Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#66151 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Koji restoran u Zenici nudi organsku hranu, bez GMO, bez antibiotika, sa mladom teletinom kada je tele tek skinuto sa sise i nije prešlo na krutu ishranu?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#66152 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Bobi wrote: 25/04/2024 18:09
anex wrote: 25/04/2024 18:07
Bobi wrote: 25/04/2024 18:05

Restoran :D.
Sjecam se oblatne iz restorana :lol:
Ne sjecas se napitka, gazirani neki sok cudnog ukusa ko danas ova energetska pića :D .To se pravilo i punlo u ZZ .
Alpina najjači sok ikad
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#66153 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

-Chesterfield- wrote: 25/04/2024 18:13 Koji restoran u Zenici nudi organsku hranu, bez GMO, bez antibiotika, sa mladom teletinom kada je tele tek skinuto sa sise i nije prešlo na krutu ishranu?
Nijedan
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#66154 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

-Chesterfield- wrote: 25/04/2024 18:13 Koji restoran u Zenici nudi organsku hranu, bez GMO, bez antibiotika, sa mladom teletinom kada je tele tek skinuto sa sise i nije prešlo na krutu ishranu?
vjerovatno isto onoliko koliko ih nudi i pečenu svinjetinu
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66155 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Athlon64 wrote: 25/04/2024 18:07
_BataZiv_0809 wrote: 25/04/2024 18:04
kuglanje_ze wrote: 25/04/2024 15:46 I znaš šta je još fascinantno? Taj nivo bahatosti da znaš da svi znaju da nisi za gaće imao, a opet se preko noći, javno, na svim društvenim mrežama kurčiš imovinom, putovanjima, glumiš nekog influensera mudrim izrekama i savjetima.
Pa bolan, ušuti se, ne moraju svi znati...
Mora bijeda svima pokazat da vise nije bijeda.
Umjerenost dolazi tek sa trecom generacijom bogatstva.
To su prirodni zakoni.
To je tačno, jer ta generacija nije osjetila život u bijedi.

Baš sam vidio neki američki video kao:
- Prva generacija je prošla patnju
- Druga generacija nije prošla patnju, ali je svjedočila toj patnji
- Treća generacija nije ni prošla ni vidjela patnju

(struggle)
De link za video
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#66156 Re: Zeničani

Post by Athlon64 »

_BataZiv_0809 wrote: 25/04/2024 18:32
Athlon64 wrote: 25/04/2024 18:07
_BataZiv_0809 wrote: 25/04/2024 18:04

Mora bijeda svima pokazat da vise nije bijeda.
Umjerenost dolazi tek sa trecom generacijom bogatstva.
To su prirodni zakoni.
To je tačno, jer ta generacija nije osjetila život u bijedi.

Baš sam vidio neki američki video kao:
- Prva generacija je prošla patnju
- Druga generacija nije prošla patnju, ali je svjedočila toj patnji
- Treća generacija nije ni prošla ni vidjela patnju

(struggle)
De link za video
Jbg TikTok Video, ako naletim opet, zalijepim. :-D
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#66157 Re: Zeničani

Post by notsure »

anex wrote: 25/04/2024 17:42 Šta ostaje sad raditi u Mittalu, kad se koksara ugasi...?
Sve osim koksare. Aglomeracija, visoka peć, čeličana, valjaonica, toplana, plinska energetika, saobraćaj, deponija troske, biohemija, direkcija,...

Bezveze drame zbog nečega bez čega se moglo i do sada, a zagađivalo je najviše jer samo na koksari nema filtera.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66158 Re: Zeničani

Post by anex »

Kontam ja ništa neće raditi jbt...
A možda je i dobro što nema koksare...moraju grijanje riješiti...ili ne moraju :D
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#66159 Re: Zeničani

Post by c_g »

Cekamo da padne i mala Anja Gligoric
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66160 Re: Zeničani

Post by anex »

Ko je Anja
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#66161 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

neka intelektualka vjerovatno
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66162 Re: Zeničani

Post by anex »

kakavdanakneiskustvu wrote: 25/04/2024 22:24 neka intelektualka vjerovatno
https://avaz.ba/showbiz/jet-set/751438/ ... o-nije-lak

jašta je....pravo pametnica neka :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#66163 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

anex wrote: 25/04/2024 22:44
kakavdanakneiskustvu wrote: 25/04/2024 22:24 neka intelektualka vjerovatno
https://avaz.ba/showbiz/jet-set/751438/ ... o-nije-lak

jašta je....pravo pametnica neka :)
:thumbup:
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#66164 Re: Zeničani

Post by Athlon64 »

Neko iz Zenice ne zna ko je Anja?

Jel vi stvarno živite u Zenici? Pa najmanje 3 kantona zna za nju i šire. :-)
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66165 Re: Zeničani

Post by anex »

Athlon64 wrote: 25/04/2024 22:52 Neko iz Zenice ne zna ko je Anja?

Jel vi stvarno živite u Zenici? Pa najmanje 3 kantona zna za nju i šire. :-)
Neda mi žena :D
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#66166 Re: Zeničani

Post by Athlon64 »

anex wrote: 25/04/2024 22:52
Athlon64 wrote: 25/04/2024 22:52 Neko iz Zenice ne zna ko je Anja?

Jel vi stvarno živite u Zenici? Pa najmanje 3 kantona zna za nju i šire. :-)
Neda mi žena :D
Ja je preko žene i upoznao. :lol: :lol: :lol:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#66167 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Athlon64 wrote: 25/04/2024 18:07
_BataZiv_0809 wrote: 25/04/2024 18:04
kuglanje_ze wrote: 25/04/2024 15:46 I znaš šta je još fascinantno? Taj nivo bahatosti da znaš da svi znaju da nisi za gaće imao, a opet se preko noći, javno, na svim društvenim mrežama kurčiš imovinom, putovanjima, glumiš nekog influensera mudrim izrekama i savjetima.
Pa bolan, ušuti se, ne moraju svi znati...
Mora bijeda svima pokazat da vise nije bijeda.
Umjerenost dolazi tek sa trecom generacijom bogatstva.
To su prirodni zakoni.
To je tačno, jer ta generacija nije osjetila život u bijedi.

Baš sam vidio neki američki video kao:
- Prva generacija je prošla patnju
- Druga generacija nije prošla patnju, ali je svjedočila toj patnji
- Treća generacija nije ni prošla ni vidjela patnju

(struggle)
Da, patnju...ali patnju drugih.
Prve generacije današnjih USA milijardera nisu bile ništa bolje i poštenije od naših ratnih i poslijeratnih tajkuna i "uglednih biznismena".
Naša nesreća je u tome što mi u BiH (i malo šire), zbog historijskih okolnosti, živimo samo s prvom i djelomično početkom druge generacije. U suštini, osuđeni smo na primitivce, kabadahije, siledžije, utjerivače dugova i lajt kriminalce. Trust fund kids dolaze kod nas za stotinjak godina.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#66168 Re: Zeničani

Post by Athlon64 »

kamberovica polje wrote: 25/04/2024 22:57
Athlon64 wrote: 25/04/2024 18:07
_BataZiv_0809 wrote: 25/04/2024 18:04

Mora bijeda svima pokazat da vise nije bijeda.
Umjerenost dolazi tek sa trecom generacijom bogatstva.
To su prirodni zakoni.
To je tačno, jer ta generacija nije osjetila život u bijedi.

Baš sam vidio neki američki video kao:
- Prva generacija je prošla patnju
- Druga generacija nije prošla patnju, ali je svjedočila toj patnji
- Treća generacija nije ni prošla ni vidjela patnju

(struggle)
Da, patnju...ali patnju drugih.
Prve generacije današnjih USA milijardera nisu bile ništa bolje i poštenije od naših ratnih i poslijeratnih tajkuna i "uglednih biznismena".
Naša nesreća je u tome što mi u BiH (i malo šire), zbog historijskih okolnosti, živimo samo s prvom i djelomično početkom druge generacije. U suštini, osuđeni smo na primitivce, kabadahije, siledžije, utjerivače dugova i lajt kriminalce. Trust fund kids dolaze kod nas za stotinjak godina.
Naravno, ali nemojte misliti da je i tim tajkunima bilo laganini sve, to je bila kolektivna patnja, fali nam onaj n+1 da stručno objasni. Bila je jednom ova priča na nekoj drugoj temi.

Ono što je još uvijek dobro kod nas što se i dalje možeš uhvatiti u to kolo ako želiš i ti to (mnogi ne žele, nemaju mu*da, jednostavno nisu ti tipovi...).

Kad dođu ta trust fund kids, onda ćeš raditi za njihove korporacije, nećeš znati ni ko ti je gazda (kao u razvijenim zemljama) i nikad nećeš moći ni prismrditi tom društvu, imat ćeš paralelna društva. Turska je dobar primjer toga.

To je u neku ruku i dobro za društvo, nećeš znati kome psovati majku, a ovog viđaš svaki dan, srećeš ga kako se kur*či, a znaš ko i šta je bio i naravno da si ogorčen. Ovako nećeš znati ni ko je ni šta je, a radit ćeš za njega. Eto npr. svi znaju Senada i Bingo, a niko ne zna ko je gazda Lidla npr. :D

Ko je gazda Telemacha? :D
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#66169 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Malo je ljudi u ovoj drzavi toliko cisto da je osudjeno na kriminalce. Na ovaj ili onaj nacina, vecina nas daje neku podrsku kriminalcima, ili bi radila isto da ima mogucnost ili hrabrost. Interes nam je na prvom mjestu pa onda dolazi sve ostalo. Pokvaren narod do srzi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66170 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

anex wrote: 25/04/2024 18:07
Bobi wrote: 25/04/2024 18:05
anex wrote: 25/04/2024 17:42 Šta ostaje sad raditi u Mittalu, kad se koksara ugasi...?
Restoran :D.
Sjecam se oblatne iz restorana :lol:
Kolaca ili bjezanije :-D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#66171 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

:lol:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66172 Re: Zeničani

Post by anex »

Kolaca jbg... :lol:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#66173 Re: Zeničani

Post by anex »

User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1710
Joined: 29/11/2022 19:46

#66174 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

1. Oblatne ima samo što nije dobra kao prije.
2. Ljudi bez ugovora na neodređeno na koksari su dobili otkaze.
3. Nešto će u penziju, nešto će se pobacat po ostalim pogonima od preostalih, ovisno kako prođu na ljekarskom.
4. Brod koksa dolazi u luku Ploče polovinom maja.
5. Ovo je dobro za nas, imamo sad dupli posao i više prijevoza. Iz Ploča ili nekog od rudnika ugalj za koks, plus koks iz Lukavca ili Ploča za ZŽ.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1710
Joined: 29/11/2022 19:46

#66175 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Došlo pitanje opet za preporuku zubara...

Koga preporučujete da estetski dobro radi...imam nepravilan i loš zagriz i zbog toga mi stradaju kečevi...u plombe sam dosad uložio pravo malo bogatstvo ali malo malo pa puknu i haj jovo nanovo.

Ovaj put bih htio da se baš ozbiljno pozabavim pa koliko da košta nek košta.
Post Reply