Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

moimoi
Posts: 5154
Joined: 01/07/2006 12:59

#32401 Re: Danasnji "feminizam"

Post by moimoi »

vjeshalica wrote: 08/03/2024 21:19
moimoi wrote: 08/03/2024 21:17 Jer je inace u 99% slucajeva muskarac lazno optuzen i lezi u zatvoru :lol: Pa je li te imalo sram??
Daj majketi.
Njegove harla kurla teorije
Voljela bih da ga nepoznate zene pocnu hvatati za muda, cisto onako u prolazu :D Da se osjeca malo “uznemiren”.. al to nije nista strasno, ha ja :D Pa da krene tuziti :lol: a ako ih se ne optuzi… pa nisu krive :D
moimoi
Posts: 5154
Joined: 01/07/2006 12:59

#32402 Re: Danasnji "feminizam"

Post by moimoi »

kakavdanakneiskustvu wrote: 08/03/2024 21:26 ne smije se skrenuti sa teme?'

nisam ni upratio svaki detalj rasprave,samo upitah je li to ne postoje lažne prijave za nasilje,nakon kojih se muškarcima uništavaju životi
Naravno da postoje i lazne prijave, samo je pitanje procenta u odnosu na prave prijave? A konacno i procenta optuzenih (stvarnih prijava). Hajde budi fer prema sebi ako nista…da te sada neko siluje, bi li odmah pozvao policiju i otrcao kod dr na pregled sve po ps-u…Ili bi otisao kuci, u soku i sramu(a ne znas zasto ga osjecas, ali ga osjecas.. trebas jebiga reci ljudima da si silovan i prepricati)? Stavi se jednu sec u poziciju silovane osobe.
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#32403 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

moimoi wrote: 08/03/2024 21:17 Jer je inace u 99% slucajeva muskarac lazno optuzen i lezi u zatvoru :lol: Pa je li te imalo sram??
Daj majketi.
Čega me treba biti sram? Toga što sam rekao da kada sudovi i profesionalci mogu pogriješiti, šta bi se tek dogodilo da rulji, izvinjavam se, zabrinutim širokim narodnim masama, ostavimo da dijele "pravdu"?

Ne, toga me nije sram.

Sve drugo šta u mom odgovoru "pronađete" je samo ogledalo vaše psihe.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59158
Joined: 03/08/2010 19:04

#32404 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

moimoi wrote: 08/03/2024 21:36
kakavdanakneiskustvu wrote: 08/03/2024 21:26 ne smije se skrenuti sa teme?'

nisam ni upratio svaki detalj rasprave,samo upitah je li to ne postoje lažne prijave za nasilje,nakon kojih se muškarcima uništavaju životi
Naravno da postoje i lazne prijave, samo je pitanje procenta u odnosu na prave prijave? A konacno i procenta optuzenih (stvarnih prijava). Hajde budi fer prema sebi ako nista…da te sada neko siluje, bi li odmah pozvao policiju i otrcao kod dr na pregled sve po ps-u…Ili bi otisao kuci, u soku i sramu(a ne znas zasto ga osjecas, ali ga osjecas.. trebas jebiga reci ljudima da si silovan i prepricati)? Stavi se jednu sec u poziciju silovane osobe.
ja sam fizički napad od strane žene odmah prijavio,znajući ,pretpostavljajući da će patrola policije reagovati onako kako je i reagovala,čuj žena ga udarila,plus ista ta žena nakon udaraca i mog izlaska iz stana viče za mnom sad ću se ozlijediti i zvati ću policiju.šta da je stvarno se ozlijedila i policija došla,kome bio vjerovala???

nisam pratio o čemu se konkretno piše na ovoj temi zadnjih dan,dva, tako da ne bih ni da se uključujem u raspravu oko toga
moimoi
Posts: 5154
Joined: 01/07/2006 12:59

#32405 Re: Danasnji "feminizam"

Post by moimoi »

Hakiz wrote: 08/03/2024 21:40
moimoi wrote: 08/03/2024 21:17 Jer je inace u 99% slucajeva muskarac lazno optuzen i lezi u zatvoru :lol: Pa je li te imalo sram??
Daj majketi.
Čega me treba biti sram? Toga što sam rekao da kada sudovi i profesionalci mogu pogriješiti, šta bi se tek dogodilo da rulji, izvinjavam se, zabrinutim širokim narodnim masama, ostavimo da dijele "pravdu"?

Ne, toga me nije sram.

Sve drugo šta u mom odgovoru "pronađete" je samo ogledalo vaše psihe.
Mogu pogrijesiti?
Koje “siroke narodne mase” dijele pravdu? Nece zene da glume s njim? Urotile se zene protiv njega jer mu smrdi iz usta? Daj molim te.
Meni 11 god. Lik u tramvaju izvadio ispred mene kurac i slajfa ga.. “raja” se smije. Ja istrcala iz tramvaja i nikome zivom nisam godinama nista rekla (povracala na hrenovke)jer me stid bilo?? Zasto me stid bilo? Ne znam.
Koliko su me puta nepoznate spodobe uhvatile za guzicu ni ne brojim.
Nemas ba pojma sta 99% zena u zivotu presuti i preko cega sve predju od malih nogu.
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#32406 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

moimoi wrote: 08/03/2024 21:59
Hakiz wrote: 08/03/2024 21:40
moimoi wrote: 08/03/2024 21:17 Jer je inace u 99% slucajeva muskarac lazno optuzen i lezi u zatvoru :lol: Pa je li te imalo sram??
Daj majketi.
Čega me treba biti sram? Toga što sam rekao da kada sudovi i profesionalci mogu pogriješiti, šta bi se tek dogodilo da rulji, izvinjavam se, zabrinutim širokim narodnim masama, ostavimo da dijele "pravdu"?

Ne, toga me nije sram.

Sve drugo šta u mom odgovoru "pronađete" je samo ogledalo vaše psihe.
Mogu pogrijesiti?
Koje “siroke narodne mase” dijele pravdu? Nece zene da glume s njim? Urotile se zene protiv njega jer mu smrdi iz usta? Daj molim te.
Meni 11 god. Lik u tramvaju izvadio ispred mene kurac i slajfa ga.. “raja” se smije. Ja istrcala iz tramvaja i nikome zivom nisam godinama nista rekla (povracala na hrenovke)jer me stid bilo?? Zasto me stid bilo? Ne znam.
Koliko su me puta nepoznate spodobe uhvatile za guzicu ni ne brojim.
Nemas ba pojma sta 99% zena u zivotu presuti i preko cega sve predju od malih nogu.
Da, i kakve to ima veze sa onima koji ga nisu šlajfali ispred tebe i nisu te hvatali za guzicu?

Trebamo sada svi muškarci da osjećamo krivicu i neprestano se pravdamo za ono šta su drugi muškarci radili? Ne, neću odgovarati za tuđa djela. I ne dozvoljavam da mi se ta obaveza ne nametne, nego implicira.
moimoi
Posts: 5154
Joined: 01/07/2006 12:59

#32407 Re: Danasnji "feminizam"

Post by moimoi »

Hakiz wrote: 08/03/2024 22:06
moimoi wrote: 08/03/2024 21:59
Hakiz wrote: 08/03/2024 21:40

Čega me treba biti sram? Toga što sam rekao da kada sudovi i profesionalci mogu pogriješiti, šta bi se tek dogodilo da rulji, izvinjavam se, zabrinutim širokim narodnim masama, ostavimo da dijele "pravdu"?

Ne, toga me nije sram.

Sve drugo šta u mom odgovoru "pronađete" je samo ogledalo vaše psihe.
Mogu pogrijesiti?
Koje “siroke narodne mase” dijele pravdu? Nece zene da glume s njim? Urotile se zene protiv njega jer mu smrdi iz usta? Daj molim te.
Meni 11 god. Lik u tramvaju izvadio ispred mene kurac i slajfa ga.. “raja” se smije. Ja istrcala iz tramvaja i nikome zivom nisam godinama nista rekla (povracala na hrenovke)jer me stid bilo?? Zasto me stid bilo? Ne znam.
Koliko su me puta nepoznate spodobe uhvatile za guzicu ni ne brojim.
Nemas ba pojma sta 99% zena u zivotu presuti i preko cega sve predju od malih nogu.
Da, i kakve to ima veze sa onima koji ga nisu šlajfali ispred tebe i nisu te hvatali za guzicu?

Trebamo sada svi muškarci da osjećamo krivicu i neprestano se pravdamo za ono šta su drugi muškarci radili? Ne, neću odgovarati za tuđa djela. I ne dozvoljavam da mi se ta obaveza ne nametne, nego implicira.
Pa ko je tebe optuzio :lol:
Ti branis Lecica kojeg je bruka glumica osudila i govoris kako je lazna optuzba jer “nije dokazano”?!? Zene se tj “rulja” urotila protiv njega??
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#32408 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

moimoi wrote: 08/03/2024 22:12
Hakiz wrote: 08/03/2024 22:06
moimoi wrote: 08/03/2024 21:59
Mogu pogrijesiti?
Koje “siroke narodne mase” dijele pravdu? Nece zene da glume s njim? Urotile se zene protiv njega jer mu smrdi iz usta? Daj molim te.
Meni 11 god. Lik u tramvaju izvadio ispred mene kurac i slajfa ga.. “raja” se smije. Ja istrcala iz tramvaja i nikome zivom nisam godinama nista rekla (povracala na hrenovke)jer me stid bilo?? Zasto me stid bilo? Ne znam.
Koliko su me puta nepoznate spodobe uhvatile za guzicu ni ne brojim.
Nemas ba pojma sta 99% zena u zivotu presuti i preko cega sve predju od malih nogu.
Da, i kakve to ima veze sa onima koji ga nisu šlajfali ispred tebe i nisu te hvatali za guzicu?

Trebamo sada svi muškarci da osjećamo krivicu i neprestano se pravdamo za ono šta su drugi muškarci radili? Ne, neću odgovarati za tuđa djela. I ne dozvoljavam da mi se ta obaveza ne nametne, nego implicira.
Pa ko je tebe optuzio :lol:
Ti branis Lecica kojeg je bruka glumica osudila i govoris kako je lazna optuzba jer “nije dokazano”?!? Zene se tj “rulja” urotila protiv njega??
Bruka glumica ga je osudila :shock: Glumice sudije?

Bruka glumica može bilo koga optužiti za bilo šta.

Optužba nije dokaz krivice.

Možda se rulja i jeste urotila. Solidarišu se međusobno, nebitno je li kriv ili nije. Potreban i dovoljan uslov za urotu je da jedna kaže da jeste. To je temelj cancel kulture.

Ne kažem da nije. Onaj koji će reći da jeste ili nije je sud. Ako se sjećam, sud je presudio da nije ili je odbačena optužnica, nešta je bilo. Nebitno. A po pravnom principu, sve dok sud ne kaže da jeste, nije. A sve dok nije, nemaš objektivan razlog da se buniš zbog rada sa njim.

I zato spominjem rulju. Sve dok sud ne donese presudu, ostalo je, naprosto, emotivna reakcija rulje.

Vrtimo se u krug.
moimoi
Posts: 5154
Joined: 01/07/2006 12:59

#32409 Re: Danasnji "feminizam"

Post by moimoi »

Hakiz wrote: 08/03/2024 22:21
moimoi wrote: 08/03/2024 22:12
Hakiz wrote: 08/03/2024 22:06

Da, i kakve to ima veze sa onima koji ga nisu šlajfali ispred tebe i nisu te hvatali za guzicu?

Trebamo sada svi muškarci da osjećamo krivicu i neprestano se pravdamo za ono šta su drugi muškarci radili? Ne, neću odgovarati za tuđa djela. I ne dozvoljavam da mi se ta obaveza ne nametne, nego implicira.
Pa ko je tebe optuzio :lol:
Ti branis Lecica kojeg je bruka glumica osudila i govoris kako je lazna optuzba jer “nije dokazano”?!? Zene se tj “rulja” urotila protiv njega??
Bruka glumica ga je osudila :shock: Glumice sudije?

Bruka glumica može bilo koga optužiti za bilo šta.

Optužba nije dokaz krivice.

Možda se rulja i jeste urotila. Solidarišu se međusobno, nebitno je li kriv ili nije. Potreban i dovoljan uslov za urotu je da jedna kaže da jeste. To je temelj cancel kulture.

Ne kažem da nije. Onaj koji će reći da jeste ili nije je sud. Ako se sjećam, sud je presudio da nije ili je odbačena optužnica, nešta je bilo. Nebitno. A po pravnom principu, sve dok sud ne kaže da jeste, nije. A sve dok nije, nemaš objektivan razlog da se buniš zbog rada sa njim.

I zato spominjem rulju. Sve dok sud ne donese presudu, sve ostalo je, naprosto, emotivna reakcija rulje.
Jer su inace sudovi pravedni pogotovo za silovanja? Jer je inace silovanje lako dokazati ako se ne urade pretrage odmah?
To je tako sve prosto i jednostavno. Jer ti treba vaginu razvaliti da bi dokazala? Penetracija je jedini vid silovanja?
Hajde malo razmisli.
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#32410 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Kao što rekoh, vrtimo se u krug.
moimoi
Posts: 5154
Joined: 01/07/2006 12:59

#32411 Re: Danasnji "feminizam"

Post by moimoi »

Hakiz wrote: 08/03/2024 22:33 Kao što rekoh, vrtimo se u krug.
Ne vrtimo se u krug, nego ne zelis prihvatiti da zene vijekovima sute, da su odgajane da sute, da ono sto im se desava trebaju da prihvate kao nesto normalno,a zapravo NIJE.
To sto nije poglasen krivim, ne znaci da nije kriv. To je samo ogledalo drustva u kakvom zivimo. Da imas kcer.. mozda bi i shvatio u kakvom drustvu zivi.
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#32412 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

moimoi wrote: 08/03/2024 22:46
Hakiz wrote: 08/03/2024 22:33 Kao što rekoh, vrtimo se u krug.
Ne vrtimo se u krug, nego ne zelis prihvatiti da zene vijekovima sute, da su odgajane da sute, da ono sto im se desava trebaju da prihvate kao nesto normalno,a zapravo NIJE.
To sto nije poglasen krivim, ne znaci da nije kriv. To je samo ogledalo drustva u kakvom zivimo. Da imas kcer.. mozda bi i shvatio u kakvom drustvu zivi.
:shock:

Onda, ako ga oglase krivim, to će značiti da nije kriv?

Vrtimo se u krug. Rekla si svoje, ja sam rekao svoje, samo ponavljamo iste misli drugim riječima.

Nemamo šta novo dodati rečenom.
moimoi
Posts: 5154
Joined: 01/07/2006 12:59

#32413 Re: Danasnji "feminizam"

Post by moimoi »

Hakiz wrote: 08/03/2024 22:51
moimoi wrote: 08/03/2024 22:46
Hakiz wrote: 08/03/2024 22:33 Kao što rekoh, vrtimo se u krug.
Ne vrtimo se u krug, nego ne zelis prihvatiti da zene vijekovima sute, da su odgajane da sute, da ono sto im se desava trebaju da prihvate kao nesto normalno,a zapravo NIJE.
To sto nije poglasen krivim, ne znaci da nije kriv. To je samo ogledalo drustva u kakvom zivimo. Da imas kcer.. mozda bi i shvatio u kakvom drustvu zivi.
:shock:

Onda, ako ga oglase krivim, to će značiti da nije kriv?

Vrtimo se u krug. Rekla si svoje, ja sam rekao svoje, samo ponavljamo iste misli drugim riječima.

Nemamo šta novo dodati rečenom.
Necemo, nego cemo se vratiti.. ima pravo da odbije saradnju sa njim. On neka trazi svoja prava, ako ih moze dokazati.
Ili sto bi stari rekli “sto sijes, to zanjes”
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#32414 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

moimoi wrote: 08/03/2024 23:02
Hakiz wrote: 08/03/2024 22:51
moimoi wrote: 08/03/2024 22:46

Ne vrtimo se u krug, nego ne zelis prihvatiti da zene vijekovima sute, da su odgajane da sute, da ono sto im se desava trebaju da prihvate kao nesto normalno,a zapravo NIJE.
To sto nije poglasen krivim, ne znaci da nije kriv. To je samo ogledalo drustva u kakvom zivimo. Da imas kcer.. mozda bi i shvatio u kakvom drustvu zivi.
:shock:

Onda, ako ga oglase krivim, to će značiti da nije kriv?

Vrtimo se u krug. Rekla si svoje, ja sam rekao svoje, samo ponavljamo iste misli drugim riječima.

Nemamo šta novo dodati rečenom.
Necemo, nego cemo se vratiti.. ima pravo da odbije saradnju sa njim. On neka trazi svoja prava, ako ih moze dokazati.
Ili sto bi stari rekli “sto sijes, to zanjes”
Eto, u pravu si.

Zadovoljna?
no_sikiriki
Posts: 18278
Joined: 11/12/2012 13:21

#32415 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Ova tema, in a nutshell.

Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59158
Joined: 03/08/2010 19:04

#32416 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

Sa Fb stranice Ravnopravno roditeljstvo BiH.


Nadam se da ce doći vrijeme kada će djeca u školama praviti cestitke i za dan očeva.
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#32417 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2024 12:02 Sa Fb stranice Ravnopravno roditeljstvo BiH.


Nadam se da ce doći vrijeme kada će djeca u školama praviti cestitke i za dan očeva.
Ti si protiv žena sa takvim zahtjevima :-x
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59158
Joined: 03/08/2010 19:04

#32418 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

Hakiz wrote: 09/03/2024 12:30
kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2024 12:02 Sa Fb stranice Ravnopravno roditeljstvo BiH.


Nadam se da ce doći vrijeme kada će djeca u školama praviti cestitke i za dan očeva.
Ti si protiv žena sa takvim zahtjevima :-x
nisam ja autor ovoga,nego vidjeh pa ovdje prenio
belfy
Posts: 7766
Joined: 06/08/2007 09:00

#32419 Re: Danasnji "feminizam"

Post by belfy »

kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2024 12:02 Sa Fb stranice Ravnopravno roditeljstvo BiH.


Nadam se da ce doći vrijeme kada će djeca u školama praviti cestitke i za dan očeva.
u dosta zemalja zapravo prave... mi kasnimo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59158
Joined: 03/08/2010 19:04

#32420 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

belfy wrote: 09/03/2024 13:17
kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2024 12:02 Sa Fb stranice Ravnopravno roditeljstvo BiH.


Nadam se da ce doći vrijeme kada će djeca u školama praviti cestitke i za dan očeva.
u dosta zemalja zapravo prave... mi kasnimo.
a dan očeva je kad?
belfy
Posts: 7766
Joined: 06/08/2007 09:00

#32421 Re: Danasnji "feminizam"

Post by belfy »

kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2024 13:19
belfy wrote: 09/03/2024 13:17
kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2024 12:02 Sa Fb stranice Ravnopravno roditeljstvo BiH.


Nadam se da ce doći vrijeme kada će djeca u školama praviti cestitke i za dan očeva.
u dosta zemalja zapravo prave... mi kasnimo.
a dan očeva je kad?
varira od drzave do drzave (one koje ga imaju). recimo:
- "The UK celebrates Mother's Day on a different day to the US and Canada, yet they all share the same day for Father's Day, the third Sunday of June."
- "In many European Catholic countries such as Spain, Italy and Portugal, Father's Day is celebrated on St Joseph's Day, i.e. 19 March."
- "Deutchland - 16. Juni"
itd...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59158
Joined: 03/08/2010 19:04

#32422 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

a u našim školama djeca prave čestitke i za dan žena i za dan majki,za dan očeva se ni ne zna
User avatar
Haris.ba
Posts: 25416
Joined: 08/09/2005 20:08

#32423 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Haris.ba »

kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2024 13:57 a u našim školama djeca prave čestitke i za dan žena i za dan majki,za dan očeva se ni ne zna
Treba za pocetak uvesti da u skoli nastavnog osoblja jednog pola ne moze biti vise od 50%, pa onda laganini. Doci ce se i do dana oceva.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59158
Joined: 03/08/2010 19:04

#32424 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

Haris.ba wrote: 09/03/2024 14:03
kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2024 13:57 a u našim školama djeca prave čestitke i za dan žena i za dan majki,za dan očeva se ni ne zna
Treba za pocetak uvesti da u skoli nastavnog osoblja jednog pola ne moze biti vise od 50%, pa onda laganini. Doci ce se i do dana oceva.
hoće nekada,sve će biti nekada,ja samo kopirah ono sa te Fb stranice
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#32425 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Ma, ne treba uvesti pravljenje čestitki za očeve, nego ukinuti za majke :mrgreen:
Post Reply