KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
oldtajmer
Posts: 5187
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#3551 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by oldtajmer »

mirota wrote: 15/04/2024 15:14
oldtajmer wrote: 15/04/2024 13:32 zasto se kod nas ne primjenuje ova bioloska terapija koja ciljano ubija celije tumora,da li je razlog samo u cijeni ili nesto drugo :?
i koliko se i vani koriste ovi lijekovi za kemoterapiju kao kod nas ,da li su rasprostranjeni,bas bi to volio znati ako neko zna
ko kaze da se ne koristi, koristi se itekako, samo ko ima para ili je na listi Fonda...
mislio sam zasto se za sve pacijente ne koristi ili to nije inace praksa ni vani
proslu godinu sam puno vremena proveo po onkologiji kcus-a i jedini ljudi koji su koristili tu terapiju su bili oni koji su se privatno snalazili i nabavljali iz vana
User avatar
mirota
Posts: 2387
Joined: 11/01/2018 11:42

#3552 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by mirota »

da malo poredimo nasu onkologiju sa britanskom...zvanicna statistika, u Britaniji je prosjek od momenta PH postavljanje dijagnoze kancera do pregleda onkologa oko 6 mjeseci, kod nas je manje od 20 dana...sto se tice lijecenja, imamo sve kao i razvijeni svijet, samo zbog ogranicenih finansijskih sredstava u RS npr samo je do 200 ljudi na imunoterapiji, koja je mjesecno oko 7500 km i prima se svaki mjesec do kraja zivota, rezultati su uglavnom jako dobri
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41196
Joined: 29/06/2011 23:39

#3553 Re: KARCINOM I BORBA SA NJIM!!!

Post by dječak sa šibicama »

mirota wrote: 15/04/2024 16:01 da malo poredimo nasu onkologiju sa britanskom...zvanicna statistika, u Britaniji je prosjek od momenta PH postavljanje dijagnoze kancera do pregleda onkologa oko 6 mjeseci, kod nas je manje od 20 dana...sto se tice lijecenja, imamo sve kao i razvijeni svijet, samo zbog ogranicenih finansijskih sredstava u RS npr samo je do 200 ljudi na imunoterapiji, koja je mjesecno oko 7500 km i prima se svaki mjesec do kraja zivota, rezultati su uglavnom jako dobri
https://n1info.ba/vijesti/nestasica-cit ... iti-lijek/

https://www.slobodnaevropa.org/a/bih-ra ... 01326.html
JelkicaZG1990
Posts: 4
Joined: 22/05/2023 21:40

#3554 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by JelkicaZG1990 »

Ako Vam tko od tud nudi "pouzdan" kontakt žene iz Rijeke koja ima "pravo" ulje jer je njezin bivši muž imao rak pa je došla do Simsona ali prekasno bla bla.. znajte da je prevara.
Prodaju to pod 90% thca za 60 ili 80e ako se dobro sjećam.
Dala sam na analizu u Sloveniju privatno (jer u Hr se to ne radi) i nalaz kaže 41%! !!
Kada sam javila toj ženi da sam dala na analizu, brže bolje me nazvala da mi kaže "kako je zamjenila bočice" i da mi je dala pogrešne, od njihovih klinaca. Brzo je organizirala slanje novih bočica iz Rijeke busom iz gomilu isprika. Jako je ljubazna kao i svi prevaranti. Tu je nalaz pokazao 63%. Vjerujem da si nitko nije dao truda analizirati uzorak jer nije ni jednostavno. Laboratoriji to moraju prijaviti..valjda na to igraju. Toliko su bolesni da to sve odrađuju kod sebe u stanu. Mislim na prodaju, prezentaciju. Ne znam kako mirno spavaju i ne boje se luđaka koji će im prosuti zube za ovakve stvari. Žive se djecom. To je nešto što Vas dodatno uvjeri u cijelu priču. Išla sam sa tatom, a kupovali smo ulje za mamu koje nažalost više nema. Govna od ljudi njezin dečko i ona koji zarađuju na tuđoj muci. Poseban krug pakla postoji za takve ljude. Ovdje sam došla do broja od korisnika Dozera. On ih spaja s Vama. Dal je iz koristi ili dobre volje - ne znam. To se događalo u proljeće/ljeto 2023. Imam nalaze, poruke, slike. Imam potrebu upozoriti jer znam kako Vam je kad se nalazite ovdje na forumu. Držte se i ne gubite nadu ❤️
Postati ću komentar gdje god vidim temu jer ne želim da se dogodi nekome što je meni.
nekome
Posts: 2983
Joined: 17/05/2011 10:41

#3555 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by nekome »

@JelkicaZG1990 jesi li licno morala odnijeti uzorak na analizu ili si poslala postom? koliko kosta analiza?
User avatar
oldtajmer
Posts: 5187
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#3556 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by oldtajmer »

cudi me to bas od dozera,vjerujem da nije znao,ali haj znaj danas ni rodjenom bratu ne mozes vjerovati
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3557 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

JelkicaZG1990 wrote: 24/04/2024 16:08 Ako Vam tko od tud nudi "pouzdan" kontakt žene iz Rijeke koja ima "pravo" ulje jer je njezin bivši muž imao rak pa je došla do Simsona ali prekasno bla bla.. znajte da je prevara.
Prodaju to pod 90% thca za 60 ili 80e ako se dobro sjećam.
Dala sam na analizu u Sloveniju privatno (jer u Hr se to ne radi) i nalaz kaže 41%! !!
Kada sam javila toj ženi da sam dala na analizu, brže bolje me nazvala da mi kaže "kako je zamjenila bočice" i da mi je dala pogrešne, od njihovih klinaca. Brzo je organizirala slanje novih bočica iz Rijeke busom iz gomilu isprika. Jako je ljubazna kao i svi prevaranti. Tu je nalaz pokazao 63%. Vjerujem da si nitko nije dao truda analizirati uzorak jer nije ni jednostavno. Laboratoriji to moraju prijaviti..valjda na to igraju. Toliko su bolesni da to sve odrađuju kod sebe u stanu. Mislim na prodaju, prezentaciju. Ne znam kako mirno spavaju i ne boje se luđaka koji će im prosuti zube za ovakve stvari. Žive se djecom. To je nešto što Vas dodatno uvjeri u cijelu priču. Išla sam sa tatom, a kupovali smo ulje za mamu koje nažalost više nema. Govna od ljudi njezin dečko i ona koji zarađuju na tuđoj muci. Poseban krug pakla postoji za takve ljude. Ovdje sam došla do broja od korisnika Dozera. On ih spaja s Vama. Dal je iz koristi ili dobre volje - ne znam. To se događalo u proljeće/ljeto 2023. Imam nalaze, poruke, slike. Imam potrebu upozoriti jer znam kako Vam je kad se nalazite ovdje na forumu. Držte se i ne gubite nadu ❤️
Postati ću komentar gdje god vidim temu jer ne želim da se dogodi nekome što je meni.
Posto sam prozvan, red je i da se oglasim. Redom cu, radi lakseg pracenja.
Prije svega, zao mi je zbog mame. Moje saucesce, iako se ne poznajemo.

1. Osobe o kojima pricas nikad nisam upoznao licno, a do tog ulja od tih osoba, tacnije osobe (partner se pojavio dosta kasnije), dosao sam sasvim slucajno, nabasao na internetu jer sam trazio za clana porodice, zatim malo komunicirao, pa onda malo istrazivao, provjeravao pricu, i pronasao smrtovnicu muza, tako da se ta prica poklopila. Posto je sve islo i s licnim imenima, nisam imao razloga sumnjati i narucio sam za daidzu/ujaka, prvo malu kolicinu, a onda punu dozu po R.S.. Taj kompletan slucaj je opisan ranije na ovoj temi, pa slobodno iscitaj. Svako slovo je istina.

2. Nikad nisam testirao ulje, pa samim tim nisam ni znao koji je stvarni procenat THC-a u njemu, ali ga jesam probao kada je stiglo, i znam koje su bile moje reakcije. Isto tako znam koje su reakcije na marihuanu kada se pusi. U poredjenju to dvoje, ulje je imalo sigurno 5-6x jaci efekat, tako da sam po tome znao da jeste THC ulje. Imam iskustvo i s CBD uljem, koje je koristila supruga za svoju neuraligiju, a koje sam takodje probao u istrazivacke svrhe. Od ovog ulja nisam imao nikakvih reakcija ni priblizno slicnih kao kod THC ulja ili pusenja marihuane. Da budemo nacisto - ne konzumiram maricu redovno, niti sam ikada. Proba, 1,2,3, i to je to.

3. Ja nikad nisam imao nikakvu korist od toga, niti sam ikad i pomisio da se time bavim. Svoje iskustvo sam ovdje podijelio s ljudima, i samo ih uputio na isti izvor koji sam i licno koristio. I to je sve. A to ti moze potvrditi preko 100 ljudi s ovog foruma.

Sto se tice "prevare", jedina prevara se moze odnositi na procenat THC-a, tj. ono sto oni govore i sto je stvarno stanje, (i meni su rekli isto, da je 90%). Ali - stvar je u tome da to jeste THC ulje. 40, 60 ili 90% je tu manje bitno. Bitno je da je THC, sto bi znala da si se malo informisal o tome kako THC zapravo djeluje. Prevara bi, po mom misljenju, bila da su ti podvalili CBD pod THC, ili jos gore, sto je radio onaj Slovenac kojeg i Interpol trazi zbog toga, a koji je ljudima pod THC ulje prodavao nevenovo ulje obojeno u crno (mozes o tome pronaci na internetu).

Sto se tice lokacije prodaje, tu ne znam sta drugo da ti kazem osim da je THC ulje jos uvijek nelegalno i u HR. Mozda si ocekivala da te doceka neki shop za te stvari....
U potpunosti razumijem tvoju frustraciju, ali mislim da si izgubila previse vremena (kao i ogromna vecina ljudi) dok ste se odlucili za THC, a onda i na te nekakve analize i provjere. I to razumijem, naravno, i sam sam bio veliki skeptik kada mi je trebalo, medjutim - ti jesi dobila THC ulje, isto kao i ja, i jos XY ljudi kojima sam dao kontakt. A dao sam ga iskljucivo iz dobre volje. Meni pare od toga ne trebaju.
Naravno, nisi dobila carobni stapic, sto mnogi ljudi ocekuju - da se desi cudo. Ali, to ne fercera tako, nazalost.
Tebi se zapravo nije dogodila prevara, iako ti to vidis tako. Vjeruj mi, poznajem brdo ljudi koji su dali ogromne pare za THC ulje, a podvaljivali im CBD koje je duplo jeftinije svugdje, i jos gore - koje nema trazeni i potrebni ucinak.

Ja trenutno imam prijatelja koji koristi to isto ulje, i to vec trecu godinu. I jos je ziv. A otpisali su ga bili mjesec prije pocetka koristenja. Jbg, kod nekoga djeluje ovako, kod nekoga onako, kod nekoga ne djeluje nikako, a sve zavisi od gomile faktora. Isto kao i bilo sta drugo. I mislim da i ovdje ima ljudi koji ti mogu dati svoja pozitivna iskustva.
Last edited by Dozer on 25/04/2024 11:06, edited 4 times in total.
AdzijaFace
Posts: 277
Joined: 13/06/2021 12:42

#3558 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by AdzijaFace »

nekome wrote: 24/04/2024 17:14 @JelkicaZG1990 jesi li licno morala odnijeti uzorak na analizu ili si poslala postom? koliko kosta analiza?
Moze se poslati u sloveniju, pa i amonimno. Salje se u koverti uzorak, rezultati na mail. U kovertu se ubaci i novac :D
swanfilter
Posts: 7988
Joined: 06/06/2008 18:52

#3559 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by swanfilter »

Ko zeli doci do kvalitetnog proizvoda i savjeta, moja preporuka mu je Jaka Bitenc.

Ukratko ...
swanfilter
Posts: 7988
Joined: 06/06/2008 18:52

#3560 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by swanfilter »

Dozer wrote: 25/04/2024 10:33
JelkicaZG1990 wrote: 24/04/2024 16:08 Ako Vam tko od tud nudi "pouzdan" kontakt žene iz Rijeke koja ima "pravo" ulje jer je njezin bivši muž imao rak pa je došla do Simsona ali prekasno bla bla.. znajte da je prevara.
Prodaju to pod 90% thca za 60 ili 80e ako se dobro sjećam.
Dala sam na analizu u Sloveniju privatno (jer u Hr se to ne radi) i nalaz kaže 41%! !!
Kada sam javila toj ženi da sam dala na analizu, brže bolje me nazvala da mi kaže "kako je zamjenila bočice" i da mi je dala pogrešne, od njihovih klinaca. Brzo je organizirala slanje novih bočica iz Rijeke busom iz gomilu isprika. Jako je ljubazna kao i svi prevaranti. Tu je nalaz pokazao 63%. Vjerujem da si nitko nije dao truda analizirati uzorak jer nije ni jednostavno. Laboratoriji to moraju prijaviti..valjda na to igraju. Toliko su bolesni da to sve odrađuju kod sebe u stanu. Mislim na prodaju, prezentaciju. Ne znam kako mirno spavaju i ne boje se luđaka koji će im prosuti zube za ovakve stvari. Žive se djecom. To je nešto što Vas dodatno uvjeri u cijelu priču. Išla sam sa tatom, a kupovali smo ulje za mamu koje nažalost više nema. Govna od ljudi njezin dečko i ona koji zarađuju na tuđoj muci. Poseban krug pakla postoji za takve ljude. Ovdje sam došla do broja od korisnika Dozera. On ih spaja s Vama. Dal je iz koristi ili dobre volje - ne znam. To se događalo u proljeće/ljeto 2023. Imam nalaze, poruke, slike. Imam potrebu upozoriti jer znam kako Vam je kad se nalazite ovdje na forumu. Držte se i ne gubite nadu ❤️
Postati ću komentar gdje god vidim temu jer ne želim da se dogodi nekome što je meni.
Posto sam prozvan, red je i da se oglasim. Redom cu, radi lakseg pracenja.
Prije svega, zao mi je zbog mame. Moje saucesce, iako se ne poznajemo.

1. Osobe o kojima pricas nikad nisam upoznao licno, a do tog ulja od tih osoba, tacnije osobe (partner se pojavio dosta kasnije), dosao sam sasvim slucajno, nabasao na internetu jer sam trazio za clana porodice, zatim malo komunicirao, pa onda malo istrazivao, provjeravao pricu, i pronasao smrtovnicu muza, tako da se ta prica poklopila. Posto je sve islo i s licnim imenima, nisam imao razloga sumnjati i narucio sam za daidzu/ujaka, prvo malu kolicinu, a onda punu dozu po R.S.. Taj kompletan slucaj je opisan ranije na ovoj temi, pa slobodno iscitaj. Svako slovo je istina.

2. Nikad nisam testirao ulje, pa samim tim nisam ni znao koji je stvarni procenat THC-a u njemu, ali ga jesam probao kada je stiglo, i znam koje su bile moje reakcije. Isto tako znam koje su reakcije na marihuanu kada se pusi. U poredjenju to dvoje, ulje je imalo sigurno 5-6x jaci efekat, tako da sam po tome znao da jeste THC ulje. Imam iskustvo i s CBD uljem, koje je koristila supruga za svoju neuraligiju, a koje sam takodje probao u istrazivacke svrhe. Od ovog ulja nisam imao nikakvih reakcija ni priblizno slicnih kao kod THC ulja ili pusenja marihuane. Da budemo nacisto - ne konzumiram maricu redovno, niti sam ikada. Proba, 1,2,3, i to je to.

3. Ja nikad nisam imao nikakvu korist od toga, niti sam ikad i pomisio da se time bavim. Svoje iskustvo sam ovdje podijelio s ljudima, i samo ih uputio na isti izvor koji sam i licno koristio. I to je sve. A to ti moze potvrditi preko 100 ljudi s ovog foruma.

Sto se tice "prevare", jedina prevara se moze odnositi na procenat THC-a, tj. ono sto oni govore i sto je stvarno stanje, (i meni su rekli isto, da je 90%). Ali - stvar je u tome da to jeste THC ulje. 40, 60 ili 90% je tu manje bitno. Bitno je da je THC, sto bi znala da si se malo informisal o tome kako THC zapravo djeluje. Prevara bi, po mom misljenju, bila da su ti podvalili CBD pod THC, ili jos gore, sto je radio onaj Slovenac kojeg i Interpol trazi zbog toga, a koji je ljudima pod THC ulje prodavao nevenovo ulje obojeno u crno (mozes o tome pronaci na internetu).

Sto se tice lokacije prodaje, tu ne znam sta drugo da ti kazem osim da je THC ulje jos uvijek nelegalno i u HR. Mozda si ocekivala da te doceka neki shop za te stvari....
U potpunosti razumijem tvoju frustraciju, ali mislim da si izgubila previse vremena (kao i ogromna vecina ljudi) dok ste se odlucili za THC, a onda i na te nekakve analize i provjere. I to razumijem, naravno, i sam sam bio veliki skeptik kada mi je trebalo, medjutim - ti jesi dobila THC ulje, isto kao i ja, i jos XY ljudi kojima sam dao kontakt. A dao sam ga iskljucivo iz dobre volje. Meni pare od toga ne trebaju.
Naravno, nisi dobila carobni stapic, sto mnogi ljudi ocekuju - da se desi cudo. Ali, to ne fercera tako, nazalost.
Tebi se zapravo nije dogodila prevara, iako ti to vidis tako. Vjeruj mi, poznajem brdo ljudi koji su dali ogromne pare za THC ulje, a podvaljivali im CBD koje je duplo jeftinije svugdje, i jos gore - koje nema trazeni i potrebni ucinak.

Ja trenutno imam prijatelja koji koristi to isto ulje, i to vec trecu godinu. I jos je ziv. A otpisali su ga bili mjesec prije pocetka koristenja. Jbg, kod nekoga djeluje ovako, kod nekoga onako, kod nekoga ne djeluje nikako, a sve zavisi od gomile faktora. Isto kao i bilo sta drugo. I mislim da i ovdje ima ljudi koji ti mogu dati svoja pozitivna iskustva.
Mozes li imenom navesti doticnog Slovenca?
User avatar
nivla
Posts: 4310
Joined: 12/01/2008 23:44

#3561 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by nivla »

ako iskljucimo da je neko thc ulje pomijesao sa necim, ima i ona d aproces proizvodnje rs thc ulja nije standardiziran da ae proizvodi u kucnoj radinosti, pa nije uvijek isti rezultat
pekmez od sljiva pravis pa nije isti u svakoj tegli
swanfilter
Posts: 7988
Joined: 06/06/2008 18:52

#3562 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by swanfilter »

Porocenat THC u smoli zavisi od procenta THC u biljci i znanja pri obradi iste ...
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3563 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

swanfilter wrote: 25/04/2024 21:34
Dozer wrote: 25/04/2024 10:33
JelkicaZG1990 wrote: 24/04/2024 16:08 Ako Vam tko od tud nudi "pouzdan" kontakt žene iz Rijeke koja ima "pravo" ulje jer je njezin bivši muž imao rak pa je došla do Simsona ali prekasno bla bla.. znajte da je prevara.
Prodaju to pod 90% thca za 60 ili 80e ako se dobro sjećam.
Dala sam na analizu u Sloveniju privatno (jer u Hr se to ne radi) i nalaz kaže 41%! !!
Kada sam javila toj ženi da sam dala na analizu, brže bolje me nazvala da mi kaže "kako je zamjenila bočice" i da mi je dala pogrešne, od njihovih klinaca. Brzo je organizirala slanje novih bočica iz Rijeke busom iz gomilu isprika. Jako je ljubazna kao i svi prevaranti. Tu je nalaz pokazao 63%. Vjerujem da si nitko nije dao truda analizirati uzorak jer nije ni jednostavno. Laboratoriji to moraju prijaviti..valjda na to igraju. Toliko su bolesni da to sve odrađuju kod sebe u stanu. Mislim na prodaju, prezentaciju. Ne znam kako mirno spavaju i ne boje se luđaka koji će im prosuti zube za ovakve stvari. Žive se djecom. To je nešto što Vas dodatno uvjeri u cijelu priču. Išla sam sa tatom, a kupovali smo ulje za mamu koje nažalost više nema. Govna od ljudi njezin dečko i ona koji zarađuju na tuđoj muci. Poseban krug pakla postoji za takve ljude. Ovdje sam došla do broja od korisnika Dozera. On ih spaja s Vama. Dal je iz koristi ili dobre volje - ne znam. To se događalo u proljeće/ljeto 2023. Imam nalaze, poruke, slike. Imam potrebu upozoriti jer znam kako Vam je kad se nalazite ovdje na forumu. Držte se i ne gubite nadu ❤️
Postati ću komentar gdje god vidim temu jer ne želim da se dogodi nekome što je meni.
Posto sam prozvan, red je i da se oglasim. Redom cu, radi lakseg pracenja.
Prije svega, zao mi je zbog mame. Moje saucesce, iako se ne poznajemo.

1. Osobe o kojima pricas nikad nisam upoznao licno, a do tog ulja od tih osoba, tacnije osobe (partner se pojavio dosta kasnije), dosao sam sasvim slucajno, nabasao na internetu jer sam trazio za clana porodice, zatim malo komunicirao, pa onda malo istrazivao, provjeravao pricu, i pronasao smrtovnicu muza, tako da se ta prica poklopila. Posto je sve islo i s licnim imenima, nisam imao razloga sumnjati i narucio sam za daidzu/ujaka, prvo malu kolicinu, a onda punu dozu po R.S.. Taj kompletan slucaj je opisan ranije na ovoj temi, pa slobodno iscitaj. Svako slovo je istina.

2. Nikad nisam testirao ulje, pa samim tim nisam ni znao koji je stvarni procenat THC-a u njemu, ali ga jesam probao kada je stiglo, i znam koje su bile moje reakcije. Isto tako znam koje su reakcije na marihuanu kada se pusi. U poredjenju to dvoje, ulje je imalo sigurno 5-6x jaci efekat, tako da sam po tome znao da jeste THC ulje. Imam iskustvo i s CBD uljem, koje je koristila supruga za svoju neuraligiju, a koje sam takodje probao u istrazivacke svrhe. Od ovog ulja nisam imao nikakvih reakcija ni priblizno slicnih kao kod THC ulja ili pusenja marihuane. Da budemo nacisto - ne konzumiram maricu redovno, niti sam ikada. Proba, 1,2,3, i to je to.

3. Ja nikad nisam imao nikakvu korist od toga, niti sam ikad i pomisio da se time bavim. Svoje iskustvo sam ovdje podijelio s ljudima, i samo ih uputio na isti izvor koji sam i licno koristio. I to je sve. A to ti moze potvrditi preko 100 ljudi s ovog foruma.

Sto se tice "prevare", jedina prevara se moze odnositi na procenat THC-a, tj. ono sto oni govore i sto je stvarno stanje, (i meni su rekli isto, da je 90%). Ali - stvar je u tome da to jeste THC ulje. 40, 60 ili 90% je tu manje bitno. Bitno je da je THC, sto bi znala da si se malo informisal o tome kako THC zapravo djeluje. Prevara bi, po mom misljenju, bila da su ti podvalili CBD pod THC, ili jos gore, sto je radio onaj Slovenac kojeg i Interpol trazi zbog toga, a koji je ljudima pod THC ulje prodavao nevenovo ulje obojeno u crno (mozes o tome pronaci na internetu).

Sto se tice lokacije prodaje, tu ne znam sta drugo da ti kazem osim da je THC ulje jos uvijek nelegalno i u HR. Mozda si ocekivala da te doceka neki shop za te stvari....
U potpunosti razumijem tvoju frustraciju, ali mislim da si izgubila previse vremena (kao i ogromna vecina ljudi) dok ste se odlucili za THC, a onda i na te nekakve analize i provjere. I to razumijem, naravno, i sam sam bio veliki skeptik kada mi je trebalo, medjutim - ti jesi dobila THC ulje, isto kao i ja, i jos XY ljudi kojima sam dao kontakt. A dao sam ga iskljucivo iz dobre volje. Meni pare od toga ne trebaju.
Naravno, nisi dobila carobni stapic, sto mnogi ljudi ocekuju - da se desi cudo. Ali, to ne fercera tako, nazalost.
Tebi se zapravo nije dogodila prevara, iako ti to vidis tako. Vjeruj mi, poznajem brdo ljudi koji su dali ogromne pare za THC ulje, a podvaljivali im CBD koje je duplo jeftinije svugdje, i jos gore - koje nema trazeni i potrebni ucinak.

Ja trenutno imam prijatelja koji koristi to isto ulje, i to vec trecu godinu. I jos je ziv. A otpisali su ga bili mjesec prije pocetka koristenja. Jbg, kod nekoga djeluje ovako, kod nekoga onako, kod nekoga ne djeluje nikako, a sve zavisi od gomile faktora. Isto kao i bilo sta drugo. I mislim da i ovdje ima ljudi koji ti mogu dati svoja pozitivna iskustva.
Mozes li imenom navesti doticnog Slovenca?
Mislim da je bilo nesto Žukov, Žuljkov ili tako nesto. Ima tome 10-ak godina, bilo po medijima.



Evo, nasao sam. Dr. Živkov(ić).
https://www.vecernji.hr/vijesti/drazen- ... ra-1053418
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3564 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

nivla wrote: 25/04/2024 21:51 ako iskljucimo da je neko thc ulje pomijesao sa necim, ima i ona d aproces proizvodnje rs thc ulja nije standardiziran da ae proizvodi u kucnoj radinosti, pa nije uvijek isti rezultat
pekmez od sljiva pravis pa nije isti u svakoj tegli
Doticna osoba je ocito vrlo neinformisana o svemu tome, i to je OK, ali bi se ipak trebala malo suzdrzati od davanja kojekakvih kvalifikacija o svemu tome jer je ocito da ne zna puno, tacnije skoro pa nista.

Rezultat koncentrata THC-a u ulju uveliko zavisi od sorte biljke, kolicine biljke, otapala koje se koristi, temperature i trajanja procesa. Neko ce iz sorte s recimo 25% THC-a uspjeti izvuci mozda i 90% (iako je ovo meni oduvijek bio nategnut procenat), a neko nece uspjeti ni 30%.
Koliko ja znam, doticna osoba u HR to ne proizvodi, nego nabavlja iz Ceske. Mozda je istina, mozda nije, ali i nebitno je. Ono sto jeste bitno je cinjenica da to jeste THC ulje, a ne nesto deseto. I to je potvrdjeno i kroz analizu koju je uradila kolegica iznad.

Sljedeca stvar, bitna za razumijevanje mehanizma djelovanja THC-a, jeste da se shvati da molekule tetrahidrokanabidola-9 ne napadaju direktno celije karcinoma, nego se vezu za receptore u nasem mozgu, a koji su zaduzeni za nas imunosni sistem. Tim povezivanjem THC reaktivira nase receptore koji onda restartuju nas imunosni sistem, nakon cega on pocinje prepoznavati celije karcinoma kao neprijatelje, sto do tog momenta nije bio slucaj.
Kao sto se zna, celije karcinoma su zapravo nase vlastite celije koje su mutirale. Nakon tog "prepoznavanja" imunosni sistem pocinje reagovati prema ovim celijama kao sto reaguje na bilo koju drugu bakterijsku ili virusnu infekciju - napada ih i onemogucava im hranjenje, cime ih dovodi do odumiranja i nestanka.
Takodje, kolicina receptora u mozgu nije neogranicena, pa je samom tom cinjenicom jasno da koncentracija molekula THC-a i nema neku preveliku ulogu, jer ako je njih npr. 90, a receptora 40, 50 molekula THC-a se nema gdje spojiti. Naravno, bolje je sto ih je vise jer se tako na neki nacin osigurava potpunije spajanje, tj. djelovanje. Ali mislim da je jasno da tu nema nikakvih garancija.

E sad, iz iskustava je ocito da se kod nekoga to povezivanje THC-a i receptora desi, kod nekoga ne, kod nekoga djelimicno. Kod nekoga je stanje iz X faktora mozda vec otislo predaleko i vise nema dovoljno vremena za cijeli proces. Neko mozda ima previse godina, neko preslab organizam, neko ne moze da razvije toleranciju na THC, itd.itd.itd.
Hocu da kazem da je bezbroj faktora koji uticu na sve, a kao sto vec rekoh - THC nije carobni stapic, pa ma koliko mi zeljeli i nadali se da jeste.

I kako ima bezbroj slucajeva u kojima THC nije pomogao, nazalost, i opet zbog XY faktora, tako isto ima i bezbroj slucajeva i svjedocanstava ljudi kojima jeste pomogao. Otvori se YT i lagano. Naci cete stotine svjedocanstava.
JelkicaZG1990
Posts: 4
Joined: 22/05/2023 21:40

#3565 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by JelkicaZG1990 »

nekome wrote: 24/04/2024 17:14 @JelkicaZG1990 jesi li licno morala odnijeti uzorak na analizu ili si poslala postom? koliko kosta analiza?
50 eura sam dala za analizu i to je išlo preko poznantstva i preporuke s posla. Uzorak sam slala preporučeno poštom u šprici. Minimalni uzorak im je potreban. Analiza je isto išla anonimno (ne znam kakvi su zakoni u Slo)
JelkicaZG1990
Posts: 4
Joined: 22/05/2023 21:40

#3566 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by JelkicaZG1990 »

Dozer wrote: 26/04/2024 09:22
nivla wrote: 25/04/2024 21:51 ako iskljucimo da je neko thc ulje pomijesao sa necim, ima i ona d aproces proizvodnje rs thc ulja nije standardiziran da ae proizvodi u kucnoj radinosti, pa nije uvijek isti rezultat
pekmez od sljiva pravis pa nije isti u svakoj tegli
Doticna osoba je ocito vrlo neinformisana o svemu tome, i to je OK, ali bi se ipak trebala malo suzdrzati od davanja kojekakvih kvalifikacija o svemu tome jer je ocito da ne zna puno, tacnije skoro pa nista.

Rezultat koncentrata THC-a u ulju uveliko zavisi od sorte biljke, kolicine biljke, otapala koje se koristi, temperature i trajanja procesa. Neko ce iz sorte s recimo 25% THC-a uspjeti izvuci mozda i 90% (iako je ovo meni oduvijek bio nategnut procenat), a neko nece uspjeti ni 30%.
Koliko ja znam, doticna osoba u HR to ne proizvodi, nego nabavlja iz Ceske. Mozda je istina, mozda nije, ali i nebitno je. Ono sto jeste bitno je cinjenica da to jeste THC ulje, a ne nesto deseto. I to je potvrdjeno i kroz analizu koju je uradila kolegica iznad.

Sljedeca stvar, bitna za razumijevanje mehanizma djelovanja THC-a, jeste da se shvati da molekule tetrahidrokanabidola-9 ne napadaju direktno celije karcinoma, nego se vezu za receptore u nasem mozgu, a koji su zaduzeni za nas imunosni sistem. Tim povezivanjem THC reaktivira nase receptore koji onda restartuju nas imunosni sistem, nakon cega on pocinje prepoznavati celije karcinoma kao neprijatelje, sto do tog momenta nije bio slucaj.
Kao sto se zna, celije karcinoma su zapravo nase vlastite celije koje su mutirale. Nakon tog "prepoznavanja" imunosni sistem pocinje reagovati prema ovim celijama kao sto reaguje na bilo koju drugu bakterijsku ili virusnu infekciju - napada ih i onemogucava im hranjenje, cime ih dovodi do odumiranja i nestanka.
Takodje, kolicina receptora u mozgu nije neogranicena, pa je samom tom cinjenicom jasno da koncentracija molekula THC-a i nema neku preveliku ulogu, jer ako je njih npr. 90, a receptora 40, 50 molekula THC-a se nema gdje spojiti. Naravno, bolje je sto ih je vise jer se tako na neki nacin osigurava potpunije spajanje, tj. djelovanje. Ali mislim da je jasno da tu nema nikakvih garancija.

E sad, iz iskustava je ocito da se kod nekoga to povezivanje THC-a i receptora desi, kod nekoga ne, kod nekoga djelimicno. Kod nekoga je stanje iz X faktora mozda vec otislo predaleko i vise nema dovoljno vremena za cijeli proces. Neko mozda ima previse godina, neko preslab organizam, neko ne moze da razvije toleranciju na THC, itd.itd.itd.
Hocu da kazem da je bezbroj faktora koji uticu na sve, a kao sto vec rekoh - THC nije carobni stapic, pa ma koliko mi zeljeli i nadali se da jeste.

I kako ima bezbroj slucajeva u kojima THC nije pomogao, nazalost, i opet zbog XY faktora, tako isto ima i bezbroj slucajeva i svjedocanstava ljudi kojima jeste pomogao. Otvori se YT i lagano. Naci cete stotine svjedocanstava.
Bok Dozer. Nisam rekla niti da THC nije učinkovit niti da djeluje kod svih jednako. Nekome će pomoći pa makar za bolove, spavanje i apetit ako ne za sam karcinom. Sve što ste napisali iznad za djelovanje se otprilike slažem.
Ono na šta je upozoravam je dotična gospođa iz Rijeke koja se hvali da ima uzorak sa iznimno visokim postotkom THCa pa samim time ima i takvu cijenu i nemojte molim Vas nečije zdravlje i budućnost uspoređivati sa kućnom marmeladom. Ulje od 41% thca se može dosta povoljnije nabaviti, a to znate i sami. To šta je "spasiteljica" iz Rijeke meni prodala je razrjeđeno kokosovim uljem. Uigrana muljaža od strane njezinog supruga i nje. To se da zaključiti po paničnom pozivu nakon moje poruke za analizu. Kako li je baš tada shvatila da je zamjenila bočice? Iako, dok smo bili u stanu sam pitala zašto je rijeđe (jer znam po SVIM natpisima sa interneta da mora bitu guuusto), gospođa je brzo odgovorila zbog temperature u stanu. Druge bočice su bile nešto totalno drugačije. Koliko ljudi je tako nasjelo? Vama nije prevara ako se nešto orginalno i koncentrirano razrjeđuje? Svaka čast onda.
Tamo sam upućena od strane Vas i kao što sam rekla, da li ste skupa u tome ili zaista niste znali da prodaje ulje od 40% znate samo Vi.
Ne treba biti čovjek puno educiran da shvati da nije isto da li se konzumira ulje od 40% ili 80%.
Nisam protiv THCa ali protiv zarađivanja na tuđoj boli jesam.
Mojoj mami nije pomoglo, daj Bože da nečijoj pomogne ali ne želim da netko gubi vrijeme i novce davajući razrjeđeni pripravak.
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3567 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Kako sam vec rekao - nemam dodir sa svim tim, ukljucujuci i bilo kakvu zaradu
Tqkodje, ne zlim.pravdati bilo koga, ali znam da je dosta ljudi pitalo da li je moguce praviti cepice za analnu upotrebu, jer puno ljudi ne moze da savlada THC oralno upravo jer je prejak, tj. prejak koncentrat.

Takodje znam da se cepici prave tako sto se dodaje kokosovo ulje, a zatim zamrzne.

Ne znam, zaista. Jos niko od ljudi kojima sam dao taj kontakt nije imao slicne zalbe, tako da ne znam ni sta da kazem, osim da je mozda zaista moguce da je doslo do zamjene bocica koje jesu razblazene i pripremljene za pravljenje cepica. Zaista ne znam.
JelkicaZG1990
Posts: 4
Joined: 22/05/2023 21:40

#3568 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by JelkicaZG1990 »

Znam za cepice. Radila sam ih i ja mami. I da, oni se mjesaju sa kokosovim uljem. Prvo se rade slabiji pa jači tj drugačije se mješa.
Nisu imali žalbe jer nisu dali na testiranje. Stvarno nije jednostavno, barem tu na našem području. I ja sam mogla biti jedna od naivnih. Srećom, proučila sam sve pa mi je bilo sumnjivo.

Kako joj nije palo na pamet provjeriti bočice kad sam ju pitala u Rijeci zašto su rijetke? Mislim da sam spomenula i boju jer je bila svjetla I nije istina da je rijetko na "sobnoj temperaturi". Jedino ako je vani pakao i bocice su izlozene suncu ali to ona zna. Ulje mora biti ko smola, tesko mazivo, gusto. Baš onako kako pise na netu. Jedino ako ih stavis u jako vrucu vodu neko vrijeme (bocice) onda ulje omekani i lakse je za hendlati.

Muljaža 1/1. Od jedne flašice dobiju dvije ili kako god već da rijede. 280 eura/flasica (6ml) je vrlo dobar razlog da netko bude govno. Ljudi su prokleti i za manje.
User avatar
Dozer
Posts: 28517
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3569 Re: Karcinom i R.S.Oil - THC zaista lijeci rak?

Post by Dozer »

Da, slazem se da ljudi muljaju svasta, i to znamo svi.

Za ovo, ja sve sto mogu reci jeste da mi se do sad niko nije pozalio na slicnu stvar, a svako koje sam vidio da je nekome doslo ili da je preuzeo, kao i ono sto sam licno nabavljao od njih, bilo je upravo po opisu - gusto, crno, ne tece, jak miris, i "odvaljivanje".

Opet kazem, nikad nisam nosio na testiranje da bih provjerio koliko je THC-a u tome, niti znam da je iko od ljudi koji su nabavljali, ali ako je 60+ % kako kazes, mislimd da je onda i to vise nego dovoljno jer, kako vec opisah iznad, djelovanje ne zavisi toliko od postotka THC-a. Sto jace - to bolje, podrazumijeva se, ali mislim da je 90+ % prilicno nemoguce postici.
Post Reply