Jbga,nisam jos "iseljen" iz BiHMaharadza wrote: ↑11/03/2025 19:16Znači tako "radiš na sebi" što visiš na toksičnom, apatičnom i anemičnome kliX forumu?!zippoo87 wrote: ↑11/03/2025 19:14 Samo da pozelim srecu kolegi Zoomriju na Novom Zelandu. Imam tamo rodjaka,zivi vec dugo ,ako se nije vratio u Australiju,nismo u kontaktu.
Najbolji osjecaj kada odes vani iz BiH je kada prestanes pratiti nase vijesti,portale i potpuno se iskljucis iz ove nase kanalizacije. Onda se mozak resetuje i pocnu ti skroz druge teme biti zanimljive,neke puno pozitivnije i ljepse. A usto se i mozes fokusirati na sebe,svoj posao ili unapredjivanje vjestina.
Nevjerovatno je koliko toksicna sredina i armosfera covjeku uzimaju energije i volje...nije ni cudo sto u BiH svi bolujemo od iste "bolesti"...apatije i anemije![]()
![]()
Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#23776 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
- Truba
- Posts: 93804
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#23777 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Ja bih reko da dijasporci i odrzavaju pprtale solvetnim
Klik iz norveske na moj blog je marka
A iz bih 2 pf
Klik iz norveske na moj blog je marka
A iz bih 2 pf
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#23778 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Mnogo hvala svima još jednom!
Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.
Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj”
Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.
Danas imamo pōwhiri, jedva čekam
Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.
Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj”
Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.
Danas imamo pōwhiri, jedva čekam
- Filter
- Posts: 8668
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#23779 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Neka hapa ili neko novozelandsko sunecenje?ZoomZoomKiwi wrote: ↑11/03/2025 20:13 Mnogo hvala svima još jednom!
Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.
Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj”![]()
Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.
Danas imamo pōwhiri, jedva čekam![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#23780 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Hahhaa prije to drugoFilter wrote: ↑11/03/2025 20:21Neka hapa ili neko novozelandsko sunecenje?ZoomZoomKiwi wrote: ↑11/03/2025 20:13 Mnogo hvala svima još jednom!
Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.
Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj”![]()
Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.
Danas imamo pōwhiri, jedva čekam![]()
![]()
Dobrodošlica tradicionalna.
Ekipa iz NZ Shores nas počastila, a zvali su i moje buduće kolege iz Transpower.
- Filter
- Posts: 8668
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#23781 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
ZoomZoomKiwi wrote: ↑11/03/2025 20:23Hahhaa prije to drugoFilter wrote: ↑11/03/2025 20:21Neka hapa ili neko novozelandsko sunecenje?ZoomZoomKiwi wrote: ↑11/03/2025 20:13 Mnogo hvala svima još jednom!
Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.
Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj”![]()
Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.
Danas imamo pōwhiri, jedva čekam![]()
![]()
Dobrodošlica tradicionalna.
Ekipa iz NZ Shores nas počastila, a zvali su i moje buduće kolege iz Transpower.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#23782 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Maharadza wrote: ↑11/03/2025 19:16Znači tako "radiš na sebi" što visiš na toksičnom, apatičnom i anemičnome kliX forumu?!zippoo87 wrote: ↑11/03/2025 19:14 Samo da pozelim srecu kolegi Zoomriju na Novom Zelandu. Imam tamo rodjaka,zivi vec dugo ,ako se nije vratio u Australiju,nismo u kontaktu.
Najbolji osjecaj kada odes vani iz BiH je kada prestanes pratiti nase vijesti,portale i potpuno se iskljucis iz ove nase kanalizacije. Onda se mozak resetuje i pocnu ti skroz druge teme biti zanimljive,neke puno pozitivnije i ljepse. A usto se i mozes fokusirati na sebe,svoj posao ili unapredjivanje vjestina.
Nevjerovatno je koliko toksicna sredina i armosfera covjeku uzimaju energije i volje...nije ni cudo sto u BiH svi bolujemo od iste "bolesti"...apatije i anemije![]()
![]()
- stubrijez
- Posts: 2375
- Joined: 09/11/2012 11:12
- stubrijez
- Posts: 2375
- Joined: 09/11/2012 11:12
#23784 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Samo brate jedna mi stvar cudna... nekoliko dana u NZ redovno postas ovde, kontam imas li koga jos u domovini osim nas pacenika. Ja nisam klix pogledo prve dvije godine...ZoomZoomKiwi wrote: ↑11/03/2025 20:13 Mnogo hvala svima još jednom!
Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.
Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj”![]()
Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.
Danas imamo pōwhiri, jedva čekam![]()
- Ozimician
- Posts: 8127
- Joined: 05/09/2012 23:21
#23785 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Pratite li ovu najnoviju korupcionu aferu u Uredu za strance u Minhenu, za 150€ izdavali dokumente mimo procedura. 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#23786 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Pa baš da je redovno i nije. A tek sljedeće sedmice počinjem raditi, i ovo mi je, pored LinkedIn jedina “društvena mreža”stubrijez wrote: ↑12/03/2025 18:54Samo brate jedna mi stvar cudna... nekoliko dana u NZ redovno postas ovde, kontam imas li koga jos u domovini osim nas pacenika. Ja nisam klix pogledo prve dvije godine...ZoomZoomKiwi wrote: ↑11/03/2025 20:13 Mnogo hvala svima još jednom!
Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.
Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj”![]()
Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.
Danas imamo pōwhiri, jedva čekam![]()
Obećao sam da ću pisati kad stignem.
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
-
l33t
- Posts: 4786
- Joined: 04/09/2011 22:15
- Location: Sarajevo
#23788 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Svaka cast na ispunjenom obecanju. Salji slike gradskih plazaZoomZoomKiwi wrote: ↑12/03/2025 19:03Pa baš da je redovno i nije. A tek sljedeće sedmice počinjem raditi, i ovo mi je, pored LinkedIn jedina “društvena mreža”stubrijez wrote: ↑12/03/2025 18:54Samo brate jedna mi stvar cudna... nekoliko dana u NZ redovno postas ovde, kontam imas li koga jos u domovini osim nas pacenika. Ja nisam klix pogledo prve dvije godine...ZoomZoomKiwi wrote: ↑11/03/2025 20:13 Mnogo hvala svima još jednom!
Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.
Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj”![]()
Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.
Danas imamo pōwhiri, jedva čekam![]()
nemam nijedne druge.
Obećao sam da ću pisati kad stignem.
- Ozimician
- Posts: 8127
- Joined: 05/09/2012 23:21
#23789 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
https://www.abendzeitung-muenchen.de/mu ... rt-1043625
Imas na svim vijestima. Ovi su najopsirnije objavili.
Pa obzirom da su uposlenici Ureda za strance u pitanju - Njemci.
Uglavnom izdavali su boravisne dozvole ljudima koji su imali nepotpunu ili falsificiranu dokumentaciju u zamjenu za novac.
- Ozimician
- Posts: 8127
- Joined: 05/09/2012 23:21
#23790 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
@_BataZiv_0809
O ovome sam mislio kad sam pisao da se sve vise "prica o povratku", svako malo po redditu iskoci ovako nesto, ali ruku na srce iskoci i obrnuto jednakim intenzitetom. Ovaj post je jos zanimljiviji jer jasno kaze da je svjesna trenutne situacije u BIH i da je to ne zanima.
-
sagitariusZE
- Posts: 140
- Joined: 28/06/2013 23:22
#23791 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
zippoo87 wrote: ↑11/03/2025 19:14 Samo da pozelim srecu kolegi Zoomriju na Novom Zelandu. Imam tamo rodjaka,zivi vec dugo ,ako se nije vratio u Australiju,nismo u kontaktu.
Najbolji osjecaj kada odes vani iz BiH je kada prestanes pratiti nase vijesti,portale i potpuno se iskljucis iz ove nase kanalizacije. Onda se mozak resetuje i pocnu ti skroz druge teme biti zanimljive,neke puno pozitivnije i ljepse. A usto se i mozes fokusirati na sebe,svoj posao ili unapredjivanje vjestina.
Nevjerovatno je koliko toksicna sredina i armosfera covjeku uzimaju energije i volje...nije ni cudo sto u BiH svi bolujemo od iste "bolesti"...apatije i anemije![]()
Kakav mentol, nije otisao iz Bosne, a prica kako se mozak restartuje
Prvo skoci pa reci hop druze…
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#23792 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Ćaća ti mentol. Kako ti znas da li ja idem vani i koliko budem ili ne idem? Znas nesto o meni?sagitariusZE wrote: ↑13/03/2025 13:11zippoo87 wrote: ↑11/03/2025 19:14 Samo da pozelim srecu kolegi Zoomriju na Novom Zelandu. Imam tamo rodjaka,zivi vec dugo ,ako se nije vratio u Australiju,nismo u kontaktu.
Najbolji osjecaj kada odes vani iz BiH je kada prestanes pratiti nase vijesti,portale i potpuno se iskljucis iz ove nase kanalizacije. Onda se mozak resetuje i pocnu ti skroz druge teme biti zanimljive,neke puno pozitivnije i ljepse. A usto se i mozes fokusirati na sebe,svoj posao ili unapredjivanje vjestina.
Nevjerovatno je koliko toksicna sredina i armosfera covjeku uzimaju energije i volje...nije ni cudo sto u BiH svi bolujemo od iste "bolesti"...apatije i anemije![]()
Kakav mentol, nije otisao iz Bosne, a prica kako se mozak restartuje
Prvo skoci pa reci hop druze…
Mentolu,pojasni mi?
- ultima_palabra
- Posts: 59304
- Joined: 15/12/2008 16:53
#23793 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
A inace u svijetu sve lijepe vijesti iz dana u dan…
-
izvrsni direktor
- Posts: 14711
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#23794 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
top odgovor na ovaj reddit gore:Ozimician wrote: ↑13/03/2025 13:06
@_BataZiv_0809
O ovome sam mislio kad sam pisao da se sve vise "prica o povratku", svako malo po redditu iskoci ovako nesto, ali ruku na srce iskoci i obrnuto jednakim intenzitetom. Ovaj post je jos zanimljiviji jer jasno kaze da je svjesna trenutne situacije u BIH i da je to ne zanima.
"Vecina ustaje u 5 ujutro i radi do 6-7 navece, iz odijela u pidzamu"
- Rugafet
- Posts: 5471
- Joined: 14/12/2015 17:52
#23795 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Nisu. Al nekako je sve lakše podnositi, punih djepova i punog frižidera, slušati vijesti koje te se direktno ne tiču iz okoline Miamija npr nego iz Kladnja slušati Dodika i Vučića kako godinama nešto prijete.
-
swanfilter
- Posts: 10811
- Joined: 06/06/2008 18:52
#23796 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
U Slo od prije neki dan vijest kako je prvi put od 91 ili 92 godine zaposleno vise stranih radnika nego domacih. I najvise ih je iz BiH.Ozimician wrote: ↑13/03/2025 13:06
@_BataZiv_0809
O ovome sam mislio kad sam pisao da se sve vise "prica o povratku", svako malo po redditu iskoci ovako nesto, ali ruku na srce iskoci i obrnuto jednakim intenzitetom. Ovaj post je jos zanimljiviji jer jasno kaze da je svjesna trenutne situacije u BIH i da je to ne zanima.
Broj povratnika nije vrijedan spomena.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#23797 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
- Ozimician
- Posts: 8127
- Joined: 05/09/2012 23:21
#23799 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
Eto objavio sam link gore.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#23800 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?
A ja budala predajem regularno za stalnu…. Hebe me sto mi nema kvadrature stana u ugovoru
Dok je zeni sve normala proslo
