SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

tokio25
Posts: 6789
Joined: 23/06/2025 14:18

#95826 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tokio25 »

Klasicno znaci nase sta sta
Isti znaci kao i pm72 koji samo prica
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#95827 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zigson »

tokio25 wrote: 22/08/2025 17:09 Klasicno znaci nase sta sta
Isti znaci kao i pm72 koji samo prica
Pa u tvom maniru :lol:
Bila diskusija bezbroj puta oko licnog naoruzanja presaltaj forum, smaras
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#95828 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drug_profi »

semirsar wrote: 22/08/2025 13:40
drug_profi wrote: 22/08/2025 13:28 E cuj ono maltezera ubilo i bacilo u smeće.
Pa tacno ima psihopata sto nabave cuku kao modni dodatak.
Ne znam kako je umro, ali je vecinom tako sa vlasnicima, kad umre ljubimac, samo zafrljace kroz prozor ili u hajfis.

Jbt, ja sam svog vuju nosio na ledjima uz brdo na cuku na kojoj je najvise volio sjediti kad smo izlazili u setnju i malo ispod iskopao grob u sred zime. Macke isto tako, nisu oni zasluzili da nakon tolikih godina ljubavi zavrse na smetljistu. Jbg, nismo svi isti.
Ja imam sređen jedan ugao placa na vikendici. Kamen, šimšir. Cvijeće se posadi i tako. Tu su svi moji...
tokio25
Posts: 6789
Joined: 23/06/2025 14:18

#95829 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tokio25 »

zigson wrote: 22/08/2025 17:24
tokio25 wrote: 22/08/2025 17:09 Klasicno znaci nase sta sta
Isti znaci kao i pm72 koji samo prica
Pa u tvom maniru :lol:
Bila diskusija bezbroj puta oko licnog naoruzanja presaltaj forum, smaras
Sta ba da saltam
Prije godinu pet deset?
Ocito niste dovoljno diskutovali kad ovaj hoda sa pistoljem
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#95830 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

PM72 wrote: 22/08/2025 14:40
Hakiz wrote: 22/08/2025 14:28
PM72 wrote: 22/08/2025 14:11

Ne izvrći moje riječi.
Nosim pištolj i imam regularnu dozvolu.Ne pokazujem ga javno,moje ponašanje je sasvim normalno i korektno.Neću potezati pištolj na pašče što mi se posralo pred garažu nego sam vlasniku kretenu očitao bukvicu.Znam se vrlo dobro odbraniti i od ljudi i od paščadi.Pištolj bih potegao samo da me napadne kakav golem i krvoločan tip.
Čim ti imaš želju da nosiš pištolj, nadaš se da ćeš ga upotrijebiti.

Ko to još kupuje i nosi stvari koje ne planira koristiti?
Počinioci krivičnih dijela upotrebom vatrenog oruzja su 90% osobe koje nemaju dozvolu za oružje.Nisi to znao?
Meni oružje treba radi lične sigurnosti jer mnogo putujem i boravim po planinama.Nosim ga 35 godina i nikad to nisam zloupotrijebio,znam se kontrolisati.Oružje se nosi za "nedaj Bože".Godišnje se izda 2000 dozvola i ti mene pitaš "ko to još kupuje i nosi ako ne planira koristiti"?
Ako ga za 35 godina nisi (zlo)upotrijebio, onda ti i ne treba.
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#95831 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Rothmans »

Kolika je kazna na nosenje pistolja bez dozvole ? Jel fiksna il varira od prijasnjeg dosjea, kalibra, kolicine naoruzanja koje ti nadju ?
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#95832 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

Hakiz wrote: 22/08/2025 19:43
PM72 wrote: 22/08/2025 14:40
Hakiz wrote: 22/08/2025 14:28

Čim ti imaš želju da nosiš pištolj, nadaš se da ćeš ga upotrijebiti.

Ko to još kupuje i nosi stvari koje ne planira koristiti?
Počinioci krivičnih dijela upotrebom vatrenog oruzja su 90% osobe koje nemaju dozvolu za oružje.Nisi to znao?
Meni oružje treba radi lične sigurnosti jer mnogo putujem i boravim po planinama.Nosim ga 35 godina i nikad to nisam zloupotrijebio,znam se kontrolisati.Oružje se nosi za "nedaj Bože".Godišnje se izda 2000 dozvola i ti mene pitaš "ko to još kupuje i nosi ako ne planira koristiti"?
Ako ga za 35 godina nisi (zlo)upotrijebio, onda ti i ne treba.
Haj ovako da se izrazim, ne zajebaji.
Svako normalan ko kupi oruzje, ne kupi ga da bi ga iskoristio/koristio nego da ga iskoristi u "ne daj boze situaciji".
Neko ima veci procenat gdje ce upasti u takvu situaciju, nego neko drugi..
Hvala Bogu pa on nije dosao u tu situaciju.
I to je pohvalno sto ga nije iskoristio.
Ja sam 100 puta htio da sebi kupim i 100 puta odustao. Jednostavno me strah samog sebe i to je jedini razlog mog odustajanja. Zivac sam i sahvata me huja lako.
Sa pistoljem za pojasom ne znam da li bih odsaburao kao sto sam nebrojeno puta do sada.
Tako da bolje ne drzati upaljenu svijecu pored kante benzina.
A covjeku skidam kapu.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#95833 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

zdruzdjo wrote: 22/08/2025 21:06
Hakiz wrote: 22/08/2025 19:43
PM72 wrote: 22/08/2025 14:40

Počinioci krivičnih dijela upotrebom vatrenog oruzja su 90% osobe koje nemaju dozvolu za oružje.Nisi to znao?
Meni oružje treba radi lične sigurnosti jer mnogo putujem i boravim po planinama.Nosim ga 35 godina i nikad to nisam zloupotrijebio,znam se kontrolisati.Oružje se nosi za "nedaj Bože".Godišnje se izda 2000 dozvola i ti mene pitaš "ko to još kupuje i nosi ako ne planira koristiti"?
Ako ga za 35 godina nisi (zlo)upotrijebio, onda ti i ne treba.
Haj ovako da se izrazim, ne zajebaji.
Svako normalan ko kupi oruzje, ne kupi ga da bi ga iskoristio/koristio nego da ga iskoristi u "ne daj boze situaciji".
Neko ima veci procenat gdje ce upasti u takvu situaciju, nego neko drugi..
Hvala Bogu pa on nije dosao u tu situaciju.
I to je pohvalno sto ga nije iskoristio.
Ja sam 100 puta htio da sebi kupim i 100 puta odustao. Jednostavno me strah samog sebe i to je jedini razlog mog odustajanja. Zivac sam i sahvata me huja lako.
Sa pistoljem za pojasom ne znam da li bih odsaburao kao sto sam nebrojeno puta do sada.
Tako da bolje ne drzati upaljenu svijecu pored kante benzina.
A covjeku skidam kapu.
Upravo si opisao zašto ne treba kupiti i nositi oružje.

Avioni padaju. Najbolje bi bilo ne letjeti. Ali, letimo. Neko ko leti pogine, većina ne pogine. Strah nije dovoljan razlog. Tako grah pao, nema apsolutne sigurnosti, život nema garantni list.

Sa druge strane, kupim pištolj. Padne kiša, prođe neko autom i pokvasi me, ja mu opsujem majku znam da imam pištolj, on izađe da me razbije, ja ga upucam. Da nemam pištolj, psovao bih mu u sebi.

Kupim pištolj da zaštitim sebe i porodicu. Krenem na put, ponesem ga. Dok sam na putu, napadnu mi porodicu . Džaba pištolj, nije zaštitio. Možda će me navesti da se s njim osvetim napadačima?

Svako će pronaći razlog da objasni ili opravda nešta šta želi. To je normalno. Samo, pravi razlozi uglavnom nisu oni koje javno govorimo. Možda ih, zapravo, nismo ni sami svjesni. Duboko su nam u psihi. Na primjer, iako je puno lakše u pokretu slušati muziku sa mobitela ili DAP-a, neki ljudi, pa i ja, nosimo, barem ponekad, walkmane sa kasetama. Živimo u prošlosti, u osamdesetim. Mogu ja sada navoditi razloge, racionalizovati, ali ko zna koji je pravi.

Ne treba nositi pištolj. Nema stvarne potrebe za njim, osim osjećaja moći koji pruža. Ni imati, pogotovo nositi. Naravno, izuzimam razloge nošenja kao pripadnik policije, ili kreneš s namjerom da nekoga upucaš itd, to su konkretni razlozi. Ali imati ga "da se nađe", nema potrebe.

Uostalom, ako ga svi imamo, onda smo na istom, tada ne daje nikakvu prednost, niti zaštitu.

Auto kupiš da ga koristiš, hlače, TV, frižider, alat, sve, jedino pištolj kupiš da ga ne koristiš? Hajde, de. Svjestan si da ne možeš "prvi", završit ćeš na robiji, ali nosiš ga, i nadaš se potajno da će se ukazati prilika, opravdanje. U suprotnom, čemu?

I još nešta: Ako se ne varam, po našim zakonima, odbrana mora biti proporcionalna napadu. Ako te neko napadne bez oružja, a ti se braniš oružjem, vjerovatno ćeš na robiju. Prekoračio su pravo na nužnu odbranu.

To što se godišnje izda novih 2.000 dozvola je razlog za tugu i zabrinutost kuda idemo kao društvo i pojedinci.
Last edited by Hakiz on 22/08/2025 22:31, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#95834 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

Jedan stariji čovjek mi je rekao..."ako ne možeš podnjet šamar-ne nosi pištolj".Dugo mi je trebalo da shvatim šta je dedo htio reć'.
Radi recimo šamara da ubiješ nekog kabadahiju.Pokaješ se za minutu a robijaš 10-15 godina.Sjebo si i svoj i njegov život.I svoje porodice.ili se popičkaraš s nekim u saobraćaju jer ti je uletio u kružnom...psovka,galama i tras.Radi čega? Što je blentav ili ne zna voziti.I robijaš...zato,ako nemaš dovoljno kontrole nit ga nosi niti kupuj
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#95835 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Optimus09 »

Dosao mi je jedan tip tako na vrata,bilo je prilicno napeto.Da sam imao oruzje,mozda bih gulio 30 godina sad :roll:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#95836 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by HelaS »

PM72 wrote: 22/08/2025 22:21 Jedan stariji čovjek mi je rekao..."ako ne možeš podnjet šamar-ne nosi pištolj".Dugo mi je trebalo da shvatim šta je dedo htio reć'.
Radi recimo šamara da ubiješ nekog kabadahiju.Pokaješ se za minutu a robijaš 10-15 godina.Sjebo si i svoj i njegov život.I svoje porodice.ili se popičkaraš s nekim u saobraćaju jer ti je uletio u kružnom...psovka,galama i tras.Radi čega? Što je blentav ili ne zna voziti.I robijaš...zato,ako nemaš dovoljno kontrole nit ga nosi niti kupuj
A po nogama :D
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#95837 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

To i govorim.

Svima nam se može desiti da nas napadne neko, možda nas i ubije. Nemamo sreće.

Da li je to razlog za nositi oružje i rizikovati da nas "ponese" pa nekoga robijamo zbog šamara? Ili gore, nesporazuma? Ja ne mislim da jeste, ali svako zna za sebe.
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#95838 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by konektovan »

Joj hakize jesi "tezak" insan, ko da ti je moonca sta u rodu hebote.. :-)
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#95839 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

konektovan wrote: 22/08/2025 22:41 Joj hakize jesi "tezak" insan, ko da ti je moonca sta u rodu hebote.. :-)
Pa, nemoj me nositi :wink:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#95840 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Romeo 80 »

Pretpostavljam, i sa PP aparatom je ista stvar. U većini slučajeva ga ne koristimo nikad, pa valjda nije ni potreban?! :?
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#95841 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

Dvije su razlicite stvari ako nosis pistolj za ne daj boze da ti se nadje.
Npr radis u kancelariji od 0800 do 1730, ides kuci i izadjes sa zenom i djecom na vikend na neko izletiste.

Ili

Imas firmu koja obrne par destina hiljada sedmicno, nosis desetak hiljada uz sebe, sklapas poslove, vozis bijesno auto,.ili si taksista, prevoznik nekih skupocjenih roba, vlasnik necega


Znaci daleko je veca sansa ako si druga skupina da ces naletjeti na problem gdje ce neki bilmez mozda u tebi vidjeti priliku da se okoristi o tebe na lak nacin ili ces da branis nekoga svog.
A odbrana proporcinalna upotrebi sile pri napadu. Hmmmm
neko je poletio na mene zeljeznom stangom ili nozem. Ne znam da li ce me bezopasno porezati po ruci/kucnuti zeljeznom stangom po ramenu i razguliti ili ce me izbosti 20 puta po tjelu/lupati stangom po glavi dok mi mozak ne pretvori u kašu.
Ni jedan napadac nece najaviti kakve povrede ti namjerava zadati.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#95842 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by HelaS »

zdruzdjo wrote: 22/08/2025 23:04 Dvije su razlicite stvari ako nosis pistolj za ne daj boze da ti se nadje.
Npr radis u kancelariji od 0800 do 1730, ides kuci i izadjes sa zenom i djecom na vikend na neko izletiste.



Izađeš sa ženom i djecom na izletište i poneseš pištolj. Jebote... :?
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#95843 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

Romeo 80 wrote: 22/08/2025 22:52 Pretpostavljam, i sa PP aparatom je ista stvar. U većini slučajeva ga ne koristimo nikad, pa valjda nije ni potreban?! :?
Namjena aparata je da gasi vatru. Namjena pištolja je da njim nekoga upucaš.

Stvar kupuješ zbog onoga za šta služi.

Čemu pištolj ako nećeš iz njega pucati?

Koliko ljudi ima PP aparat u kući? Više od ljudi koji imaju pištolj? Manje?

Eto, ako već kupuješ stvar koju nećeš koristiti, zašto kupiš pištolj? Zašto ne kupiš PP aparat? Da li izbor koju nepotrebnu stvar kupujemo pokazuje kakve smo ličnosti :mrgreen:
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#95844 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zdruzdjo »

HelaS wrote: 22/08/2025 23:06
zdruzdjo wrote: 22/08/2025 23:04 Dvije su razlicite stvari ako nosis pistolj za ne daj boze da ti se nadje.
Npr radis u kancelariji od 0800 do 1730, ides kuci i izadjes sa zenom i djecom na vikend na neko izletiste.



Izađeš sa ženom i djecom na izletište i poneseš pištolj. Jebote... :?
E pa takva skupina ima manje sanse za naci se u belaju. I ako neko takav nosi pistolj, onda se slazem da ga nosi bezveze i da prizeljkiva da ga upotrijebi. I takvih se iskreno treba vise bojati.
Naravno priamo o obicnim i nekriminalno orjentisanim ljudima.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#95845 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

zdruzdjo wrote: 22/08/2025 23:04 Dvije su razlicite stvari ako nosis pistolj za ne daj boze da ti se nadje.
Npr radis u kancelariji od 0800 do 1730, ides kuci i izadjes sa zenom i djecom na vikend na neko izletiste.

Ili

Imas firmu koja obrne par destina hiljada sedmicno, nosis desetak hiljada uz sebe, sklapas poslove, vozis bijesno auto,.ili si taksista, prevoznik nekih skupocjenih roba, vlasnik necega


Znaci daleko je veca sansa ako si druga skupina da ces naletjeti na problem gdje ce neki bilmez mozda u tebi vidjeti priliku da se okoristi o tebe na lak nacin ili ces da branis nekoga svog.
A odbrana proporcinalna upotrebi sile pri napadu. Hmmmm
neko je poletio na mene zeljeznom stangom ili nozem. Ne znam da li ce me bezopasno porezati po ruci/kucnuti zeljeznom stangom po ramenu i razguliti ili ce me izbosti 20 puta po tjelu/lupati stangom po glavi dok mi mozak ne pretvori u kašu.
Ni jedan napadac nece najaviti kakve povrede ti namjerava zadati.
Ovdje je objašnjeno https://www.bih-pravo.org/instituti-koj ... -t217.html
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#95846 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by kabal1337 »


kida noge
tokio25
Posts: 6789
Joined: 23/06/2025 14:18

#95847 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by tokio25 »

Veliki sudar kod captol zgrade malo vise
Zatvorena cesta od vjetrenjace pa do otoke
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#95848 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by noviclan »

tokio25 wrote: 23/08/2025 04:41 Veliki sudar kod captol zgrade malo vise
Zatvorena cesta od vjetrenjace pa do otoke
Znaci neko prije izlaska sunca racerao na sigurnim ulicama ministra kantice, definitivno za weekend tk sistem lijevka a da ne govorimo koliko se opojnih supstanci "potrosi" za vrijeme sffa
Naslovnica
Posts: 35441
Joined: 20/03/2013 15:38

#95849 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

noviclan wrote: 23/08/2025 05:47
tokio25 wrote: 23/08/2025 04:41 Veliki sudar kod captol zgrade malo vise
Zatvorena cesta od vjetrenjace pa do otoke
Znaci neko prije izlaska sunca racerao na sigurnim ulicama ministra kantice, definitivno za weekend tk sistem lijevka a da ne govorimo koliko se opojnih supstanci "potrosi" za vrijeme sffa
https://crna-hronika.info/nocno-trkanje ... com/755065
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#95850 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ateista »

Hakiz wrote: 22/08/2025 22:17
zdruzdjo wrote: 22/08/2025 21:06
Hakiz wrote: 22/08/2025 19:43

Ako ga za 35 godina nisi (zlo)upotrijebio, onda ti i ne treba.
Haj ovako da se izrazim, ne zajebaji.
Svako normalan ko kupi oruzje, ne kupi ga da bi ga iskoristio/koristio nego da ga iskoristi u "ne daj boze situaciji".
Neko ima veci procenat gdje ce upasti u takvu situaciju, nego neko drugi..
Hvala Bogu pa on nije dosao u tu situaciju.
I to je pohvalno sto ga nije iskoristio.
Ja sam 100 puta htio da sebi kupim i 100 puta odustao. Jednostavno me strah samog sebe i to je jedini razlog mog odustajanja. Zivac sam i sahvata me huja lako.
Sa pistoljem za pojasom ne znam da li bih odsaburao kao sto sam nebrojeno puta do sada.
Tako da bolje ne drzati upaljenu svijecu pored kante benzina.
A covjeku skidam kapu.
Upravo si opisao zašto ne treba kupiti i nositi oružje.

Avioni padaju. Najbolje bi bilo ne letjeti. Ali, letimo. Neko ko leti pogine, većina ne pogine. Strah nije dovoljan razlog. Tako grah pao, nema apsolutne sigurnosti, život nema garantni list.

Sa druge strane, kupim pištolj. Padne kiša, prođe neko autom i pokvasi me, ja mu opsujem majku znam da imam pištolj, on izađe da me razbije, ja ga upucam. Da nemam pištolj, psovao bih mu u sebi.

Kupim pištolj da zaštitim sebe i porodicu. Krenem na put, ponesem ga. Dok sam na putu, napadnu mi porodicu . Džaba pištolj, nije zaštitio. Možda će me navesti da se s njim osvetim napadačima?

Svako će pronaći razlog da objasni ili opravda nešta šta želi. To je normalno. Samo, pravi razlozi uglavnom nisu oni koje javno govorimo. Možda ih, zapravo, nismo ni sami svjesni. Duboko su nam u psihi. Na primjer, iako je puno lakše u pokretu slušati muziku sa mobitela ili DAP-a, neki ljudi, pa i ja, nosimo, barem ponekad, walkmane sa kasetama. Živimo u prošlosti, u osamdesetim. Mogu ja sada navoditi razloge, racionalizovati, ali ko zna koji je pravi.

Ne treba nositi pištolj. Nema stvarne potrebe za njim, osim osjećaja moći koji pruža. Ni imati, pogotovo nositi. Naravno, izuzimam razloge nošenja kao pripadnik policije, ili kreneš s namjerom da nekoga upucaš itd, to su konkretni razlozi. Ali imati ga "da se nađe", nema potrebe.

Uostalom, ako ga svi imamo, onda smo na istom, tada ne daje nikakvu prednost, niti zaštitu.

Auto kupiš da ga koristiš, hlače, TV, frižider, alat, sve, jedino pištolj kupiš da ga ne koristiš? Hajde, de. Svjestan si da ne možeš "prvi", završit ćeš na robiji, ali nosiš ga, i nadaš se potajno da će se ukazati prilika, opravdanje. U suprotnom, čemu?

I još nešta: Ako se ne varam, po našim zakonima, odbrana mora biti proporcionalna napadu. Ako te neko napadne bez oružja, a ti se braniš oružjem, vjerovatno ćeš na robiju. Prekoračio su pravo na nužnu odbranu.

To što se godišnje izda novih 2.000 dozvola je razlog za tugu i zabrinutost kuda idemo kao društvo i pojedinci.
:thumbup:

Jedino sto ako neko krene da te napadne "sakama" mozes probati vadjenjem pistolja da zaplasis i da ga ne iskoristis, ali i to je upitno. Sta ako on svejedno krene na tebe i to ga jos vise ispizdi, ako i sam ima pistolj pa izvuce svoj...

Sve u svemu se slazem, obican covjek koji nije u nekom kriminalu i sumnjivim stvarima, nema nikakve potrebe da posjeduje, a pogotovo ne da nosi bilo kakvo oruzje i vece su sanse da ce biti vise stete nego koristi.
Isto tako se slazem oko motiva, ko god se odluci da ima i nosi oruzje, motivi su i vise nego upitni.
Znam da se mnogi nece sloziti, bilo je price i na drugim temama, ali ja ne mogu istim ocima gledati ljude ako saznam da posjeduju bilo kakvo oruzje, takvi mi padaju u ocima nekoliko stepenica.

Da se ja pitam, oruzje bi bilo potpuno zabranjeno obicnim ljudima.
Post Reply