Nova Vlada FBiH 2023-2026
- xoklix
- Posts: 3388
- Joined: 16/01/2018 16:07
#8401 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Ima li presjeka broja zaposlenih sa 31. Aprilom?
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#8402 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
U trgovini na malo 1,8% manje zaposlenih u odnosu na prosjek iz 2024.
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#8403 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
koliko je to u hiljadama ljudi?drug_profi wrote: ↑08/05/2025 13:54 U trgovini na malo 1,8% manje zaposlenih u odnosu na prosjek iz 2024.
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#8404 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Ne sjećam se tačno. Oko 1000.nivla wrote: ↑08/05/2025 14:27koliko je to u hiljadama ljudi?drug_profi wrote: ↑08/05/2025 13:54 U trgovini na malo 1,8% manje zaposlenih u odnosu na prosjek iz 2024.
Ima na zavodu za statistiku bilten.
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#8405 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Namirisali podsticaje pa otpuštaju ljude.drug_profi wrote: ↑08/05/2025 14:40Ne sjećam se tačno. Oko 1000.nivla wrote: ↑08/05/2025 14:27koliko je to u hiljadama ljudi?drug_profi wrote: ↑08/05/2025 13:54 U trgovini na malo 1,8% manje zaposlenih u odnosu na prosjek iz 2024.
Ima na zavodu za statistiku bilten.
-
k4mi
- Posts: 615
- Joined: 12/02/2013 10:57
#8406 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Porast od 1810 (0.33%) zaposlenih u aprilu. April i septembar su inace najbolji po pitanju rasta.
Samo me zanima koji izvor vlada koristi, uvijek im je u par stotina pogresan broj
Samo me zanima koji izvor vlada koristi, uvijek im je u par stotina pogresan broj
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 37999
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 37999
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#8408 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
kakav je to fenomen u ZHK, najmanje umiru
, valja se preselit tamo
?


-
ibizza
- Posts: 4984
- Joined: 05/06/2008 00:46
-
talijan97
- Posts: 1599
- Joined: 26/11/2019 18:18
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 37999
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#8411 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Sarajlije se najmanje razvode, vjeruju u brak
.
-
talijan97
- Posts: 1599
- Joined: 26/11/2019 18:18
#8412 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Cazin parira Bihacu po zivorodjenima
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#8413 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Ne znam jeste li upratili da je negativan priraštaj skoro svuda osim u ZHK.
I to u prosjeku Federacije ispada da na dvoje rođenih troje umre.
I to u prosjeku Federacije ispada da na dvoje rođenih troje umre.
-
talijan97
- Posts: 1599
- Joined: 26/11/2019 18:18
#8414 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
USK postaje suma, gledam podatak na stranici zavoda, oko 450 ljudi iz tog kantona je otislo u inostranstvo u 2024.
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#8415 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
U zadnjih mjesec dana u prosjeku se radja 20-tak djece dnevno u cijeloj BiH.drug_profi wrote: ↑14/05/2025 12:07 Ne znam jeste li upratili da je negativan priraštaj skoro svuda osim u ZHK.
I to u prosjeku Federacije ispada da na dvoje rođenih troje umre.![]()
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#8416 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Zadnjih godina primjetno da se iz ZHK manje ide u Hr na porod, a više u svojoj domovini BiH. 
-
palermo
- Posts: 25329
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#8417 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Pa zasto bi isli u Split kad.je SKB Mostar bolja bolnica. A svakako drzavljansvo Hrvatske dobijaju.studiorum_tuzlaensis wrote: ↑14/05/2025 13:10 Zadnjih godina primjetno da se iz ZHK manje ide u Hr na porod, a više u svojoj domovini BiH.![]()
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8418 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Zdravstvo u HR je karinanapalermo wrote: ↑14/05/2025 19:00Pa zasto bi isli u Split kad.je SKB Mostar bolja bolnica. A svakako drzavljansvo Hrvatske dobijaju.studiorum_tuzlaensis wrote: ↑14/05/2025 13:10 Zadnjih godina primjetno da se iz ZHK manje ide u Hr na porod, a više u svojoj domovini BiH.![]()
- Prpa.ba
- Posts: 15265
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#8419 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Kad Vojin Mijatović dijeli novac od klađenja: Sarajevo, Tuzla i Zenica kockaju, a pare idu u Mostar, Ljubuški i Grude
Od 27 udruženja kojima je dodijeljen novac prikupljen sa teritorija cijele FBiH, čak 21 je iz Hercegovine, dok je jedno iz Livna. Samo jedno udruženje iz Sarajeva je dobilo novac, te po jedno iz Zenice, Goražda, Kalesije i Lipnice
- Sanjarko
- Posts: 28396
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#8420 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Dobro smo mi i živi i dobro smo i opstali ko nam sve o glavi radi, naši i stranci, mi smo još i dobri i dobro smo i prošli.
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#8421 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Da se ne osjecaju ugrozeni ovi iz Hercegovine, tacije HDZ. Pametan potez. hhhPrpa.ba wrote: ↑26/05/2025 12:11Kad Vojin Mijatović dijeli novac od klađenja: Sarajevo, Tuzla i Zenica kockaju, a pare idu u Mostar, Ljubuški i Grude
Od 27 udruženja kojima je dodijeljen novac prikupljen sa teritorija cijele FBiH, čak 21 je iz Hercegovine, dok je jedno iz Livna. Samo jedno udruženje iz Sarajeva je dobilo novac, te po jedno iz Zenice, Goražda, Kalesije i Lipnice![]()
![]()
![]()
- Prpa.ba
- Posts: 15265
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#8422 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Hoce li nam drug_profi poceti placati pretplatu, dosla Uljudba na FTV.Na sedam od devet bitnih pozicija na FTV nema Bošnjaka, koji čine 80 posto stanovništva FBiH i uz rijetke izuzetke jedini plaćaju pretplatu od koje se FTV finansira.
Bošnjak nije na čelu Upravnog odbora, Bošnjak nije direktor FTV-a, Bošnjak nije izvršni direktor programa, Bošnjak nije urednik informativnog programa, Bošnjak nije urednik Radija Federacije, Bošnjak nije urednik portala FTV-a, Bošnjak nije (neće biti) urednik DESK-a FTV-a...
Bošnjaci se mogu pitati za zabavu i dokumentarni program i – plaćati pretplatu.
-
Novak20
- Posts: 15235
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#8423 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Što je sada ovo ?
Hoćemo li ostati bez TV programa ?
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/41 ... e_bih.html
Hoćemo li ostati bez TV programa ?
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/41 ... e_bih.html
Portuglaska kompanije Vip Team United Unipessoal Lda&Comandita Portugal zatražila je od sudova u Sarajevu, Tuzli, Bihaću, Zenici, da se zabrani svim operaterima u Federaciji BiH (BH Telecom, Telemach, TXTV i svim drugima) emitovanje TV programa iz Federacije, što praktično znači da portugalska kompanija – ako joj sudovi ugode – odrediti će da građani Federacije ne smiju gledati svoje domaće TV programe.
Stvar možda postane jasnija i logičnija ako uvidom u sudski registar uvidimo da je vlasnik te portugalske kompanije državljanin Republike Srbije koji živi i radi u Srbiji.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8424 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Je li ovo onaj sto im je Hayat prodao prava?Novak20 wrote: ↑02/06/2025 14:43 Što je sada ovo ?
Hoćemo li ostati bez TV programa ?
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/41 ... e_bih.html
Portuglaska kompanije Vip Team United Unipessoal Lda&Comandita Portugal zatražila je od sudova u Sarajevu, Tuzli, Bihaću, Zenici, da se zabrani svim operaterima u Federaciji BiH (BH Telecom, Telemach, TXTV i svim drugima) emitovanje TV programa iz Federacije, što praktično znači da portugalska kompanija – ako joj sudovi ugode – odrediti će da građani Federacije ne smiju gledati svoje domaće TV programe.
Stvar možda postane jasnija i logičnija ako uvidom u sudski registar uvidimo da je vlasnik te portugalske kompanije državljanin Republike Srbije koji živi i radi u Srbiji.
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#8425 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
TV stanice iz EX Yu su svakako samo megafoni vladajućih politika, distributori lažnih vijesti i kič kulture...
Učinili bi nam uslugu da nam ukinu sve domaće TV kanale.
Učinili bi nam uslugu da nam ukinu sve domaće TV kanale.

