UEFA Champions League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
plain vanilla
Posts: 70257
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#43051 Re: UEFA Champions League

Post by plain vanilla »

vicious wrote: 19/09/2024 08:56
A ni Ronaldo nikad neće biti Haaland :D
Srecom :D

sinoc je jednom pokusao glavom, ostalo se ne sjecam da sam ga vidjela na terenu uopste
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#43052 Re: UEFA Champions League

Post by darius_maximus »

Stičem utisak da je ovaj novi format Lige Prvaka fula...

Očekivale se kao velike utakmice i dueli, a u suštini se svodi na to da se velike ekipe neće pretjerano trošiti, jer će većina završiti ili u prvih osam ili u prvih 24. Ono što će se desiti je da će veliki pokušati odrati male (kao tipa Bayern Dinamo) i da će se mali pokrviti za pobjede da naberu bodova (tipa Celtic ili Borussia).
Tako da će ova prva faza "velikim" ekipama proći na autopilotu, da se ne troše previše i da izbjegnu povrede.

Ovo je samo Superliga upakovana u drugačiji skin.
merk030
Posts: 857
Joined: 30/06/2018 18:31

#43053 Re: UEFA Champions League

Post by merk030 »

Nešto sam izgubio volju da pratim uopšte, na kraju polufinale i finale i doviđenja.
User avatar
vaučer
Posts: 11537
Joined: 04/08/2009 15:22

#43054 Re: UEFA Champions League

Post by vaučer »

darius_maximus wrote: 19/09/2024 11:21 Stičem utisak da je ovaj novi format Lige Prvaka fula...
Ne vidim kako je 'fula'.
Cilj novog formata je bio da UEFA zaradi više novca.
PR spin o manje 'dead rubber' utakmica je samo to - spin.

Prava svrha projekta je 100% ostvarena.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#43055 Re: UEFA Champions League

Post by ultima_palabra »

plain vanilla wrote: 19/09/2024 10:12
vicious wrote: 19/09/2024 08:56
A ni Ronaldo nikad neće biti Haaland :D
Srecom :D

sinoc je jednom pokusao glavom, ostalo se ne sjecam da sam ga vidjela na terenu uopste
https://x.com/Fares_RMCF/status/1836664334803451983
User avatar
plain vanilla
Posts: 70257
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#43056 Re: UEFA Champions League

Post by plain vanilla »

haha, to nisam znala, nisam ljubitelj Sitija
markopd
Posts: 1022
Joined: 01/12/2019 23:08

#43057 Re: UEFA Champions League

Post by markopd »

darius_maximus wrote: 19/09/2024 11:21 Stičem utisak da je ovaj novi format Lige Prvaka fula...

Očekivale se kao velike utakmice i dueli, a u suštini se svodi na to da se velike ekipe neće pretjerano trošiti, jer će većina završiti ili u prvih osam ili u prvih 24. Ono što će se desiti je da će veliki pokušati odrati male (kao tipa Bayern Dinamo) i da će se mali pokrviti za pobjede da naberu bodova (tipa Celtic ili Borussia).
Tako da će ova prva faza "velikim" ekipama proći na autopilotu, da se ne troše previše i da izbjegnu povrede.

Ovo je samo Superliga upakovana u drugačiji skin.
E vidiš ja mislim da je suprotno.Ovako se pruža prilika i slabijim ekipama da ima evropsko proljeće.Ove godine Zvezda i Dinamo bar imaju realnije šanse za prolaz nego prošle godine kada je Zvezda dobila City i Leipzig u grupi.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#43058 Re: UEFA Champions League

Post by BHF_Manijak »

Ja isto mislim da format nije los i da ostavlja manje prostora za kalkulisanje velikih ekipa. Jedan-dva kiksa i ti si vec u skripcu, jer ne igras sa svima i ne igras po 2 utkamice, da se mozes vadit. Ovako imas 8 utkamica ili koliko vec i ako kiksas, posebno protiv slabijih, smanjuju ti se sanse za direktan plasman odnosno za mjesto medju prvih 8.
Onda se moras vadit protiv velikih.

Ja mislim da ce biti interesantnije nego grupa sa 4, gdje u 90% slucajeva imas izrazitog favorita i "ostale" koji se bore za druga mjesta.
User avatar
Logovan
Posts: 102776
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#43059 Re: UEFA Champions League

Post by Logovan »

Zabi ga Kerem :izet:
propojeilijas
Posts: 4914
Joined: 11/03/2022 16:44

#43060 Re: UEFA Champions League

Post by propojeilijas »

markopd wrote: 19/09/2024 15:24
darius_maximus wrote: 19/09/2024 11:21 Stičem utisak da je ovaj novi format Lige Prvaka fula...

Očekivale se kao velike utakmice i dueli, a u suštini se svodi na to da se velike ekipe neće pretjerano trošiti, jer će većina završiti ili u prvih osam ili u prvih 24. Ono što će se desiti je da će veliki pokušati odrati male (kao tipa Bayern Dinamo) i da će se mali pokrviti za pobjede da naberu bodova (tipa Celtic ili Borussia).
Tako da će ova prva faza "velikim" ekipama proći na autopilotu, da se ne troše previše i da izbjegnu povrede.

Ovo je samo Superliga upakovana u drugačiji skin.
E vidiš ja mislim da je suprotno.Ovako se pruža prilika i slabijim ekipama da ima evropsko proljeće.Ove godine Zvezda i Dinamo bar imaju realnije šanse za prolaz nego prošle godine kada je Zvezda dobila City i Leipzig u grupi.
za proci dalje tj. u prva 24 kluba treba malim klubovima najmanje 10 bodova. Ovakva liga prvaka sluzi samo za izivljavanje velikih klubova nad malim klubovima. trubim od pocetka da je ovaj format najgori moguci koji je uefa mogla smislit
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#43061 Re: UEFA Champions League

Post by insaneinthebrain »

a prije se nisu izivljavali. sve isto samo format promijenjen
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#43062 Re: UEFA Champions League

Post by noviclan »

Logovan wrote: 19/09/2024 18:55 Zabi ga Kerem :izet:
Sta ovo krenuse turci po poturcenima
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#43063 Re: UEFA Champions League

Post by Maharadza »

Oni su ih i napravili, mogu ih i trpati, ha-ya. :wink:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#43064 Re: UEFA Champions League

Post by insaneinthebrain »

a leverguzena sto se raspalio, ubise feynoord
User avatar
plain vanilla
Posts: 70257
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#43065 Re: UEFA Champions League

Post by plain vanilla »

Vise Turaka nego Srba na terenu
LSD
Posts: 29906
Joined: 24/07/2007 08:26

#43066 Re: UEFA Champions League

Post by LSD »

Osmanlije ga ne vade iz beogradske mindze :izet:
User avatar
Logovan
Posts: 102776
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#43067 Re: UEFA Champions League

Post by Logovan »

Kad bi bio jos neki iz Turske i on bi postigao gol :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 70257
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#43068 Re: UEFA Champions League

Post by plain vanilla »

Dadose ga
User avatar
van Basten
Posts: 7965
Joined: 21/09/2006 02:59

#43069 Re: UEFA Champions League

Post by van Basten »

Gledao sam apotekarsku mašinu kako melje pa nisam upratio, ali čujem da je Rade briljirao?
User avatar
Sanjarko
Posts: 28424
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#43070 Re: UEFA Champions League

Post by Sanjarko »

Leverkusen gazi šteta nisam gledao. Ali gledam sad Atletico-Lajpcig.

Srećom sam dobio bolji uređaj za hvatanje interneta, i radi apk sa tekmama i kanalima.

Duplo mi je sad brži internet. :izet:
User avatar
TAFKAP
Posts: 11966
Joined: 30/09/2011 07:49

#43071 Re: UEFA Champions League

Post by TAFKAP »

ATM 0:1 RBL, Šeško
Last edited by TAFKAP on 19/09/2024 21:16, edited 1 time in total.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#43072 Re: UEFA Champions League

Post by insaneinthebrain »

TAFKAP wrote: 19/09/2024 21:08 ATM 0:1 RBL, Šesko
Šesto :lol:
User avatar
studeni76
Posts: 6782
Joined: 03/06/2009 14:12

#43073 Re: UEFA Champions League

Post by studeni76 »

Koji idiot je Ter Stegen
User avatar
Logovan
Posts: 102776
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#43074 Re: UEFA Champions League

Post by Logovan »

Glupan Garcia
User avatar
plain vanilla
Posts: 70257
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#43075 Re: UEFA Champions League

Post by plain vanilla »

Sjo Barse :mrgreen:
Ali kontam da bi oni ovo mogli dobiti i s igracem manje
Post Reply