Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#24701 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Karikaturist »

Bolje zadnji u carsiji nego prvi na selu :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28398
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#24702 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Sanjarko »

zubi wrote: 22/05/2025 16:16 https://www.klix.ba/vijesti/svijet/un-p ... e_vignette

UN prvi put smjestio Bosnu i Hercegovinu u društvo najrazvijenijih država svijeta

:mrgreen:
Banana republika smo, ali nismo tolika banana republika kao mnoge drzave po svijetu. Samo pitanje je dokad ce sistem biti odrziv po meni, sav.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#24703 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

zubi wrote: 22/05/2025 16:16 https://www.klix.ba/vijesti/svijet/un-p ... e_vignette

UN prvi put smjestio Bosnu i Hercegovinu u društvo najrazvijenijih država svijeta

:mrgreen:
Prodajem kucu, dajem otkaz i vracam se! :oops:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83388
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24704 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

zubi wrote: 22/05/2025 16:16 https://www.klix.ba/vijesti/svijet/un-p ... e_vignette

UN prvi put smjestio Bosnu i Hercegovinu u društvo najrazvijenijih država svijeta

:mrgreen:
:lol: :kiss:
User avatar
Ecci
Posts: 562
Joined: 03/06/2010 22:33
Vozim: Biciklam

#24705 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ecci »

Konacno zlatne kasike. Hajd da i to docekasmo :mrgreen:
Hendrix
Posts: 5281
Joined: 27/02/2004 00:00

#24706 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Hendrix »

2025. Bosna ulazi u Epohu Zlatnog Escajga.
konami666
Posts: 3693
Joined: 11/05/2015 21:57

#24707 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by konami666 »

https://www.klix.ba/biznis/posao/danska ... /250523171

Znaci krenulo je…

Zato kažem, ništa bez štednje inače će se ići sa radnog mjesta pravac na groblje.
I ostale zemlje u EU će sada da krenu sa istim sranjem
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79540
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#24708 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Velkoski »

normalno da je krenulo jer se očekuje kolaps mnogih država kad ne budu mogle finansirati populaciju koja će biti sve starija

kapitalizam je na koljenima :mrgreen:
izvrsni direktor
Posts: 14707
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#24709 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

svakako se svi zale da im je dosadno kad prestanu radit :D
konami666
Posts: 3693
Joined: 11/05/2015 21:57

#24710 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by konami666 »

Cuo sam da su neki planovi da se uvede zakon u EU da ako imaš preko X miliona u ustedjevini da će ti automatski uzimati sve preko tog iznosa kako bi mogli da sponzorisu penzije. Sto se mene tiče, nema šanse da radim do 70te godine, ionako ne računam da kad bude vrije za mene da se ide u penziju da će to uopće postojati, ta nacionalna penzija
User avatar
Ozimician
Posts: 8121
Joined: 05/09/2012 23:21

#24711 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

konami666 wrote: 24/05/2025 08:45 Cuo sam da su neki planovi da se uvede zakon u EU da ako imaš preko X miliona u ustedjevini da će ti automatski uzimati sve preko tog iznosa kako bi mogli da sponzorisu penzije. Sto se mene tiče, nema šanse da radim do 70te godine, ionako ne računam da kad bude vrije za mene da se ide u penziju da će to uopće postojati, ta nacionalna penzija
Zavisi sta budu smatrali ustedjevinom. Niko ziv ne drzi tolike pare onako na racunu.
A sumnjam da ce napasti dionice i nekretnine. Ono, mogu

Ali sve te nerazumne odluke vode u spiralu downfall-a.

Kapitalizam ove vrste ispade dobar jednoj do dvije generacije, dalje ne ide...
Eno Kina vec muku muci, prvi put u X godina imaju pad broja stanovnistva.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#24712 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Ljudi su zdraviji, zive duze. Prosjecan 70-ogodisnjak danas je u “boljem stanju” nego prosjek od prije 50 godina.
User avatar
Ozimician
Posts: 8121
Joined: 05/09/2012 23:21

#24713 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

Negdje sam procitao na internetu. Za sve koji zele da se radi do 70 god. od srca zelim da kad pozove hitnu pomoci, da po njega dodju bolnicari od 70god u vozilu koje vozi 70godisnjak. Da ga u hitnoj doceka doktor od 70god i da se o njemu brinu med. sestre od 70god.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#24714 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Ozimician wrote: 24/05/2025 09:07 Negdje sam procitao na internetu. Za sve koji zele da se radi do 70 god. od srca zelim da kad pozove hitnu pomoci, da po njega dodju bolnicari od 70god u vozilu koje vozi 70godisnjak. Da ga u hitnoj doceka doktor od 70god i da se o njemu brinu med. sestre od 70god.
Posto svi znamo da danas to rade 67-ogodisnjaci….
User avatar
Ozimician
Posts: 8121
Joined: 05/09/2012 23:21

#24715 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

jeza u ledja wrote: 24/05/2025 10:29
Ozimician wrote: 24/05/2025 09:07 Negdje sam procitao na internetu. Za sve koji zele da se radi do 70 god. od srca zelim da kad pozove hitnu pomoci, da po njega dodju bolnicari od 70god u vozilu koje vozi 70godisnjak. Da ga u hitnoj doceka doktor od 70god i da se o njemu brinu med. sestre od 70god.
Posto svi znamo da danas to rade 67-ogodisnjaci….
Slazem se da je i 67 previse.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#24716 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Ozimician wrote: 24/05/2025 10:33
jeza u ledja wrote: 24/05/2025 10:29
Ozimician wrote: 24/05/2025 09:07 Negdje sam procitao na internetu. Za sve koji zele da se radi do 70 god. od srca zelim da kad pozove hitnu pomoci, da po njega dodju bolnicari od 70god u vozilu koje vozi 70godisnjak. Da ga u hitnoj doceka doktor od 70god i da se o njemu brinu med. sestre od 70god.
Posto svi znamo da danas to rade 67-ogodisnjaci….
Slazem se da je i 67 previse.
Moze i 60. Ista je poenta.

Ne rade sve poslove ljudi istih godina.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21761
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#24717 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by dr_Evil »

jeza u ledja wrote: 24/05/2025 11:04
Ozimician wrote: 24/05/2025 10:33
jeza u ledja wrote: 24/05/2025 10:29

Posto svi znamo da danas to rade 67-ogodisnjaci….
Slazem se da je i 67 previse.
Moze i 60. Ista je poenta.

Ne rade sve poslove ljudi istih godina.
Ako budem radio i dan duze od zakonski propisanog minimuma, to je znak da sam u zivotu nesto krivo uradio(jer ocito nemam nista drugo cemu cu se posvetiti), ako ne i sve.
konami666
Posts: 3693
Joined: 11/05/2015 21:57

#24718 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by konami666 »

Ozimician wrote: 24/05/2025 09:05
konami666 wrote: 24/05/2025 08:45 Cuo sam da su neki planovi da se uvede zakon u EU da ako imaš preko X miliona u ustedjevini da će ti automatski uzimati sve preko tog iznosa kako bi mogli da sponzorisu penzije. Sto se mene tiče, nema šanse da radim do 70te godine, ionako ne računam da kad bude vrije za mene da se ide u penziju da će to uopće postojati, ta nacionalna penzija
Zavisi sta budu smatrali ustedjevinom. Niko ziv ne drzi tolike pare onako na racunu.
A sumnjam da ce napasti dionice i nekretnine. Ono, mogu

Ali sve te nerazumne odluke vode u spiralu downfall-a.

Kapitalizam ove vrste ispade dobar jednoj do dvije generacije, dalje ne ide...
Eno Kina vec muku muci, prvi put u X godina imaju pad broja stanovnistva.
Ustedjevina je i ako imaš dionice, vrijednosne papire. Vidjet ćemo šta će ispasti
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#24719 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

dr_Evil wrote: 24/05/2025 11:07
jeza u ledja wrote: 24/05/2025 11:04
Ozimician wrote: 24/05/2025 10:33

Slazem se da je i 67 previse.
Moze i 60. Ista je poenta.

Ne rade sve poslove ljudi istih godina.
Ako budem radio i dan duze od zakonski propisanog minimuma, to je znak da sam u zivotu nesto krivo uradio(jer ocito nemam nista drugo cemu cu se posvetiti), ako ne i sve.
Ja obratno razmisljam - ako jedva cekam kad cu prestati raditi, to znaci da sam zivot posvetio radu kojeg nisam volio.

Naravno ovo ne vazi za svaku profesiju - neke jednostavno ne mozes radit pod starost.

Usput, razmisljas kao tipicni inzinjer. :oops:
User avatar
Didier
Posts: 3781
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Главни град

#24720 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Didier »

Ne treba se pouzdati u penziju.

Niti znaš hoćeš li doživjeti, niti hoće li kao koncept postojati.

Na vrijeme se treba osigurati i prestati raditi onda kad se umoriš.

Ako penzija bude, super.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79540
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#24721 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Velkoski »

pa jedno 98% ljudi radi jer mora i preko kurca, a ne jer to voli

nek' je eto procenat i manji, nebitno je :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#24722 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Velkoski wrote: 24/05/2025 15:30 pa jedno 98% ljudi radi jer mora i preko kurca, a ne jer to voli

nek' je eto procenat i manji, nebitno je :mrgreen:
E jbg da nije 99%? :-)

Jos jedan od razloga zasto vrijedi otici vani, jer je vani taj procenat manji.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#24723 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by jeza u ledja »

Didier wrote: 24/05/2025 15:27 Ne treba se pouzdati u penziju.

Niti znaš hoćeš li doživjeti, niti hoće li kao koncept postojati.

Na vrijeme se treba osigurati i prestati raditi onda kad se umoriš.

Ako penzija bude, super.
Mislis trebamo se svi osigurati kao ti? Dobro si ti to.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79540
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#24724 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Velkoski »

jeza u ledja wrote: 24/05/2025 15:34
Velkoski wrote: 24/05/2025 15:30 pa jedno 98% ljudi radi jer mora i preko kurca, a ne jer to voli

nek' je eto procenat i manji, nebitno je :mrgreen:
E jbg da nije 99%? :-)

Jos jedan od razloga zasto vrijedi otici vani, jer je vani taj procenat manji.
ne znam, moguće

imam širok krug poznanika, ne mogu sa sigurnošću za jednog reći da sutra ne bi dao otkaz, napustio sve i otiš'o u šumu :lol: i burnout je ogroman faktor, ko je i volio na početku ohladio je.

Jebiga, gledaš na YT klip GT3 RS-a, shvatiš da ga nećeš imati nikada i odeš da plačeš i proklinješ životnu robiju
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#24725 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ultima_palabra »

Morao sam guglati to :skoljka:
Post Reply