F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33326 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Jedino sta je konstanta je to da se skoro svi slazu da Max nije bio duzan vratiti Landu 2gu poziciju

Ali evo kazu da je tokom radio prijenosa jucerasnje trke Kultard se prisjetio 1998, kada mu je tim (Ron Dennis) preko radija prijetio otkazom ugovora ako ne pusti Miku da prodje...naravno nista od ovog nikad nije dospjelo u javnost, ali se senzacija pravila oko Austrije 2002 od strane britanaca.
User avatar
omega369
Posts: 9976
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33327 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

Lando me podsjeca na onog lika sa sljivom na oku uz potpis, zeno ova danas supa je puno bolja

"Naucio" brzo kako stvari stoje. Cudna politika mcl
User avatar
omega369
Posts: 9976
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33328 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

Samprotivsviju wrote: 22/07/2024 22:48
omega369 wrote: 22/07/2024 18:19 Mozda u mcl racunaju na rasulo koje trenutno vlada u rb. Konstantna svadja maxa i lamba je cini se dosla do vrhunca bas u madjarskoj. Tu bi moglo svega biti :-) :-)

horner je najavio sastanak tima. Jucer sam rekao da je meni onako bezobrazno odgovarao inzinjer, ja bih ga satrao poslije utrke

Ali, sve to na stranu idiotski potezi mclarena
Dugo njih 2ca skupa rade imaju svoj neki modus, zna on kako Max funkcionise a i obrnutno, vjerovatno ce rijesiti..
Uhhh na nekoj sam divljoj stranici danas vidio snimak kako horner gleda lamba, barem gleda u tome pravcu, i kako facu slaze dok se ovaj svadja sa maxom. Bice zanimljivo vidjeti rasplet u svakom slucaju
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33329 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »



Tipicno Lewis, sve fino i polako a ustvari vrlo tendenciozno...tipicno
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33330 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Samprotivsviju wrote: 22/07/2024 23:58 Ali evo kazu da je tokom radio prijenosa jucerasnje trke Kultard se prisjetio 1998, kada mu je tim (Ron Dennis) preko radija prijetio otkazom ugovora ako ne pusti Miku da prodje...naravno nista od ovog nikad nije dospjelo u javnost, ali se senzacija pravila oko Austrije 2002 od strane britanaca.
Necemo tako.
Dogovor unutar McLarena je bio ko u prvu krivinu udje prvi, ima prednost. Trebalo je biti ko se kvalifikuje na pole, ali je Kultard izlobirao ovo prvo jer se kvalifikovao na P2.

Tokom utrke Mika je mislio da ga zovu u box i greskom je usao u pitlane. Jedna od posljedica udesa 1995. mu je bilo konstantno zujanje u usima, pa u kombinaciji sa zvukom V10 masine iza njega nije ni cudo sto mu se ucinilo da cuje team radio.

Dakle Kultard nije bio na p1 po cistoj brzini nego zbog odlaska Mike u box greskom.

Tako da poredjenja sa Austrijom 2002 gdje je Rubens bio sve vrijeme brzi i isao prema zasluzenoj pobjedi koja je potpuno bespotrebno prepustena Sumaheru, su zaista nidje veze.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21071
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33331 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

drndalo wrote: 21/07/2024 17:16 Cestitke Bati na duploj pobjedi! I signal da slabo ti ono marises!

S druge strane, o cemu i kakvim “molbama” na radio vezi pricamo? Naredis, kratko i jasno.

Ako ne poslusa zavrnes mu motor na 10-15 sek. Jebga, greska u Microsoft aplikacijama.

Kasnije u 6 ociju se izvines obojici na sranju koje ste izazvali. Jer sve u svemu nisu jos oni RB zaista stigli pa da se mogu kurcit. Dakle zaista im treba tim, kao i tim koji ce znati voditi sam sebe.

RB sa svojim “djetinjastim” primjedbama Maxu kasni samo 5 god. Ali bolje i sad nego nikad. Jos nikad on nije saku u glavu dobio da valja.
Kako nije, mlavio ga Jos od rođenja.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21071
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33332 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

axe22 wrote: 21/07/2024 19:27

Lijepo se vidi KAMIKAZA potez.
(prije samog kontakta kao da Hami pokusava skrenut lijevo)
100% je Max kriv, bacio se ko sivonja u prazan prostor, klasični dive.
Recimo identično onome što je Lando radio u Austriji.

Malo smo previše pristasni i licemjerni.

Dakle jeste Max je kriv 100% objektivno i realno.
Isto tako je Landovo bacanje u Austriji.
I jebem ga ne može Max biti kriv i kada se baca i kada mu se bacaju.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33333 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 23/07/2024 08:11
Samprotivsviju wrote: 22/07/2024 23:58 Ali evo kazu da je tokom radio prijenosa jucerasnje trke Kultard se prisjetio 1998, kada mu je tim (Ron Dennis) preko radija prijetio otkazom ugovora ako ne pusti Miku da prodje...naravno nista od ovog nikad nije dospjelo u javnost, ali se senzacija pravila oko Austrije 2002 od strane britanaca.
Dogovor unutar McLarena je bio ko u prvu krivinu udje prvi, ima prednost. Trebalo je biti ko se kvalifikuje na pole, ali je Kultard izlobirao ovo prvo jer se kvalifikovao na P2.

Tokom utrke Mika je mislio da ga zovu u box i greskom je usao u pitlane. Jedna od posljedica udesa 1995. mu je bilo konstantno zujanje u usima, pa u kombinaciji sa zvukom V10 masine iza njega nije ni cudo sto mu se ucinilo da cuje team radio.

Dakle Kultard nije bio na p1 po cistoj brzini nego zbog odlaska Mike u box greskom.
Pa jel David bio kriv sto je ovaj otisao greskom u box? To je bila greska Mike.

Samo sto Mclaren za razliku od Landove situacije, nije molio, vec rekao ako ne postupis po naredbi ostajes bez sjedista u Mclarenu.
Sam Dejvid kaze da je od tog momenta znao da nikad u Mclarenu nece dobiti priliku da bude WDC jer cisto sumnjam da je situacija bila obrnuta da bi Mclaren rekao Miki da pusti Davida.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33334 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Samprotivsviju wrote: 23/07/2024 09:47 Pa jel David bio kriv sto je ovaj otisao greskom u box? To je bila greska Mike.

Samo sto Mclaren za razliku od Landove situacije, nije molio, vec rekao ako ne postupis po naredbi ostajes bez sjedista u Mclarenu.
Sam Dejvid kaze da je tada znao da nikad u Mclarenu nece dobiti priliku da bude WDC.
Nije David kriv, a ovo sto pricas ne zvuci bas kao Davidova prica.
Preslusao sam doslovno sate i sate podcasta sa DC (Beyond the Grid, Formula for Success, F1 on the edge) i DC se nikad nije zalio na takve stvari, ali je uvijek isticao da je Ron Dennis imao slabost prema Miki jer se smatrao odgovornim za njegov udes iz 1995.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33335 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

_BataZiv_0809 wrote: 23/07/2024 09:55
Samprotivsviju wrote: 23/07/2024 09:47 Pa jel David bio kriv sto je ovaj otisao greskom u box? To je bila greska Mike.

Samo sto Mclaren za razliku od Landove situacije, nije molio, vec rekao ako ne postupis po naredbi ostajes bez sjedista u Mclarenu.
Sam Dejvid kaze da je tada znao da nikad u Mclarenu nece dobiti priliku da bude WDC.
Nije David kriv, a ovo sto pricas ne zvuci bas kao Davidova prica.
Preslusao sam doslovno sate i sate podcasta sa DC (Beyond the Grid, Formula for Success, F1 on the edge) i DC se nikad nije zalio na takve stvari, ali je uvijek isticao da je Ron Dennis imao slabost prema Miki jer se smatrao odgovornim za njegov udes iz 1995.
Pricao je tokom live prijenosa posljednje trke i desavanja na relaciji Norris Piastri Mclaren, jer ga je asociralo na njegovu situaciju 1998 u Australiji.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33336 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

A nije nikakva ni tajna da je Ron Dennis favorizirao Miku..
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33337 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

El_comadante wrote: 22/07/2024 20:11Šta je trebao Hamilton? Potpuno stati ili nastaviti ravno bez obzira što je krivica u desno.
Trebao je dobrovoljno od straha u kuruze lijevo da se zavali...
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33338 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

DaysleepeR wrote: 23/07/2024 09:26
drndalo wrote: 21/07/2024 17:16 Cestitke Bati na duploj pobjedi! I signal da slabo ti ono marises!

S druge strane, o cemu i kakvim “molbama” na radio vezi pricamo? Naredis, kratko i jasno.

Ako ne poslusa zavrnes mu motor na 10-15 sek. Jebga, greska u Microsoft aplikacijama.

Kasnije u 6 ociju se izvines obojici na sranju koje ste izazvali. Jer sve u svemu nisu jos oni RB zaista stigli pa da se mogu kurcit. Dakle zaista im treba tim, kao i tim koji ce znati voditi sam sebe.

RB sa svojim “djetinjastim” primjedbama Maxu kasni samo 5 god. Ali bolje i sad nego nikad. Jos nikad on nije saku u glavu dobio da valja.
Kako nije, mlavio ga Jos od rođenja.
Nasilje u porodici se ne pika. Pricam o timu i ko kosi, a ko vodu nosi...

Nesto sto je npr. Todt napravio u Ferariju nakon par godina rada. A prije toga je imao skolu iz Lancia-e u WRC-u...
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33339 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

A evo malo da se osvrnemo i pohvalimo (kad zasluzi) i Samuraja. Uz 1 promjenu guma, vrlo pristojan nastup. Bez kamikazanja...

User avatar
Pandakonda
Posts: 6121
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#33340 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

Binotto preuzima Audi:
[Tobi Grüner] Breaking: Audi has released Andreas Seidl & Oliver Hoffmann and appointed Mattia Binotto as new COO and CTO of the F1 project. Mike Krack could also join Audi in the near future according to our information

https://www.auto-motor-und-sport.de/for ... l-binotto/
User avatar
rida1976
Posts: 2562
Joined: 25/11/2007 19:43

#33341 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rida1976 »

E hoce se usreciti sa Binotom 🙄
ljubijankic
Posts: 3968
Joined: 20/11/2011 21:38

#33342 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by ljubijankic »

rida1976 wrote: 23/07/2024 16:01 E hoce se usreciti sa Binotom 🙄
Ferrari se jos nije vratio na nivo na kojem je bio za vrijeme Binota
User avatar
Pandakonda
Posts: 6121
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#33343 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

Binotto je izvrstan inzinjer i u Ferariju se vidjelo da mu ta uloga vise godi nego ova team principala. Upravo zbog toga vjerovatno i dovode Mike Kracka da on bude TP a Binotto da bude CTO kao Newey u Red Bullu.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33344 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

ljubijankic wrote: 23/07/2024 16:01
rida1976 wrote: 23/07/2024 16:01 E hoce se usreciti sa Binotom 🙄
Ferrari se jos nije vratio na nivo na kojem je bio za vrijeme Binota
Ne zna se koji je to tacno nivo bio, mislim svega je tu bilo od tog ilegalnog motora pa dalje...

Mislim da je bolja opcija bio Aldo Costa, ali se on bavi Dallarom i pitanje je koliko je upucen u trenutnu F1...
User avatar
tovarish
Posts: 3791
Joined: 26/05/2008 23:57

#33345 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by tovarish »

Brm brm brrrrrrrr

User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33346 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

El_comadante
Posts: 9047
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33347 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Interesantno. Sad da vidimo ponašanje Maxa kad nema dominantan bolid kako će se probijati kroz poredak. Još ako ovo mcl iskoristi.
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#33348 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Spa nije problem.

Krene zadnji,sve ce prestic osim mozda mclarena ili eventualno jednog merca.

Tu bi svi trebali odradjivat kazne.
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4302
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#33349 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Mozda ce biti dominantan sad kad promijeni motor.

Nadam se da je Red Bull prnuo u sshishu i da ce sad to sve biti zanimljivije bez njihove dominacije, al ovdje cemo vidjeti od cega su napravljeni
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21071
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#33350 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by DaysleepeR »

Dominacija RedBulla je trajala dvije sezone, a ovdje se priča kao da je 20 godina.
Dominacija Mercedesa od 8 godina nije bila nikakav problem.
Jako pristrasno se ulazi u sve i sve se preuveličava.
Post Reply