Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Bosanski_pastuh
Posts: 106
Joined: 21/02/2022 14:40

#69626 Re: Zeničani

Post by Bosanski_pastuh »

Mogu razumjeti da Bilino polje neko ko ne dozivljava grad i klub daje u neko bescijenje zarad interesa drugih. Ipak, bilo ko da predstavlja Celik i Zenicu, a da preskoci interese Celika cini veliku izdaju. Celik zasluzuje da uvijek bude vecinski ili jednak vlasnik svom partneru, a to samo moze biti reprezentacija BiH i niko drugi. U svim ostalim situacijama da Celik bude u podredjenom polozaju onda neka prave nacionalni stadion u Rajlovcu, Banja Luci ili gdje god zele. Ne postoji opcija gdje je interes reprezentacije preci od Celika, Zenice i tradicije. Ne postoji ta sminka makaar pravili novi Santiago Bernabeu. Moze samo u skladu s interesima kluba koji je sinonim za Zenicu, ali nikako preko naseg zenickog kluba. Da Čelik bude dodavac lopti na svom stadionu zbog teferica pred stadionom, neko mora biti dobro lud da to i pomisli. Ako to zaista prodje onda definitivno za Zenicu vise nema nade. Bice stavljen pecat na grad da Zenicom vlada seljadija ili ce se nastaviti tradicija borbe za prave zenicke vrijednosti. Htjeli, ne htjeli s obzirom da ce se takve odluke u skorije vrijeme donijeti vidjet cemo koliko grad i klub imaju gard u svom interesu.

Zenica = Bilino polje = Čelik

Reprezentacija je dobrodosla uvijek i sigurno i da bude partner, ali ne da gazi po nama. Moze sve u sklopu pravednog dogovora. Ako zele nekog nalevatiti onda nek se "napuse ku.rca kod Sultana" sto bi davno rekla ona jedna nasa sugradjanka. Tako bi svaki Zenicanin trebao razmisljati sa gardom i za dobrodoslicu, ali i sa stavom da odje.be bilo koga ko misli zloupotrijebiti poziciju u svoju korist. Vidjet cemo koliko je Zenica i danas Zenica ili nije! Brzo ce se to pokazati!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83461
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#69627 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Zaobiđi me – najbolja definicija Zenice

https://www.zenicablog.com/zaobidi-me-n ... ja-zenice/
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#69628 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Bosanski_pastuh wrote: 03/01/2025 15:53
Bolonjeze wrote: 27/12/2024 13:31 Evo kaže Vico da će nacionalni stadion biti ipak u Zenici, krajem Januara potpisuje se ugovor i gradiće se tribina po tribina. Konačno da se Bilino renovira i ušminka.
Pusti sminku ako je samo do sminke. Bilino polje ima puno vecu emotivnu i stvarnu vrijednost. Taj stadion je zbog Celika pravljen i mora tako i ostati. Nije problem da se napravi dil i da repka ima svoju korist i da svi budu zadovoljni, ali reprezentacija ne smije imati vise interesa od Celika na zenickom stadionu. Ako bi imala onda i ne vrijedi bilo sta praviti sa savezom u saradnji nego cekati vrijeme kad ce grad i klub disati vise kao jedno i biti u mogucnosti renovirati stadion. Makar cekali i vise decenija, ali Bilino je ponos za svakog onog ko je Zenicanin i ko navija za Celik. I sta sad Celik treba gledati kako neko drugi ima korist od njegovog stadiona. To bi bilo ponizenje za Zenicu, Zenicane i sve navijace Celika i ne smije se to desiti. Ako se to dopusti onda bi sami sebe pljunuli kako nikad nismo.

Sretna Nova Zenico!
Ne znam zašto toliko pisanja o BP, kad od toga neće biti ništa. Nacionalni stadion će biti u Sarajevu. Vico bacio bombu jer su se ovi u Sarajevu htjeli ugraditi. Rekao im da će u Zenicu i odmah su se upalili. Daju sve što treba samo da repka igra u glavnom gradu.
Tako da se Zenica ne treba plašiti, neće BP niko renovirati, bar dok je ovaj iz Uskoplja na čelu grada.
User avatar
Bosanski_pastuh
Posts: 106
Joined: 21/02/2022 14:40

#69629 Re: Zeničani

Post by Bosanski_pastuh »

Sve su to igre, ali i trening kamp je nekad trebao u Sarajevo, pa je na kraju zavrsio u Zenici. Pitanje interesa i ne bi me cudilo da Vico stvarno zeli u Zenicu, ali onda i Zenicani moraju biti spremni na to sta im je prihvatljivo i sta nije, a ne da se ceka nespreman s kitom cvijeca u rukama i ispadne levat kad se refa podvuce. Ako dodje do neceg konkretnog, sve sto stavlja maticni Celik u podredjen polozaj po pitanju Bilinog polja ne bi smjelo biti prihvatljivo, ali vrijeme ce pokazati sta ce biti od svega.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69630 Re: Zeničani

Post by belfy »

pa sta je lose sto je napravljen trening kamp? i sta bi bilo lose da se napravi bolji stadion? nesto sto grad nikada nece moci sam napraviti, a sam Celik jos manje... fakticki - jako skup poklon kojemu se vec gleda u zube...

sama repka ima samo par utakmica godisnje i ako bi povodom toga Savez mogao samo baciti sta para godisnje na odrzavanje - super! sta ti vidis da bi Celik mogao izgubiti ovom investicijom u bolji stadion?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#69631 Re: Zeničani

Post by Bobi »

belfy wrote: 04/01/2025 16:08 pa sta je lose sto je napravljen trening kamp? i sta bi bilo lose da se napravi bolji stadion? nesto sto grad nikada nece moci sam napraviti, a sam Celik jos manje... fakticki - jako skup poklon kojemu se vec gleda u zube...

sama repka ima samo par utakmica godisnje i ako bi povodom toga Savez mogao samo baciti sta para godisnje na odrzavanje - super! sta ti vidis da bi Celik mogao izgubiti ovom investicijom u bolji stadion?
Kada nestane logike, ostanu emocije da šefuju a instinkti da nas vode.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69632 Re: Zeničani

Post by belfy »

Bobi wrote: 04/01/2025 16:45
belfy wrote: 04/01/2025 16:08 pa sta je lose sto je napravljen trening kamp? i sta bi bilo lose da se napravi bolji stadion? nesto sto grad nikada nece moci sam napraviti, a sam Celik jos manje... fakticki - jako skup poklon kojemu se vec gleda u zube...

sama repka ima samo par utakmica godisnje i ako bi povodom toga Savez mogao samo baciti sta para godisnje na odrzavanje - super! sta ti vidis da bi Celik mogao izgubiti ovom investicijom u bolji stadion?
Kada nestane logike, ostanu emocije da šefuju a instinkti da nas vode.
da, ali valjda te i te emocije, a pogotovo instinkti, vode prema tome da ti bude bolje... zar ne?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#69633 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Je ali ako nema logike upadneš u rupu :D.
User avatar
Bosanski_pastuh
Posts: 106
Joined: 21/02/2022 14:40

#69634 Re: Zeničani

Post by Bosanski_pastuh »

belfy wrote: 04/01/2025 16:51
Bobi wrote: 04/01/2025 16:45
belfy wrote: 04/01/2025 16:08 pa sta je lose sto je napravljen trening kamp? i sta bi bilo lose da se napravi bolji stadion? nesto sto grad nikada nece moci sam napraviti, a sam Celik jos manje... fakticki - jako skup poklon kojemu se vec gleda u zube...

sama repka ima samo par utakmica godisnje i ako bi povodom toga Savez mogao samo baciti sta para godisnje na odrzavanje - super! sta ti vidis da bi Celik mogao izgubiti ovom investicijom u bolji stadion?
Kada nestane logike, ostanu emocije da šefuju a instinkti da nas vode.
da, ali valjda te i te emocije, a pogotovo instinkti, vode prema tome da ti bude bolje... zar ne?
Kamp je samo paralela da je to zemljiste besplatno ustupljeno, ali Bilino nije obicna ledina.

Dati svoju kucu zbog sminke i postati podstanar da bi neko drugi ubirao plodove? To je logika? Logika vam je da Celik bude skitnica koja se vuca van svoje kuce. Mogao bi igrati, ali u losijim uslovima ne bi mogao koristiti prostorije za svoj rad, ne bi imao prihode od poslovnih prostora, prostor za fan shop, svoj restoran, pub ili muzej itd. Sta je tu bolje ako bi Celik to izgubio? Celik mora biti vlasnik, vecinski vlasnik ili minimalno ravnopravan suvlasnik reprezentaciji. Sve ostalo ga baca u rang ispodprosjecnog kluba u narednim decenijama u kojem mu pada velicina, tradicija i sve drugo u drugi plan. Tako se gleda ako vas ne boli kita cvijeca za zenickim klubom, a ako vam je svejedno onda se nema tu sta raspravljati. Ipak, uvijek ce biti i onih koji ce braniti interes kluba. Sve na stranu, ali Čelik je Zenica, pa onda reprezentacija i sve ostalo...

Emocije, sefovanje i instinkti koje palamudite onda i objasnite.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69635 Re: Zeničani

Post by belfy »

Bosanski_pastuh wrote: 04/01/2025 18:37
belfy wrote: 04/01/2025 16:51
Bobi wrote: 04/01/2025 16:45

Kada nestane logike, ostanu emocije da šefuju a instinkti da nas vode.
da, ali valjda te i te emocije, a pogotovo instinkti, vode prema tome da ti bude bolje... zar ne?
Kamp je samo paralela da je to zemljiste besplatno ustupljeno, ali Bilino nije obicna ledina.

Dati svoju kucu zbog sminke i postati podstanar da bi neko drugi ubirao plodove? To je logika? Logika vam je da Celik bude skitnica koja se vuca van svoje kuce. Mogao bi igrati, ali u losijim uslovima ne bi mogao koristiti prostorije za svoj rad, ne bi imao prihode od poslovnih prostora, prostor za fan shop, svoj restoran, pub ili muzej itd. Sta je tu bolje ako bi Celik to izgubio? Celik mora biti vlasnik, vecinski vlasnik ili minimalno ravnopravan suvlasnik reprezentaciji. Sve ostalo ga baca u rang ispodprosjecnog kluba u narednim decenijama u kojem mu pada velicina, tradicija i sve drugo u drugi plan. Tako se gleda ako vas ne boli kita cvijeca za zenickim klubom, a ako vam je svejedno onda se nema tu sta raspravljati. Ipak, uvijek ce biti i onih koji ce braniti interes kluba. Sve na stranu, ali Čelik je Zenica, pa onda reprezentacija i sve ostalo...

Emocije, sefovanje i instinkti koje palamudite onda i objasnite.
Celik i nije bio vlasnik, nego grad, ali nastranu to... prvo i najbitnije pitanje: odakle ti to da izgradnjom veceg i boljeg stadiona Celik to izgubio? odakle!?

vecinski vlasnik se odredjuje ulaganjima koja ne moze ostvariti ni grad, a pogotovo ne Celik, mada ja nigdje ovo ne vidim da bi ovim ulaganjima bilo sta preslo na Savez, nego je bukvalno poklon. znas li ti nesto vise?

pored ove price o Celiku cu da se osvrnem i na ovu grijanju. naime, ovo:
https://www.zenicablog.com/ne-sanjajte- ... isporukom/

jel ovaj sto je ovo pisao uopste zna koja je kaloricnost VP plina u odnosu na koksni i zemni? ocigledno da ne, ali isti ima misljenje. steta sto nije potkovano znanjem... al', eto, dadose mu mjesto za "vijest". katastrofa. ne znam koji je gori od ove dvojice... nadam se da su u tridesetim. tada "smo" najpametniji. oliti sto bi rekao onaj jedan "glupan" od filozofa: "nisam vise tako mlad da znam sve"....
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#69636 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Nema od stadiona nista. Ni u Zenici, ni u Sarajevu. Savez je u nikad vecoj dubiozi. Repka vjerovatno prelazi na Grbavicu, Bilino se ne odrzava kako bi trebalo. Grad nije u stanju, a ni klub da rijesi svlacionice.

Trening kamp je tu iskljucivo zbog Huse Smajlovica, besplatne infrastrukture i zemljista. Kamp A repka vec odavno ne koristi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83461
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#69637 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Autor: A. Dž.

:lol:
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#69638 Re: Zeničani

Post by gentoo »

belfy wrote: 04/01/2025 19:02 jel ovaj sto je ovo pisao uopste zna koja je kaloricnost VP plina u odnosu na koksni i zemni? ocigledno da ne, ali isti ima misljenje. steta sto nije potkovano znanjem... al', eto, dadose mu mjesto za "vijest". katastrofa. ne znam koji je gori od ove dvojice... nadam se da su u tridesetim. tada "smo" najpametniji. oliti sto bi rekao onaj jedan "glupan" od filozofa: "nisam vise tako mlad da znam sve"....
Ne znam sta ima da je sporno u clanku ? Na stranu sto 97.4% nas ovdje i u Zenici ne zna nista o kaloricnosti X plina..


Sustina clanka je: toplana moze da radi i na plin X (nus proizvod mitala) i na plin Y (onaj iz Rusije). Ovaj plin X je po nekoj merhametli cijeni i deal-u Mital-Grad a ovaj Y treba odrijesiti kesu. Kad nema ovog X "evropska toplana" bi trebala da onaj ventil prebaci na plin Y i odrijesi kesu tj. da topli i vreli radijatori uopste nisu upitni. Grad sa "njim na celu" kao i grupa velikih ekonomskih strucnjaka radije odluce da ti kazu 5-10 dana u mjesecu da je doslo do sranja na Z nego da plate plin Y. Narod je glup i zaboravi da mu je juce bilo hladno cim ponovo pocnu grijati..

Sta je takodje neistina u:
I zaista, ne sanjajte snove, jer evropsko grijanje je moguće samo s evropskim cijenama, a sve dok uz vještački formiranu ekonomsku cijenu toplote gurate paru prema gradu prastarim cijevima u slabo izolovane zgrade imat ćete samo još jednu laž za progutati između dva drhtanja zbog “reducirane isporuke”.
?

Edit: 5-10 dana u mjesecu kakvoj godini :mrgreen:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#69639 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ »

belfy wrote: 04/01/2025 16:08 pa sta je lose sto je napravljen trening kamp?
Pa koliko znam Čelik ni bilo koji drugi klub iz Zenice ne koristi taj trening kamp, tako da ne vidim šta je to pozitivno donijelo gradu. Ako griješim da ga ne koriste lokalni sportski klubovi, mea culpa. Ne koristi ga ni A reprezentacija, ali to je druga priča. Je li loše što se napravilo, zavisi koliko misliš da vrijedi to zemljište potrošeno na nešto od čega u suštini niko u gradu ne vidi fajde.
User avatar
Bosanski_pastuh
Posts: 106
Joined: 21/02/2022 14:40

#69640 Re: Zeničani

Post by Bosanski_pastuh »

belfy wrote: 04/01/2025 19:02
Bosanski_pastuh wrote: 04/01/2025 18:37
belfy wrote: 04/01/2025 16:51

da, ali valjda te i te emocije, a pogotovo instinkti, vode prema tome da ti bude bolje... zar ne?
Kamp je samo paralela da je to zemljiste besplatno ustupljeno, ali Bilino nije obicna ledina.

Dati svoju kucu zbog sminke i postati podstanar da bi neko drugi ubirao plodove? To je logika? Logika vam je da Celik bude skitnica koja se vuca van svoje kuce. Mogao bi igrati, ali u losijim uslovima ne bi mogao koristiti prostorije za svoj rad, ne bi imao prihode od poslovnih prostora, prostor za fan shop, svoj restoran, pub ili muzej itd. Sta je tu bolje ako bi Celik to izgubio? Celik mora biti vlasnik, vecinski vlasnik ili minimalno ravnopravan suvlasnik reprezentaciji. Sve ostalo ga baca u rang ispodprosjecnog kluba u narednim decenijama u kojem mu pada velicina, tradicija i sve drugo u drugi plan. Tako se gleda ako vas ne boli kita cvijeca za zenickim klubom, a ako vam je svejedno onda se nema tu sta raspravljati. Ipak, uvijek ce biti i onih koji ce braniti interes kluba. Sve na stranu, ali Čelik je Zenica, pa onda reprezentacija i sve ostalo...

Emocije, sefovanje i instinkti koje palamudite onda i objasnite.
Celik i nije bio vlasnik, nego grad, ali nastranu to... prvo i najbitnije pitanje: odakle ti to da izgradnjom veceg i boljeg stadiona Celik to izgubio? odakle!?

vecinski vlasnik se odredjuje ulaganjima koja ne moze ostvariti ni grad, a pogotovo ne Celik, mada ja nigdje ovo ne vidim da bi ovim ulaganjima bilo sta preslo na Savez, nego je bukvalno poklon. znas li ti nesto vise?

pored ove price o Celiku cu da se osvrnem i na ovu grijanju. naime, ovo:
https://www.zenicablog.com/ne-sanjajte- ... isporukom/

jel ovaj sto je ovo pisao uopste zna koja je kaloricnost VP plina u odnosu na koksni i zemni? ocigledno da ne, ali isti ima misljenje. steta sto nije potkovano znanjem... al', eto, dadose mu mjesto za "vijest". katastrofa. ne znam koji je gori od ove dvojice... nadam se da su u tridesetim. tada "smo" najpametniji. oliti sto bi rekao onaj jedan "glupan" od filozofa: "nisam vise tako mlad da znam sve"....
Nacionalni stadion valjda znaci i stadion reprezentacije, a ne gdje ona samo igra. Znaci da se oni pitaju za sve, pa tako i za prihode. Sam Vico Zeljkovic je izjavio da bi i Celik koristio stadion, a sva ova prica ide upravo u smjeru da ljudi budu svjesni da Celik nije tu da samo moze igrati u svojoj kuci nego da mu ide i sve ono sto ga sljeduje u zadnjih 50 godina. Ili da se napravi dogovor koji pogoduje za obje strane, nikako samo jednoj strani. U toj opciji Celik ne moze nikako biti ispod osim da bude u najmanju ruku ravnopravan partner.

Celik je bio vlasnik do novog milenija, zna se i sto nije sad, a vala opet i zna valjda svako da bi i Grad trebao to vratiti klubu kad se klub nekad potpuno oporavi i bude stabilan i jak. Mozda je dug put, ali to je ako se razmislja zenicki i u interesu grada i kluba u svakom smislu. I ne sumnjam da klub razmislja u svom interesu, ali upitni su mi razmisljanja Grada i gradjana, onih kojima je samo sminka bitna. Bilino je simbol Zenice i Čelikova snaga. Uzmi Čeliku Bilino da bude podstanar i uzeo si mu vrijednost. Neki bi se mozda i radovali tome, ali ko voli Celik ipak treba shvatiti da ta prica oko nacionalnog stadiona nije bezazlena za klub. Sve zavisi kakav bi se dogovor postigao, ali Celik u svakom slucaju mora biti zadovoljan detaljima u sklopu dogovora i ugovora ako se nekim slučajem donese odluka da Bilino bude nacionalni stadion. Rezultat toga bi morao biti da je jak i svoj na svom. To bi bila odluka koja bi utjecala na klub i u narednih pola stoljeca. Pa ili bi bilo na dobro ili na lose. Svaki Celikovac mora zatezati u slucaju da ide prema realizaciji te odluke da to izadje na dobro za klub.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69641 Re: Zeničani

Post by belfy »

gentoo wrote: 04/01/2025 19:38
belfy wrote: 04/01/2025 19:02 jel ovaj sto je ovo pisao uopste zna koja je kaloricnost VP plina u odnosu na koksni i zemni? ocigledno da ne, ali isti ima misljenje. steta sto nije potkovano znanjem... al', eto, dadose mu mjesto za "vijest". katastrofa. ne znam koji je gori od ove dvojice... nadam se da su u tridesetim. tada "smo" najpametniji. oliti sto bi rekao onaj jedan "glupan" od filozofa: "nisam vise tako mlad da znam sve"....
Ne znam sta ima da je sporno u clanku ? Na stranu sto 97.4% nas ovdje i u Zenici ne zna nista o kaloricnosti X plina..


Sustina clanka je: toplana moze da radi i na plin X (nus proizvod mitala) i na plin Y (onaj iz Rusije). Ovaj plin X je po nekoj merhametli cijeni i deal-u Mital-Grad a ovaj Y treba odrijesiti kesu. Kad nema ovog X "evropska toplana" bi trebala da onaj ventil prebaci na plin Y i odrijesi kesu tj. da topli i vreli radijatori uopste nisu upitni. Grad sa "njim na celu" kao i grupa velikih ekonomskih strucnjaka radije odluce da ti kazu 5-10 dana u mjesecu da je doslo do sranja na Z nego da plate plin Y. Narod je glup i zaboravi da mu je juce bilo hladno cim ponovo pocnu grijati..

Sta je takodje neistina u:
I zaista, ne sanjajte snove, jer evropsko grijanje je moguće samo s evropskim cijenama, a sve dok uz vještački formiranu ekonomsku cijenu toplote gurate paru prema gradu prastarim cijevima u slabo izolovane zgrade imat ćete samo još jednu laž za progutati između dva drhtanja zbog “reducirane isporuke”.
?

Edit: 5-10 dana u mjesecu kakvoj godini :mrgreen:
jer isto nije ni bitno... jah...

bolje da se nisi ni javio. toplana ne moze raditi samo na VP plin, niti bi ikada mogla na neki slican. toliko je isti dobar. da moze tako kako ti zamisljas mogla bi i na zrak. ili da ja to probam svesti na tvoj nivo, cisto da bolje razumijes - sa cim su obicno punjeni upaljaci (ovi rucni) i zasto ne "jeftinijim" komponentama ako vec postoje?

e jesi nasao i gdje ces se javiti. k'o prstom...
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#69642 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Kucni odgoj mi obicno ne dozvoljava da starijima odgovaram ali ne dipr :mrgreen: . To sto si ti tamo neki Titin metalursko-hemijski inzinjer koji je radio u Zeljezari od 1972 do 1993 ne znaci nista.. :mrgreen: Ne vidis sumu od drveta. Zamisli da ja tebi pocnem pricati kako ti na forum dolazis preko TCP i da preko UDP to nikako ne bi islo jer context switches i kernel od verzije 5.10+... :mrgreen:

Sva poenta price je da za cijenu koju stanovnistvo placa,a pod uslovom da Toplana lozi Ruski plin 100%, isto bi bilo u debelim minusima i dubiozama a ne u plusevima i ne sa 70% stranacki zaposlenika na izmisljenim radnim mjestima...

I da ce grijanje biti dobro onda kad cijena grijanja bude min. 2x skuplja nego sad. A tad ce samo budale ostati na gradskom Grijanju.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69643 Re: Zeničani

Post by belfy »

gentoo wrote: 04/01/2025 21:19 Kucni odgoj mi obicno ne dozvoljava da starijima odgovaram ali ne dipr :mrgreen: . To sto si ti tamo neki Titin metalursko-hemijski inzinjer koji je radio u Zeljezari od 1972 do 1993 ne znaci nista.. :mrgreen: Ne vidis sumu od drveta. Zamisli da ja tebi pocnem pricati kako ti na forum dolazis preko TCP i da preko UDP to nikako ne bi islo jer context switches i kernel od verzije 5.10+... :mrgreen:

Sva poenta price je da za cijenu koju stanovnistvo placa,a pod uslovom da Toplana lozi Ruski plin 100%, isto bi bilo u debelim minusima i dubiozama a ne u plusevima i ne sa 70% stranacki zaposlenika na izmisljenim radnim mjestima...

I da ce grijanje biti dobro onda kad cijena grijanja bude min. 2x skuplja nego sad. A tad ce samo budale ostati na gradskom Grijanju.

nisam, to je Bobi...

opet nemas pojma o cemu pricas. svako ko je imalo citao moje postove razumio bi koje sam struke, dok sada samo pretpostavljas. sto je tuzno, jer... zanimljivo je da to nisi uspio pohvatati... ja na forum pšristupam samo direkno i lako je vidjeti odakle. sto govori da nemas pojma ni o svojoj struci. jer pisuci ovo sto pises, pazi sada - samo pretpostavljas! i to pogresno... jer, kako ono kazu - pretpostavka je majka svih zaheba. o onome u cemu si "dobar" bi trebao biti barem bolji... amater... ne, zaista pisem sa mjesta gdje ti pise odakle se javljam i ne koristim nikakva pomagala. evo, recimo ako sumnjas da se javljam iz Zenice mozemo se vec sutra naci (ili za sat). ako mislis da se ne javljam iz nekog drugog dijela planete posaljem ti sliku. da li bi onda priznao da ne znas ni sta pricas. moze?
Last edited by belfy on 04/01/2025 22:42, edited 2 times in total.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69644 Re: Zeničani

Post by belfy »

Bosanski_pastuh wrote: 04/01/2025 19:52 Nacionalni stadion valjda znaci...
ajde da ja to skratim na ovo, jer se sve svodi na "valjda znaci..." jer nista pametnije nisi napisao iza osim sbbkbb (ako znas sta to znaci uopste)...

topli odzdrav :kakoste:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#69645 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Čiji je veći ?
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69646 Re: Zeničani

Post by belfy »

Bobi wrote: 04/01/2025 22:36 Čiji je veći ?
magareci. (rimovanje sa veci) :mrgreen: sacekamo odgovor gentoo -a koji sam pokrenuo. samo polako... :-D
Last edited by belfy on 04/01/2025 22:50, edited 1 time in total.
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#69647 Re: Zeničani

Post by gentoo »

belfy ima ociglendno neki kompleks koji ja nazalost niti mogu niti hocu lijeciti. I dalje nije nista naveo iz teksta sto je pogresno osim sto je tamo neki plin manje kalorican od tamo nekog drugog plina. Sto je za samo "lozenje vatre" sasvim nebitna informacija.. to zna svako ko je imao fiziku 6. razreda osnovne.. Nalozis vise :mrgreen:

Edit: tj. cak je rekao da je "obicni" plin ustvari bolji ali nije naveo sta je iz teksta pogresno.. jer i sam tekst ide na tu pricu. Ali eto mi (ja i A.DZ.) ne znamo sta pricamo a on zna.. koji je plin kaloricniji :mrgreen:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69648 Re: Zeničani

Post by belfy »

gentoo wrote: 04/01/2025 22:47 belfy ima ociglendno neki kompleks koji ja nazalost niti mogu niti hocu lijeciti. I dalje nije nista naveo iz teksta sto je pogresno osim sto je tamo neki plin manje kalorican od tamo nekog drugog plina. Sto je za samo "lozenje vatre" sasvim nebitna informacija.. to zna svako ko je imao fiziku 6. razreda osnovne.. Nalozis vise :mrgreen:

Edit: tj. cak je rekao da je "obicni" plin ustvari bolji ali nije naveo sta je iz teksta pogresno.. jer i sam tekst ide na tu pricu. Ali eto mi (ja i A.DZ.) ne znamo sta pricamo a on zna.. koji je plin kaloricniji :mrgreen:

oh, ako si mislio lijeciti pogresio si profesiju "doktore". do tada evo, da ti nesto "doktor kaze": za spaljivanje visokopecnog plina treba ti sekundarni plin. jesi uspio proci taj 6. razred?

i, nisam znao da si se upalio zbog prijatelja... izvinjenje (jel i on prosao taj 6. razred?). i, da, obojica nemate pojma sta pricate, dok ja znam koji je plin kaloricniji i zasto je to bitno... :kakoste:

rekoh vec, ako vec kaloricnost nije bitna probajte zapaliti (loziti) zrak. njega je u izobilju... levati.
Last edited by belfy on 04/01/2025 23:20, edited 1 time in total.
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#69649 Re: Zeničani

Post by gentoo »

OK, evo prosireno i konkretno pitanje za tebe:

- moze li toplana raditi bez visokopecnog plina, samo na ruski.. dakle da sutra Mitalla ne bude nikako ? Jel to bolje (kaloricnije) nego kombinacija visokopecni+ruski ? Jel mozemo da goli hodamo kad bi lozili samo ruski plin ? Jel hodamo goli ili imamo "problema" svaki 3-4. dan ? Jel Grijanje/Toplana mogu sa ovim cijenama ruskog plina (kad bi samo njega lozili u scenariju gdje mitall nema proizvodnje) + cijenama koje gradjani placaju da budu u plusu ?

Hvala
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69650 Re: Zeničani

Post by belfy »

gentoo wrote: 04/01/2025 23:19 OK, evo prosireno i konkretno pitanje za tebe:

- moze li toplana raditi bez visokopecnog plina, samo na ruski.. dakle da sutra Mitalla ne bude nikako ? Jel to bolje (kaloricnije) nego kombinacija visokopecni+ruski ? Jel mozemo da goli hodamo kad bi lozili samo ruski plin ? Jel hodamo goli ili imamo "problema" svaki 3-4. dan ? Jel Grijanje/Toplana mogu sa ovim cijenama ruskog plina (kad bi samo njega lozili u scenariju gdje mitall nema proizvodnje) + cijenama koje gradjani placaju da budu u plusu ?

Hvala
naravno da moze jer je isti najmanje bitan. visokopecni je bitan k'o semafor u GTA po tom pitanju i jeste bolje nego kombinacija VP + zemni.

a moj konacni odgovor je da je najbolje 'samo na zemni plin' (mogu i to da obrazlozim zasto, naravno). ne znam zasto ti mislis da mora biti samo ruski, ali povodom svega sto pricas ovdje me i ne interesuje...

da si barem pogledao sta pricam na temi o elektroprivredi vidio bi i sta sam pricao i o kompletnoj buducnosti energije i elektrifikacije u BiH sa posebnim osvrtom na Zenicu, pa i KTG koji sada u ovom postu neces ni prepoznati "doktore". mozda bi tako saznao i koje sam struke (mada je to bilo jasno i iz puno mojih drugih postova, sto prije, sto poslije)...

samo nadalje pokazujes svoje nepoznavanje materije, ali ako vec branis prijatelja reci mu da i on nema pojma... jer, ako njega branis zato sto mislis da je pametniji od tebe, onda si tek zaglibio...

:kakoste:
Last edited by belfy on 04/01/2025 23:36, edited 1 time in total.
Post Reply