_BataZiv_0809 wrote: ↑10/11/2024 09:43
Chmoljo wrote: ↑09/11/2024 23:39
imao bih puno reći glede ovih vogošćana što se smrzavaju. brutalne laži i neistine se ovdje bubaju, a niko neće da kaže šta je posrijedi.
neka prvo obiđu i provjere direktora firme koji se kurči kako je SDA pa mu se opet iz meni neobjašnjivih razlgoa ide niz dlaku, i neka im objasni kako ima platu veću od ministra, a nema za mazuta. kako za druge ima para i da im kotao kupi i da ih uredno grije, a za vogošćane nema.
nevjerovatno da je Vlada u defanzivi oko ovog kretena, a ima materijala da ga se u zatvor spakuje.
Pa de napisi
Pa nekoliko stvari je ovdje notorna laz:
1. Da vlada ks daje subvencije gradjanima vogosce. Nigdje i nikad to procitao nisam.
2. Nema poremecaja trzista, jer se mazut itekako moze nabaviti na trzistu. Sta lupa onaj zastupnik iz SDA, Bog mu bolju pamet dao?
Nije mi bilo mrsko i provjeriti na stranici AJN da BAGS nikada nije uopste pokrenuo postupak nabavke?!
Zasto? Apsolutno nikakvog razloga za to nema. Kupis mazut i preprodajes gradjanima. Sta je tu problematicno? Kad smo culi da toplane imaju problem sa nabavkom energenata osim kad je u pitanje politicarenje sa visih nivoa i medjunarodnih prilika?
Ono sto je poseeban slag na tortu jeste cinjenica da ta firma nije u 100% vlasnistvu kantona, vec oko nekih 60%. Tu treba ueltiti sa jakim nadzorom, revizijom i ispitati sta se sve muljalo. Ako im se pomogne, to je samo zato da se ne talasa i da ljudi ne ostanu smrznuti. Ali su debelo zloupotrijebljeni.
Ima nacina i da pokrene postupak nabavke i da taj mazut bude operativan brzo, al ovdje su lcito neke druge igranke u pitanju. Pretpostavljam i koje i cije, al nije ovak oza polujavnost, jer je ipak spekulacija, al je utemeljena.