Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#4876 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Dinostula »

daario naharis wrote: 09/11/2024 13:35
Dinostula wrote: 09/11/2024 13:22 Ljudi zamoli me jaranica da joj uplatim 100KM da mi karticu odem na bankomat i bankomat mi pojede lovu nemam ni potvrde nista koji sam ja peh krv ti hebem. :lol:
Prijavi u banci, kad budu praznili bankomat vratice ti pare.
Kad gospoda ne rade subotom i nedjeljom nadam se da cu moci da dokazem da sam uplatio jer je tudja kartica hebes ti uredjaje kad tad te mora zeznuti.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4877 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

Dinostula wrote: 09/11/2024 13:38
daario naharis wrote: 09/11/2024 13:35
Dinostula wrote: 09/11/2024 13:22 Ljudi zamoli me jaranica da joj uplatim 100KM da mi karticu odem na bankomat i bankomat mi pojede lovu nemam ni potvrde nista koji sam ja peh krv ti hebem. :lol:
Prijavi u banci, kad budu praznili bankomat vratice ti pare.
Kad gospoda ne rade subotom i nedjeljom nadam se da cu moci da dokazem da sam uplatio jer je tudja kartica hebes ti uredjaje kad tad te mora zeznuti.
Ja sam i neku izjavicu morao potpisati kad sam tako podnio zahtjev da mi vrate pare što mi je bankomat uzeo. Doduše, meni je i pare i karticu pojeo.
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#4878 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Dinostula »

canvra888 wrote: 09/11/2024 16:11
Dinostula wrote: 09/11/2024 13:38
daario naharis wrote: 09/11/2024 13:35

Prijavi u banci, kad budu praznili bankomat vratice ti pare.
Kad gospoda ne rade subotom i nedjeljom nadam se da cu moci da dokazem da sam uplatio jer je tudja kartica hebes ti uredjaje kad tad te mora zeznuti.
Ja sam i neku izjavicu morao potpisati kad sam tako podnio zahtjev da mi vrate pare što mi je bankomat uzeo. Doduše, meni je i pare i karticu pojeo.
Najdebilnija banka na planeti.Najgore od svega sto nije moja kartica pa ce izgleda ona to morati a ne ja. Sad mi nije ni jasno ko se tu treba zaliti.Ja ko neko kome je bankomat ukrao pare ili ona kao vlasnik kartice. Od ove banke ljudi bjezite ubjedljivo su najgori.
Dzontra_Volta
Posts: 8007
Joined: 20/01/2011 11:10

#4879 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Dzontra_Volta »

Dinostula wrote: 09/11/2024 17:40
canvra888 wrote: 09/11/2024 16:11
Dinostula wrote: 09/11/2024 13:38

Kad gospoda ne rade subotom i nedjeljom nadam se da cu moci da dokazem da sam uplatio jer je tudja kartica hebes ti uredjaje kad tad te mora zeznuti.
Ja sam i neku izjavicu morao potpisati kad sam tako podnio zahtjev da mi vrate pare što mi je bankomat uzeo. Doduše, meni je i pare i karticu pojeo.
Najdebilnija banka na planeti.Najgore od svega sto nije moja kartica pa ce izgleda ona to morati a ne ja. Sad mi nije ni jasno ko se tu treba zaliti.Ja ko neko kome je bankomat ukrao pare ili ona kao vlasnik kartice. Od ove banke ljudi bjezite ubjedljivo su najgori.
Pa može li se provjeriti je li se povećalo stanje na računu za 100 KM? Preko bankomata ili putem internet/mobilnog bankarstva.
Ako nije, onda reklamacija u ponedjeljak ujutro i biće vraćene pare na račun.
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#4880 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Dinostula »

Dzontra_Volta wrote: 09/11/2024 17:46
Dinostula wrote: 09/11/2024 17:40
canvra888 wrote: 09/11/2024 16:11

Ja sam i neku izjavicu morao potpisati kad sam tako podnio zahtjev da mi vrate pare što mi je bankomat uzeo. Doduše, meni je i pare i karticu pojeo.
Najdebilnija banka na planeti.Najgore od svega sto nije moja kartica pa ce izgleda ona to morati a ne ja. Sad mi nije ni jasno ko se tu treba zaliti.Ja ko neko kome je bankomat ukrao pare ili ona kao vlasnik kartice. Od ove banke ljudi bjezite ubjedljivo su najgori.
Pa može li se provjeriti je li se povećalo stanje na računu za 100 KM? Preko bankomata ili putem internet/mobilnog bankarstva.
Ako nije, onda reklamacija u ponedjeljak ujutro i biće vraćene pare na račun.
Provjerio i to par puta na putu kuci sve kontam treba vremena da se procesira transakcija.Tu na mjestu provjerio 2 puta pa jos 2 bankomata na putu kuci nista nigdje para.
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#4881 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by no_sikiriki »

Kad vam je isticala Visa classic debitna kartica, kad bi vam stigla nova? (otprilike koliko prije samog isteka)
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#4882 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by dzeko1 »

@Dinostula Imaš broj na koji možeš prijaviti takve situacije, piše ti na kartici.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4883 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

no_sikiriki wrote: 09/11/2024 18:06 Kad vam je isticala Visa classic debitna kartica, kad bi vam stigla nova? (otprilike koliko prije samog isteka)
Meni oko mjesec i kusur prije ovo ljeto.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#4884 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by HelaS »

Dinostula wrote: 09/11/2024 13:22 Ljudi zamoli me jaranica da joj uplatim 100KM da mi karticu odem na bankomat i bankomat mi pojede lovu nemam ni potvrde nista koji sam ja peh krv ti hebem. :lol:
Moguće je i da postoji izvjesno sudsko potraživanje po računu koji ima ta kartica, pa je banka deponovala karticu i njen novac.
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#4885 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by no_sikiriki »

canvra888 wrote: 09/11/2024 18:56
no_sikiriki wrote: 09/11/2024 18:06 Kad vam je isticala Visa classic debitna kartica, kad bi vam stigla nova? (otprilike koliko prije samog isteka)
Meni oko mjesec i kusur prije ovo ljeto.
Thanks za info, je li preporučenom poštom?
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#4886 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

no_sikiriki wrote: 10/11/2024 15:45
canvra888 wrote: 09/11/2024 18:56
no_sikiriki wrote: 09/11/2024 18:06 Kad vam je isticala Visa classic debitna kartica, kad bi vam stigla nova? (otprilike koliko prije samog isteka)
Meni oko mjesec i kusur prije ovo ljeto.
Thanks za info, je li preporučenom poštom?
Nema na čemu. Vjeruj mi da se ne sjećam stvarno... Mislim da nije, ali nisam siguran.
Papucarec
Posts: 134
Joined: 06/12/2016 21:34

#4887 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Papucarec »

no_sikiriki wrote: 09/11/2024 18:06 Kad vam je isticala Visa classic debitna kartica, kad bi vam stigla nova? (otprilike koliko prije samog isteka)
Oko 1 mjesec i donio mi je postar na vrata.
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#4888 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by no_sikiriki »

Papucarec wrote: 10/11/2024 18:11
no_sikiriki wrote: 09/11/2024 18:06 Kad vam je isticala Visa classic debitna kartica, kad bi vam stigla nova? (otprilike koliko prije samog isteka)
Oko 1 mjesec i donio mi je postar na vrata.
Hvala! Po svemu sudeći moja neće doći, pa ću morati podnijeti Zahtjev za ponovno izdavanje uskoro...(zvala, išla, pa jedni kažu ovako, jedni onako, duga priča)
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4889 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Bobi »

ma to ubace u sanduće samo za kreditnu zovu da dodješ,pošalju poruku, zadnji put maestro od masteeercard nesto imali neke tehničke probleme pa kad je otkočilo kažu dodji, jasta cu cekao dva mjeseca a ni ne treba ti ako imas vec jednu :D.
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#4890 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by no_sikiriki »

Bobi wrote: 10/11/2024 19:29 ma to ubace u sanduće samo za kreditnu zovu da dodješ,pošalju poruku, zadnji put maestro od masteeercard nesto imali neke tehničke probleme pa kad je otkočilo kažu dodji, jasta cu cekao dva mjeseca a ni ne treba ti ako imas vec jednu :D.
Ma trebali su "ubaciti" do sada, ističe na kraju mjeseca, jedni kažu da je poslata 10/10, drugi kažu izdata 10/10, jedni kažu "trebala je doći do sada, trebat ćeš podnijeti zahtjev", drugi kažu "ima fore do kraja mjeseca", i tako... :mrgreen:
A koliko vidim u prosjeku raja dobije mjesec prije isteka.
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#4891 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Dinostula »

HelaS wrote: 09/11/2024 19:15
Dinostula wrote: 09/11/2024 13:22 Ljudi zamoli me jaranica da joj uplatim 100KM da mi karticu odem na bankomat i bankomat mi pojede lovu nemam ni potvrde nista koji sam ja peh krv ti hebem. :lol:
Moguće je i da postoji izvjesno sudsko potraživanje po računu koji ima ta kartica, pa je banka deponovala karticu i njen novac.
Ma jok drug nego sam novcanicu 99% pogresno ubacio a ima nacin kako se ubacuje jbg nisam gledao.A racun koristen uredno placena narudzba na Temu prije par dana.
Papucarec
Posts: 134
Joined: 06/12/2016 21:34

#4892 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Papucarec »

no_sikiriki wrote: 10/11/2024 19:43
Bobi wrote: 10/11/2024 19:29 ma to ubace u sanduće samo za kreditnu zovu da dodješ,pošalju poruku, zadnji put maestro od masteeercard nesto imali neke tehničke probleme pa kad je otkočilo kažu dodji, jasta cu cekao dva mjeseca a ni ne treba ti ako imas vec jednu :D.
Ma trebali su "ubaciti" do sada, ističe na kraju mjeseca, jedni kažu da je poslata 10/10, drugi kažu izdata 10/10, jedni kažu "trebala je doći do sada, trebat ćeš podnijeti zahtjev", drugi kažu "ima fore do kraja mjeseca", i tako... :mrgreen:
A koliko vidim u prosjeku raja dobije mjesec prije isteka.
meni je isticala u 10mj/24 god postar mi donio 5.10.24 tuda u tom mjesecu u kojem je isticala, kad sam je aktivirao preko bankomata pojavila se u mobilnoj aplikaciji. Prije toga sam pitao krajem 9 mje. postara ima li kartica za mene on rekao nema i et donese je tad.... u banci mi rekli donijet ce ti postar ranije jos kad sam pitao.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4893 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Bobi »

no_sikiriki wrote: 10/11/2024 19:43
Bobi wrote: 10/11/2024 19:29 ma to ubace u sanduće samo za kreditnu zovu da dodješ,pošalju poruku, zadnji put maestro od masteeercard nesto imali neke tehničke probleme pa kad je otkočilo kažu dodji, jasta cu cekao dva mjeseca a ni ne treba ti ako imas vec jednu :D.
Ma trebali su "ubaciti" do sada, ističe na kraju mjeseca, jedni kažu da je poslata 10/10, drugi kažu izdata 10/10, jedni kažu "trebala je doći do sada, trebat ćeš podnijeti zahtjev", drugi kažu "ima fore do kraja mjeseca", i tako... :mrgreen:
A koliko vidim u prosjeku raja dobije mjesec prije isteka.
To je pošta nešto zajebala stvar. Ne znam i da ti je neko ukrao nema sta s njom kad je ne zna pin, ona nije aktivna sve dok se ne ubaci prvi put u automat i aktivira pinom. Ako imaš živaca i vremena pravac pošta nek malo rade nešto :D. Možda može opnline, kad je negdje javašluk meni je gušt ako mi dosadno slat primjedbe za bilo šta :D. Mislim da ima ona služba za žalbe ako poštar ne dostavi.Ima ovdje par poštara na forumu, znaju oni.Samo ako budu čitali temu :D.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4894 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Bobi »

Dinostula wrote: 10/11/2024 20:01
HelaS wrote: 09/11/2024 19:15
Dinostula wrote: 09/11/2024 13:22 Ljudi zamoli me jaranica da joj uplatim 100KM da mi karticu odem na bankomat i bankomat mi pojede lovu nemam ni potvrde nista koji sam ja peh krv ti hebem. :lol:
Moguće je i da postoji izvjesno sudsko potraživanje po računu koji ima ta kartica, pa je banka deponovala karticu i njen novac.
Ma jok drug nego sam novcanicu 99% pogresno ubacio a ima nacin kako se ubacuje jbg nisam gledao.A racun koristen uredno placena narudzba na Temu prije par dana.
jao, nisi valjda po dužini a ne po širini :D ?
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#4895 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by no_sikiriki »

Bobi wrote: 10/11/2024 20:05
no_sikiriki wrote: 10/11/2024 19:43
Bobi wrote: 10/11/2024 19:29 ma to ubace u sanduće samo za kreditnu zovu da dodješ,pošalju poruku, zadnji put maestro od masteeercard nesto imali neke tehničke probleme pa kad je otkočilo kažu dodji, jasta cu cekao dva mjeseca a ni ne treba ti ako imas vec jednu :D.
Ma trebali su "ubaciti" do sada, ističe na kraju mjeseca, jedni kažu da je poslata 10/10, drugi kažu izdata 10/10, jedni kažu "trebala je doći do sada, trebat ćeš podnijeti zahtjev", drugi kažu "ima fore do kraja mjeseca", i tako... :mrgreen:
A koliko vidim u prosjeku raja dobije mjesec prije isteka.
To je pošta nešto zajebala stvar. Ne znam i da ti je neko ukrao nema sta s njom kad je ne zna pin, ona nije aktivna sve dok se ne ubaci prvi put u automat i aktivira pinom. Ako imaš živaca i vremena pravac pošta nek malo rade nešto :D. Možda može opnline, kad je negdje javašluk meni je gušt ako mi dosadno slat primjedbe za bilo šta :D. Mislim da ima ona služba za žalbe ako poštar ne dostavi.Ima ovdje par poštara na forumu, znaju oni.Samo ako budu čitali temu :D.
Ne znam, pitali smo u pošti i rekli su da ne mogu ništa bez onog ref. broja provjeriti (ako je poslato preporučenom poštom), a ovi u RB naravno kažu da nemaju ref. broj, tako da... :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35468
Joined: 20/03/2013 15:38

#4896 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Naslovnica »

Ukinuše Viber usluge
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4897 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Bobi »

no_sikiriki wrote: 10/11/2024 20:09
Bobi wrote: 10/11/2024 20:05
no_sikiriki wrote: 10/11/2024 19:43

Ma trebali su "ubaciti" do sada, ističe na kraju mjeseca, jedni kažu da je poslata 10/10, drugi kažu izdata 10/10, jedni kažu "trebala je doći do sada, trebat ćeš podnijeti zahtjev", drugi kažu "ima fore do kraja mjeseca", i tako... :mrgreen:
A koliko vidim u prosjeku raja dobije mjesec prije isteka.
To je pošta nešto zajebala stvar. Ne znam i da ti je neko ukrao nema sta s njom kad je ne zna pin, ona nije aktivna sve dok se ne ubaci prvi put u automat i aktivira pinom. Ako imaš živaca i vremena pravac pošta nek malo rade nešto :D. Možda može opnline, kad je negdje javašluk meni je gušt ako mi dosadno slat primjedbe za bilo šta :D. Mislim da ima ona služba za žalbe ako poštar ne dostavi.Ima ovdje par poštara na forumu, znaju oni.Samo ako budu čitali temu :D.
Ne znam, pitali smo u pošti i rekli su da ne mogu ništa bez onog ref. broja provjeriti (ako je poslato preporučenom poštom), a ovi u RB naravno kažu da nemaju ref. broj, tako da... :mrgreen:
ma taj ili ta sto su ti rekli da je poslata 10/10 moraju imati pisani trag da je poslata, traži na uvid. To je normalna pošta.
081 92 92 92 zovi sutra s posla ako nemaš šta raditi, prvo se pripremi na sve njihove moguce odgovore i karafeke i zapiši na papir da im možeš kontrirat.
Jebote znaju davit zvat i nudit kredite a ne znaju jednostavnu stvar da objasne i riješe, javašluk,šta drugo.
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#4898 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Dinostula »

Bobi wrote: 10/11/2024 20:07
Dinostula wrote: 10/11/2024 20:01
HelaS wrote: 09/11/2024 19:15

Moguće je i da postoji izvjesno sudsko potraživanje po računu koji ima ta kartica, pa je banka deponovala karticu i njen novac.
Ma jok drug nego sam novcanicu 99% pogresno ubacio a ima nacin kako se ubacuje jbg nisam gledao.A racun koristen uredno placena narudzba na Temu prije par dana.
jao, nisi valjda po dužini a ne po širini :D ?
Nisam,ubacio po sirini ali Boga pitaj kako sam je okrenuo poludio bankomat na kraju se vrata otvorila pise uzmite novac.Uzeces hasima hvataljke one uhvatile novcanicu ko da je babovina od Rajfajzena umalo mi prst nisu otkinula vrata. :lol:
no_sikiriki
Posts: 24476
Joined: 11/12/2012 13:21

#4899 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by no_sikiriki »

Bobi wrote: 10/11/2024 20:18 ma taj ili ta sto su ti rekli da je poslata 10/10 moraju imati pisani trag da je poslata, traži na uvid. To je normalna pošta.
081 92 92 92 zovi sutra s posla ako nemaš šta raditi, prvo se pripremi na sve njihove moguce odgovore i karafeke i zapiši na papir da im možeš kontrirat.
Jebote znaju davit zvat i nudit kredite a ne znaju jednostavnu stvar da objasne i riješe, javašluk,šta drugo.
Ma ne znam da ima svrhe, uživo u poslovnici mi je rekla to da je poslato tad i tad i da nemaju ref. broj, a na taj broj call centra (081 92 92 92) mi reče "ma ne brinite, neki dobiju na početku mjeseca, neki na kraju, ima još fore, a ako ne dobijete do zadnje sedmice prije isteka, onda dođite i ispunite Zahtjev za ponovno izdavanje"...a ova prva u poslovnici mi isto reče da kad provjerim s poštom, jer je trebala doći do sada (a kako ću provjeriti, na osnovu čega) dođem i popunim taj Zahtjev...

Ne gine mi taj Zahtjev i čekanje očito...šta ću. Dići dovoljno para i biti bez kartice par sedmica. :-)
svi u napad
Posts: 2281
Joined: 14/10/2012 14:40

#4900 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by svi u napad »

Dragi Bobi nasmija me jer me podsjeti ovim po sirini ili duzini na moj problem u Meksiku prije 10 godina. Subota u nekom gradicu u Meksiku i dodje Bosanac na automat pred neku banku sa zeljom da podigne nesto love. E sad Bosanac gurne karticu po duzini kako je svugdje u svijetu i nikako da dobije lovu. Bosnjo navalio i 5-6 puta gura jebenu karticu al nikako da pogleda automat tj. ulaz za karticu. E sad zovem ja jos i jarana jer mozda je moj slabi engleski problem. Helem nejse kao sto napisah nakon 6 puta proguta automat karticu. Nit mozes u banku ne rade subotom nit imas love. Sreca zena imala svoju karticu a ja odmah blokirao svoju tako da nisam imao problema. Naravno sve sam im po spisku jer gdje cemo mi biti krivi zar ne? No i pored ovog problema moram priznati da nam je bilo lijepo u Meksiku. Zivjeli
Post Reply