Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
_BataZiv_0809 wrote: ↑11/04/2025 08:37
Ima li igdje analize ili bilo cega sto bi podatke razlozilo? Ima li objasnjenja zasto u "bastionima privrede" ZDK i TK ima 4000 r/m mjesta manjka?
Nema.
Jer za publiku je namijenjeno "Neka Njiva i Vojin SNSD Megatrend BiA ekonomski strucnjaci".
A moze nametnuta federalna vlast mijenjati minimalac bez razlaganja podataka, analiza i objasnjenja, kako bi publika vikala "Neka Njiva i Vojin, dobri ljudi, dali visoka plata, dobar zivot, dole rahman".
_BataZiv_0809 wrote: ↑10/04/2025 13:12
Pa zato je smijesno sto se narod plasi zaduzenjima.
Bez zaduzenja nit bih imao krova nad glavom nit bi imao auta.
Razlika je sto si ti sam sebi placao ratu za auto, a Nerminu i Vojinu ratu za Touarega placamo mi.
_BataZiv_0809 wrote: ↑11/04/2025 08:37
Ima li igdje analize ili bilo cega sto bi podatke razlozilo? Ima li objasnjenja zasto u "bastionima privrede" ZDK i TK ima 4000 r/m mjesta manjka?
Nema.
Jer za publiku je namijenjeno "Neka Njiva i Vojin SNSD Megatrend BiA ekonomski strucnjaci".
A moze nametnuta federalna vlast mijenjati minimalac bez razlaganja podataka, analiza i objasnjenja, kako bi publika vikala "Neka Njiva i Vojin, dobri ljudi, dali visoka plata, dobar zivot, dole rahman".
Avdo je makar iskoristio brojeve.
Vlada nije nametnuta nego je imenovana uz otklanjanje blokade covjeka koji je ignorisao postojanje parlamentarne vecine bez svoje stranke, a koji je izabran zahvaljujuci nametanju VP, politickoj korupciji i loto brojevina.
Minimalac od 1000 KM je usvojen nakon sto su poslodavci imali cijelu godinu da isplate neoporezivu pomoc i nakon sto su drugu polovicu 2024. pomoc bili obavezni prijavljivati Poreznoj Upravi FBiH.
_BataZiv_0809 wrote: ↑10/04/2025 13:12
Pa zato je smijesno sto se narod plasi zaduzenjima.
Bez zaduzenja nit bih imao krova nad glavom nit bi imao auta.
Razlika je sto si ti sam sebi placao ratu za auto, a Nerminu i Vojinu ratu za Touarega placamo mi.
Sreća je što se sad ima para i što su prijašnje vlasti koristile bicikle za službena putovanja.
Da nisu, ne bi im imali od čega plaćati auta...
_BataZiv_0809 wrote: ↑10/04/2025 13:12
Pa zato je smijesno sto se narod plasi zaduzenjima.
Bez zaduzenja nit bih imao krova nad glavom nit bi imao auta.
Razlika je sto si ti sam sebi placao ratu za auto, a Nerminu i Vojinu ratu za Touarega placamo mi.
Sreća je što se sad ima para i što su prijašnje vlasti koristile bicikle za službena putovanja.
Da nisu, ne bi im imali od čega plaćati auta...
Da preformulisem onda.
Razlika je sto si ti sam sebi placao ratu za auto, a Fadilu i Bevandi ratu za Touarega placamo mi.
To valjda opravdava da socijademokrati placamo ratu.
kakabanja213 wrote: ↑11/04/2025 09:34
Razlika je sto si ti sam sebi placao ratu za auto, a Nerminu i Vojinu ratu za Touarega placamo mi.
Sreća je što se sad ima para i što su prijašnje vlasti koristile bicikle za službena putovanja.
Da nisu, ne bi im imali od čega plaćati auta...
Da preformulisem onda.
Razlika je sto si ti sam sebi placao ratu za auto, a Fadilu i Bevandi ratu za Touarega placamo mi.
To valjda opravdava da socijademokrati placamo ratu.
Zato sto je Fadil ekonomski mag i ti krediti su bili super ideja i maksimalno iskoristeni .Nerko nas samo zaduzuje
kakabanja213 wrote: ↑11/04/2025 09:34
Razlika je sto si ti sam sebi placao ratu za auto, a Nerminu i Vojinu ratu za Touarega placamo mi.
Sreća je što se sad ima para i što su prijašnje vlasti koristile bicikle za službena putovanja.
Da nisu, ne bi im imali od čega plaćati auta...
Da preformulisem onda.
Razlika je sto si ti sam sebi placao ratu za auto, a Fadilu i Bevandi ratu za Touarega placamo mi.
To valjda opravdava da socijademokrati placamo ratu.
Da preformulišem i ja.
Srećom pa su prethodni vlastodršci vozili bicikle koje su sami iz svog džepa platili pa nismo morali plaćati njihova auta dok smo imali manje para nego sad.
Sreća je što se sad ima para i što su prijašnje vlasti koristile bicikle za službena putovanja.
Da nisu, ne bi im imali od čega plaćati auta...
Da preformulisem onda.
Razlika je sto si ti sam sebi placao ratu za auto, a Fadilu i Bevandi ratu za Touarega placamo mi.
To valjda opravdava da socijademokrati placamo ratu.
Zato sto je Fadil ekonomski mag i ti krediti su bili super ideja i maksimalno iskoristeni .Nerko nas samo zaduzuje
Nadam se da si bar sedmicno u Vojkovicima da iskazes podrsku tvom nepravedno zatvorenom, bivsem premijeru.
Last edited by kakabanja213 on 11/04/2025 09:58, edited 1 time in total.
Sreća je što se sad ima para i što su prijašnje vlasti koristile bicikle za službena putovanja.
Da nisu, ne bi im imali od čega plaćati auta...
Da preformulisem onda.
Razlika je sto si ti sam sebi placao ratu za auto, a Fadilu i Bevandi ratu za Touarega placamo mi.
To valjda opravdava da socijademokrati placamo ratu.
Da preformulišem i ja.
Srećom pa su prethodni vlastodršci vozili bicikle koje su sami iz svog džepa platili pa nismo morali plaćati njihova auta dok smo imali manje para nego sad.
Odnosno ako je razroki krao onda i socijaldemokrata moze.
kakabanja213 wrote: ↑11/04/2025 09:40
Da preformulisem onda.
Razlika je sto si ti sam sebi placao ratu za auto, a Fadilu i Bevandi ratu za Touarega placamo mi.
To valjda opravdava da socijademokrati placamo ratu.
Da preformulišem i ja.
Srećom pa su prethodni vlastodršci vozili bicikle koje su sami iz svog džepa platili pa nismo morali plaćati njihova auta dok smo imali manje para nego sad.
Odnosno ako je razroki krao onda i socijaldemokrata moze.
Nemam ja vremena ni živaca da diskutujem da diletantima koji ne zna da mi apsolutno sve plaćamo što političari koriste.
Svako službeno auto kupljeno od 1991 do dan danas smo mi platili.
Od Alijine blinde audija, do Tuarega.
Svake pregovore Bakira i Dodika po picerijama smo mi platili.
itd. itd.
Ponovo logika ako su ovi prethodni bili losi, mozemo i mi biti losi, sta nam fali?
To sto je prosla vlast bila uzasna, ne amnestira trenutnu vlast od pravljenja katastrofalnih poteza.
Evo sad kad imas crno na bijelo smanjenje broja radnih mjesta i rikverc zaposlenosti 1 god. (i to za samo 3 mjeseca) i dalje podrzavate takve odluke?
Mislim, jasno je da se ovih 8K radnih mjesta ne tice (direktno) ovih na budzetu, cak bih rekao da nije ovih budzetskih zaposljavanja bilo, statistika bi bila jos sumornija.
Ocekujem svakako da ce se na jesen situacija popraviti, inflacija ce uraditi svoje.
Da preformulišem i ja.
Srećom pa su prethodni vlastodršci vozili bicikle koje su sami iz svog džepa platili pa nismo morali plaćati njihova auta dok smo imali manje para nego sad.
Odnosno ako je razroki krao onda i socijaldemokrata moze.
Nemam ja vremena ni živaca da diskutujem da diletantima koji ne zna da mi apsolutno sve plaćamo što političari koriste.
Svako službeno auto kupljeno od 1991 do dan danas smo mi platili.
Od Alijine blinde audija, do Tuarega.
Svake pregovore Bakira i Dodika po picerijama smo mi platili.
itd. itd.
I kako je to kredit krađa?
Ti si dao fin prijedlog, neka koriste bicikla kao i prethodni (to si ti i rekao, ne ja).
kakabanja213 wrote: ↑11/04/2025 09:40
Da preformulisem onda.
Razlika je sto si ti sam sebi placao ratu za auto, a Fadilu i Bevandi ratu za Touarega placamo mi.
To valjda opravdava da socijademokrati placamo ratu.
Zato sto je Fadil ekonomski mag i ti krediti su bili super ideja i maksimalno iskoristeni .Nerko nas samo zaduzuje
Nadam se da si bar sedmicno u Vojkovicima da iskazes podrsku tvom nepravedno zatvorenom, bivsem premijeru.
Naravno, ekonomski mag je moj komšija, hvala Bogu, još par godina.
Naravno, ekonomski mag je moj komšija, hvala Bogu, još par godina.
Bravo. Fale ti zastave na kraju.
Bit će kada komšija povede 100000 Bošnjaka u oslobađanje od izdajnika
Vjerujem da ces biti u prvim redovima. Sa zastavom naravno. Vjerujem drugi esalon posto je prvi rezervisan. To ce biti mocno, nesto slicno Ancelotijevom Milanu (jelka ili Bozicno drvce su ga zvali). Jedan u prvom a vas nekoliko odmah iza njega, pretpostavljam Zaha, diplomirani inzinjer arhitekture i ti (sa zastavom naravno).
drug_profi wrote: ↑11/04/2025 10:48
Očisti taj senzor za sarkazam, čini mi se da ti je zapeko dobro.
Ciji senzor za sarkazam je prljav? Moj ili tvoj?
Na "sarkazam" se moze odgovoriti samo "" sarkazmom"".
Ne znam ja vidim da si se upalio po "tonu" teksta.
Pa reko da ne bude bezze banana.
Ne mislim da sam ikoga uvrijedio. Ali sve je moguce.
Meni samo nije jasno kako se socijaldemokratski premijer moze opravdati postupcima desno-konzervativnih premijera (uz to jos presudjenih kriminalaca). Nikako mi to ne ide u glavu.
Nema ništa gore od slijepaca ograničenih u dva tabora, ali se bar zamijene pa omrste brkove kad ulove vlast, zato mi u sredini vječito puša i očito najgluplji.
i jedni i drugi ste zlo, lopovi, neznalice i kriminalci.
kakabanja213 wrote: ↑11/04/2025 10:53
Ciji senzor za sarkazam je prljav? Moj ili tvoj?
Na "sarkazam" se moze odgovoriti samo "" sarkazmom"".
Ne znam ja vidim da si se upalio po "tonu" teksta.
Pa reko da ne bude bezze banana.
Ne mislim da sam ikoga uvrijedio. Ali sve je moguce.
Meni samo nije jasno kako se socijaldemokratski premijer moze opravdati postupcima desno-konzervativnih premijera (uz to jos presudjenih kriminalaca). Nikako mi to ne ide u glavu.
Kada jednom shvatiš da te ideologije koje se vežu za imena stranaka odavno ne postoje u praksi, već stoje samo onako na papiru da bi se stranke kobajagi razlikovale, postat će ti jasno.
shheff wrote: ↑11/04/2025 11:06
Nema ništa gore od slijepaca ograničenih u dva tabora, ali se bar zamijene pa omrste brkove kad ulove vlast, zato mi u sredini vječito puša i očito najgluplji.
i jedni i drugi ste zlo, lopovi, neznalice i kriminalci.
i populisti na koje se uvijek upecaju naivni navijacki biraci.
Ozimician wrote: ↑11/04/2025 08:19
Bezveze spinujete, objavio je i Klix i jos mnogi ove podatke. Klix doduse jako stidljivo i nerazumljivo i nije se zadrzao clanak pola sata u cosku naslovne strane. Sto se istrage tice, da nije foruma ja licno ne bih ni znao da postoji taj portal, koliko je bitan, ali eto ocito njega najvise pratite.
Podaci s kraja februara.
Podatke o NEzaposlenosti za kraj marta jos uvijek cekamo (ako neko ima, nek prilijepi).
Dakle svi parametri u FBIH su (prema dostupnim podacima) trenutno negativni.
Ne vidim da je iko rekao da prezentirani podaci nisu tacni. Sporan je NAČIN NA KOJI su prezentirani.
Pogledaj molim te Avdin naslov.
Ako zanemarimo očiglednu logičku grešku Post hoc ergo propter hoc (logička greška oblika: Dogodilo se A, zatim se dogodilo B. Dakle, B se dogodilo zbog A), mozemo vrlo lako zakljuciti da je naslov formulisan da kod manje upoznatog citaoca stvori zakljucak da je broj radnih mjesta smanjen SAMO ZBOG MINIMALNE PLATE.
Ima li igdje analize ili bilo cega sto bi podatke razlozilo? Ima li objasnjenja zasto u "bastionima privrede" ZDK i TK ima 4000 r/m mjesta manjka?
Nema.
Jer za publiku je namijenjeno "Neka Njiva i Vojin SNSD Megatrend BiA ekonomski strucnjaci".
Upravo i ja o tome pisem i svako iole pismen s osnovnom skolom ovo moze razumjeti. Nije neka materija. Samo zelenim botovima i ovo tesko razumjeti...a nekim nije tesko,ali botuju i namjerno lazu i stvaraju lazni narativ. Zelena zgadija,fuj.
Ozimician wrote: ↑11/04/2025 08:19
Bezveze spinujete, objavio je i Klix i jos mnogi ove podatke. Klix doduse jako stidljivo i nerazumljivo i nije se zadrzao clanak pola sata u cosku naslovne strane. Sto se istrage tice, da nije foruma ja licno ne bih ni znao da postoji taj portal, koliko je bitan, ali eto ocito njega najvise pratite.
Podaci s kraja februara.
Podatke o NEzaposlenosti za kraj marta jos uvijek cekamo (ako neko ima, nek prilijepi).
Dakle svi parametri u FBIH su (prema dostupnim podacima) trenutno negativni.
Ne vidim da je iko rekao da prezentirani podaci nisu tacni. Sporan je NAČIN NA KOJI su prezentirani.
Pogledaj molim te Avdin naslov.
Ako zanemarimo očiglednu logičku grešku Post hoc ergo propter hoc (logička greška oblika: Dogodilo se A, zatim se dogodilo B. Dakle, B se dogodilo zbog A), mozemo vrlo lako zakljuciti da je naslov formulisan da kod manje upoznatog citaoca stvori zakljucak da je broj radnih mjesta smanjen SAMO ZBOG MINIMALNE PLATE.
Ima li igdje analize ili bilo cega sto bi podatke razlozilo? Ima li objasnjenja zasto u "bastionima privrede" ZDK i TK ima 4000 r/m mjesta manjka?
Nema.
Jer za publiku je namijenjeno "Neka Njiva i Vojin SNSD Megatrend BiA ekonomski strucnjaci".
Upravo i ja o tome pisem i svako iole pismen s osnovnom skolom ovo moze razumjeti. Nije neka materija. Samo zelenim botovima i ovo tesko razumjeti...a nekim nije tesko,ali botuju i namjerno lazu i stvaraju lazni narativ. Zelena zgadija,fuj.
de ti to objasni 8000 koji su dobili otkaz,idi prvo se ekonomski edukuj,pa onda nesto komentarisi u vezi ekonomije.sta branis neznalicku vladu koliko dobijas da ih toliko hvalis ti nekog prozivas za botovanje,a tvoji komentari su tipicni botovski.