Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#65951 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Sorry @Warashii ali porediti masinu od 1500kg i pjesaka od 80kg nije bas ok. Zbog toga i postoji to “vozac je uvijek kriv”

Poenta je: zebra= uspori. Da ne bi robijao i da ne bi neko invalid ostao, bilo ili ne pjesaka i namjere ili ne da se prelazi :wink:
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#65952 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Warashii wrote: 20/04/2024 13:07
kuglanje_ze wrote: 20/04/2024 12:35
Warashii wrote: 20/04/2024 10:35
Ma sta ti druže naprica?
Pjesaci u Zenici su čudo. Ide trotoarom i odjednom samo smota na pješački bez da glavu podigne. Voziš prema njemu a on oslobodilacki gazi na pješački. O slušalicama i gledanju na telefon da ne pričam.
Nije tu stvar vožnje koliko njihove nepažnje i stava "mora mi stati".
Pa onda gazi stoku. Nemoj usporavati, dodaj gas i gazi. Imas u Sarajevu masu primjera kako to rade takvi kao ti.
:lol:
U redu je ljudino u redu je.
Zenica je napravljena tako da je, osim na bulevaru i GGM, maksimalna brzina 40 km/h. U nekim ulicama je i to puno zbog parkiranih auta, jer nikad ne znaš kad može neko iskočiti na cestu. Lagano, s uživanjem, između 30 i 40 km/h, stići ćeš na sve lokacije za 10 minuta bez straha da ćeš nekog povrijediti.
Za jurcanje na autoput i po gasu.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#65953 Re: Zeničani

Post by Warashii »

gentoo wrote: 20/04/2024 16:40 Sorry @Warashii ali porediti masinu od 1500kg i pjesaka od 80kg nije bas ok. Zbog toga i postoji to “vozac je uvijek kriv”

Poenta je: zebra= uspori. Da ne bi robijao i da ne bi neko invalid ostao, bilo ili ne pjesaka i namjere ili ne da se prelazi :wink:
A ne poredim ja ništa u biti. Vozim kako vozim prosjek 40 po ggm u najčešće 50, dionicom kod Zelje 30 al opet mi se desi da je pješak zaklonjen a stubom, ne vidim ga od zelenila, neosvjetljen prelaz, mahniti izlazak na cestu i sl. Samo bi želio da se na neki način apeluje i na pješake jer i oni su učesnici u saobraćaju i nažalost nemaju svemoguća prava.
Neki dan vozim i pješački je na skretanju, automobil parkiran ispred, neka curica petnaestak godina izlazi na pješački gleda u telefon i slušalice u ušima ma ni podigla glave nije. Ja u tom trenu vozim 20 ak kmh i stajem ali je isto tako mogao biti neki manijak da je odnese na drugu stranu ceste.
A ko je kriv?
Pa svi se sjećamo bicikliste na semaforu u Crkvicama zar ne?
User avatar
BlackCaviar
Posts: 1155
Joined: 05/06/2010 16:36

#65954 Re: Zeničani

Post by BlackCaviar »

Realno, Zenica ima bruku ovih pjesackih, pa samo kad krenes od fontane Londzom, samo se nabijas na lezece i nailazis pjesacke, a ljudi opet iskacu izmedju onih parkiranih auta.

Ni ono ne kontam, kaznjavali jedne godine prelazenje ceste mimo pjesackog mjesec dana, fola akcija nekakva, pa nije Bingo jbt pa da ima akcije nekakve.

Ako u autu dobijem kaznu, onda nek dobijem kaznu i kad sam pjesak ili na biciklu kad napravim gresku, u oba slucaja ucestvujem u saobracaju.
User avatar
dembele
Posts: 4202
Joined: 19/06/2014 09:15

#65955 Re: Zeničani

Post by dembele »

A šta reći za ekipu koja prelazi cestu 10m od pješačkog prelaza, rezonovanje tipa, ko će sada ići do pješačkog, moga ja preći cestu i na ovom mjestu?
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#65956 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

BlackCaviar wrote: 20/04/2024 18:06 Realno, Zenica ima bruku ovih pjesackih, pa samo kad krenes od fontane Londzom, samo se nabijas na lezece i nailazis pjesacke, a ljudi opet iskacu izmedju onih parkiranih auta.

Ni ono ne kontam, kaznjavali jedne godine prelazenje ceste mimo pjesackog mjesec dana, fola akcija nekakva, pa nije Bingo jbt pa da ima akcije nekakve.

Ako u autu dobijem kaznu, onda nek dobijem kaznu i kad sam pjesak ili na biciklu kad napravim gresku, u oba slucaja ucestvujem u saobracaju.
I ako zivim tu blizu, skoro nikad ne volim vozit Uglovnicom do Odmuta, ima 5 lezecih, 10 zebri i auta parkirana sa strane gdje svako malo sudar jer nego ide u rikverc i još ne vidiš pješaka od parkiranih auta, malo su popravili situaciju što su smanjili parking mjesta oko zebri, ali ljudi lagano i dalje na linije parkiraju.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1710
Joined: 29/11/2022 19:46

#65957 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Krećem neku noć od Velme prema Mokama gore i naravno kod Velme 2 auta na pola ceste parkirana na onom ostrvcetu plus na trotoarima. Curica izleti iz drugog auta samo tako, ni sam ne znam kako sam zakočio. Iza nje vjerovatno njen otac. Priđe mi čovjek i zahvaljuje kako sam stao, a njoj yebe od do :D mada i ne krivim toliko nju koliko intolerantnost policije na sve što se dešava na Mokama i još nekim ulicama. Ali zato redovno naprave akciju kod Mittala pa kažnjavaju auta koja ljudi ostave na trotoare kojima niko ne hoda.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28428
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#65958 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

gentoo wrote: 20/04/2024 16:40 Sorry @Warashii ali porediti masinu od 1500kg i pjesaka od 80kg nije bas ok. Zbog toga i postoji to “vozac je uvijek kriv”

Poenta je: zebra= uspori. Da ne bi robijao i da ne bi neko invalid ostao, bilo ili ne pjesaka i namjere ili ne da se prelazi :wink:
Mnogi ni ne uspore, niti usporavaju, čak pretiču ili ubrzaju, čak u kružnom toku.

Nedavno prije možda heftu kamion malo manji, ako sam dobro zapamtio dostavni, brza pošta, pretiče šlepera u kružnom toku.

Ko da smo mi pješaci Supermani ili Flash pa da brzo možemo preći cestu i ko da nam se ne može desiti nešto kao primjerice da poteturamo zbog nečega i sl, na zebri čak.

Ali ima vozača :thumbup:
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#65959 Re: Zeničani

Post by Warashii »

Pa kad skontas koliko automobila se vozi i da je činjenica da bi vozači trebali obraćati pažnju na pješake veći broj je idiota za volanom. Sto opet ne umanjuje činjenicu, čak naprotiv, da bi pješaci trebali biti oprezniji.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28428
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#65960 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Warashii wrote: 20/04/2024 23:20 Pa kad skontas koliko automobila se vozi i da je činjenica da bi vozači trebali obraćati pažnju na pješake veći broj je idiota za volanom. Sto opet ne umanjuje činjenicu, čak naprotiv, da bi pješaci trebali biti oprezniji.
Pa oprezni smo, vecina, ali luduju sve vise vozaci, mnogi, pice ko da nemaju vremena nikako.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#65961 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Warashii wrote: 20/04/2024 23:20 Pa kad skontas koliko automobila se vozi i da je činjenica da bi vozači trebali obraćati pažnju na pješake veći broj je idiota za volanom. Sto opet ne umanjuje činjenicu, čak naprotiv, da bi pješaci trebali biti oprezniji.
Niko ovdje ne amnestira pješake, rade to što rade. Poenta je da si ti u autu, ti si taj koji treba biti pažljiv jer si u "poziciji moći". Znači lagano, pristojno, bez mobitela, u skladu sa signalizacijom i nemaš problema. To što oni iskaču je njihov problem. :bih:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8703
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#65962 Re: Zeničani

Post by Rockefeller »

Mogu samo reci da je Zenica, po meni, mnogo ljepsa od TZ i Sa.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#65963 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Je li istina da je Sabani sredio 400.000KM za novi asfalt na Smetove? Je li to dovoljno novca?

Ne znam, nisam ga nikako mirisao ni jednog momenta, ali ako samo i razvuce do gore novi asfalt bez detaljnije rekonstrukcije, ja bi ga izabrao za gradonacelnika...Ovo mi govore roditelji da je navodno on sredio rekonstrukciju puta za Smetove, totalno apoliticni ljudi pitaju mene ko je taj da znamo glasati.

Pozitivno sam iznenadjen. Taj projekat ako odradi fakat je zaluzio glas svakog iole normalnog iz Zenice.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65964 Re: Zeničani

Post by anex »

400K ne može biti ni da samo razvuče asfalt od - do.
A treba razvuci od krivine iznad groblja do restorana gore..
Plus što ima klizište na jednom mjestu...
Znaci, nema šanse sa bude dobro urađeno.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65965 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Ja nisam bio od avgusta gore ali i tada je bilo ono ulegnuce na jednom mjestu...ono bas opasno da se odvali, cak se tu ide jednom trakom kao bili čunjevi. Imam osjecaj malo jača kiša da ce sve odvaliti. Cak sam jedne prilike vidio i geometre kako ti nesto mjere.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#65966 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Samo žičara
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#65967 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

kuglanje_ze wrote: 21/04/2024 09:49 Samo žičara
Cijenim te jer te licno znam, ali ovdje nisi upravu...kakva zicara, samo dobar put, kad cujem pricu o zicari ospem se. To je glupost najveca.
anex wrote: 21/04/2024 09:28 400K ne može biti ni da samo razvuče asfalt od - do.
A treba razvuci od krivine iznad groblja do restorana gore..
Plus što ima klizište na jednom mjestu...
Znaci, nema šanse sa bude dobro urađeno.
Aha, ma da, rauzmijem, ona prva dionica nije ni losa toliko do groblja, mada da su pametni svi bi se udruzili da se to napravi.
Kako god, nisam njegov fan niti ga reklamiram, ali eto svaka cast ako makar pokusa, jos kad bi i drugi podrzali, bila bi fina prica. Mene je pozitivno iznenadio.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#65968 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

clio_dci120 wrote: 21/04/2024 10:03
kuglanje_ze wrote: 21/04/2024 09:49 Samo žičara
Cijenim te jer te licno znam, ali ovdje nisi upravu...kakva zicara, samo dobar put, kad cujem pricu o zicari ospem se. To je glupost najveca.
anex wrote: 21/04/2024 09:28 400K ne može biti ni da samo razvuče asfalt od - do.
A treba razvuci od krivine iznad groblja do restorana gore..
Plus što ima klizište na jednom mjestu...
Znaci, nema šanse sa bude dobro urađeno.
Aha, ma da, rauzmijem, ona prva dionica nije ni losa toliko do groblja, mada da su pametni svi bi se udruzili da se to napravi.
Kako god, nisam njegov fan niti ga reklamiram, ali eto svaka cast ako makar pokusa, jos kad bi i drugi podrzali, bila bi fina prica. Mene je pozitivno iznenadio.
Sarkazam :wink:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#65969 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Rockefeller wrote: 21/04/2024 08:54 Mogu samo reci da je Zenica, po meni, mnogo ljepsa od TZ i Sa.
Navodno ne valjaju ljudi u Zenici. Puno seljaka i pokrivenih žena a malo FGR.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65970 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Zabezeknut sam :D .
User avatar
Rockefeller
Posts: 8703
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#65971 Re: Zeničani

Post by Rockefeller »

-Chesterfield- wrote: 21/04/2024 10:41
Rockefeller wrote: 21/04/2024 08:54 Mogu samo reci da je Zenica, po meni, mnogo ljepsa od TZ i Sa.
Navodno ne valjaju ljudi u Zenici. Puno seljaka i pokrivenih žena a malo FGR.
Zbog pokrivenih zena mi je posebno drago :mrgreen: :thumbup:
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#65972 Re: Zeničani

Post by gentoo »

clio_dci120 wrote: 21/04/2024 09:09 Je li istina da je Sabani sredio 400.000KM za novi asfalt na Smetove? Je li to dovoljno novca?
Teoreticari zavjere bi rekli da je ovih 400k samo dio paketa koji je Pivke "potpisao" da "napravi nesto za Zenicu" a zauzvrat dozvole za bolnicu :mrgreen:
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#65973 Re: Zeničani

Post by phillie »

SIPA vrsi pretres u teretani. Onako laicki sta moze tu pretresti :D
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#65974 Re: Zeničani

Post by Casual's »

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /240422056

Je l ovo Aidina teretana? Ako je, otkud ona u bolnici
Post Reply