Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
semsasuljakovic
Posts: 3684
Joined: 02/08/2015 21:30

#4976 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by semsasuljakovic »

Sinoć mi je ažurirana iOS aplikacija i vidim da je stanje na računu sada uredno.
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#4977 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Peryton_ »

330KM fali na računu. Čekam do petka a onda pozivi, odlasci i tako to. Mijenjam banku ako ne rijese do petka.
zecov
Posts: 282
Joined: 01/10/2012 12:09

#4978 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zecov »

Peryton_ wrote: 27/11/2024 05:50 330KM fali na računu. Čekam do petka a onda pozivi, odlasci i tako to. Mijenjam banku ako ne rijese do petka.
meni fali i 3000 KM
ali samo na web aplikaciji. na mobilnoj je sve ok
User avatar
shape of despair
Posts: 3989
Joined: 09/04/2008 18:41

#4979 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by shape of despair »

Sinoć otišao u minus 113KM a dopušteno 100KM, jutros se stanje vratilo. Nevjerovatno kako banka može mijenjati tek tako iznose na računima. Zoveš ih nema šanse da se jave, valjda raja masovno zove, samo ona muzika svira. Internet bankarstvo preko weba izbacuje server error :-) :roll:
Mehemed
Posts: 6199
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4980 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

Ja sinoć zvao i evo sada provjerio uredno stanje.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4981 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Truba »

Mhmdblzvc17 wrote: 26/11/2024 22:03
semsasuljakovic wrote: 26/11/2024 21:19 Je li ih iko kontaktirao, šta kažu levati? 😀
Zvao, niko se ne javlja... Čitavo vrijeme vrti „Svi operateri su zauzeti“
vako semeni dogodilo kad sam bukvalno digo svu ustedjevinu s asa banke da prenesem kupiti dionice na rajfajzenu
24 sata nije bilo moguce uplatiti jer im je pao sistem
haha koji cirkus
Mhmdblzvc17
Posts: 565
Joined: 06/10/2024 14:43

#4982 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mhmdblzvc17 »

Koristi li iko onu app za plaćanje mobilnim telefonom preko NFC-a? M-plati?
Mehemed
Posts: 6199
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4983 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

Mhmdblzvc17 wrote: 28/11/2024 15:47 Koristi li iko onu app za plaćanje mobilnim telefonom preko NFC-a? M-plati?
Koristim ja, šta te zanima?
Mhmdblzvc17
Posts: 565
Joined: 06/10/2024 14:43

#4984 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mhmdblzvc17 »

Mehemed wrote: 28/11/2024 18:22
Mhmdblzvc17 wrote: 28/11/2024 15:47 Koristi li iko onu app za plaćanje mobilnim telefonom preko NFC-a? M-plati?
Koristim ja, šta te zanima?
Je li pouzdana? Nema li problema prilikom plaćanja? Je li ti svaki put radila, nije bilo zastoja ili da aplikacija neće da otvori?
Mehemed
Posts: 6199
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4985 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

Vrlo rijetko kad da neće. Ako neće ugasim aplikaciju pa je ponovo pokrenem i onda hoće. Jednom baš nije radilo dok nisam restartovao telefon ali bi to moglo biti i do telefona jer može biti da NFC nije radio.
Autorizacija ide preko pina kojeg ti postaviš ili otiska prsta, bez toga aplikacija ne radi. Lakše mi je ovo nego vaditi karticu, a u aplikaciji pišu samo 4 posljednja broja kartice tako da ti neko ne može vidjeti broj kartice i to pokušati zloupotrijebiti.
U aplikaciji imaš listu svih transakcija koje si uradio preko nje.
Mhmdblzvc17
Posts: 565
Joined: 06/10/2024 14:43

#4986 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mhmdblzvc17 »

Mehemed wrote: 28/11/2024 19:02 Vrlo rijetko kad da neće. Ako neće ugasim aplikaciju pa je ponovo pokrenem i onda hoće. Jednom baš nije radilo dok nisam restartovao telefon ali bi to moglo biti i do telefona jer može biti da NFC nije radio.
Autorizacija ide preko pina kojeg ti postaviš ili otiska prsta, bez toga aplikacija ne radi. Lakše mi je ovo nego vaditi karticu, a u aplikaciji pišu samo 4 posljednja broja kartice tako da ti neko ne može vidjeti broj kartice i to pokušati zloupotrijebiti.
U aplikaciji imaš listu svih transakcija koje si uradio preko nje.
Znači, zadovoljan si, preporučuješ je?
Mehemed
Posts: 6199
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4987 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

Zadovoljan sam. Realno ne bih dao novac za nju(zbog nje), nego mi je trebalo mobilno bankarstvo da ne idem na bankomat zbog provjere stanja, a u paketu usluga je bio i m-plati tako da ga koristim kada ga već plaćam.
User avatar
shape of despair
Posts: 3989
Joined: 09/04/2008 18:41

#4988 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by shape of despair »

Ocjena na story 2.9, e jest dobra nema šta
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#4989 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Pauza »

Šta se tačno desilo sa Viber opcijom RF? Bilo je dosta zgodno. Ne radi od 08.11.
Mehemed
Posts: 6199
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4990 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

shape of despair wrote: 28/11/2024 22:48 Ocjena na story 2.9, e jest dobra nema šta
Većini ne radi i loše ocjene. Koristio sam je prije na Xiaomi Poco X3 Pro i sada na Galaxy A53 5G. Jedino sam imao problema kada je istekla prethodna kartica pa sam trebao dodati novu i nakon aktivacije na bankomatu je nije prikazivalo u app i nisam mogao koristiti aplikaciju. Zvao, reinstalirao aplikaciju kako su mi rekli i nije pomoglo. Tek kada je prošlo 24h od aktivacije kartice onda se sama pojavila u app. Posljednji je put jučer koristio i radila je.
Samo je realno glupo što je 12h sistem vremena a ne 24h

Image
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#4991 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Ajatolah_ »

Mehemed wrote: 28/11/2024 19:02 Vrlo rijetko kad da neće. Ako neće ugasim aplikaciju pa je ponovo pokrenem i onda hoće. Jednom baš nije radilo dok nisam restartovao telefon ali bi to moglo biti i do telefona jer može biti da NFC nije radio.
Autorizacija ide preko pina kojeg ti postaviš ili otiska prsta, bez toga aplikacija ne radi. Lakše mi je ovo nego vaditi karticu, a u aplikaciji pišu samo 4 posljednja broja kartice tako da ti neko ne može vidjeti broj kartice i to pokušati zloupotrijebiti.
U aplikaciji imaš listu svih transakcija koje si uradio preko nje.
A radi li uvijek u pozadini kad se otključa telefon kao Google Pay, ili baš moraš ručno otvoriti aplikaciju da bi nešto platio?
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#4992 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Naslovnica »

Pauza wrote: 28/11/2024 22:49 Šta se tačno desilo sa Viber opcijom RF? Bilo je dosta zgodno. Ne radi od 08.11.
Kažu privremeno.
Dabogdo da to ikada više proradi.
A baš je bilo zgodno.
mad mike
Posts: 374
Joined: 06/08/2011 16:19

#4993 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by mad mike »

Mhmdblzvc17 wrote: 28/11/2024 19:13
Mehemed wrote: 28/11/2024 19:02 Vrlo rijetko kad da neće. Ako neće ugasim aplikaciju pa je ponovo pokrenem i onda hoće. Jednom baš nije radilo dok nisam restartovao telefon ali bi to moglo biti i do telefona jer može biti da NFC nije radio.
Autorizacija ide preko pina kojeg ti postaviš ili otiska prsta, bez toga aplikacija ne radi. Lakše mi je ovo nego vaditi karticu, a u aplikaciji pišu samo 4 posljednja broja kartice tako da ti neko ne može vidjeti broj kartice i to pokušati zloupotrijebiti.
U aplikaciji imaš listu svih transakcija koje si uradio preko nje.
Znači, zadovoljan si, preporučuješ je?

Koristim je nekih 6 mjeseci aktivno i nije bilo problema do prije 20 dana kada sam u Bingu htio platiti, ali iz nekog razloga nije radila. Od tada mi se ista situacija desila još 3x, zadnji put sinoć, tako da ne znam u čemu je problem i da li se to samo meni dešava
Mehemed
Posts: 6199
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#4994 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mehemed »

Ajatolah_ wrote: 29/11/2024 01:17 A radi li uvijek u pozadini kad se otključa telefon kao Google Pay, ili baš moraš ručno otvoriti aplikaciju da bi nešto platio?
Mislim da ne radi i da moraš pokrenuti aplikaciju i izvršiti autorizaciju otiskom prsta ili pin kodom da bi izvršio plaćanje. Nisam probao bez pokretanja ali vjerujem da ne može jer aplikacija nije integrisana u sistem kao Google Pay.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4995 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

Kakvi likovi... evo opet se ne može prijaviti na mobilnu.
gistro
Posts: 472
Joined: 22/09/2015 11:02

#4996 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by gistro »

canvra888 wrote: 29/11/2024 16:47 Kakvi likovi... evo opet se ne može prijaviti na mobilnu.
Teski odron
TheRedhead
Posts: 1078
Joined: 09/02/2015 18:27

#4997 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by TheRedhead »

Pokusavam dodati Raiffeisen Visa karticu na Aliexpress ali mi kaze "There's a problem. Please contact your card issuer."
Imala sam vec staru i radila je normalno i sad kad je istekla pokusavam tu novu dodati, nije valjda da ih opet moram kontaktirati da mi odobre online kupovinu?!
User avatar
shape of despair
Posts: 3989
Joined: 09/04/2008 18:41

#4998 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by shape of despair »

Likovi na bankomatima ukunuli mini izvod, koje budale da Bog mili sačuva
Mhmdblzvc17
Posts: 565
Joined: 06/10/2024 14:43

#4999 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Mhmdblzvc17 »

Evo RMB app se napokon stabilizovala. Nema više grešaka, miješanja transakcija i na svim transakcijama se ponovo može vidjeti datum i vrijeme transakcije.
Sviđa mi se to što sada odmah nakon plaćana transakcija vidi u aplikaciji, dok je prije za to bilo potrebno nekih 15 minuta
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#5000 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

Mhmdblzvc17 wrote: 30/11/2024 15:43 Evo RMB app se napokon stabilizovala. Nema više grešaka, miješanja transakcija i na svim transakcijama se ponovo može vidjeti datum i vrijeme transakcije.
Sviđa mi se to što sada odmah nakon plaćana transakcija vidi u aplikaciji, dok je prije za to bilo potrebno nekih 15 minuta
Meni i dalje stoji samo 00:00 vrijeme za sve transakcije koje su izvršene nakon njihovog famoznog dugonajavljivanog ažuriranja :D
Post Reply