Ukrajina

gozila555
Posts: 1167
Joined: 23/01/2025 13:14

#215551 Re: Ukrajina

Post by gozila555 »

nevjerovatni su ti rusi kako lako idu ginut za svoje tiranine poput staljina i putina,koji nikad nisu marili za zivote tih vojnika.kad se samo sjetim podmornice kursk koja se mogla spasit ,da je putin odobrio medjunarodnu pomoc da je izvuku. nazalost rusi kao narod su ko u sjevernoj koreji,gdje nema protesta.kao zombiji su . zato rumunjskom narodu treba vjecno skidat kapu i apludirat kako su svog tiranina causecku skinuli i streljali po kratkom postupku.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#215552 Re: Ukrajina

Post by JoseMujica »



očigledno ga je zapala ćelija i bez prozora i bez stepenica :evil:

al krepalo govno
Crvene_brigade
Posts: 4256
Joined: 19/10/2014 21:31

#215553 Re: Ukrajina

Post by Crvene_brigade »

ASEVI U RUKAVU: Svi čekaju da Putin kaže ‘ne‘, a onda će se na njega sručiti lavina: Ovo su svi scenariji Trumpove osvete!

Loptica je u Putinovom dvorištu, a američki predsjednik ima nekoliko aseva u rukavu koje može povući ako Moskva ne odgovori pozitivno.

U dosadašnjim pregovorima, tim Donalda Trumpa usvojio je pristup koji bi se mogao blago nazvati fleksibilnim prema ruskim zahtjevima, popuštajući u nekoliko navrata prije nego što su uopće počeli ozbiljni koraci u postizanju mirovnog dogovora. No, sada se kalkulacije mijenjaju.
U Rijadu, Sjedinjene Države uspjele su potaknuti Ukrajinu da prihvati prijedlog za 30-dnevno primirje, znatno dulju pauzu u borbama nego što su to planirale Britanija i Francuska, koje su tražile obustavu napada s mora i iz zraka. Kako je rekao Marco Rubio, američki ministar vanjskih poslova, lopta je sada na ruskoj strani.

Vladimir Putin do sada nije pokazao nikakve naznake da je spreman pristati na primirje, jer su njegove trupe u ofenzivi u Ukrajini i svakodnevno smanjuju ključni ukrajinski teritorij u zapadnom dijelu Kurska. Procjene su da do petka u Kursku više neće biti niti jednog ukrajinskog vojnika.

Na svojoj godišnjoj tiskovnoj konferenciji u prosincu rekao je da bi pauza u borbama samo omogućila Ukrajini da se ponovno naoruža i obnovi svoje vojne zalihe.

No, ruski predsjednik sada se suočava s dilemom: kako je rekao Rubio, ako Rusija ne pristane na dogovor, "znat ćemo tko je prepreka miru". Trumpova administracija, iako se to sada čini malo vjerojatnim, mogla bi tada pokazati dio osvetničkog zaokreta po kojem je njezin lider poznat i potpuno se okrenuti prema Kijevu.

Opširnije na: https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... jl_home_g1
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#215554 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »



Samo bubovi rusko cetnicke antivax ravnozemljaske globalne bagre kojoj su soros i liberali krivi za sve u mizernim zivotima.
Auuuu brate zajbo je i sergeja bubku :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#215555 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Druze kim jong.taru nas ko skakavce
Bububububububub
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#215556 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

A u Moskvi, grijanje radi prekovremeno.

sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#215557 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Lepa ork sela.lepo gore.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#215558 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Bunkerski stahor najruzniji od svih teoreticara zavera sa svojim uvjetima za primirje.

We want guarantees that during the 30-day ceasefire, Ukraine will not mobilize, will not conduct training, and will not receive weapons.

Proklet bio sa komplet rusijom za vijeke vijekova. Jedini mir ce bit kad se rusija raspadne ako vec ne porazi vojno na.terenu.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#215559 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Bice jos velicanstvenog rokanja i bubova po orcima.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#215560 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Red je da bub pardon skok godine jos jednom okaximo na.ovoj temi
Kakav.velicanstven.prizor ork bubcine :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#215561 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »



Pade ko na lubenicu.. bub
BiBi911
Posts: 5335
Joined: 09/12/2018 17:47

#215562 Re: Ukrajina

Post by BiBi911 »

sumirprimus wrote: 13/03/2025 17:48
Red je da bub pardon skok godine jos jednom okaximo na.ovoj temi
Kakav.velicanstven.prizor ork bubcine :lol:
02. Juna sam u Bosni ovaj video ti je za gajbe piva, samo reci koju svapsku da ponesem
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#215563 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

The Germans are creating the “Sky Shield” – a complex of three-level air defense systems – and are preparing to provide #Ukraine with at least 12 medium-range batteries and another 12 small ones.
This means that it is #Germany that will strengthen Ukrainian air defense regardless of the decision made by the #US Recently, Kyiv and Berlin signed a memorandum with the manufacturer of IRIS-T.
It provides for a threefold increase in the supply of missiles and air defense systems. The document will not be limited to sky defense – the company also produces smart SMArt 155 shells against hard armored targets and GMLRS components. European industry is increasing its capacity and continues to help Ukraine.

Sad kad se auto industrija u dojclandu vrati korijenimA PA Pocnu vojne igracke izbacivat :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#215564 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

BiBi911 wrote: 13/03/2025 19:30
sumirprimus wrote: 13/03/2025 17:48
Red je da bub pardon skok godine jos jednom okaximo na.ovoj temi
Kakav.velicanstven.prizor ork bubcine :lol:
02. Juna sam u Bosni ovaj video ti je za gajbe piva, samo reci koju svapsku da ponesem
Augustiner taman
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#215565 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Nesto malo o buducoj obaveznoj opremi pjesadinca.
Beretta shotgun skrojena za antidron borbu.
Do 100 metara daljine zasipa sačmom dovoljne energije za unistenje dtona.

https://defence-blog.com/beretta-promot ... e-defense/
User avatar
Čitalac
Posts: 8184
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#215566 Re: Ukrajina

Post by Čitalac »

Reuters: Washington planira isporuku poboljšanih GLSDB
Sjedinjene Države planiraju obnoviti isporuku GLSDB, visokopreciznih bombi Ukrajini, nadograđenih za suzbijanje ruskog elektroničkog ratovanja. Izvori publikacije javljaju da bi se povratak GLSDB-a na bojno polje mogao dogoditi u nadolazećim danima, jer su njihove zalihe već u Europi. Posljednji put ukrajinska vojska ih je upotrijebila prije nekoliko mjeseci.
Pokazalo se da su prethodni GLSDB-ovi koje je Ukrajina ranije dobila ranjivi na ruske sustave za elektroničko ratovanje, što im nije dopuštalo učinkovito gađanje ciljeva. S tim u vezi, proteklih je tjedana obavljeno 19 testova nadograđenih verzija kako bi se povećala njihova otpornost na sredstva za ometanje.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#215567 Re: Ukrajina

Post by dr_Evil »

sumirprimus wrote: 13/03/2025 19:40 The Germans are creating the “Sky Shield” – a complex of three-level air defense systems – and are preparing to provide #Ukraine with at least 12 medium-range batteries and another 12 small ones.
This means that it is #Germany that will strengthen Ukrainian air defense regardless of the decision made by the #US Recently, Kyiv and Berlin signed a memorandum with the manufacturer of IRIS-T.
It provides for a threefold increase in the supply of missiles and air defense systems. The document will not be limited to sky defense – the company also produces smart SMArt 155 shells against hard armored targets and GMLRS components. European industry is increasing its capacity and continues to help Ukraine.

Sad kad se auto industrija u dojclandu vrati korijenimA PA Pocnu vojne igracke izbacivat :mrgreen:
Nadamo se da ce Svabe ovaj put ispraviti svoje nacisticke greske, te Ukrajince smatrati saveznicima, a ne kao prosli put podvrstom koju treba izbrisati. Just saying, i prosli put su ih docekali sa cvijecem.
zigzag
Posts: 9434
Joined: 18/04/2014 11:26

#215568 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

dr_Evil wrote: 14/03/2025 07:17
sumirprimus wrote: 13/03/2025 19:40 The Germans are creating the “Sky Shield” – a complex of three-level air defense systems – and are preparing to provide #Ukraine with at least 12 medium-range batteries and another 12 small ones.
This means that it is #Germany that will strengthen Ukrainian air defense regardless of the decision made by the #US Recently, Kyiv and Berlin signed a memorandum with the manufacturer of IRIS-T.
It provides for a threefold increase in the supply of missiles and air defense systems. The document will not be limited to sky defense – the company also produces smart SMArt 155 shells against hard armored targets and GMLRS components. European industry is increasing its capacity and continues to help Ukraine.

Sad kad se auto industrija u dojclandu vrati korijenimA PA Pocnu vojne igracke izbacivat :mrgreen:
Nadamo se da ce Svabe ovaj put ispraviti svoje nacisticke greske, te Ukrajince smatrati saveznicima, a ne kao prosli put podvrstom koju treba izbrisati. Just saying, i prosli put su ih docekali sa cvijecem.
Sad ruska četničija to smatra. A vikendaši će danas da daju podršku takvoj ideji.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#215569 Re: Ukrajina

Post by dr_Evil »

zigzag wrote: 14/03/2025 08:03
dr_Evil wrote: 14/03/2025 07:17
sumirprimus wrote: 13/03/2025 19:40 The Germans are creating the “Sky Shield” – a complex of three-level air defense systems – and are preparing to provide #Ukraine with at least 12 medium-range batteries and another 12 small ones.
This means that it is #Germany that will strengthen Ukrainian air defense regardless of the decision made by the #US Recently, Kyiv and Berlin signed a memorandum with the manufacturer of IRIS-T.
It provides for a threefold increase in the supply of missiles and air defense systems. The document will not be limited to sky defense – the company also produces smart SMArt 155 shells against hard armored targets and GMLRS components. European industry is increasing its capacity and continues to help Ukraine.

Sad kad se auto industrija u dojclandu vrati korijenimA PA Pocnu vojne igracke izbacivat :mrgreen:
Nadamo se da ce Svabe ovaj put ispraviti svoje nacisticke greske, te Ukrajince smatrati saveznicima, a ne kao prosli put podvrstom koju treba izbrisati. Just saying, i prosli put su ih docekali sa cvijecem.
Sad ruska četničija to smatra. A vikendaši će danas da daju podršku takvoj ideji.
Dobro, ne bih ti znao reci sta smatra ta tvoja ruska cetnicija. Nego navodimo historijski podatak, a svi trebamo da ucimo iz historije da nam se ista ne bi ponovila.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#215570 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Naravoučenije za sljedeći put. Kad te švabe dođu okupirat, ne ćeraj ih...


zeleni smajo
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#215571 Re: Ukrajina

Post by dr_Evil »

drug_profi wrote: 14/03/2025 08:25 Naravoučenije za sljedeći put. Kad te švabe dođu okupirat, ne ćeraj ih...
Nek si ziv i zdrav, ali meni su ipak ostavili u emanet, a po avataru mes cini i tebi, da ih poselamim sa maksimom.

Nema hajra druze profi za nase krajeve kako god da okrenes, davno su nas postavili za granicu, ima i 2 "tisuce" godina.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#215572 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

dr_Evil wrote: 14/03/2025 08:27
drug_profi wrote: 14/03/2025 08:25 Naravoučenije za sljedeći put. Kad te švabe dođu okupirat, ne ćeraj ih...
Nek si ziv i zdrav, ali meni su ipak ostavili u emanet, a po avataru mes cini i tebi, da ih poselamim sa maksimom.

Nema hajra druze profi za nase krajeve kako god da okrenes, davno su nas postavili za granicu, ima i 2 "tisuce" godina.
Dva nosioca spomenice, plus jedan narodni heroj. Civilne žrtve rata (doduše od RAF-a), itd.
Ali nešto nisam siguran da bi se danas odbacio njemački vojnik da bi se išlo u savez sa srpskim.
Jer su i to lekcije ih historije.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#215573 Re: Ukrajina

Post by dr_Evil »

drug_profi wrote: 14/03/2025 08:39
dr_Evil wrote: 14/03/2025 08:27
drug_profi wrote: 14/03/2025 08:25 Naravoučenije za sljedeći put. Kad te švabe dođu okupirat, ne ćeraj ih...
Nek si ziv i zdrav, ali meni su ipak ostavili u emanet, a po avataru mes cini i tebi, da ih poselamim sa maksimom.

Nema hajra druze profi za nase krajeve kako god da okrenes, davno su nas postavili za granicu, ima i 2 "tisuce" godina.
Dva nosioca spomenice, plus jedan narodni heroj. Civilne žrtve rata (doduše od RAF-a), itd.
Ali nešto nisam siguran da bi se danas odbacio njemački vojnik da bi se išlo u savez sa srpskim.
Jer su i to lekcije ih historije.
Jesu, naravno da su lekcije, kazem uvijek da nismo zapucali(ili zapucali na nas) 92-e, ne bi vise nikad. A sada za sljedecih 4-5 generacija tesko da je takav savez ostvariv. Samo ne bih ja bio nesto jako naklonjen njemackom vojniku, pogotovo u ovom vremenu, jer njemacka je prosla kroz kolektivno pranje svijesti. U proslom ratu su nas mozda posmatrali kao neke ostatake gota, kako bi nas posmatrali u ovom novom gdje je musliman predstavljan kao nekad zidov, tesko je reci. A slaveni su za njih ostali slaveni, kako god da okrenes.

Iskreno, nadam se da necemo doci u situaciju da biramo.
zigzag
Posts: 9434
Joined: 18/04/2014 11:26

#215574 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

dr_Evil wrote: 14/03/2025 08:05
zigzag wrote: 14/03/2025 08:03
dr_Evil wrote: 14/03/2025 07:17

Nadamo se da ce Svabe ovaj put ispraviti svoje nacisticke greske, te Ukrajince smatrati saveznicima, a ne kao prosli put podvrstom koju treba izbrisati. Just saying, i prosli put su ih docekali sa cvijecem.
Sad ruska četničija to smatra. A vikendaši će danas da daju podršku takvoj ideji.
Dobro, ne bih ti znao reci sta smatra ta tvoja ruska cetnicija. Nego navodimo historijski podatak, a svi trebamo da ucimo iz historije da nam se ista ne bi ponovila.
Ruska četničija je krenula sa istom namjerom,da izbrišu podvrstu ukrajince, na to sam mislio. A da li uče iz istorije to ne znam. Samo znam da se od 2022. počela pisati nova istorija za Rusiju. I biće im nabijana na nos bar narednih 100 godina.

Pošto su rusi pokazali četnički mentalitet, kasnije će pričati da je ceo svet protiv njih
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#215575 Re: Ukrajina

Post by dr_Evil »

zigzag wrote: 14/03/2025 08:51
dr_Evil wrote: 14/03/2025 08:05
zigzag wrote: 14/03/2025 08:03

Sad ruska četničija to smatra. A vikendaši će danas da daju podršku takvoj ideji.
Dobro, ne bih ti znao reci sta smatra ta tvoja ruska cetnicija. Nego navodimo historijski podatak, a svi trebamo da ucimo iz historije da nam se ista ne bi ponovila.
Ruska četničija je krenula sa istom namjerom,da izbrišu podvrstu ukrajince, na to sam mislio. A da li uče iz istorije to ne znam. Samo znam da se od 2022. počela pisati nova istorija za Rusiju. I biće im nabijana na nos bar narednih 100 godina.

Pošto su rusi pokazali četnički mentalitet, kasnije će pričati da je ceo svet protiv njih
Pa nemaju sta pokazat, oni su ga uvijek i imali, nije to nova historija nego zaboravljamo. Da ne zaboravimo koliko je Cerkeza doselilo na Balkan nakon genocida nad njima kad je Krim osvojen od Rusa,ali eto taj se ne spominje nego cemo o Armencima uvijek. Zamolili druga Tita da udju u Jugoslaviju da poguraju naciste, a za sedmicu silovali 2000 zena. Kao i svaki narod imaju svoje vrline, mnogo je ugodnije sjedit sa Rusom za stolom nego sa Svabom. Ali daleko im kuca od nase bila.

Jedina hate-hate veza je njih i Poljaka, ne zna se koje poganiji, rado kolju jedni druge, a prave se svi zrtvom.
Post Reply