Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#23776 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by zippoo87 »

Maharadza wrote: 11/03/2025 19:16
zippoo87 wrote: 11/03/2025 19:14 Samo da pozelim srecu kolegi Zoomriju na Novom Zelandu. Imam tamo rodjaka,zivi vec dugo ,ako se nije vratio u Australiju,nismo u kontaktu.

Najbolji osjecaj kada odes vani iz BiH je kada prestanes pratiti nase vijesti,portale i potpuno se iskljucis iz ove nase kanalizacije. Onda se mozak resetuje i pocnu ti skroz druge teme biti zanimljive,neke puno pozitivnije i ljepse. A usto se i mozes fokusirati na sebe,svoj posao ili unapredjivanje vjestina.
Nevjerovatno je koliko toksicna sredina i armosfera covjeku uzimaju energije i volje...nije ni cudo sto u BiH svi bolujemo od iste "bolesti"...apatije i anemije :D
Znači tako "radiš na sebi" što visiš na toksičnom, apatičnom i anemičnome kliX forumu?! :lol:
Jbga,nisam jos "iseljen" iz BiH :D
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#23777 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Truba »

Ja bih reko da dijasporci i odrzavaju pprtale solvetnim

Klik iz norveske na moj blog je marka
A iz bih 2 pf
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23778 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

Mnogo hvala svima još jednom!

Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.

Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj” :mrgreen:

Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.



Danas imamo pōwhiri, jedva čekam :mrgreen:
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#23779 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Filter »

ZoomZoomKiwi wrote: 11/03/2025 20:13 Mnogo hvala svima još jednom!

Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.

Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj” :mrgreen:

Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.



Danas imamo pōwhiri, jedva čekam :mrgreen:
Neka hapa ili neko novozelandsko sunecenje? :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23780 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

Filter wrote: 11/03/2025 20:21
ZoomZoomKiwi wrote: 11/03/2025 20:13 Mnogo hvala svima još jednom!

Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.

Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj” :mrgreen:

Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.



Danas imamo pōwhiri, jedva čekam :mrgreen:
Neka hapa ili neko novozelandsko sunecenje? :mrgreen:
Hahhaa prije to drugo :lol:

Dobrodošlica tradicionalna.
Ekipa iz NZ Shores nas počastila, a zvali su i moje buduće kolege iz Transpower.
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#23781 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Filter »

ZoomZoomKiwi wrote: 11/03/2025 20:23
Filter wrote: 11/03/2025 20:21
ZoomZoomKiwi wrote: 11/03/2025 20:13 Mnogo hvala svima još jednom!

Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.

Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj” :mrgreen:

Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.



Danas imamo pōwhiri, jedva čekam :mrgreen:
Neka hapa ili neko novozelandsko sunecenje? :mrgreen:
Hahhaa prije to drugo :lol:

Dobrodošlica tradicionalna.
Ekipa iz NZ Shores nas počastila, a zvali su i moje buduće kolege iz Transpower.
:lol: Superrr. Uzivaj druze :-D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#23782 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

Maharadza wrote: 11/03/2025 19:16
zippoo87 wrote: 11/03/2025 19:14 Samo da pozelim srecu kolegi Zoomriju na Novom Zelandu. Imam tamo rodjaka,zivi vec dugo ,ako se nije vratio u Australiju,nismo u kontaktu.

Najbolji osjecaj kada odes vani iz BiH je kada prestanes pratiti nase vijesti,portale i potpuno se iskljucis iz ove nase kanalizacije. Onda se mozak resetuje i pocnu ti skroz druge teme biti zanimljive,neke puno pozitivnije i ljepse. A usto se i mozes fokusirati na sebe,svoj posao ili unapredjivanje vjestina.
Nevjerovatno je koliko toksicna sredina i armosfera covjeku uzimaju energije i volje...nije ni cudo sto u BiH svi bolujemo od iste "bolesti"...apatije i anemije :D
Znači tako "radiš na sebi" što visiš na toksičnom, apatičnom i anemičnome kliX forumu?! :lol:
:lol:
User avatar
stubrijez
Posts: 2375
Joined: 09/11/2012 11:12

#23784 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by stubrijez »

ZoomZoomKiwi wrote: 11/03/2025 20:13 Mnogo hvala svima još jednom!

Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.

Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj” :mrgreen:

Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.



Danas imamo pōwhiri, jedva čekam :mrgreen:
Samo brate jedna mi stvar cudna... nekoliko dana u NZ redovno postas ovde, kontam imas li koga jos u domovini osim nas pacenika. Ja nisam klix pogledo prve dvije godine...
User avatar
Ozimician
Posts: 8127
Joined: 05/09/2012 23:21

#23785 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

Pratite li ovu najnoviju korupcionu aferu u Uredu za strance u Minhenu, za 150€ izdavali dokumente mimo procedura. :-)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23786 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

stubrijez wrote: 12/03/2025 18:54
ZoomZoomKiwi wrote: 11/03/2025 20:13 Mnogo hvala svima još jednom!

Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.

Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj” :mrgreen:

Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.



Danas imamo pōwhiri, jedva čekam :mrgreen:
Samo brate jedna mi stvar cudna... nekoliko dana u NZ redovno postas ovde, kontam imas li koga jos u domovini osim nas pacenika. Ja nisam klix pogledo prve dvije godine...
Pa baš da je redovno i nije. A tek sljedeće sedmice počinjem raditi, i ovo mi je, pored LinkedIn jedina “društvena mreža” :lol: nemam nijedne druge.

Obećao sam da ću pisati kad stignem.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#23787 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by zippoo87 »

Ozimician wrote: 12/03/2025 18:55 Pratite li ovu najnoviju korupcionu aferu u Uredu za strance u Minhenu, za 150€ izdavali dokumente mimo procedura. :-)
Mozes li ukratko opisati o cemu se radi ? Ko je izdavao dozvole mimo procedura...nasi ljudi sa Balkana ili svabe ?
l33t
Posts: 4786
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#23788 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by l33t »

ZoomZoomKiwi wrote: 12/03/2025 19:03
stubrijez wrote: 12/03/2025 18:54
ZoomZoomKiwi wrote: 11/03/2025 20:13 Mnogo hvala svima još jednom!

Sljedeći ponedjeljak počinjem raditi pa ćemo vidjeti šta i kako.

Sad uživamo u avanturi zvanoj Waikato regija i obilazimo novi “uži zavičaj” :mrgreen:

Osjećaj je ludilo, nešto što sam sanjao toliko godina je tu, opipljivo.



Danas imamo pōwhiri, jedva čekam :mrgreen:
Samo brate jedna mi stvar cudna... nekoliko dana u NZ redovno postas ovde, kontam imas li koga jos u domovini osim nas pacenika. Ja nisam klix pogledo prve dvije godine...
Pa baš da je redovno i nije. A tek sljedeće sedmice počinjem raditi, i ovo mi je, pored LinkedIn jedina “društvena mreža” :lol: nemam nijedne druge.

Obećao sam da ću pisati kad stignem.
Svaka cast na ispunjenom obecanju. Salji slike gradskih plaza :bih:
User avatar
Ozimician
Posts: 8127
Joined: 05/09/2012 23:21

#23789 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

zippoo87 wrote: 12/03/2025 19:04
Ozimician wrote: 12/03/2025 18:55 Pratite li ovu najnoviju korupcionu aferu u Uredu za strance u Minhenu, za 150€ izdavali dokumente mimo procedura. :-)
Mozes li ukratko opisati o cemu se radi ? Ko je izdavao dozvole mimo procedura...nasi ljudi sa Balkana ili svabe ?
https://www.abendzeitung-muenchen.de/mu ... rt-1043625

Imas na svim vijestima. Ovi su najopsirnije objavili.

Pa obzirom da su uposlenici Ureda za strance u pitanju - Njemci.

Uglavnom izdavali su boravisne dozvole ljudima koji su imali nepotpunu ili falsificiranu dokumentaciju u zamjenu za novac.
User avatar
Ozimician
Posts: 8127
Joined: 05/09/2012 23:21

#23790 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »



@_BataZiv_0809

O ovome sam mislio kad sam pisao da se sve vise "prica o povratku", svako malo po redditu iskoci ovako nesto, ali ruku na srce iskoci i obrnuto jednakim intenzitetom. Ovaj post je jos zanimljiviji jer jasno kaze da je svjesna trenutne situacije u BIH i da je to ne zanima.
sagitariusZE
Posts: 140
Joined: 28/06/2013 23:22

#23791 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by sagitariusZE »

zippoo87 wrote: 11/03/2025 19:14 Samo da pozelim srecu kolegi Zoomriju na Novom Zelandu. Imam tamo rodjaka,zivi vec dugo ,ako se nije vratio u Australiju,nismo u kontaktu.

Najbolji osjecaj kada odes vani iz BiH je kada prestanes pratiti nase vijesti,portale i potpuno se iskljucis iz ove nase kanalizacije. Onda se mozak resetuje i pocnu ti skroz druge teme biti zanimljive,neke puno pozitivnije i ljepse. A usto se i mozes fokusirati na sebe,svoj posao ili unapredjivanje vjestina.
Nevjerovatno je koliko toksicna sredina i armosfera covjeku uzimaju energije i volje...nije ni cudo sto u BiH svi bolujemo od iste "bolesti"...apatije i anemije :D

Kakav mentol, nije otisao iz Bosne, a prica kako se mozak restartuje 🤡

Prvo skoci pa reci hop druze…
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#23792 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by zippoo87 »

sagitariusZE wrote: 13/03/2025 13:11
zippoo87 wrote: 11/03/2025 19:14 Samo da pozelim srecu kolegi Zoomriju na Novom Zelandu. Imam tamo rodjaka,zivi vec dugo ,ako se nije vratio u Australiju,nismo u kontaktu.

Najbolji osjecaj kada odes vani iz BiH je kada prestanes pratiti nase vijesti,portale i potpuno se iskljucis iz ove nase kanalizacije. Onda se mozak resetuje i pocnu ti skroz druge teme biti zanimljive,neke puno pozitivnije i ljepse. A usto se i mozes fokusirati na sebe,svoj posao ili unapredjivanje vjestina.
Nevjerovatno je koliko toksicna sredina i armosfera covjeku uzimaju energije i volje...nije ni cudo sto u BiH svi bolujemo od iste "bolesti"...apatije i anemije :D

Kakav mentol, nije otisao iz Bosne, a prica kako se mozak restartuje 🤡

Prvo skoci pa reci hop druze…
Ćaća ti mentol. Kako ti znas da li ja idem vani i koliko budem ili ne idem? Znas nesto o meni?
Mentolu,pojasni mi?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#23793 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ultima_palabra »

A inace u svijetu sve lijepe vijesti iz dana u dan…
izvrsni direktor
Posts: 14712
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#23794 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

Ozimician wrote: 13/03/2025 13:06

@_BataZiv_0809

O ovome sam mislio kad sam pisao da se sve vise "prica o povratku", svako malo po redditu iskoci ovako nesto, ali ruku na srce iskoci i obrnuto jednakim intenzitetom. Ovaj post je jos zanimljiviji jer jasno kaze da je svjesna trenutne situacije u BIH i da je to ne zanima.
top odgovor na ovaj reddit gore:
"Vecina ustaje u 5 ujutro i radi do 6-7 navece, iz odijela u pidzamu"
:D
User avatar
Rugafet
Posts: 5471
Joined: 14/12/2015 17:52

#23795 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Rugafet »

ultima_palabra wrote: 13/03/2025 17:42 A inace u svijetu sve lijepe vijesti iz dana u dan…
Nisu. Al nekako je sve lakše podnositi, punih djepova i punog frižidera, slušati vijesti koje te se direktno ne tiču iz okoline Miamija npr nego iz Kladnja slušati Dodika i Vučića kako godinama nešto prijete.
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#23796 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by swanfilter »

Ozimician wrote: 13/03/2025 13:06

@_BataZiv_0809

O ovome sam mislio kad sam pisao da se sve vise "prica o povratku", svako malo po redditu iskoci ovako nesto, ali ruku na srce iskoci i obrnuto jednakim intenzitetom. Ovaj post je jos zanimljiviji jer jasno kaze da je svjesna trenutne situacije u BIH i da je to ne zanima.
U Slo od prije neki dan vijest kako je prvi put od 91 ili 92 godine zaposleno vise stranih radnika nego domacih. I najvise ih je iz BiH.

Broj povratnika nije vrijedan spomena.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#23797 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

Rugafet wrote: 13/03/2025 19:03
ultima_palabra wrote: 13/03/2025 17:42 A inace u svijetu sve lijepe vijesti iz dana u dan…
Nisu. Al nekako je sve lakše podnositi, punih djepova i punog frižidera, slušati vijesti koje te se direktno ne tiču iz okoline Miamija npr nego iz Kladnja slušati Dodika i Vučića kako godinama nešto prijete.
Kako si podnio odlazak Sase Popovica brt
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#23798 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by skafiskafsnjak »

Ozimician wrote: 12/03/2025 18:55 Pratite li ovu najnoviju korupcionu aferu u Uredu za strance u Minhenu, za 150€ izdavali dokumente mimo procedura. :-)
Gdje sta kako?
Pitam za prijatelja
User avatar
Ozimician
Posts: 8127
Joined: 05/09/2012 23:21

#23799 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

skafiskafsnjak wrote: 13/03/2025 20:49
Ozimician wrote: 12/03/2025 18:55 Pratite li ovu najnoviju korupcionu aferu u Uredu za strance u Minhenu, za 150€ izdavali dokumente mimo procedura. :-)
Gdje sta kako?
Pitam za prijatelja
Eto objavio sam link gore. :-D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#23800 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by skafiskafsnjak »

Ozimician wrote: 13/03/2025 20:49
skafiskafsnjak wrote: 13/03/2025 20:49
Ozimician wrote: 12/03/2025 18:55 Pratite li ovu najnoviju korupcionu aferu u Uredu za strance u Minhenu, za 150€ izdavali dokumente mimo procedura. :-)
Gdje sta kako?
Pitam za prijatelja
Eto objavio sam link gore. :-D
A ja budala predajem regularno za stalnu…. Hebe me sto mi nema kvadrature stana u ugovoru :run:
Dok je zeni sve normala proslo :skoljka:
Post Reply