Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
GandalfSivi
Posts: 22760
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#43451 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

F&N wrote: 30/08/2024 23:08 Kakve lopte dijeli ovaj Unusic. Evo vec druga tekma zaredom momak salje lopte ko himars precizne. Began je zaista radilica teska i trci ko lud ali svaka lopta ovog momka je sansa.
Moram jos jednom sebe citirati, moj komentar poslije zadnje tekme :)

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22760
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#43452 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

Ali zato sada dernek, pocev sa danasnjom tekmom. Radnik (solidan), Posusje (za prvo mjesto), Borac (da ih spustimo na zemlju), zeljo (laganini), Listica (nezgodni), pa jos negdje i Zrinjski u svemu tome.

Koliko god nam je losa liga, mora se reci da je i zanimljiva. Sve ove ekipe gore mogu uzeti jedna drugu…
mond
Posts: 3615
Joined: 24/10/2010 20:45

#43453 Re: Utakmice.

Post by mond »

O pojačanjima?

"Imam želju o nekom drugačijem tipu veznog igrača, ali šta vidjet ćemo šta će biti. Radimo s onim što imamo na raspolaganju. Igrači moraju shvatiti da samo rad na terenu pomaže."
Zekić sa gg
F&N
Posts: 5279
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...

#43454 Re: Utakmice.

Post by F&N »

Radnik nije bezveze ekipa. Mehanovic je fantastican igrac. Zao mi je sto nije kod nas.
Isto i ovaj napadac sto je s njim dosao iz TC.
mond
Posts: 3615
Joined: 24/10/2010 20:45

#43455 Re: Utakmice.

Post by mond »

Pantelić. Brz i nezgodan. Gledao sam ih protiv Goška, Širokog i Veleža i jako dobro igraju Migi, Pantelić i ovaj Francuz.
Radnik je pismena ekipa i dobro vođena. Drastična razlika u kvaliteti u odnosu na Gošk i Slobodu.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22760
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#43456 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

Jos jedna stvar. Topuzovic je danas sudio odlicno. Mahaci (oba) su fulali samo tako, ali Topuzovicu je ovo vjerovatno jedno od najboljih sudjenja u karijeri.

I nije bio crveni. Zamah je bio u afektu, ali nije isao da ga povrijedi…
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22760
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#43457 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

I jos jedna stvar i necu vise. Jovic je pojacanje. Da nabrajamo ucinak svih igraca, njega bi se zadnjeg sjetili, ali lik odradi svoje, trci, borben je, zna se postaviti, dobar dobar… Ko je dovodio “polovnjake” je pogodio ove godine. Jedino za Rockova jos nisam odlucio :)
last mohicans
Posts: 18214
Joined: 09/08/2012 23:19

#43458 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

GandalfSivi wrote: 30/08/2024 23:39 I jos jedna stvar i necu vise. Jovic je pojacanje. Da nabrajamo ucinak svih igraca, njega bi se zadnjeg sjetili, ali lik odradi svoje, trci, borben je, zna se postaviti, dobar dobar… Ko je dovodio “polovnjake” je pogodio ove godine. Jedino za Rockova jos nisam odlucio :)
Opet je imao čudnu reakciju kod prečke, kao na odbojci nekakav pokušaj bloka s dvije ruke, gluho bilo, al ovaj put dobro završi. Da dodam i Đorđevića, em dobar šut ima, al i centaršut, kao i Unušić. Stičem dojam da svi novi nekako ulaze u ritam i sve su bolji, dok igraci od ranije padaju, haj Mustafić bio povrijeđen, Renan tanak, Anđušić tanak, Julara nema na mapi, ali i ne fali nikome. Kod Janeza bio glavna trkačka kokoška.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22760
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#43459 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

last mohicans wrote: 31/08/2024 00:06 Opet je imao čudnu reakciju kod prečke, kao na odbojci nekakav pokušaj bloka s dvije ruke, gluho bilo, al ovaj put dobro završi.
Znao sam da ce ovo neko napisati 😎 Nije ispao, dobra je reakcija bila, izletio da skrati ugao i omete igraca i uspio je. A to sto nije ispao danas, realno nije ni bilo prilike da ispadne. Mislim da su oni bez suta po golu bili, sveukupno vjerovatno neka cetiri pokusaja. U drugom nisu prisli golu…
User avatar
Logovan
Posts: 102764
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#43460 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Skupljamo bodove samo tako. :izet: :D Možda malo teže od očekivanog, ali pobjeda je tu.

Prvi gol Bubanje, prvi gol Turkeša. :thumbup:
GandalfSivi wrote: 31/08/2024 00:09
last mohicans wrote: 31/08/2024 00:06 Opet je imao čudnu reakciju kod prečke, kao na odbojci nekakav pokušaj bloka s dvije ruke, gluho bilo, al ovaj put dobro završi.
Znao sam da ce ovo neko napisati 😎 Nije ispao, dobra je reakcija bila, izletio da skrati ugao i omete igraca i uspio je. A to sto nije ispao danas, realno nije ni bilo prilike da ispadne. Mislim da su oni bez suta po golu bili, sveukupno vjerovatno neka cetiri pokusaja. U drugom nisu prisli golu…
Skratio je on ugao, ali ono je baš bilo blizu.

User avatar
GandalfSivi
Posts: 22760
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#43461 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

Nije ga neko ispratio, ovo fakat nije Rockova krivica (za razliku od mnogih drugih)…
svi u napad
Posts: 2278
Joined: 14/10/2012 14:40

#43462 Re: Utakmice.

Post by svi u napad »

Pobjedi se ne gleda u zube jer protivnik je bio tezak. Unusic mora poceti tekmu od pocetka jer to je jedini igrac koji daje perfektne lopte. Tu8rkes jako skolovan igrac. Ako pogledate prvi gol desnom nogom drugi lijevom. Beganovic odlican. Celika necu hvaliti jer bez obzira na bol koji je dobio prilikom starta onako se ne reagira. Trebao je dobiti crveni karton. Mustafic slab ne vidljiv i moje veliko razocarenje Kupresak od kojeg sam ocekivao puno vise. Ne znam sta covjek igra. Jovic odradjuje posao jako dobro i pomalo smo nekorektni prema momku jer ga rijetko pohvaljujemo. Sve u svemu idemo jako i nadam se nastavku u ovom stilu. Zivjeli.
last mohicans
Posts: 18214
Joined: 09/08/2012 23:19

#43463 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Al koja lucidnost i hladnokrvnost kod Turkeša u oba slučaja, kad se sjetim nekih igrača ranije i kolosalnih promašaja...
Messier
Posts: 3012
Joined: 06/10/2011 23:39

#43464 Re: Utakmice.

Post by Messier »

Poprilicno dobro slozeno.

Pa ovaj Beganovic pretrci jedno 14 po tekmi, ne znam kako igra uopste u ovoj ligi.

Na dva krila Guli, zlatna koka ovog kluba, Gruzija u usponu, Mamardasvili iz Valensije u Lpool, a ovaj ce brzo u prvi tim repke iz u21 i u neki klub ala Atalanta.

Na drugom Keremeh, malo je stariji, i teze se dokazati , svi ocekuju da si Drogba, ako si crn.
Al, najesti ce se on kruha od fudbala.

Imali smo jednu Levandovski devetku, otisla u 2 tursku.

Imamo novog napadaca, ok.
Poceo je dobro, vidjecemo kroz sezonu.

I imamo Renana..on mi je najveci upitnik u timu.

Nazad se to poprilicno steze i povezuje, dobro..golman kiksa i slicno, ovaj Jovic isto korektan igrac, mislim da Durakovic leti na prelaznom, Soldo se cak dozvao sa novim trenerom , nakon lose prosle sezone.

U sredini imamo 10 varijanti, a ono sto je bitno je da se igra svaka tekma kao ove 4.

Ovaj Radnik nije nimalo bezazlena ekipa, u konferencijskoj ligi imas 7, 8 slabijih.

Jako teska tekma , visili smo u drugom, od pocetka i samo sam cekao gol da primimo.

Do trenutka .. da li je crveni ili nije, i kao da se u tom trenutku nesto u glavama prelomilo...i od tada oni nisu sastavili tri dodavanja, a mi napadali za drugi gol.

Malo treba pojacati psiholoski pristup tekmama, da nema puno up il down oscilacija, nego u nekoj kontroliranoj normi
Messier
Posts: 3012
Joined: 06/10/2011 23:39

#43465 Re: Utakmice.

Post by Messier »

I jos samo da pomenem ovog malog Djordjevica, savrsena kombinacija za igru sa Gulasviliem i Keremehom, lagani , brzi, kratak kontak sa loptom i nijedan nije glup.


.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1642
Joined: 25/07/2015 14:13

#43466 Re: Utakmice.

Post by rocco_siffredi »

Da je igrač Radnika malo izfolirao da ga je Čelik udario dobio bi crveni. Ovako se provukao, što ne znači da sljedeći put ovako nešto neće biti crveni karton.
Prva 4 kola, od toga 2 tima koja su tek ušla u ligu i GOŠK. Slogu smo dobili na pogon Gulija. Tek sad ćemo vidjeti koliko ova ekipa vrijedi.
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#43467 Re: Utakmice.

Post by Piaty »

GandalfSivi wrote: 30/08/2024 23:39 I jos jedna stvar i necu vise. Jovic je pojacanje. Da nabrajamo ucinak svih igraca, njega bi se zadnjeg sjetili, ali lik odradi svoje, trci, borben je, zna se postaviti, dobar dobar… Ko je dovodio “polovnjake” je pogodio ove godine. Jedino za Rockova jos nisam odlucio :)
ja kenjo na jovica jer je stvarno bio jaaako los prvu utakmicu. vec slijedecu bio medju najbolja dva igraca.

sto se mene tice i rockov je dobar. i djordjevic...

a prema sve trojici sam imao neke predrasude...
User avatar
enko 1964
Posts: 1386
Joined: 11/02/2010 10:45
Grijem se na: južnu interkonekciju

#43468 Re: Utakmice.

Post by enko 1964 »

Unušić i Turkeš su prema viđenom igrači za prvih 11.
Unušić ima savršeno ubacivanje a Turkeš rutinsku realizaciju.
Čini mi se da ovo odavno nismo imali.
A igra je bila onako. Više loše nego dobro.
User avatar
van Basten
Posts: 7965
Joined: 21/09/2006 02:59

#43469 Re: Utakmice.

Post by van Basten »

Bitno je da se pobijedilo i da se ulazi u ritam. Sviđa mi se igra sa puno trke a bez nekog umiranja u ljepoti, skoro pa moderno. Oliveira od polovine prošle sezone ne liči na sebe, valjda se dozove.
One linije kod vara meni nisu jasne. Prvi gol Turkeša meni je čistiji nego onaj što mu je priznat. Generalno mahači jučer loši, mahali su 3-4 nepostojeća ofsajda. Sreća, osim jednom, bar puste akciju pa bi var možda korigovao da je bio gol
User avatar
enko 1964
Posts: 1386
Joined: 11/02/2010 10:45
Grijem se na: južnu interkonekciju

#43470 Re: Utakmice.

Post by enko 1964 »

Po meni je sinoć Matanović unio živost u sredinu. Kao da i on lagano pojačava.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#43471 Re: Utakmice.

Post by Anquilla »

Igra moze biti bolja, ali najvaznija su 3 boda.
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#43472 Re: Utakmice.

Post by vicious »

enko 1964 wrote: 31/08/2024 10:32 Po meni je sinoć Matanović unio živost u sredinu. Kao da i on lagano pojačava.
Da, već pred kraj prošle sezone se on pomalo probudio, protiv Zrinjskog u Mostaru bio ponajbolji čini mi se. Ima on nekog potencijala, što se iz prvog dijela sezone nije moglo naslutiti. :D
Ali Renan mi je enigma, kako je ovako dugo totalno van forme.
F&N
Posts: 5279
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...

#43473 Re: Utakmice.

Post by F&N »

U narednih 5 kola sve ce nam se kazati. Za sada ja sam zadovoljan :thumbup:
18mn97
Posts: 784
Joined: 21/04/2021 12:56

#43474 Re: Utakmice.

Post by 18mn97 »

Definitivno nismo blistali sinoc, ali opet nismo previse dopustili protivniku.
I dalje smatram da nam treba veznjak, tipa Mudrazije.
User avatar
Logovan
Posts: 102764
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#43475 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Rockov, Soldo, Guliashvili, Oliveira, Mustafić, Jović, Beganović, Bubanja, Anđušić, Čelik i Đuričković (K).
Post Reply