Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#65976 Re: Zeničani

Post by phillie »

Casual's wrote: 22/04/2024 11:18 https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /240422056

Je l ovo Aidina teretana? Ako je, otkud ona u bolnici
Kako otkud, pa nadje se mjesta sposobnim.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65977 Re: Zeničani

Post by anex »

Pitanje je zašto je pretresaju i hapse?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#65978 Re: Zeničani

Post by phillie »

Glede rasprave na proslim stranicama na temu pjesaci vs automobili, ne bi mi mrsko naci clanove ZOBS-a koji regulisu kretanje pjesaka i ponasanje vozaca prema pjesacima. Uzivajte :D Poseban osvrt na Član 108 stav 3 i kako nase kamikaze postuju taj zakon.
19. Kretanje pješaka

Član 105

(1) Pješak ne smije, u pravilu, da se kreće i zadržava na kolovozu.

(2) Ako se pješak kreće kolovozom, on mora da se kreće što bliže ivici kolovoza, i to veoma pažljivo i na način kojim ne ometa ili ne sprečava saobraćaj vozila.

Član 106

(1) Na putu koji ima trotoar ili drugu površinu određenu za kretanje pješaka, odnosno površinu pored kolovoza pogodnu za kretanje pješaka, pješak je dužan da se kreće po tim površinama.

(2) Na putu na kojem ne postoji trotoar ili druga površina određena za kretanje pješaka, odnosno pogodna za kretanje pješaka, a koju pješaci ne mogu da koriste iz bilo kog razloga, pješaci mogu da se kreću kolovozom.

(3) Na kolovozu puta zabranjeno je igranje, vožnja dječijim biciklom, romobilom, koturaljkama i slično, kao i sankanje, skijanje i drugo, osim ako je to posebno dozvoljeno.

Član 107

(1) Kad se pješak kreće kolovozom na javnom putu van naselja, dužan je kretati se uz lijevu ivicu kolovoza u smjeru kretanja, a noću i danju u uslovima smanjene vidljivosti mora biti osvijetljen ili označen svjetloodbojnim prslukom, kao i kretanje u grupi izvoditi krećući se jedan iza drugog.

(2) Izuzetno od odredbe stava (1) ovog člana, pješak može da se kreće uz desnu ivicu kolovoza samo kad je takvo kretanje za njega bezbjednije (nepregledna krivina, provalija, usjek, zasjek, odron i sl.).

(3) Pješak koji gura ručna kolica, bicikl, laki motocikl ili motocikl, lica koja se kreću pomoću pokretnih stolica za nemoćna lica, kao i organizovana kolona pješaka, moraju da se kreću uz desnu ivicu kolovoza u smjeru kretanja.

Član 108

(1) Pješak je dužan da prelazi preko kolovoza i biciklističke staze pažljivo i najkraćim putem, nakon što se prije stupanja na kolovoz uvjeri da to može da učini na bezbjedan način.

(2) Za vrijeme kretanja kolovozom pješak ne smije da koristi mobilni telefon niti da ima slušalice u oba uha.

(3) Na putu koja ima obilježene pješačke prelaze ili posebno izgrađene prelaze, odnosno prolaze za pješake, pri prelaženju puta pješak je dužan da se kreće tim prelazima, odnosno prolazima, ako oni nisu od njega udaljeni više od 100 m.

Član 109

(1) Na obilježenom pješačkom prelazu na kojem je saobraćaj pješaka regulisan svjetlosnim saobraćajnim znacima za pješake pješak je dužan da postupa prema tim znakovima.

(2) Na obilježenom pješačkom prelazu na kojem saobraćaj pješaka nije regulisan posebnim svjetlosnim saobraćajnim znacima za pješake, ali je saobraćaj vozila regulisan svjetlosnim saobraćajnim znacima za vozila ili znacima koje daju ovlašćena lica, pješaci mogu da prelaze preko kolovoza samo dok im je datim znakom dozvoljen prelaz preko kolovoza.

(3) Na obilježenom pješačkom prelazu na kojem saobraćaj nije regulisan svjetlosnim saobraćajnim znakovima ni znacima koje daje ovlašćeno lice, prije stupanja na pješački prelaz, pješak je dužan da obrati pažnju na udaljenost i brzinu vozila koja mu se približavaju.

Član 110

Pješak koji namjerava da pređe kolovoz na mjestu na kojem ne postoji obilježen pješački prelaz ne smije da stupi na kolovoz ako time ometa saobraćaj vozila.

20. Obaveze vozača prema pješacima

Član 111

(1) Ako je saobraćaj na obilježenom pješačkom prelazu regulisan svjetlosnim saobraćajnim znakovima ili znacima ovlašćenog lica, vozač je dužan da zaustavi vozilo ispred pješačkog prelaza kad mu je datim znakom zabranjen prolaz, a ako mu je na takvom prelazu datim znakom dozvoljen prolaz, vozač ne smije da ometa prolaz pješaka koji su već stupili na pješački prelaz.

(2) Ako se obilježeni pješački prelaz iz stava (1) ovog člana nalazi na ulazu na bočni put, vozač koji skreće na taj put dužan je da skreće smanjenom brzinom i propusti pješake koji su već stupili ili stupaju na pješački prelaz i, prema potrebi, da zaustavi vozilo kojim upravlja da bi propustio pješake.

(3) Ako na obilježenom pješačkom prelazu saobraćaj nije regulisan uređajima za davanje svjetlosnih saobraćajnih znakova ni znakovima ovlašćenog lica, vozač je dužan da zaustavi vozilo pred takvim pješačkim prelazom da bi propustio pješake koji prelaze ili stupaju na pješački prelaz, ili nedvosmisleno pokazuju namjeru da pređu preko pješačkog prelaza.

(4) U slučaju iz stava (3) ovog člana na kolovozu sa dvije ili više saobraćajnih traka za saobraćaj u istom smjeru, zabranjeno je prolaženje pored vozila koje je zaustavljeno ili usporava ispred pješačkog prelaza da bi propustilo pješake.

Član 112

(1) Vozač koji skreće na bočni put na čijem ulazu ne postoji obilježen pješački prelaz dužan je da skreće smanjenom brzinom i ne smije da ugrozi pješake koji su već stupili na kolovoz.

(2) Vozač koji se kreće mokrim kolovozom u naselju dužan je da prilagodi brzinu kretanja vozila tako da izbjegne prskanje pješaka koji se kreću ivicom kolovoza ili trotoara.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65979 Re: Zeničani

Post by Bobi »

anex wrote: 22/04/2024 12:03 Pitanje je zašto je pretresaju i hapse?
Sve pošten narod :D.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65980 Re: Zeničani

Post by anex »

Bobi wrote: 22/04/2024 12:17
anex wrote: 22/04/2024 12:03 Pitanje je zašto je pretresaju i hapse?
Sve pošten narod :D.
Vidimo iz priloženog.
Ne znam šta je al imaš teretanu, posao u bolnici i onda te ovako budi SIPA odmah poslije sabaha...
Djewojka
Posts: 304
Joined: 25/05/2009 04:19

#65981 Re: Zeničani

Post by Djewojka »

anex wrote: 22/04/2024 12:22
Bobi wrote: 22/04/2024 12:17
anex wrote: 22/04/2024 12:03 Pitanje je zašto je pretresaju i hapse?
Sve pošten narod :D.
Vidimo iz priloženog.
Ne znam šta je al imaš teretanu, posao u bolnici i onda te ovako budi SIPA odmah poslije sabaha...
Teretana je nikla iz ničega faktički.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#65982 Re: Zeničani

Post by Athlon64 »

A ko je osoba?
Djewojka
Posts: 304
Joined: 25/05/2009 04:19

#65983 Re: Zeničani

Post by Djewojka »

User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65984 Re: Zeničani

Post by anex »

Teretanu je imala i prije doke na Ušču...tako da nije pala sa neba...
Ali ostalo ovo je smiješno.
Djewojka
Posts: 304
Joined: 25/05/2009 04:19

#65985 Re: Zeničani

Post by Djewojka »

anex wrote: 22/04/2024 12:31 Teretanu je imala i prije doke na Ušču...tako da nije pala sa neba...
Ali ostalo ovo je smiješno.
Jest pala s neba za one koji su poznavali njeno i imovinsko stanje njene porodice nakon završetka faksa. Svima je bilo jasno da je bila neka finansijska injekcija, samo sto se do danas mislilo da je to Gradonačelnik 😃

https://faktor.ba/bosna-i-hercegovina/c ... lac/186200
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#65986 Re: Zeničani

Post by phillie »

Djewojka wrote: 22/04/2024 12:35
anex wrote: 22/04/2024 12:31 Teretanu je imala i prije doke na Ušču...tako da nije pala sa neba...
Ali ostalo ovo je smiješno.
Jest pala s neba za one koji su poznavali njeno i imovinsko stanje njene porodice nakon završetka faksa. Svima je bilo jasno da je bila neka finansijska injekcija, samo sto se do danas mislilo da je to Gradonačelnik 😃

https://faktor.ba/bosna-i-hercegovina/c ... lac/186200
Vjerovatno se mislilo zbog njene stranacke pripadnosti, kao i dobijanja prostora u prostoru bivseg kina, koji je vjerovatno u vlasnistvu grada. A pozicija koju obnasa u bolnici - Rukovodioc naucnoistrazivackog rada pri kantonalnoj bolnici Zenica. Malo li je, na ovu skupocu.

Ali, da citiram bivseg predsjednika Hrvatske, gospodina Mesica: "J..e mi se" :D
Last edited by phillie on 22/04/2024 12:54, edited 1 time in total.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65987 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Dignes kredit i otvoriš teretanu :D .
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#65988 Re: Zeničani

Post by Casual's »

phillie wrote: 22/04/2024 12:49

Vjerovatno se mislilo zbog njene stranacke pripadnosti, kao i dobijanja prostora u prostoru bivseg kina, koji je vjerovatno u vlasnistvu grada. A pozicija koju obnasa u bolnici - Rukovodioc naucnoistrazivackog rada pri kantonalnoj bolnici Zenica. Malo li je, na ovu skupocu.

Ali, da citiram bivseg predsjednika Hrvatske, gospodina Mesica: "J..e mi se" :D
Je l' realno ovo?
User avatar
N.N.
Posts: 3551
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#65989 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Zato nam i jeste sve naopako kada je jedna kobila tipa te Halacke zaduzena za naucno istrazivacki rad :D
A dan te jebo...hahahaha
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#65990 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Sta ba naucno istrazivacki rad haha
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#65991 Re: Zeničani

Post by Athlon64 »

Zato je nauka otišla u ku*ac.

Kad kod nekog danas vidim titulu doktora nauka, PhD i to, jedino mi je u glavi da je taj neko iskeširao 20-30 000 KM i dobio to što je dobio.

:D
tap3ah75
Posts: 7599
Joined: 07/09/2009 14:14

#65992 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

Jesu li završili sa radovima kod Nemile?
Moze li se normalno proći? Bez zastoja?
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65993 Re: Zeničani

Post by anex »

tap3ah75 wrote: 22/04/2024 13:09 Jesu li završili sa radovima kod Nemile?
Moze li se normalno proći? Bez zastoja?
Može, al up'o si u temu o hapšenjima :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65994 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

_BataZiv_0809 wrote: 22/04/2024 13:06 Sta ba naucno istrazivacki rad haha
Okoooo valja BMWa registrovat i točit. U Bolnici ide staž, a na treninzima laga bez računa i bez PDV samo gutica svaki dan kešovina Nica Ze Ze laga
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#65995 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kad smo kod Real Madrida, kazu njegov sin radi u nekoj teretani koju drzi jedan od bivsih specijalaca FUP-a....mozda je to ta, Aida imaginarno tu.. hehe
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#65996 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

ZoomZoomKiwi wrote: 22/04/2024 13:21
_BataZiv_0809 wrote: 22/04/2024 13:06 Sta ba naucno istrazivacki rad haha
Okoooo valja BMWa registrovat i točit. U Bolnici ide staž, a na treninzima laga bez računa i bez PDV samo gutica svaki dan kešovina Nica Ze Ze laga
Logy
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#65997 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Fina je ova Aida. Iza svake uspješne žene stoji uspješan muškarac.

Ko joj je čojk?
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65998 Re: Zeničani

Post by anex »

-Chesterfield- wrote: 22/04/2024 14:08 Fina je ova Aida. Iza svake uspješne žene stoji uspješan muškarac.

Ko joj je čojk?
Neudata :-D
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#65999 Re: Zeničani

Post by Athlon64 »

Iza svakoh uspješnog muškarca stoji žena.

a iza svake uspješne žene stoji mater ili svekrva koja joj čuva djecu...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#66000 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Mislim da Aida nije straight. No nebitno je to svakako.
Post Reply