F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33301 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

PlusSA wrote: 22/07/2024 13:20 Samo je šteta što je RB na početku dominirao, da imamo ludilo od sezone što svi i želimo valjda :mrgreen:
Pa nije da je jucer i bila zanimljiva trka, dominacija Mclarena...bila zanimljiva borba Maxa i Lewisa i timske naredbe u Mclarenu..ostalo za zaborav
laik1981
Posts: 14856
Joined: 05/12/2012 13:04

#33302 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

Samprotivsviju wrote: 22/07/2024 13:42
PlusSA wrote: 22/07/2024 13:20 Samo je šteta što je RB na početku dominirao, da imamo ludilo od sezone što svi i želimo valjda :mrgreen:
Pa nije da je jucer i bila zanimljiva trka, dominacija Mclarena...bila zanimljiva borba Maxa i Lewisa i timske naredbe u Mclarenu..ostalo za zaborav
Jedna od zanimljivijih u svakom slucaju i to u nekoliko aspekata, a neke si i nabrojao. Bar se do predzadnjeg kruga nije znalo ko ce biti prvi i kakav ce biti raspored od prvog do petog mjesta.
El_comadante
Posts: 9047
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33303 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Zanimljivo za Maxa kad 5+ sekundi sve uredu, čim je neko oko njega pravi problem. Prošlu sa Norisom sada sa Hamiltonom.
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#33304 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Sad kad se slegla prasina.

Mozda mclaren nije uradio nesto lose.

Ako je stvarno htio zastiti landa da mu se luis nebi podvukao.....pa prvo pozvao landa,dok je piastri bio ispred i bio sigurniji.

Nus pojava je ispala da se lando podvukao piastriu......pa su mu vratili.......a lando se htio okoristiti......iako je mclaren htio samo zadrzati 1-2

Ako se stvarno ovo desilo onda nije tolko to lose bilo,kolko nam je svima izgledalo juce.
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4302
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#33305 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

I meni je tako izgledalo, al ko bi vracao snimak da uprati tacno kako je to islo.

Mozda ipak nisu McL debili :mrgreen:
laik1981
Posts: 14856
Joined: 05/12/2012 13:04

#33306 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by laik1981 »

rovac13 wrote: 22/07/2024 17:32 Sad kad se slegla prasina.

Mozda mclaren nije uradio nesto lose.

Ako je stvarno htio zastiti landa da mu se luis nebi podvukao.....pa prvo pozvao landa,dok je piastri bio ispred i bio sigurniji.

Nus pojava je ispala da se lando podvukao piastriu......pa su mu vratili.......a lando se htio okoristiti......iako je mclaren htio samo zadrzati 1-2

Ako se stvarno ovo desilo onda nije tolko to lose bilo,kolko nam je svima izgledalo juce.
Ma napravili su cirkus. Jos na sve imaju vozaca koji je na pola sezone bodovno najblizi Maxu i teoretski moze biti prvak, a oni od njega traze da prepusti poziciju. Haj sto je sve ispalo onako kako je ispalo, ali i sto su tim potezom pokazali luzerski mentalitet, a imali dvostruku pobjedu. Javno prijete momku koji je drugi u sampionatu :-)

Lando me razocarao. Sampionski mentaliteti ne prepustaju pozicije.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33307 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Stroll nije htio pustit Alonsa :mrgreen:
User avatar
omega369
Posts: 9976
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33308 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

Mozda u mcl racunaju na rasulo koje trenutno vlada u rb. Konstantna svadja maxa i lamba je cini se dosla do vrhunca bas u madjarskoj. Tu bi moglo svega biti :-) :-)

horner je najavio sastanak tima. Jucer sam rekao da je meni onako bezobrazno odgovarao inzinjer, ja bih ga satrao poslije utrke

Ali, sve to na stranu idiotski potezi mclarena
User avatar
Edin H.
Posts: 53690
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33309 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

laik1981 wrote: 22/07/2024 17:47
rovac13 wrote: 22/07/2024 17:32 Sad kad se slegla prasina.

Mozda mclaren nije uradio nesto lose.

Ako je stvarno htio zastiti landa da mu se luis nebi podvukao.....pa prvo pozvao landa,dok je piastri bio ispred i bio sigurniji.

Nus pojava je ispala da se lando podvukao piastriu......pa su mu vratili.......a lando se htio okoristiti......iako je mclaren htio samo zadrzati 1-2

Ako se stvarno ovo desilo onda nije tolko to lose bilo,kolko nam je svima izgledalo juce.
Ma napravili su cirkus. Jos na sve imaju vozaca koji je na pola sezone bodovno najblizi Maxu i teoretski moze biti prvak, a oni od njega traze da prepusti poziciju. Haj sto je sve ispalo onako kako je ispalo, ali i sto su tim potezom pokazali luzerski mentalitet, a imali dvostruku pobjedu. Javno prijete momku koji je drugi u sampionatu :-)

Lando me razocarao. Sampionski mentaliteti ne prepustaju pozicije.
Jest’ Lando ispao miš. :D
User avatar
omega369
Posts: 9976
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33310 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

I svakako, ovo ne smije ostati neprimjeceno:

“No mate, don’t give me this s*** – you guys gave me this s*** strategy, okay? I’m trying to rescue what’s left.”
:mrgreen: :mrgreen:

Jedna od najjacih izjava u posljednjih 20-ak godina, sigurno

I sad pokusavam zamisliti leclerca, russella, landa...bilo.koga na gridu danas da kaze ovako nesto
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#33311 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Kako god max je reklo bi se u dobroj poziciji.

On trenutno vrijedi na trzistu.
Svi bi ga uzeli ako mogu.

Redbul,izgleda rasut,kao da je dominacija zavrsila,cak i Adrian odlazi.

A max se nebi podrpao za redbulom,ako se pokaze neki drugi bolid bolji,ode on dalje.
User avatar
Edin H.
Posts: 53690
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33312 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

omega369 wrote: 22/07/2024 18:30 I svakako, ovo ne smije ostati neprimjeceno:

“No mate, don’t give me this s*** – you guys gave me this s*** strategy, okay? I’m trying to rescue what’s left.”
:mrgreen: :mrgreen:

Jedna od najjacih izjava u posljednjih 20-ak godina, sigurno

I sad pokusavam zamisliti leclerca, russella, landa...bilo.koga na gridu danas da kaze ovako nesto
:thumbup:

Gigant :D

I onda skrha bolid bez veze, ali opet je imao sreće pa završio trku.
User avatar
omega369
Posts: 9976
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33313 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

A zamisli vozis na 40 stepeni 2 sata preko 200 km/h i neko te nervira na radiju ko ti je btw glupom strategijom unistio utrku. Pa ne razbio sve

Ja bih pozvao totta na veceru, onako.. :mrgreen:
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#33314 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Zamisli scenario.........zaguzvaju u mclarenu ova dvojica,atmosfera narusena svadja sa ekipom........uzmu ovog kretena maxa.....i ovaj nastavi gazit sa mclarenom.

Onda valja to gledat jos par godina ....katastrofa 😭
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 2156
Joined: 13/07/2016 11:10

#33315 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by sve_ovo_ja »

rovac13 wrote: 22/07/2024 17:32 Sad kad se slegla prasina.

Mozda mclaren nije uradio nesto lose.

Ako je stvarno htio zastiti landa da mu se luis nebi podvukao.....pa prvo pozvao landa,dok je piastri bio ispred i bio sigurniji.

Nus pojava je ispala da se lando podvukao piastriu......pa su mu vratili.......a lando se htio okoristiti......iako je mclaren htio samo zadrzati 1-2

Ako se stvarno ovo desilo onda nije tolko to lose bilo,kolko nam je svima izgledalo juce.
Naravno da su isli da zastite 1-2.
Lando u box da pokrije Hamiltona, Oscar da pokrije eventualni long run Verstappena. Da se desio SC/VSC koji krug nakon sto su promijenili gume, a Max ostao na stazi onda bi bila prica kako su amaterski pozurili, ovako subse zajebavali kako ce 1-2 poredati.

Inace Lando je trebao reci: OK, ima Oscar 2 kruga svjezije gume, razlika je bila 3s kada smo obojica promijenili gume. Neka me stigne na 3s ili manje i evo mu pozicija nazad. A ne Lando nabio 5s razlike i jos mu traze da vrati.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33316 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by drndalo »

Jasta, Max je inace vodio juce, dominantno, pa su mu usrali trku taktikom...

Kakav pickopacenik...

Bio je treci na startu, i nije nista usicario. MacLaren je bio s boljim tempom cijeli vikend, i da je sve bilo ok, ne bi bio bolji od treceg mjesta. Ovako je peti nakon banzai-sanja koje ne prodje.

Ja jucer ne vidjoh ni jednu jedinu sansu da Max bude ni drugi na kraju, osim da su ona dvojica usrali totalno.

Tako da Max mora raditi, skulirati, i ako ostane RB ovako nedominantan, skupljati bodove za odbranu titule. Bude li se kurcio bez osnova, mozda popusi skroz.

Radio? Cemu plakanje? Pravi sranja i onda se odmah zali da je onaj drugi kriv.

Sjedi, vozi, ima tim svakako da se zali. Ovako mu je (najzad) dobro receno, ne placi pizdo nakon sto dobijes po pičci!
User avatar
omega369
Posts: 9976
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33317 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

Nadam se da je Totto bio dovoljno "totto" i barem nazvao Landa jucer :mrgreen:
User avatar
omega369
Posts: 9976
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#33318 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by omega369 »

drndalo wrote: 22/07/2024 19:47 Jasta, Max je inace vodio juce, dominantno, pa su mu usrali trku taktikom...

Kakav pickopacenik...

Bio je treci na startu, i nije nista usicario. MacLaren je bio s boljim tempom cijeli vikend, i da je sve bilo ok, ne bi bio bolji od treceg mjesta. Ovako je peti nakon banzai-sanja koje ne prodje.

Ja jucer ne vidjoh ni jednu jedinu sansu da Max bude ni drugi na kraju, osim da su ona dvojica usrali totalno.

Tako da Max mora raditi, skulirati, i ako ostane RB ovako nedominantan, skupljati bodove za odbranu titule. Bude li se kurcio bez osnova, mozda popusi skroz.

Radio? Cemu plakanje? Pravi sranja i onda se odmah zali da je onaj drugi kriv.

Sjedi, vozi, ima tim svakako da se zali. Ovako mu je (najzad) dobro receno, ne placi pizdo nakon sto dobijes po pičci!
Ja fakat ne znam sta si ti uopste gledao?! Bez ljutnje
Prvo su ga izradili za vracanje pozicije koju nije morao vratiti. Drugo, uspjesno ga sa 3. pozicije 2x lansiraju iza konkurenata koje sa ovakvim bolidom ne moze prestici na ovoj stazi

I nije on plakao nego je rigao vatru. Sve, ali bas sve si pogresno protumacio. Boga mi, ne znam sta pratis uopste

p.s. Bato, pisi ovoga na spisak
El_comadante
Posts: 9047
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33319 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

omega369 wrote: 22/07/2024 19:58
drndalo wrote: 22/07/2024 19:47 Jasta, Max je inace vodio juce, dominantno, pa su mu usrali trku taktikom...

Kakav pickopacenik...

Bio je treci na startu, i nije nista usicario. MacLaren je bio s boljim tempom cijeli vikend, i da je sve bilo ok, ne bi bio bolji od treceg mjesta. Ovako je peti nakon banzai-sanja koje ne prodje.

Ja jucer ne vidjoh ni jednu jedinu sansu da Max bude ni drugi na kraju, osim da su ona dvojica usrali totalno.

Tako da Max mora raditi, skulirati, i ako ostane RB ovako nedominantan, skupljati bodove za odbranu titule. Bude li se kurcio bez osnova, mozda popusi skroz.

Radio? Cemu plakanje? Pravi sranja i onda se odmah zali da je onaj drugi kriv.

Sjedi, vozi, ima tim svakako da se zali. Ovako mu je (najzad) dobro receno, ne placi pizdo nakon sto dobijes po pičci!
Ja fakat ne znam sta si ti uopste gledao?! Bez ljutnje
Prvo su ga izradili za vracanje pozicije koju nije morao vratiti. Drugo, uspjesno ga sa 3. pozicije 2x lansiraju iza konkurenata koje sa ovakvim bolidom ne moze prestici na ovoj stazi

I nije on plakao nego je rigao vatru. Sve, ali bas sve si pogresno protumacio. Boga mi, ne znam sta pratis uopste

p.s. Bato, pisi ovoga na spisak
A vidi ovo: da je bio strpljiv krug dva mogao je Hamiltona lagano prestiči, a ovako kao budala pokušao nemoguće. Šta je trebao Hamilton? Potpuno stati ili nastaviti ravno bez obzira što je krivica u desno.
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#33320 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Vozaci bi morali do sad naucit da bjeze u stranu kad ovaj ide.

Inace im se ne pise dobro.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#33321 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Bullet Tooth Tony »

sve_ovo_ja wrote: 22/07/2024 19:33
Inace Lando je trebao reci: OK, ima Oscar 2 kruga svjezije gume, razlika je bila 3s kada smo obojica promijenili gume. Neka me stigne na 3s ili manje i evo mu pozicija nazad. A ne Lando nabio 5s razlike i jos mu traze da vrati.
Frajer bukvalno to rekao :D
User avatar
Edin H.
Posts: 53690
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33322 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Bullet Tooth Tony wrote: 22/07/2024 20:20
sve_ovo_ja wrote: 22/07/2024 19:33

Inace Lando je trebao reci: OK, ima Oscar 2 kruga svjezije gume, razlika je bila 3s kada smo obojica promijenili gume. Neka me stigne na 3s ili manje i evo mu pozicija nazad. A ne Lando nabio 5s razlike i jos mu traze da vrati.
Frajer bukvalno to rekao :D

:D

I konstantno povećavao prednost.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6121
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#33323 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

sve_ovo_ja wrote: 22/07/2024 19:33
rovac13 wrote: 22/07/2024 17:32 Sad kad se slegla prasina.

Mozda mclaren nije uradio nesto lose.

Ako je stvarno htio zastiti landa da mu se luis nebi podvukao.....pa prvo pozvao landa,dok je piastri bio ispred i bio sigurniji.

Nus pojava je ispala da se lando podvukao piastriu......pa su mu vratili.......a lando se htio okoristiti......iako je mclaren htio samo zadrzati 1-2

Ako se stvarno ovo desilo onda nije tolko to lose bilo,kolko nam je svima izgledalo juce.
Naravno da su isli da zastite 1-2.
Lando u box da pokrije Hamiltona, Oscar da pokrije eventualni long run Verstappena. Da se desio SC/VSC koji krug nakon sto su promijenili gume, a Max ostao na stazi onda bi bila prica kako su amaterski pozurili, ovako subse zajebavali kako ce 1-2 poredati.

Inace Lando je trebao reci: OK, ima Oscar 2 kruga svjezije gume, razlika je bila 3s kada smo obojica promijenili gume. Neka me stigne na 3s ili manje i evo mu pozicija nazad. A ne Lando nabio 5s razlike i jos mu traze da vrati.
Stvar je u tome da Oskar nije gurao punim tempom jer mu je trkaci inzinjer doslovno rekao cuvaj gume nemoj se brinuti za Landa. Racunajuci da ce ga ovaj pustiti jer se desila greska u taktici i morali su vratiti prijasnji poredak. Da je Oskar znao da se mora trkati sa njim vjerovatno bi vise dao gasa i Lando ne bi napravio toliku razliku. Također Lando je imao bruku krugova lufta da propusti Oskara i na stazi pokaze da ga moze stici. On to nije uradio nego je glumio deriste jer mu ego nije dopustio da to uradi na normalan nacin nego je napravio citavu dramu sa timom da bi ih na kraju opet poslusao. Bukvalno mu je receno "let oscar pass at your earliest convinience". Pusti ga pred DRS-om i onda ga uzmi ko Max Hamu u Arabiji i zavrsi pricu. Istini za volju Alonso, Hamilton, Max itd. sigurno ne bi poslusali tim u ovom slucaju. Trebao je onda do kraja glumiti mangupa i uzeti pobjedu. Kada se ohladi glava shvatio je i on poentu onih rijeci da ce mu ipak za titulu trebati Oskar jer rijetko je ko uzeo titulu da nije imao kako treba drugog vozaca. Zamisli scenario abu dhabija 2021 samo da je umjesto Pereza, Oskar odlucio da ne brani punom snagom Hamiltona sto se na kraju pokazalo kao kljucni faktor trke da Max/Lando osvoje :-) Ko zna kako bi se Bottas ponasao da ga merc nije otkantao, mozda bi se i vise trudio da pomogne Lewisu pri kraju sezone. Ali eto, sbbkbb.

Lewis je također gospodski ispao prema Bottasu 2017e? kada je trazio od Bottasa da ga pusti da bi pokusao stici Vettela, i kada to nije uradio uredno je vratio poziciju iako je imao cca 14 bodova zaostatka u tom trenutku. Te sitnice znace puno vozacima i sigurno ce imati vecu inicijativu da ti pomogne kada tebi bude trebalo.

Mclaren je također amaterski ispao. Ovdje su bila samo 2 izbora od kojih su trebali izabrati jedan. Stella je licno trebao ili oskaru reci "napravili smo gresku, nema smisla sada Landu govoriti mjenjaj pozicije, pogotovo nakon sto je Max pao za jos jednu poziciju sto moze biti jako bitno u borbi za titulu, pusti neka pobjedi pricati cemo nakon trke. Ili da je Landu rekao "napravili smo gresku sa pokrivanjem, hamilton nije imao taj tempo, vrati poziciju oskaru pa ga ili pokusaj stici ili ispostuj prvu pobjedu jer ce ti trebati tim sa zdravim odnosima".

Evo sama izjava od Landa kad se ohladio:
https://www.bbc.com/sport/formula1/arti ... e03ylnnr0o

"I didn't deserve to win the race," Norris said. "Simple as that. The fact I was in that position was incorrect.

"If Oscar's led the whole race, it's not fair, and I don't think that's how it should work, that he should just let me pass for me to win because I'm fighting for a championship. I was always going to give that position back.

"I didn't give up the race win. I lost it off the line."
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33324 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

omega369 wrote: 22/07/2024 18:19 Mozda u mcl racunaju na rasulo koje trenutno vlada u rb. Konstantna svadja maxa i lamba je cini se dosla do vrhunca bas u madjarskoj. Tu bi moglo svega biti :-) :-)

horner je najavio sastanak tima. Jucer sam rekao da je meni onako bezobrazno odgovarao inzinjer, ja bih ga satrao poslije utrke

Ali, sve to na stranu idiotski potezi mclarena
Dugo njih 2ca skupa rade imaju svoj neki modus, zna on kako Max funkcionise a i obrnutno, vjerovatno ce rijesiti..
User avatar
Edin H.
Posts: 53690
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#33325 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Edin H. »

Lando se samo dodatno uvaljuje izjavama.
Post Reply