F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34101 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 15:03 Je li ovo Max preticao pod VSC :roll:
I Mclarena oko boxa nesto.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34102 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

axe22 wrote: 15/09/2024 15:12
_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 15:03 Je li ovo Max preticao pod VSC :roll:
I Mclarena oko boxa nesto.
Da ali tu je tim u pitanju ne vozaci

Max ako dobije 10 sekundi kazne ide iza Alonsa
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34103 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 15:27
axe22 wrote: 15/09/2024 15:12
_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 15:03 Je li ovo Max preticao pod VSC :roll:
I Mclarena oko boxa nesto.
Da ali tu je tim u pitanju ne vozaci

Max ako dobije 10 sekundi kazne ide iza Alonsa
5 sec nista ne mijenja.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34104 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

axe22 wrote: 15/09/2024 15:30
_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 15:27
axe22 wrote: 15/09/2024 15:12

I Mclarena oko boxa nesto.
Da ali tu je tim u pitanju ne vozaci

Max ako dobije 10 sekundi kazne ide iza Alonsa
5 sec nista ne mijenja.
Lave napiso sam 10 sec :kiss:
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34105 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 15:35
axe22 wrote: 15/09/2024 15:30
_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 15:27

Da ali tu je tim u pitanju ne vozaci

Max ako dobije 10 sekundi kazne ide iza Alonsa
5 sec nista ne mijenja.
Lave napiso sam 10 sec :kiss:
Ja sam napisao da 5 sec nista ne mjenja, jer je i to moguca kazna.

https://dubz.co/c/732e8f

Sainz prati idealnu liniju koju i Lec vozi, Perez samo drzi pravo pa sta bude, kao sto je nekad radio Verst.
Sainz je ispred za vise od pola duzine bolida.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34106 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

axe22 wrote: 15/09/2024 15:44
_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 15:35
axe22 wrote: 15/09/2024 15:30

5 sec nista ne mijenja.
Lave napiso sam 10 sec :kiss:
Ja sam napisao da 5 sec nista ne mjenja, jer je i to moguca kazna.

https://dubz.co/c/732e8f

Sainz prati idealnu liniju koju i Lec vozi, Perez samo drzi pravo pa sta bude, kao sto je nekad radio Verst.
Sainz je ispred za vise od pola duzine bolida.
Kme kme kme...znas li ti ista pisati osim hejta na RB, ..Maxa...?! :-)
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34107 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

axe22 wrote: 15/09/2024 15:44
_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 15:35
axe22 wrote: 15/09/2024 15:30

5 sec nista ne mijenja.
Lave napiso sam 10 sec :kiss:
Ja sam napisao da 5 sec nista ne mjenja, jer je i to moguca kazna.

https://dubz.co/c/732e8f

Sainz prati idealnu liniju koju i Lec vozi, Perez samo drzi pravo pa sta bude, kao sto je nekad radio Verst.
Sainz je ispred za vise od pola duzine bolida.

Nije ovo krivina da vozac koji je ispred bio u ulasku ima prednost, ovo je pravac... u ovom slucaju ovdje je svako imao svoju liniju, Sainz je odlucio da udje u Perezovu, i sta je Perez trebao..da nestane ovdje da bi Sainz zauzeo njegovu liniju?

Ako je Sainz imao idealnu liniju, cemu onda pokusavanje da zauzme Perezovu?

Nevjerovatna logika..
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34108 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 15:55
axe22 wrote: 15/09/2024 15:44
_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 15:35

Lave napiso sam 10 sec :kiss:
Ja sam napisao da 5 sec nista ne mjenja, jer je i to moguca kazna.

https://dubz.co/c/732e8f

Sainz prati idealnu liniju koju i Lec vozi, Perez samo drzi pravo pa sta bude, kao sto je nekad radio Verst.
Sainz je ispred za vise od pola duzine bolida.

Nije ovo krivina da vozac koji je ispred bio u ulasku ima prednost, ovo je pravac... u ovom slucaju ovdje je svako imao svoju liniju, Sainz je odlucio da udje u Perezovu, i sta je Perez trebao..da nestane ovdje da bi Sainz zauzeo njegovu liniju?

Ako je Sainz imao idealnu liniju, cemu onda pokusavanje da zauzme Perezovu?

Nevjerovatna logika..
Krivina u desni, vozac ispred tebe je desno, uska staza u tom dijelu, sta ocekujes? Da te propusti i ako ima prednost? I nemas nikakve sanse da preteknes.
Imas video i perspektive Sainza gdje se vidi da ne dira volan, vozi pravo.
Last edited by axe22 on 15/09/2024 16:03, edited 2 times in total.
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34109 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

konektovan wrote: 15/09/2024 15:51
axe22 wrote: 15/09/2024 15:44
_BataZiv_0809 wrote: 15/09/2024 15:35

Lave napiso sam 10 sec :kiss:
Ja sam napisao da 5 sec nista ne mjenja, jer je i to moguca kazna.

https://dubz.co/c/732e8f

Sainz prati idealnu liniju koju i Lec vozi, Perez samo drzi pravo pa sta bude, kao sto je nekad radio Verst.
Sainz je ispred za vise od pola duzine bolida.
Kme kme kme...znas li ti ista pisati osim hejta na RB, ..Maxa...?! :-)
Kme kme kme RB nije na vrhu, a i ako Max ovako nastavi nece ni on biti
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34110 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

axe22 wrote: 15/09/2024 16:00
Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 15:55
axe22 wrote: 15/09/2024 15:44

Ja sam napisao da 5 sec nista ne mjenja, jer je i to moguca kazna.

https://dubz.co/c/732e8f

Sainz prati idealnu liniju koju i Lec vozi, Perez samo drzi pravo pa sta bude, kao sto je nekad radio Verst.
Sainz je ispred za vise od pola duzine bolida.

Nije ovo krivina da vozac koji je ispred bio u ulasku ima prednost, ovo je pravac... u ovom slucaju ovdje je svako imao svoju liniju, Sainz je odlucio da udje u Perezovu, i sta je Perez trebao..da nestane ovdje da bi Sainz zauzeo njegovu liniju?

Ako je Sainz imao idealnu liniju, cemu onda pokusavanje da zauzme Perezovu?

Nevjerovatna logika..
Krivina u desni, vozac ispred tebe je desno, uska staza u tom dijelu, sta ocekujes? Da te propusti i ako ima prednost? I nemas nikakve sanse da preteknes.
Jok treba ga satjerati uz zid jer ima bolju liniju...

Uostalom bili bi sad 30tak poena iza Meklarena da je ostao na 3cem, ovako 50...
Last edited by Samprotivsviju on 15/09/2024 16:04, edited 1 time in total.
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34111 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:03
axe22 wrote: 15/09/2024 16:00
Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 15:55


Nije ovo krivina da vozac koji je ispred bio u ulasku ima prednost, ovo je pravac... u ovom slucaju ovdje je svako imao svoju liniju, Sainz je odlucio da udje u Perezovu, i sta je Perez trebao..da nestane ovdje da bi Sainz zauzeo njegovu liniju?

Ako je Sainz imao idealnu liniju, cemu onda pokusavanje da zauzme Perezovu?

Nevjerovatna logika..
Krivina u desni, vozac ispred tebe je desno, uska staza u tom dijelu, sta ocekujes? Da te propusti i ako ima prednost? I nemas nikakve sanse da preteknes.
Jok treba ga satjerati uz zid jer ima bolju liniju...
To je politika Maxa, izguraj makar u zid ali ostani ispred koja je prolazila neko vrijeme.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34112 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

axe22 wrote: 15/09/2024 16:04
Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:03
axe22 wrote: 15/09/2024 16:00

Krivina u desni, vozac ispred tebe je desno, uska staza u tom dijelu, sta ocekujes? Da te propusti i ako ima prednost? I nemas nikakve sanse da preteknes.
Jok treba ga satjerati uz zid jer ima bolju liniju...
To je politika Maxa, izguraj makar u zid ali ostani ispred
Tebi je glavna referenca Max i kad pricamo o slucaju koji apsolutno nema veze sa Maxom :lol:
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34113 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:03
axe22 wrote: 15/09/2024 16:00
Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 15:55


Nije ovo krivina da vozac koji je ispred bio u ulasku ima prednost, ovo je pravac... u ovom slucaju ovdje je svako imao svoju liniju, Sainz je odlucio da udje u Perezovu, i sta je Perez trebao..da nestane ovdje da bi Sainz zauzeo njegovu liniju?

Ako je Sainz imao idealnu liniju, cemu onda pokusavanje da zauzme Perezovu?

Nevjerovatna logika..
Krivina u desni, vozac ispred tebe je desno, uska staza u tom dijelu, sta ocekujes? Da te propusti i ako ima prednost? I nemas nikakve sanse da preteknes.

Uostalom bili bi sad 30tak poena iza Meklarena da je ostao na 3cem, ovako 50...
.
I redbull bi bio bolje pozicioniran u odnosu na McLaren, ovako kitxxx
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34114 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

axe22 wrote: 15/09/2024 16:05
Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:03
axe22 wrote: 15/09/2024 16:00

Krivina u desni, vozac ispred tebe je desno, uska staza u tom dijelu, sta ocekujes? Da te propusti i ako ima prednost? I nemas nikakve sanse da preteknes.

Uostalom bili bi sad 30tak poena iza Meklarena da je ostao na 3cem, ovako 50...
.
I redbull bi bio bolje pozicioniran u odnosu na McLaren, ovako kitxxx
Daj boze da Red Bull i ne osvoji konstruktore :D
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34115 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Ovako pricamo o Perezu koji vazi za jednog ako ne i najkorektnijeg vozaca na gridu...
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34116 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:05
axe22 wrote: 15/09/2024 16:04
Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:03
Jok treba ga satjerati uz zid jer ima bolju liniju...
To je politika Maxa, izguraj makar u zid ali ostani ispred
Tebi je glavna referenca Max i kad pricamo o slucaju koji apsolutno nema veze sa Maxom :lol:

Max ne nestao trenutno, jedina njegova nada je da ovako suparnici rasipaju poene, sa se smjenjuju na prvon mjestu.

Sta uradi magicni ventil za kocenje na zadnjoj osovini i ako redbull rece da ga nije koristio .
Nesto ko ferrari godine kad je vozio vettel i lec s magicnim Bufferon goriva izmjedju dva senzora koja mjere protok.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34117 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:05
axe22 wrote: 15/09/2024 16:04
Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:03
Jok treba ga satjerati uz zid jer ima bolju liniju...
To je politika Maxa, izguraj makar u zid ali ostani ispred
Tebi je glavna referenca Max i kad pricamo o slucaju koji apsolutno nema veze sa Maxom :lol:
Decko je malo fulio.... :lol:
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34118 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:06
axe22 wrote: 15/09/2024 16:05
Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:03


Uostalom bili bi sad 30tak poena iza Meklarena da je ostao na 3cem, ovako 50...
.
I redbull bi bio bolje pozicioniran u odnosu na McLaren, ovako kitxxx
Daj boze da Red Bull i ne osvoji konstruktore :D
Vece sanse ima mercedes nego oni s ovom formom a jos imas 6-7 utrka.
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#34119 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Ja nisam imao ideju kako neko moze naci opravdanke perezu za sudar.......dok nisu dosli redbulovci sa svojom logikom.....ipak je sve moguce.

Treba napisati novo pravilo.......vozac koji je ispred ne smije voziti pravo bez diranja volana.......mora prvo pitat vozaca iza svidja li se to njemu.

Vjerovatno i max dok je bio ispred.....velikodusno ustupao mjesta onima iza 😂😂😂
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34120 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

axe22 wrote: 15/09/2024 16:09
Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:05
axe22 wrote: 15/09/2024 16:04

To je politika Maxa, izguraj makar u zid ali ostani ispred
Tebi je glavna referenca Max i kad pricamo o slucaju koji apsolutno nema veze sa Maxom :lol:

Max ne nestao trenutno, jedina njegova nada je da ovako suparnici rasipaju poene, sa se smjenjuju na prvon mjestu.

Sta uradi magicni ventil za kocenje na zadnjoj osovini i ako redbull rece da ga nije koristio .
Nesto ko ferrari godine kad je vozio vettel i lec s magicnim Bufferon goriva izmjedju dva senzora koja mjere protok.
Tebi je vjerovatno onda Max kriv za ovad sudar Pereza i Sainza
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#34121 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Meni se cini da Sainz nista lose nije uradio, pogledao sam onboarde nekoliko puta.

Sainz je ispred sve vrijeme.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#34122 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

konektovan wrote: 15/09/2024 16:10
Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:05
axe22 wrote: 15/09/2024 16:04

To je politika Maxa, izguraj makar u zid ali ostani ispred
Tebi je glavna referenca Max i kad pricamo o slucaju koji apsolutno nema veze sa Maxom :lol:
Decko je malo fulio.... :lol:
Ovo se zove opsesija, a vjerujem da mu je gledanje F1 zadnjih godina jedna vrsta mazohizma :D
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34123 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:14
konektovan wrote: 15/09/2024 16:10
Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:05

Tebi je glavna referenca Max i kad pricamo o slucaju koji apsolutno nema veze sa Maxom :lol:
Decko je malo fulio.... :lol:
Ovo se zove opsesija, a vjerujem da mu je gledanje F1 zadnjih godina jedna vrsta mazohizma :D
Decko je alfista,..a oni znas po prirodi da su malo mazohisti.... :mrgreen:
cable_stayed_bridge
Posts: 625
Joined: 03/09/2018 17:46

#34124 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by cable_stayed_bridge »

Zanimljiva trka, ocekujem Singapur jos interesantniji. Lando na -59, ako to bude jos manje nakon Singapura i pauze u kalendaru, sve ce biti moguce do kraja.
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#34125 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by axe22 »

Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:12
axe22 wrote: 15/09/2024 16:09
Samprotivsviju wrote: 15/09/2024 16:05

Tebi je glavna referenca Max i kad pricamo o slucaju koji apsolutno nema veze sa Maxom :lol:

Max ne nestao trenutno, jedina njegova nada je da ovako suparnici rasipaju poene, sa se smjenjuju na prvon mjestu.

Sta uradi magicni ventil za kocenje na zadnjoj osovini i ako redbull rece da ga nije koristio .
Nesto ko ferrari godine kad je vozio vettel i lec s magicnim Bufferon goriva izmjedju dva senzora koja mjere protok.
Tebi je vjerovatno onda Max kriv za ovad sudar Pereza i Sainza
Maxa nije bilo u ovoj utrci, noris ga s 15 poziciej pretekao na Stazi.
Prije par utrka ste branili Maxa u sudaru s Norisom, kad je bila koliko toliko slicna stvar i ako je Noris tad bio ispred max-a, sad je Sainz kriv i ako je bio ispred Pereza za vise od pola duzine vozila, desno i krivina ide u desno.
Pogledas video i vidis sa Sainz nije uopste skrenuo lijevo nego je drzao pravac. Perez nije ni pokusao izbjec kontakt i ako je izgubio poziciju.
Post Reply