Hakiz wrote: ↑12/06/2024 15:39
JovicSA wrote: ↑12/06/2024 15:23
OK, sve 5
Ma, ja tebe razumijem. Ne smije se kvariti mit o trojci.
Pa si ti sada uložio trud da pronađeš da je ipak bilo povećanje. Namjerno, jer ti ne odgovara, odbacuješ činjenicu da iako je bilo jedno povećanje od oko 3%, sada će biti još jedno, to u praksi znači da neko ko je imao 500 KM, sada će imati oko 525. Šta u stvarnom životu sa ovim cijenama, inflacijom u istom periodu, ne predstavlja ništa.
Važnije ti je reći da je bilo povećanje, nego priznati da ako je i bilo, beznačajno je. I pored hvalisanja o rekordnim prihodima od raznih poreza, beznačajno je.
Jer, trojki se samo klanjati mora.
Imam komšiju RVI pa sam upućen
zadnje povećanje invalidnina je bilo 2002 kada je ibrahim nadarević bio ministar.
invalidi 100% prva grupa imaju invalidnine 2500 maraka, dodatak na njegu, auto, sve im zaposleno a revizije dokazale da je preko 98% ovih RVI stradalo a ne ranjeno, dakle, upucan u kafani, upucan u krađi, saobraćajke, međusobni obračuni itd
invalidi 100% 2 grupa imaju invalidnine 960 maraka, nemaju pravo na auto, nemaju pravo na kućnu njegu, niko im nije zaposlen, revizije dokazale da je njih 90% ranjeno na linijama odbrane.
dakle napravili su razliku u primanjima od 1600 maraka za one koji nisu ranjeni po linijama, to su ovi paraplegičari najgori ološ u ratu je to bio sada imaju sve.
onda imate ovog fočaka za precenika RVI postavio ga bakir, ovaj esad delić bivši šajin nadničar utovarivač lubenica, frajer je teška seljačina i nepismen.
onda se krije podatak kada je helez bio ministar da ima preko 80% lažnih rvi ovih od 10% pa do 80% tu se krije sva prevara oko rvi, ovi pojedoše sve.
Treba samo radno nesposobnim dati invalidnine ostalo sve ukinut.