Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
N.N. wrote: ↑10/05/2024 22:20
Pa ljudi se veru po haustorima haman jer nema parkinga, sto da ne
I Yugo neimari sazidali onoliki stambeni blok sa 26 parking mjesta, nabijem ih vala...
Ahhahaha
Karikiram.
Nema kod nas vizije, sve ide na ho ruk.
Koliko su puteljaka prema vikendicama asfaltirali, mogli su u gradu rijesiti parking u mahalama, primjer parking ispod Uglovnice, ostala i zelena povrsina i rijesili za stanare sve...
Yugo neimari su tako napravili jer je tada bilo 24 auta. Imaš i garaže ispod zgrada, ali se slažem da je nedovoljno i da je trebalo imati viziju i raditi drugačije. Podzemne garaže nisu rješenje, preskup je to zahvat i niko to neće finansirati. Mora se razmišljati u pravcu višeetažnih garaža, kao što su na Dobrinji.
Problem nedostatka parking prostora će sigurno u budućem periodu dovesti do velikih promjena izgleda grada. Ko god da sjedne u stolicu gradonačelnika mora razmišljati o dodavanju novih etaža parkinga na svim lokacijama gdje je to izvodivo. Npr. parking oko zgrade RMK promet, diži etažu, parking ispred stadiona diži etažu... Itd itd
N.N. wrote: ↑10/05/2024 22:20
Pa ljudi se veru po haustorima haman jer nema parkinga, sto da ne
I Yugo neimari sazidali onoliki stambeni blok sa 26 parking mjesta, nabijem ih vala...
Ahhahaha
Karikiram.
Nema kod nas vizije, sve ide na ho ruk.
Koliko su puteljaka prema vikendicama asfaltirali, mogli su u gradu rijesiti parking u mahalama, primjer parking ispod Uglovnice, ostala i zelena povrsina i rijesili za stanare sve...
Kad au Yugo neimari gradili, nije bilo ni blizu toliko auta. Imaš primjer tranzicijskog neimara koji je u današnje vrijeem na Talića brdu napravio zgradu od 10 spratova bez i jednog jedinog parkinga, zbog čega u normalnim društvima u zatvor ide i onaj ko je izdao dozvolu, i njegov šef, i gradonačelnik i pop koji ga je krstio...svi.
Zenica ima problemčić (ne problem)sa stacionarnim prometom koji se da riješit uz par pametnih ulaganja.
Ne pričamo o jebenoj nuklearnoj fuziji pa da nemaš od koga prepisat rješenje.
Ostatak prometnih problema da se riješit bicklističkom infrastrukturom, ali vladajuću teleću glavušu i janjeću opoziciju boli kita za ovim gradom.
@DebelinJoe uozbilji se, hoces ti to finansirati ? Treba razmišljati sta je ekonomski izvodivo i isplatljivo, najlakse uzimat tudje ideje i da to neko drugi finansira. Protezemo se koliko smo dugi...ha ja .
kuglanje_ze wrote: ↑11/05/2024 10:26
Npr. parking oko zgrade RMK promet, diži etažu, parking ispred stadiona diži etažu... Itd itd
Dobre ideje a jeftinije za izvedbu, ja sam to mislio na lokaciju na KP gdje sad luna park, taj plato, dignur paR ETAZA U VISINU, DONJU OSTAVITI VISU ZA AUTOBUSE A GORNJE ZA AUTA, NE BI SMETALO NIKOM POGLEDOM.JEDNO 3-4 SPRATA. betosne stubove, el. instalacija, ne treba nista farbat gletat,onako gol beton, malo sa strane neka mreza zbog vjetra.
Sanjarko wrote: ↑11/05/2024 13:23
Bit će manje auta ubuduće, zbog demografije.
Problem je što nam je GS srozan. Da autobusi rade i njihove linije kako treba, da se smanje nameti taksistima i sl, ne bi imali ovoliki problem.
Autobusi na vodik/struju, biciklističke staze, montažne garaže i 2-3 podzemne. Samo sa sadašnjim menalitetom većine stanovništva i onih koje ih predstavljaju, ko da sam napisao da treba započet sa svemirskim programom.
Sanjarko wrote: ↑11/05/2024 13:23
Bit će manje auta ubuduće, zbog demografije.
Problem je što nam je GS srozan. Da autobusi rade i njihove linije kako treba, da se smanje nameti taksistima i sl, ne bi imali ovoliki problem.
Autobusi na vodik/struju, biciklističke staze, montažne garaže i 2-3 podzemne. Samo sa sadašnjim menalitetom većine stanovništva i onih koje ih predstavljaju, ko da sam napisao da treba započet sa svemirskim programom.
Treba samo imati dobre projekte i aplicirati ka EU itd. Ali jok, daj Bože da išta povučemo od sredstava namijenjenih nama u BiH.
Sanjarko wrote: ↑11/05/2024 13:23
Bit će manje auta ubuduće, zbog demografije.
Problem je što nam je GS srozan. Da autobusi rade i njihove linije kako treba, da se smanje nameti taksistima i sl, ne bi imali ovoliki problem.
Autobusi na vodik/struju, biciklističke staze, montažne garaže i 2-3 podzemne. Samo sa sadašnjim menalitetom većine stanovništva i onih koje ih predstavljaju, ko da sam napisao da treba započet sa svemirskim programom.
Treba samo imati dobre projekte i aplicirati ka EU itd. Ali jok, daj Bože da išta povučemo od sredstava namijenjenih nama u BiH.
Od one milijarde.
Baš tako.
Da je pameti, već bi se povezali s gradovima u HR koji prednjače s povlačenjem sredstava, da se pripreme.
kuglanje_ze wrote: ↑11/05/2024 10:26
Npr. parking oko zgrade RMK promet, diži etažu, parking ispred stadiona diži etažu... Itd itd
Dobre ideje a jeftinije za izvedbu, ja sam to mislio na lokaciju na KP gdje sad luna park, taj plato, dignur paR ETAZA U VISINU, DONJU OSTAVITI VISU ZA AUTOBUSE A GORNJE ZA AUTA, NE BI SMETALO NIKOM POGLEDOM.JEDNO 3-4 SPRATA. betosne stubove, el. instalacija, ne treba nista farbat gletat,onako gol beton, malo sa strane neka mreza zbog vjetra.
_BataZiv_0809 wrote: ↑11/05/2024 15:17
Sta tebe briga
Ti imas dole sve poplocano
Znam kad trcim na traci u gym
Imam vizualizaciju trcim kroz Aukland i Velington
kuglanje_ze wrote: ↑11/05/2024 10:26
Npr. parking oko zgrade RMK promet, diži etažu, parking ispred stadiona diži etažu... Itd itd
Dobre ideje a jeftinije za izvedbu, ja sam to mislio na lokaciju na KP gdje sad luna park, taj plato, dignur paR ETAZA U VISINU, DONJU OSTAVITI VISU ZA AUTOBUSE A GORNJE ZA AUTA, NE BI SMETALO NIKOM POGLEDOM.JEDNO 3-4 SPRATA. betosne stubove, el. instalacija, ne treba nista farbat gletat,onako gol beton, malo sa strane neka mreza zbog vjetra.
Dobre ideje a jeftinije za izvedbu, ja sam to mislio na lokaciju na KP gdje sad luna park, taj plato, dignur paR ETAZA U VISINU, DONJU OSTAVITI VISU ZA AUTOBUSE A GORNJE ZA AUTA, NE BI SMETALO NIKOM POGLEDOM.JEDNO 3-4 SPRATA. betosne stubove, el. instalacija, ne treba nista farbat gletat,onako gol beton, malo sa strane neka mreza zbog vjetra.
How politically stable is Tanzania?
Tanzania is one of the most peaceful and politically stable countries in Africa. Since its independence in 1961, the country has never experienced a civil war or any major internal strife.
Bobi wrote: ↑11/05/2024 21:43
How politically stable is Tanzania?
Tanzania is one of the most peaceful and politically stable countries in Africa. Since its independence in 1961, the country has never experienced a civil war or any major internal strife.
Ja sam se pozitivno iznenadio.
Malo ti otvori oči kad dođeš ko bošnjo koji misli da je uhvatio boga za muda, kontaš dole afrikanere ti učit poslu. Kurko nurko