IRAN

User avatar
dr_Evil
Posts: 12721
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#35876 Re: IRAN

Post by dr_Evil »

jeza u ledja wrote: 16/04/2024 15:14
Moj odgovor tebi je pokusaj da na pojednostavljen nacin odgovorim bez dalje eskalacije. Ne znam kako si ga ti shvatio kao pokusaj da budem humoristican? Sta bi tacno trebalo da bude smijesno u mom postu?
No, ocigledno tebi je do humora, pa si nastavio o hamburgerima, vau kako komicno...pa cu onda nastaviti tonom kakav odgovara.

To sto si napisao je besmisleno, izmisljeno, teorija zavjere zasnovana na lazima, i na kraju uopste ne odgovara na moje pitanje.

Prvo, kakve cize na izraelskoj zastavi? Ko te slagao da to predstavlja Eufrat i Nil? U kojem to univerzumu? To ono, historijske zemlje Izraelita, ni manje vise sve do Eufrata? Drugo, ni u toj nebuloznoj alternativnoj stvarnosti, Iran ne spada u tu tezu jer je istocno od Eufrata.

Trece, ono sto je ovdje jedino bitno, nisi odgovorio na moje pitanje. Ja ne znam je li se ta pravis da ne shvatas, ili ti ne odgovara argument pa zelis pomjeriti stative? Iran, kao i mnogi ovdje, zeli izbrisati Izrael sa mape - zeli da Izrael vise ne postoji. Znaci bukvalno to je zvanicna politika Teherana zadnjih 40 godina, i to im je prakticno najbitnija stavka vanjske politike. Zbog toga je posjedovanje nuklearnog naoruzanja Teherana za Izrael i njegove saveznike narocito bitno.
Ti kao odgovor na to govoris o nekim "de facto kolonijama Izraela", koje su "sve porazene", te kako je "Iran vec ekonomski unisten". Pretpostavljam da su za tebe i Egipat ili Jordan, ali i Saudijska Arabija, UAE, izraelske kolonije? Ja evo otvorio kartu svijeta, vidim sve te zemlje na karti. Ne vidim da Netanjahu ili njegovi prethodnici trce okolo zalagajuci se za ukidanje tih zemalja. (Naravno, jer bi to bilo besmisleno.)
Bottom line - politika Irana prema Izraelu apsolutno nije ekvivalentna politici Izraela prema Iranu. I mozes ti, obrtat i okretat hambugrere do jutra sa pomjeranjem stativa, to ce biti tako. Ti to znas, ja to znam, ali eto pravicemo se da oko ovog postoji neki argument.

Jedino sto je ovdje bitno je politika Izraela prema Palestini koju od samog starta ti isti susjedi o kojim govoris koriste kao cip za potkusurivanje sa Izraelom. Njima nisu bitni Palestinci i njihova drzava. Njima je bitno unistenje jevrejske drzave. Osamdeset godina takav narativ Izrael koristi za sirenje svoje teritorije naustrb Palestine. Igraci poput Irana i njihova antiizraelska histerija im svesrdno u tome pomazu.

E sad si mi krenuo onim wanna be tuzlanskim opet "u statutu Hamasa pise da zele unistit Izrael", pa tako i "Iran zeli unistenje Izraela", valjda i njima pise u statutu.

Dok eto Izrael ne zeli unistenje Irana, kao sto nije zelio pridonijeti unistenju Sirije, Libije, Irak. POlitika Izraela prema Iranu nije ekvivalentna? Cuj to? Zasto? Jel kao maloprije Cameron sto rece UK bi jako vratio, dok je Iran pretjerao? Dvostruka mjerila mozda ahbabe preko bare?

IRan ima svetu misiju da unisti "jevrejsku drzavu"(koja je btw priznata samo jer je preCjednik tvoje Cemerike izbirsao "jevreska" i stavio "demokratska", dok "jevrejska drzava" niposto ne tezi ka dvijee plave linije E to je teorija zavjere.

Za nekog ko je otisao sa teritorije prozete religijskim, nacionalnim i krimogenim ratovima previse si lak na obaracu da branis jednu stranu.
Benjo34
Posts: 2014
Joined: 21/01/2018 00:49

#35877 Re: IRAN

Post by Benjo34 »

jeza u ledja wrote: 16/04/2024 15:16
Benjo34 wrote: 16/04/2024 14:39
jeza u ledja wrote: 16/04/2024 13:51

Jos jednom - ne pitam te o nuklearnom naoruzanju.
Ne znam sta ti je problem skontat sto sam ti boldirao. Sa nuklearnim ili ne Izrael bi navedene drzave zbrisao. Da ne govorim o otimanju tuđe zemlje koje traje, 70ak godina.
Problem je sto je ono sto si boldirao odnosi na nuklearke.
No razumijem, pravog odgovora nemas. :thumbup:
Pa dao sam ti odgovor, Izrael bi, I otima od okolnih drzava, prijeti okolnim drzavama, da imaju slobodu da brisu koga zele obrisali bi Libanon prvi, drugi par opanaka je sto glumis da ti nije jasno il te pamcenje ne sluzi bas za blizu proslost.
plavi_E
Posts: 6631
Joined: 18/10/2021 19:47

#35878 Re: IRAN

Post by plavi_E »

Treba prestati prosipati suplju kako je napad Irana na vojne baze u Izraelu nastetio gladnim Palestincima u Gazi. Oni bi u Gazi podjednako gladovali i bez iranskog raketnog napada na izraelske vojne baze.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#35879 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Škobo Habu wrote: 16/04/2024 15:24
jeza u ledja wrote: 16/04/2024 15:14

Trece, ono sto je ovdje jedino bitno, nisi odgovorio na moje pitanje. Ja ne znam je li se ta pravis da ne shvatas, ili ti ne odgovara argument pa zelis pomjeriti stative? Iran, kao i mnogi ovdje, zeli izbrisati Izrael sa mape - zeli da Izrael vise ne postoji. Znaci bukvalno to je zvanicna politika Teherana zadnjih 40 godina, i to im je prakticno najbitnija stavka vanjske politike. Zbog toga je posjedovanje nuklearnog naoruzanja Teherana za Izrael i njegove saveznike narocito bitno.
Za vrijeme postojanja države Izrael desio/la se:

- raspad kolonijalnih imperija
- kolaps komunističkih država.
- seksulana revolucija
- ukinuta politika aparthejda
- ukinuta rasna segregacija...

itd.

Šta je konstanta cijelo ovo vrijeme u politici cionističke države: negacija Palestinaca kao naroda i njihovog prava na postojanje.
Ne slazem se. Izrael je danas gori nego sto je bio. Sto vise vrijeme prolazi to su odvazniji i smjeliji. Sad im je ono o cemu samo medju ekstremima govorilo, zvanicna politika. Broj naseljenika na Zapadnoj Obali se u zadnjih 30 godina utrostrucio, a broj ubijenih civila u Gazi u zadnjih 6 mjeseci je ja mislim veci nego broj ubijenih Palestinaca od 49-e do danas zajedno. Na Zapadnoj Obali je generalno danas zivot Palestinaca mnogo gori nego recimo 80-ih.

Nedefinisan status Palestine i agresiju susjeda na njih su fantasticno iskoristili u svoju svrhu sirenja. Da su se od pocetka napravile dvije drzave, sa jasno definisanim granicama i medjusobno priznatim drzavama u regionu, to bi Izraelu islo mnogo teze. Upravo na isti nacin kao sto Izrael nije u Jordanu, Egiptu ili Libanu. I ono sto su osvojili morali su predati nazad. Jedino sto drze od okolnih zemalja je Golanska Visoravan (Sirija), a i to su kao i sve ostalo osvojili vojno.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#35880 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

dr_Evil wrote: 16/04/2024 15:30 E sad si mi krenuo onim wanna be tuzlanskim opet "u statutu Hamasa pise da zele unistit Izrael", pa tako i "Iran zeli unistenje Izraela", valjda i njima pise u statutu.

Dok eto Izrael ne zeli unistenje Irana, kao sto nije zelio pridonijeti unistenju Sirije, Libije, Irak. POlitika Izraela prema Iranu nije ekvivalentna? Cuj to? Zasto? Jel kao maloprije Cameron sto rece UK bi jako vratio, dok je Iran pretjerao? Dvostruka mjerila mozda ahbabe preko bare?

IRan ima svetu misiju da unisti "jevrejsku drzavu"(koja je btw priznata samo jer je preCjednik tvoje Cemerike izbirsao "jevreska" i stavio "demokratska", dok "jevrejska drzava" niposto ne tezi ka dvijee plave linije E to je teorija zavjere.

Za nekog ko je otisao sa teritorije prozete religijskim, nacionalnim i krimogenim ratovima previse si lak na obaracu da branis jednu stranu.
Ne mozes ti meni bezveze neke djecije floskule napisati i eto kao odgovor.

Je li to hoces reci da ja pak izmisljam nesto u vezi politike Irana prema Izraelu? Iran u stvari nema politiku unistenja Izraela, to je samo laz koju nam zapadni mediji podastiru?

Da li tebi izjave poput ove govore nesto:
"Iran's stance has always been clear on this ugly phenomenon (Israel). We have repeatedly said that this cancerous tumor of a state should be removed from the region," - Ajatolah Ali Khamenei.
Ili su ti sasvim normalne? Ako jesu, onda si ti taj koji ima dvostruke arsine, ne ja.
plavi_E
Posts: 6631
Joined: 18/10/2021 19:47

#35881 Re: IRAN

Post by plavi_E »

Je li ta izjava ajatolaha orginalna na engleskom ili je neciji prevod?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12721
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#35882 Re: IRAN

Post by dr_Evil »

jeza u ledja wrote: 16/04/2024 15:51
Ne mozes ti meni bezveze neke djecije floskule napisati i eto kao odgovor.

Je li to hoces reci da ja pak izmisljam nesto u vezi politike Irana prema Izraelu? Iran u stvari nema politiku unistenja Izraela, to je samo laz koju nam zapadni mediji podastiru?

Da li tebi izjave poput ove govore nesto:
"Iran's stance has always been clear on this ugly phenomenon (Israel). We have repeatedly said that this cancerous tumor of a state should be removed from the region," - Ajatolah Ali Khamenei.
Ili su ti sasvim normalne? Ako jesu, onda si ti taj koji ima dvostruke arsine, ne ja.
Nisu normalne. Ali ja i ne tvrdim da je Iran demokratija bliskog istoka, ni faktor stabilnosti niti mirotvorac. Vecinom smo bombardirani vijestima koje cionisticki rezim zeli da cujemo, a previse lijeni da istrazujemo sta drugo, jer budimo realni mi zivimo u istom dijelu svijeta gdje i Izrael. Iran je sa druge strane barikade.

Ono sta mogu da tvrdim je da po svemu vidjenom do sada prije bi Izrael roknuo nuklearku nego Iran, a i sudeci prema ratovima oko Izraela on se je pokazao mnogo vise osvajacki nastrojen nego Iran.

Dakle teza da Izrael samo zeli da ga se pusti na miru ne pije vode. Cionisticki rezim je osvajacka sila koja u svojoj sustini ima rasizam i nacizam.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#35883 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

plavi_E wrote: 16/04/2024 15:56 Je li ta izjava ajatolaha orginalna na engleskom ili je neciji prevod?
Prijevod CNNa iz 2000-e :skoljka: . Prvo na sta sam naletio. Pise da je iz govora ajatolaha na trgu u Teheranu.

Ne da mi se traziti dalje, nemam potrebe vjerovati da je prijevod lazan i misliti da je to jedina izjava u slicnom tonu.


Ako ti mozes pokazati suprotno, da Iran u stvari ne zeli unistenje Izraela, bujrum, postavi. Razuvjerices me.
A_A_AKCIJA
Posts: 6066
Joined: 16/11/2009 02:54

#35884 Re: IRAN

Post by A_A_AKCIJA »

jeza u ledja wrote: 16/04/2024 06:13 Pitam te koje drzave bi Izrael izbrisao sa mape?
Izrael je zatro Palestinu, koja bi bila kakva takva država da nije njih. U modernoj istoriji najbolji primjer uništavanja države.
Svijet žmiri na jevrejsku verziju ISILa koja se održava krvavim mitovima o Amaleku, uništenju Palestinaca kao Amaleka.

Uspjeli su postići toliko uništenje, da Palestina i ne liči na državu, niti za njih vrijede ikakva prava. Individualna ili kolektivna, domaća ili međunarodna.

I prije nego se zaletiš da kažeš da Palestina nikad nije bila država...



Također, unazad pola godine ima i previše dokaza o velikom Izraelu, a najviše od samih Izraelaca. Od EufVata do Nila.





Last edited by A_A_AKCIJA on 16/04/2024 16:09, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#35885 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

dr_Evil wrote: 16/04/2024 16:00
jeza u ledja wrote: 16/04/2024 15:51
Ne mozes ti meni bezveze neke djecije floskule napisati i eto kao odgovor.

Je li to hoces reci da ja pak izmisljam nesto u vezi politike Irana prema Izraelu? Iran u stvari nema politiku unistenja Izraela, to je samo laz koju nam zapadni mediji podastiru?

Da li tebi izjave poput ove govore nesto:
"Iran's stance has always been clear on this ugly phenomenon (Israel). We have repeatedly said that this cancerous tumor of a state should be removed from the region," - Ajatolah Ali Khamenei.
Ili su ti sasvim normalne? Ako jesu, onda si ti taj koji ima dvostruke arsine, ne ja.
Nisu normalne. Ali ja i ne tvrdim da je Iran demokratija bliskog istoka, ni faktor stabilnosti niti mirotvorac. Vecinom smo bombardirani vijestima koje cionisticki rezim zeli da cujemo, a previse lijeni da istrazujemo sta drugo, jer budimo realni mi zivimo u istom dijelu svijeta gdje i Izrael. Iran je sa druge strane barikade.

Ono sta mogu da tvrdim je da po svemu vidjenom do sada prije bi Izrael roknuo nuklearku nego Iran, a i sudeci prema ratovima oko Izraela on se je pokazao mnogo vise osvajacki nastrojen nego Iran.

Dakle teza da Izrael samo zeli da ga se pusti na miru ne pije vode. Cionisticki rezim je osvajacka sila koja u svojoj sustini ima rasizam i nacizam.
Ova izjava ajatolaha je isto tako fasizam. (Izrael je kancerogeni tumor kojeg treba ukloniti).

Ne mislim da bi iko roknuo nuklearku, realno, no zemlja koja ovisi od podrske Zapada tesko da bi prije roknula istu od zemlje koja je izolirana i pod konstantim pritiskom sa svih strana. Izrael vidi Iran kao protivnika iskljucivo zato sto IR Iran od revolucije ima agresivnu politiku prema istom. Da ne govorimo prakticno da bi Izrael bukvalno mogao izbrisati sa nekoliko nuklearki, ne i Iran.

Izrael ne treba "pustiti na miru". On treba odgovarati za svoje ponasanje i treba biti limitiran u medjunarodno priznatim granicama. No ako ti kao drzava u startu imas stav da Izrael uopste ne treba da postoji, tu se normalna diskusija zavrsava.
User avatar
alijagoro
Posts: 3450
Joined: 06/03/2008 18:02

#35886 Re: IRAN

Post by alijagoro »

Da je neke pravde Izrael bi bio izolovan ko Juzno Africka Republika u doba aparthejda,mada suludo je to ocekivati kad citav Zapad ima upetljane prste od samog nastanka Izraela i glavni su sponzor istog.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#35887 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

A_A_AKCIJA wrote: 16/04/2024 16:04
jeza u ledja wrote: 16/04/2024 06:13 Pitam te koje drzave bi Izrael izbrisao sa mape?
Izrael je zatro Palestinu, koja bi bila kakva takva država da nije njih. U modernoj istoriji najbolji primjer uništavanja države.
Svijet žmiri na jevrejsku verziju ISILa koja se održava krvavim mitovima o Amaleku, uništenju Palestinaca kao Amaleka.

Uspjeli su postići toliko uništenje, da Palestina i ne liči na državu, niti za njih vrijede ikakva prava. Individualna ili kolektivna, domaća ili međunarodna.

I prije nego se zaletiš da kažeš da Palestina nikad nije bila država...
Zakasnio si na raspravu. Nije mi to uopste argument. Znamo sta radi Izrael u Palestini. Ja govorim o odnosu Izraela prema ostalim drzavama.
plavi_E
Posts: 6631
Joined: 18/10/2021 19:47

#35888 Re: IRAN

Post by plavi_E »

jeza u ledja wrote: 16/04/2024 16:01
Spoiler
Show
plavi_E wrote: 16/04/2024 15:56 Je li ta izjava ajatolaha orginalna na engleskom ili je neciji prevod?
Prijevod CNNa iz 2000-e :skoljka: . Prvo na sta sam naletio. Pise da je iz govora ajatolaha na trgu u Teheranu.

Ne da mi se traziti dalje, nemam potrebe vjerovati da je prijevod lazan i misliti da je to jedina izjava u slicnom tonu.


Ako ti mozes pokazati suprotno, da Iran u stvari ne zeli unistenje Izraela, bujrum, postavi. Razuvjerices me.
Ma nemam ja sta tu nekog razuvjeravati. Ovo sam pitao jer postoje navodno dokazi gdje se izjave "brisanje cionistickog rezima" prevode sa "brisanje drzave Izrael".
User avatar
alijagoro
Posts: 3450
Joined: 06/03/2008 18:02

#35889 Re: IRAN

Post by alijagoro »

Gospon Ajatolah se mozda malo vise pjesnicki izrazio :D
Sefket007
Posts: 212
Joined: 26/04/2021 17:29

#35890 Re: IRAN

Post by Sefket007 »

Ovi cionisti fakat nisu normalni ljudi...

https://youtu.be/nF2LXqM_CVs?si=pOTeKp-671NWfXJv
A_A_AKCIJA
Posts: 6066
Joined: 16/11/2009 02:54

#35891 Re: IRAN

Post by A_A_AKCIJA »

jeza u ledja wrote: 16/04/2024 16:10
A_A_AKCIJA wrote: 16/04/2024 16:04
jeza u ledja wrote: 16/04/2024 06:13 Pitam te koje drzave bi Izrael izbrisao sa mape?
Izrael je zatro Palestinu, koja bi bila kakva takva država da nije njih. U modernoj istoriji najbolji primjer uništavanja države.
Svijet žmiri na jevrejsku verziju ISILa koja se održava krvavim mitovima o Amaleku, uništenju Palestinaca kao Amaleka.

Uspjeli su postići toliko uništenje, da Palestina i ne liči na državu, niti za njih vrijede ikakva prava. Individualna ili kolektivna, domaća ili međunarodna.

I prije nego se zaletiš da kažeš da Palestina nikad nije bila država...
Zakasnio si na raspravu. Nije mi to uopste argument. Znamo sta radi Izrael u Palestini. Ja govorim o odnosu Izraela prema ostalim drzavama.
Pogledaš mapu Greater Israel I koje države uključuje.
Ili malo guglaš koje su zemlje Amalek, ili njegov otac i samim time trebaju biti uništeni, a ko treba biti porobljen... U pitanju su evropske i zapadne države, da pomognem.

I ako znamo, zašto to nije argument? Ko, tu je završen posao?
Pa ako znamo i ako imamo gomilu dokaza, zašto uopće vodimo ovakve diskusije?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#35892 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

A_A_AKCIJA wrote: 16/04/2024 16:38
jeza u ledja wrote: 16/04/2024 16:10
A_A_AKCIJA wrote: 16/04/2024 16:04

Izrael je zatro Palestinu, koja bi bila kakva takva država da nije njih. U modernoj istoriji najbolji primjer uništavanja države.
Svijet žmiri na jevrejsku verziju ISILa koja se održava krvavim mitovima o Amaleku, uništenju Palestinaca kao Amaleka.

Uspjeli su postići toliko uništenje, da Palestina i ne liči na državu, niti za njih vrijede ikakva prava. Individualna ili kolektivna, domaća ili međunarodna.

I prije nego se zaletiš da kažeš da Palestina nikad nije bila država...
Zakasnio si na raspravu. Nije mi to uopste argument. Znamo sta radi Izrael u Palestini. Ja govorim o odnosu Izraela prema ostalim drzavama.
Pogledaš mapu Greater Israel I koje države uključuje.
Ili malo guglaš koje su zemlje Amalek, ili njegov otac i samim time trebaju biti uništeni, a ko treba biti porobljen... U pitanju su evropske i zapadne države, da pomognem.

I ako znamo, zašto to nije argument? Ko, tu je završen posao?
Pa ako znamo i ako imamo gomilu dokaza, zašto uopće vodimo ovakve diskusije?
Wtf?

U pravu si, nema potrebe da vodimo ovakve diskusije.
A_A_AKCIJA
Posts: 6066
Joined: 16/11/2009 02:54

#35893 Re: IRAN

Post by A_A_AKCIJA »

jeza u ledja wrote: 16/04/2024 16:51 Wtf?

U pravu si, nema potrebe da vodimo ovakve diskusije.
Slobodno se povuci iz diskusije ako nemaš argumente.

Sve navedeno su izgovorili i promovirali visoki zvaničnici Izraela, rabini u njihovoj vojsci, vrlo uticajne ličnosti.

Ministar u aktualnoj vladi izađe prije osam dana u po Evrope sa kartom velikog Izraela i ti se praviš lud.

Veliki Izrael uključuje dijelove Turske, Egipta, Saudijske Arabije, Liban, Siriju, dio Iraka...

Nekako iz iskustva znamo da to nije baš dobro za navedene države...
Sefket007
Posts: 212
Joined: 26/04/2021 17:29

#35894 Re: IRAN

Post by Sefket007 »

A_A_AKCIJA wrote: 16/04/2024 16:38
jeza u ledja wrote: 16/04/2024 16:10
A_A_AKCIJA wrote: 16/04/2024 16:04

Izrael je zatro Palestinu, koja bi bila kakva takva država da nije njih. U modernoj istoriji najbolji primjer uništavanja države.
Svijet žmiri na jevrejsku verziju ISILa koja se održava krvavim mitovima o Amaleku, uništenju Palestinaca kao Amaleka.

Uspjeli su postići toliko uništenje, da Palestina i ne liči na državu, niti za njih vrijede ikakva prava. Individualna ili kolektivna, domaća ili međunarodna.

I prije nego se zaletiš da kažeš da Palestina nikad nije bila država...
Zakasnio si na raspravu. Nije mi to uopste argument. Znamo sta radi Izrael u Palestini. Ja govorim o odnosu Izraela prema ostalim drzavama.
Pogledaš mapu Greater Israel I koje države uključuje.
Ili malo guglaš koje su zemlje Amalek, ili njegov otac i samim time trebaju biti uništeni, a ko treba biti porobljen... U pitanju su evropske i zapadne države, da pomognem.

I ako znamo, zašto to nije argument? Ko, tu je završen posao?
Pa ako znamo i ako imamo gomilu dokaza, zašto uopće vodimo ovakve diskusije?
Al ovaj narativ i izvjestavanje ovih 'zapadnih' evidentno cionistickih medija je strašan.

Nimalo objektivnosti ni realnosti cista cionisticka propaganda koju u svim tim emisijama biflaju i gosti ugkavnom neki zvanicnici i niski i visoki oredstavnici vlada.

Strašno.

A predstavnici Izraela, u skoro svakoj emisiji, su uglavnom krvolocni, mrznom zadojeni arogantni i jako bezobrazni 'strucnjaci' koji se prodaju pod borci za ljudska prava i demokratiju.

Apsolutno sve je postalo bezvrijedno i bez ikakvog znacaja samo sila i to je to u ovdje neki forumaši su u stilu JA I???

Nevjerovatno
saimidin
Posts: 2810
Joined: 20/05/2011 17:53

#35895 Re: IRAN

Post by saimidin »

Situacije u svijetu su uglavnom specifične i teško ih je do detalja porediti, ali za usporedbu po pojedinim elmentima sa izraelom su australija, novi zeland, otprilike cijela amerika, rodesia :izet: , alžir :izet: , ali najbolje ili najmiroljubivije rješenje za izrael/palestinu bi bilo nešto kao južnoafrička republika, naravno od toga nema ništa jer izrael ima za saveznike i zapad i većinu arapskih režima, dok palestinci imaju pravo da odu sami ili da ih pomalo istrebljuju

Ali dosta off topic

Iran mislim da ima sve šanse da prođe kao irak, libija, sirija, jemen...a kasnije će na red doći i "arapski saveznici izraela", uglavnom nije žurba, ili što bi rekli neka stanu u red da ko ne bude dvaput :izet: :evil:
A_A_AKCIJA
Posts: 6066
Joined: 16/11/2009 02:54

#35896 Re: IRAN

Post by A_A_AKCIJA »

U međuvremenu, USA moli Iran da Izraelu spasi obraz

User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#35897 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

A_A_AKCIJA wrote: 16/04/2024 17:07
jeza u ledja wrote: 16/04/2024 16:51 Wtf?

U pravu si, nema potrebe da vodimo ovakve diskusije.
Slobodno se povuci iz diskusije ako nemaš argumente.

Sve navedeno su izgovorili i promovirali visoki zvaničnici Izraela, rabini u njihovoj vojsci, vrlo uticajne ličnosti.

Ministar u aktualnoj vladi izađe prije osam dana u po Evrope sa kartom velikog Izraela i ti se praviš lud.

Veliki Izrael uključuje dijelove Turske, Egipta, Saudijske Arabije, Liban, Siriju, dio Iraka...

Nekako iz iskustva znamo da to nije baš dobro za navedene države...
Kakvi argumenti? Guglanje kojekakvih antisemitskih pamfleta? Mrtav hladan postavis video neke babe koja trabunja. Ja postavio direktnu izjavu vodeceg covjeka IR Iran, lika koji je na celu te drzave 35 jebenih godina, gdje Izrael naziva kancerogenim tumorom kojeg treba odstraniti. Ti mi zauzvrat postavljas ovog lika koji ce sutra zavrsiti sa karijerom ministra, neku babu settlera, te neke debilizme o Amaleku.

Ministar u aktuelnoj vladi koji je globalno diskreditovan, lik iz manjinske stranke, koja postoji unazad 3-4 godine i vazi za najradikalniju vlast od kad postoji drzava Izrael. Bla bla uticajni rabini. Navedi, kroz historiju postojanja Izraela, sve izjave lidera Izraela gdje se zvanicna politika Izraela definise kao teznja za "Velikim Izraelom" koja je ukljucuje recimo dijelove Turske, Saudijske Arabije, itd? Mrtav hladan tvrdis da ce se jevreji prosiriti sve do Eufrata i Perzijskog Zaljeva, Nila, Turske. I to je argument?

Nema ovdje diskusije. Ovo je gomilanje floskula i teorija zavjere koje je ovdje normalizovano.
Prica se o duplim standardima, a izjave o "kancerogenom tumoru" se samo preskacu, ili se saljivo komentarisu. Ha ha.


I na kraju, i sa svim ovim silnim mapama, nigdje ama bas nigdje se ne spominje Iran, zemlja cija se vanjska politika zasniva na brisanju sa mape Izraela.
newera86
Posts: 290
Joined: 11/12/2012 00:18

#35898 Re: IRAN

Post by newera86 »

Optimus09 wrote: 16/04/2024 12:21 Nisam na strani Amera,cesto kritikujem njihovu podrsku Izraelu,ali bez Amera mi bi bili pregazeni od komsija.Zaboli EU za nama.
Imamo neke slicnosti sa Izraelom a to je da smo u potpuno neprijateljskom okruzenju,ali Izrael ima pametne ljude i novac.Mi to nemamo.
Vidim da nemamo pametne ljude kad nas poredis sa Izraelom, drzavom koja 70 godina otima tudju zemlju i rovari po cijelom regionu i svijetu tajnim sluzbama i podmuklim nacinima subverzije, ucjenama i kreiranjem laznih narativa. Oni nisu u potpuno neprijateljskom okruzenju, kao sto smo vidjeli ko se sve dao u zaustavljanje iranskog napada, oni su neprijatelji po okruzenje i fasisti.
Excel2
Posts: 1356
Joined: 03/10/2020 10:22

#35899 Re: IRAN

Post by Excel2 »

A_A_AKCIJA wrote: 16/04/2024 17:35 U međuvremenu, USA moli Iran da Izraelu spasi obraz

i ti ovo vjerujes?
User avatar
alijagoro
Posts: 3450
Joined: 06/03/2008 18:02

#35900 Re: IRAN

Post by alijagoro »

Iran treba nuklearke i onda nemas problema,laganica.
Post Reply