F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4275
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#34801 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Qler wrote: 29/10/2024 07:17 Lawson pravi privilegovani amerikanac. Konta moze sta hoce i kako hoce...
Novozelandjanin.
User avatar
Qler
Posts: 25826
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#34802 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Qler »

Zar nije on made in us of a?
Nisam googla iskreno...

Vidim da sam ga sa Sargentom zamijenio. Do mene.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21036
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34803 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Pandakonda wrote: 28/10/2024 21:44
sve_ovo_ja wrote: 28/10/2024 21:18 Kako je F1 brutalan sport, da jedan Sainz ide u Williams…
Ocito Totto i Horner nisu htjeli rizikovati da imaju 2 vozaca slicnih kvaliteta, lakse kada se zna ko je prva violina.
Totto nikada nije ni htio Sainza, sam je rekao da bi to lose bilo za imidz brenda da jednog Hamiltona zamjene sa Sainzom. U Mercedesu je jedina dilema bila ili ćemo na neko cudo uhvatiti Maxa sada ili idemo sa Antonelijem. Jer na kraju je upravo i zbog toga puklo sa Lewisem jer Totto nije htio izgubiti Kimija pa se Lewisu nudio kao prosli put 1+1 ugovor da im se ne desi scenario Piastrija sa Alpinom :D Bile su neke teorije da se Sainzu nudio također 1+1 ugovor (dok Kimi ne bude spreman) ali je on to odbio jer nije htio da cuva mjesto rookie-u. Iskreno sumnjam u ovo jer ne vjerujem da mu je draze ici u Williams nego barem koju godinu u Mercedes gdje ce sigurno moci pokazati vise pa da ukoliko se otvori prostor u nekoj boljoj ekipi da uleti.

RB na drugoj strani ipak nije htio rivala Maxu i navodno stari od saniza i maxa imaju neki sukob jos od prije godina pa nisu htjeli toxicnu atmosferu. Mada ni sada im nije nista bolje sa Hornerom :D
Williams je najkraći put do Mercedesa...

Ako Russel ne potuče do nogu Kimija, nije isključeno da će biti Russel bye bye, welcome Sainz.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34804 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Test1234 wrote: 29/10/2024 07:09
nitro_90 wrote: 28/10/2024 15:50
Test1234 wrote: 28/10/2024 14:48 https://www.f1-bih.com/verstappen-pred- ... za-brazil/
Max Verstappen bi ovog vikenda mogao dobiti kaznu zbog promjene motora na Velikoj nagradi Brazila, jer u Red Bullu izražavaju zabrinutost zbog nedostatka brzine na pravcu. Nizozemac je imao težak vikend na utrci u Meksiku, gdje su problemi sa motorom tokom petka prisilili tim na iznenadnu zamjenu pogonske jedinice za ostatak vikenda.

Verstappen je bio drugi najsporiji na prvom mjerilu brzine, dostižući 299,6 km/h, dok su Perez i suparnik za naslov Lando Norris imali brzine od 303,1 km/h i 307,9 km/h.
Ne znam da on može tek tako nadokaditi taj hendikep. Nije to isti bolid s početka sezone pa da može u 10-15 krugova doći s 10. na 1. mjesto. Morat će se dobro pomučiti.
Njemu ni ne treba P1.
Dovoljno je da svaku trku završava na P5 i on je prvak :wink:
A on je inace tip vozaca koji ce voziti svaku trku sa P4-5 "na nisanu"...? Osim kada mora zbog situacije, i kada je vec 12x vidio da ne moze bolje...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34805 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Lando treba ili maksimalan fokus stavit na kvalifikacije da bude sto dalje od Maxa na startu ili ga u medjusobnim duelima hajcat da se sto vise raspojasa i da fasuje kazne.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21036
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34806 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Sve što treba je da poželi i puf! eto ga.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34807 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Bespotreban komentar
User avatar
video
Posts: 8463
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#34808 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by video »

Pjastri se poodavno puno pita i to na nacin da se "ono slucajno " zabije u Maksimilijana.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21036
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34809 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Pričate stvari koje kao Lando ne zna.
Čovjek ima tim od 23 čovjeka u svojoj strani garaže.
Zna on tačno na šta treba da se fokusira, s koje strane da napadne, šta da izbjegava itd.
Fazon je što se ne pita samo on. Lando ima problem što treba da pobijedi 5 vozača a Max samo jednog.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34810 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Pa nista onda, neka ide na odmor na Bikini atol, da se malo resetuje od tuzne sudbine.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34811 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Najbolje je da nista ne pisemo izgleda :mrgreen:


On topic:

User avatar
studeni76
Posts: 6777
Joined: 03/06/2009 14:12

#34812 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by studeni76 »

Edin H. wrote: 28/10/2024 23:23
studeni76 wrote: 28/10/2024 23:02 Sta onaj mali Lawson glumi? Ispada pravo neodgojeno i nevaspitano derište. To će mu moci proći ako bude šampionski kalibar vozača, al za sada je obični rookie.
Ova današnja mladež me pravo nervira, sve derišta bez trunke poštovanja (u svim sferama života)
Hoćeš reći da Perez nije zaslužio da mu pokaže srednji prst? :D
Liam je zaslužio jednu vaspitnu samarcinu, smeće jedno neotesano. Ono se našlo nesto qrcit Alonsu a ne zna odakle je supalj. Kada je Alonso postao prvak on ni pričat nije znao.
Takav stav može proći npr Maxu jer je lik vanserijski talenat. Al ovom ne moze
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34813 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

User avatar
liyf
Posts: 3740
Joined: 08/06/2021 22:55

#34814 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by liyf »

@House koji je ono Lando završio?
User avatar
Pandakonda
Posts: 6116
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#34815 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

_BataZiv_0809 wrote: 29/10/2024 19:25 https://www.planetf1.com/features/max-v ... ampionship

@Pandakonda
@DaysleepeR
Dobar clanak, ocigledno je da Max vise ne racuna na pobjede nego mu je samo stalo da ostavi Norrisa iza sebe. U tom zavoju je bukvalno propustio dva ferrarija i bolila ga je briga dokle god je izgurao Norrisa iz price :D Neka me neko ispravi ali mislim da je Max na pola puta da bude diskvalifikovan na jednu trku ? Jer se gleda zadnjih 12 mjeseci trkanja.

To je to, cim je Max losiji, odma povuce Norrisa sa sobom i svejedno mu je ko ce pobijediti

Image
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#34816 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

Evo horner kaze da iako je lando imao vise goriva 80 kg nego kad je vozio svoj najbrzi krug, prema telemetriji, mnogo kasnije je kocio u 4. zavoju i svakako bi zavrsio van staze.
Drugim rijecima i max je ispao debil jer da je prikocio i ostao iza sainza ovaj bi prosisao van staze i morao bi vracati pozicije :-) :-)

Mozda ima smisla ova
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34817 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

omega369 wrote: 29/10/2024 23:30 Evo horner kaze da iako je lando imao vise goriva 80 kg nego kad je vozio svoj najbrzi krug, prema telemetriji, mnogo kasnije je kocio u 4. zavoju i svakako bi zavrsio van staze.
Drugim rijecima i max je ispao debil jer da je prikocio i ostao iza sainza ovaj bi prosisao van staze i morao bi vracati pozicije :-) :-)

Mozda ima smisla ova
Raskrinkali su tog sexualnog prestupnika na planetf1
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34818 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

User avatar
DaysleepeR
Posts: 21036
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34819 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

_BataZiv_0809 wrote: 29/10/2024 19:25 https://www.planetf1.com/features/max-v ... ampionship

@Pandakonda
@DaysleepeR
Ja sam već ovdje napisao da je samo za incident u krivini 8 zaslužio 20 sekundi i da ne priliči to jednom šampionu.
Moj pogled na svijet je, ako ćeš pobijediti, onda to uradi fer, isto tako ako ćeš izgubiti, izgubi fer.
Međutim kako sam Max kaže "in order to win, sometimes you have to be a dick".
Momak se vodi tom devizom.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21036
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34820 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

_BataZiv_0809 wrote: 30/10/2024 08:24 https://www.planetf1.com/news/carlos-sa ... team-radio

Ovaj Lawson zesci debil
Kruži taj klip od nedjelje

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34821 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

DaysleepeR wrote: 30/10/2024 08:38
_BataZiv_0809 wrote: 29/10/2024 19:25 https://www.planetf1.com/features/max-v ... ampionship

@Pandakonda
@DaysleepeR
Ja sam već ovdje napisao da je samo za incident u krivini 8 zaslužio 20 sekundi i da ne priliči to jednom šampionu.
Moj pogled na svijet je, ako ćeš pobijediti, onda to uradi fer, isto tako ako ćeš izgubiti, izgubi fer.
Međutim kako sam Max kaže "in order to win, sometimes you have to be a dick".
Momak se vodi tom devizom.
Mislim da posljedice Jereza 1997 i ovdje trebaju biti zaprijecene pa cemo vidjet kako ce vozit.

Lako je biti dick kad nema posljedice.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21036
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34822 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

_BataZiv_0809 wrote: 30/10/2024 09:11
DaysleepeR wrote: 30/10/2024 08:38
_BataZiv_0809 wrote: 29/10/2024 19:25 https://www.planetf1.com/features/max-v ... ampionship

@Pandakonda
@DaysleepeR
Ja sam već ovdje napisao da je samo za incident u krivini 8 zaslužio 20 sekundi i da ne priliči to jednom šampionu.
Moj pogled na svijet je, ako ćeš pobijediti, onda to uradi fer, isto tako ako ćeš izgubiti, izgubi fer.
Međutim kako sam Max kaže "in order to win, sometimes you have to be a dick".
Momak se vodi tom devizom.
Mislim da posljedice Jereza 1997 i ovdje trebaju biti zaprijecene pa cemo vidjet kako ce vozit.

Lako je biti dick kad nema posljedice.
1997 godine, F1 je bio niche sport.
Nije bilo društvenih mreža, nije bilo toliko para od PR-a, popularnosti samih vozača,
a ni vlasnik nije bio američki, kojem je spektakl u prvom planu a sport u petom.
Zato je to danas tako.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34823 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

DaysleepeR wrote: 30/10/2024 09:15
1997 godine, F1 je bio niche sport.
Nije bilo društvenih mreža, nije bilo toliko para od PR-a, popularnosti samih vozača,
a ni vlasnik nije bio američki, kojem je spektakl u prvom planu a sport u petom.
Zato je to danas tako.
Slazem se
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#34824 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

DaysleepeR wrote: 30/10/2024 09:15
_BataZiv_0809 wrote: 30/10/2024 09:11
DaysleepeR wrote: 30/10/2024 08:38

Ja sam već ovdje napisao da je samo za incident u krivini 8 zaslužio 20 sekundi i da ne priliči to jednom šampionu.
Moj pogled na svijet je, ako ćeš pobijediti, onda to uradi fer, isto tako ako ćeš izgubiti, izgubi fer.
Međutim kako sam Max kaže "in order to win, sometimes you have to be a dick".
Momak se vodi tom devizom.
Mislim da posljedice Jereza 1997 i ovdje trebaju biti zaprijecene pa cemo vidjet kako ce vozit.

Lako je biti dick kad nema posljedice.
1997 godine, F1 je bio niche sport.
Nije bilo društvenih mreža, nije bilo toliko para od PR-a, popularnosti samih vozača,
a ni vlasnik nije bio američki, kojem je spektakl u prvom planu a sport u petom.
Zato je to danas tako.
Jasta nego nisa... Samo je 500 mil. sirom svijeta ustajalo u 4 ujutro da gleda Suzuku...

Ovo za mreze si u pravu, ali nije karling u pitanju bio ni tada... I tada su se stotine miliona vrtile u F1.
User avatar
nepass1
Posts: 14668
Joined: 06/07/2017 07:35

#34825 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nepass1 »

I 97e je bio najskuplji cirkus na svijetu. Cuj niche
Post Reply