačno završiti - zaključio je na kraju Sandulović.
User avatar
muha_sa
Posts: 139608
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#72719 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by muha_sa »

User avatar
muha_sa
Posts: 139608
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#72720 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by muha_sa »



Bagra--posebno u prijedlogu broj 4 :-)
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10030
Joined: 12/10/2014 01:12

#72721 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by skupljac_zeljeza »

User avatar
vee-jay
Posts: 9661
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#72722 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by vee-jay »



Crvene_brigade
Posts: 4007
Joined: 19/10/2014 21:31

#72724 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Crvene_brigade »

Dogodine u Skadarliji: Džinović sa Vučićevim ološem nariče o Kosovu iz Skadarlije…

trocadero
Posts: 2710
Joined: 14/03/2013 13:57

#72725 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by trocadero »

Post Reply