Ukrajina

User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#215401 Re: Ukrajina

Post by valjuga »

karanana wrote: 08/03/2025 21:22 Oprecne vijesti iz sudze. Prvo javljeno da je ruska diverzantska akcija sprijecena, ali sad sto vidim i citam izgleda da bas i nije tako i da ima vijesti da su rusi u gradu i da su uspjeli sa tom nekom akcijom kroz cijevi. Ko u avdivci sto su im sa zada dosli. Da li ce ovo stvarno ostaviti dosta ukra okruzenih i prisiljenih na smrt i predaju? Uzas ako je istina i ako bude tako. Jos jedno bacanje liudi i opreme ni za sta, ko u bahmutu ko u onom dzepu na lijevoj obali dnjepra. Katastrofa odluke.
Druže rat je mora se ginut,jel se ukrainci trebaju predat?
Ne kontam.
Jebote sve i broj zvjezda na zastavi ,koji je ovo kurac
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#215402 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Ne sjeca se nana nasih uvala borova, a opet nije bilo rijeci o odustajanju.
Ukri u ovom ratu moraju opstat, a rusi potpuino porazit ukre.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#215403 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Rusi su sebi nabavili mocnog neprijatelja za vijeke vijekova.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#215404 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

karanana wrote: 08/03/2025 21:22 Oprecne vijesti iz sudze. Prvo javljeno da je ruska diverzantska akcija sprijecena, ali sad sto vidim i citam izgleda da bas i nije tako i da ima vijesti da su rusi u gradu i da su uspjeli sa tom nekom akcijom kroz cijevi. Ko u avdivci sto su im sa zada dosli. Da li ce ovo stvarno ostaviti dosta ukra okruzenih i prisiljenih na smrt i predaju? Uzas ako je istina i ako bude tako. Jos jedno bacanje liudi i opreme ni za sta, ko u bahmutu ko u onom dzepu na lijevoj obali dnjepra. Katastrofa odluke.
Od oprecnih vijesti navedes rusko sranje, ali ne navedes oprecno da su ih ocekivali i pobili, te da izasli iz cijevi nisu...?
KMR
Posts: 12
Joined: 08/03/2025 23:46

#215405 Re: Ukrajina

Post by KMR »

Poz svima!
Što se tiče situacije u Kursku, ukratko Sudža u perspektivi pada, a što se tiče eventualnog opkoljavanja Ukrajinskih jedinica, to nije niti realno niti očekivano jer na tačkama prodora Rusi nemaju dovoljno raspoloživih snaga da po dubini drže u okruženju navedeni prostor. Dakle sve će se svoditi na pokušaj Rusa da nanesu maksimalnu štetu Ukrajincima pri izvlačenju (kada do izvlačenja dođe) i pokušaj Ukrajinaca da Ruse zadrže što duže i da se izvuku uz što manje gubitke (u čemu su do sada bili uspešni).
User avatar
Point.
Posts: 33506
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#215406 Re: Ukrajina

Post by Point. »

karanana wrote: 08/03/2025 21:22 Oprecne vijesti iz sudze. Prvo javljeno da je ruska diverzantska akcija sprijecena, ali sad sto vidim i citam izgleda da bas i nije tako i da ima vijesti da su rusi u gradu i da su uspjeli sa tom nekom akcijom kroz cijevi. Ko u avdivci sto su im sa zada dosli. Da li ce ovo stvarno ostaviti dosta ukra okruzenih i prisiljenih na smrt i predaju? Uzas ako je istina i ako bude tako. Jos jedno bacanje liudi i opreme ni za sta, ko u bahmutu ko u onom dzepu na lijevoj obali dnjepra. Katastrofa odluke.
Hoće ove netačne vijesti uz ruski algoritam.
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#215407 Re: Ukrajina

Post by karanana »

Point. wrote: 09/03/2025 02:41
karanana wrote: 08/03/2025 21:22 Oprecne vijesti iz sudze. Prvo javljeno da je ruska diverzantska akcija sprijecena, ali sad sto vidim i citam izgleda da bas i nije tako i da ima vijesti da su rusi u gradu i da su uspjeli sa tom nekom akcijom kroz cijevi. Ko u avdivci sto su im sa zada dosli. Da li ce ovo stvarno ostaviti dosta ukra okruzenih i prisiljenih na smrt i predaju? Uzas ako je istina i ako bude tako. Jos jedno bacanje liudi i opreme ni za sta, ko u bahmutu ko u onom dzepu na lijevoj obali dnjepra. Katastrofa odluke.
Hoće ove netačne vijesti uz ruski algoritam.
Dobar ruski algo.
Gdje ima dima ima i vatre.
Algo ili ne, Pitanje: slazes li se da se kurska ekspedicija neslavno zavrsava?
Ja kazem da ce u roku od 7 dana rusija preuzeti punu kontrolu kursk oblasti. Ruski algoritam mi reko.
User avatar
pici
Posts: 46396
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#215408 Re: Ukrajina

Post by pici »

Doslo se do tacke gdje je tVump dao ultimatum ukrajincima ili ce te mi platiti u resursima ili ce te ostati bez nase podrske. Biraj. Izabrali su ukrajinci krv da daju mjesto para koje ili nemaju ili nece da daju radi njihove buducnosti. Ne zele biti ruska prćija a ni americki vazal. Moraju dignuti sve ako zele potpunu i nezavisnu ukrajinu. Trece nema.
User avatar
pici
Posts: 46396
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#215409 Re: Ukrajina

Post by pici »

karanana wrote: 09/03/2025 03:07

Dobar ruski algo.
Gdje ima dima ima i vatre.
Algo ili ne, Pitanje: slazes li se da se kurska ekspedicija neslavno zavrsava?
Ja kazem da ce u roku od 7 dana rusija preuzeti punu kontrolu kursk oblasti. Ruski algoritam mi reko.
Nikad se ne zna. U mnogim stvarima su ukrajinci pokazali snalazljivost. Bilo je za ocekivati da ce ruje da vrate kursk, ja sam mislio da ce to ranije al vidi djavla ukri se jos drze. Rusi popustaju na istoku da bi vratili kursk. Kepecu je to trn u oku i on zeli da ga izvadi sto prije pa i po cjenu gubitaka teritorije na istoku koju je do sada zauzeo. Najbolje ruske divizije su povucene sa istoka da bi rijesili kursk i jos sjevero koreanaca dolazi. Znaci ono sto su ukri htjeli to su i dobili, usmjerili su ruske trupe na kursk. E sad da vidimo dali ce biti iznenadjenje negdje na jugu ili istoku. Zivi bili pa vidjeli.
User avatar
Point.
Posts: 33506
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#215410 Re: Ukrajina

Post by Point. »

karanana wrote: 09/03/2025 03:07
Point. wrote: 09/03/2025 02:41
karanana wrote: 08/03/2025 21:22 Oprecne vijesti iz sudze. Prvo javljeno da je ruska diverzantska akcija sprijecena, ali sad sto vidim i citam izgleda da bas i nije tako i da ima vijesti da su rusi u gradu i da su uspjeli sa tom nekom akcijom kroz cijevi. Ko u avdivci sto su im sa zada dosli. Da li ce ovo stvarno ostaviti dosta ukra okruzenih i prisiljenih na smrt i predaju? Uzas ako je istina i ako bude tako. Jos jedno bacanje liudi i opreme ni za sta, ko u bahmutu ko u onom dzepu na lijevoj obali dnjepra. Katastrofa odluke.
Hoće ove netačne vijesti uz ruski algoritam.
Dobar ruski algo.
Gdje ima dima ima i vatre.
Algo ili ne, Pitanje: slazes li se da se kurska ekspedicija neslavno zavrsava?
Ja kazem da ce u roku od 7 dana rusija preuzeti punu kontrolu kursk oblasti. Ruski algoritam mi reko.
Ne slazem. Oslabili su istocni front, sto je vjerovatno i bio cilj upada u Kursk.
Crvene_brigade
Posts: 4265
Joined: 19/10/2014 21:31

#215411 Re: Ukrajina

Post by Crvene_brigade »

I ovaj što godinama doziva “ukrajinske kotliće” izađe do kraja iz ormara. Sve se na kraju pokaže onakvim kakvim jeste. Parafrazirat ću jednu staru izreku koja kaže: Ne možeš “šaltati” svu raju sa foruma sve vrijeme...
emirolini
Posts: 3838
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#215412 Re: Ukrajina

Post by emirolini »

Point. wrote: 09/03/2025 02:41
karanana wrote: 08/03/2025 21:22 Oprecne vijesti iz sudze. Prvo javljeno da je ruska diverzantska akcija sprijecena, ali sad sto vidim i citam izgleda da bas i nije tako i da ima vijesti da su rusi u gradu i da su uspjeli sa tom nekom akcijom kroz cijevi. Ko u avdivci sto su im sa zada dosli. Da li ce ovo stvarno ostaviti dosta ukra okruzenih i prisiljenih na smrt i predaju? Uzas ako je istina i ako bude tako. Jos jedno bacanje liudi i opreme ni za sta, ko u bahmutu ko u onom dzepu na lijevoj obali dnjepra. Katastrofa odluke.
Hoće ove netačne vijesti uz ruski algoritam.
Tacno :lol:
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#215413 Re: Ukrajina

Post by karanana »

"Izaso iz ormara" s cime?
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#215414 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Kako sam jos davno rekao kad je Kursk poceo, rusi ce na kraju morati da urade ono sto ukrajina hoce.
Doduše, vjerovao sam da ce to biti mnogo prije.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#215415 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Najzad smisleniji nacin upotrebe Leopard 1 sasija, od starog tenka...

Crvene_brigade
Posts: 4265
Joined: 19/10/2014 21:31

#215416 Re: Ukrajina

Post by Crvene_brigade »

Velika ruska ofenziva na dva grada u ozbiljnim problemima, gube teritorij, a Ukrajinci nižu silovite protuudare!
Iako se situacija u Kursku u mnogim medijima karakterizirala kritičnom, za sada se može sa sigurnošću reći tek da je tu situacija ozbiljna

Vojna analiza Igora Tabaka: https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... jl_home_g1
emirolini
Posts: 3838
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#215417 Re: Ukrajina

Post by emirolini »

drndalo wrote: 09/03/2025 10:18 Najzad smisleniji nacin upotrebe Leopard 1 sasija, od starog tenka...
Spoiler
Show
:thumbup:

Jesu li ovo oni testirali na sehidu dronu? 8-)
Bernardinac
Posts: 1780
Joined: 19/08/2008 02:14

#215418 Re: Ukrajina

Post by Bernardinac »

karanana wrote: 09/03/2025 09:51 "Izaso iz ormara" s cime?
Hand Kristijan
prije 18 minuta
Kako su im ga Rusi smjestili sa ovom
Sudzom, pustili im najjace moguce jedinice u kotao i onda okruzili sa svih strana i sada im usli “sazad” gdje se desilo epsko kmecanje i bjezanija iz Sudze prema granici, Rusi im ostavili samo jedan koridor za bjezaniju. Kurski front je gotov za najvise dva tjedna
Jesi ovo ti pisao na indexu? :mrgreen:
Crvene_brigade
Posts: 4265
Joined: 19/10/2014 21:31

#215419 Re: Ukrajina

Post by Crvene_brigade »

Bernardinac wrote: 09/03/2025 11:37
karanana wrote: 09/03/2025 09:51 "Izaso iz ormara" s cime?
Hand Kristijan
prije 18 minuta
Kako su im ga Rusi smjestili sa ovom
Sudzom, pustili im najjace moguce jedinice u kotao i onda okruzili sa svih strana i sada im usli “sazad” gdje se desilo epsko kmecanje i bjezanija iz Sudze prema granici, Rusi im ostavili samo jedan koridor za bjezaniju. Kurski front je gotov za najvise dva tjedna
Jesi ovo ti pisao na indexu? :mrgreen:
Ma potpuno je razotkriven :D Blam koji se ne pamti na ovom forumu.
zigzag
Posts: 9444
Joined: 18/04/2014 11:26

#215420 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

KMR
Posts: 12
Joined: 08/03/2025 23:46

#215421 Re: Ukrajina

Post by KMR »

Taj live mape je kao da čitaš novine od pre dve nedelje...
Crvene_brigade
Posts: 4265
Joined: 19/10/2014 21:31

#215422 Re: Ukrajina

Post by Crvene_brigade »

U smjeru Toretsk, Azov nastavlja s protunapadima...

User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#215423 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Kurski front je gotov za najvise dva tjedna
Cudan kalendar, vec godinu dana najavljuju za "najvise 2 tjedna", da ne kazem sedmice da ce da naparajdaju Ukrajince iz Rusije... A tih 14 dana se razvuuuuuklooooooooooooooooooooo...
zigzag
Posts: 9444
Joined: 18/04/2014 11:26

#215424 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

KMR wrote: 09/03/2025 12:26 Taj live mape je kao da čitaš novine od pre dve nedelje...
Pre kosovskog boja. Jel ribarima vjerujemo...
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#215425 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Pojavljuju se i novi podaci o "plinskim diverzantima"... Postoji mogucnost da su se i potrovali i crkli disuci na skrge...



Post Reply