Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#50301 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by General War »

Hakiz wrote: 29/02/2024 19:54
General War wrote: 29/02/2024 19:41
Hakiz wrote: 29/02/2024 19:26

Ili ne važem, pa mi je Izrael isto zlo kao i Hamas.

Reći da ideš osvetiti se teroristima koji su ti učinili zlo, a umjesto toga pobiti 30.000 ljudi od čega 70 % žena i djece, a ne te teroriste, to je zlo koje samo monstrum može relativizovati i pokušati opravdati.
...ma dje bi
Isto tako monstrum moze djecu i zene ispred sebe staviti, drzati taoce i ubijati druge zene i djecu, nema sklonista, a za sebe tunele iskopao...i pravit se lud.
I opet jedno zlo opravdavaš drugim.

Onog trenutka kada je Izrael počeo ubijati žene i djecu umjesto Hamasovce, ko god nađe opravdanje za Izrael je... Nečovjek.
Sta cu ga opravdavat, rat je takav...u taslacinu i u rat se ne ide nepripremljem osim ako to nije cilj, sto Hamasu i jeste, da nije, nagurao bi zene i djecu po tunelima, hrana se moze i tamo dijelit, a oni izasli napolje i posorali se sa jevrejima...al jok...mi podzemlju, a ostali setajte po ratnoj zoni.
DonieBrasco
Posts: 15942
Joined: 31/08/2016 16:09

#50302 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by DonieBrasco »

Evo citam zakazana vanredna UN sjednica povodom ovog danasnjeg Izrazelskog bombradovanja ovog podrucija gdje se humanitarna pomoc djeli, stotine poginulih civila - zlocin bez presedana.

Meni nije jasno kako neki ne shvataju da Izrael moze da ispali manju nuklearnu raketu na ito mjesto da hiljade pogine, jer ce to USA opravdati, bas kao sto ce biti na ovoj vanrednoj sjednici sa vetom.
toska
Posts: 3059
Joined: 26/09/2016 14:08

#50303 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by toska »


User avatar
anelsol
Posts: 3107
Joined: 10/05/2017 22:41

#50304 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by anelsol »

toska wrote: 29/02/2024 23:31
Nema kraja ovom užasu.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16681
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#50305 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by sime_cipol »

Sigurno je i Pentagon dobio podatke od ministarstva zdravlja u Gazi (Hamasa)
Hakiz
Posts: 40963
Joined: 30/07/2015 20:01

#50306 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Hakiz »

DonieBrasco wrote: 29/02/2024 21:36 Evo citam zakazana vanredna UN sjednica povodom ovog danasnjeg Izrazelskog bombradovanja ovog podrucija gdje se humanitarna pomoc djeli, stotine poginulih civila - zlocin bez presedana.

Meni nije jasno kako neki ne shvataju da Izrael moze da ispali manju nuklearnu raketu na ito mjesto da hiljade pogine, jer ce to USA opravdati, bas kao sto ce biti na ovoj vanrednoj sjednici sa vetom.
Amerikanci će staviti veto na bilo kakvu odluku, pogotovo osuđujuću. To već znamo.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18511
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#50307 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by GandalfSivi »

Mater im jebem da im jebem…
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45734
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50308 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Chmoljo »

Ne mozes drzavu graditi na takvom jebenom rasizmu.

Zauzvrat dobijes imbecile koji su laki na obaracu. Ovo ce sve dugorocno kostati izrael.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18890
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#50309 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by SmokingMan »

Is this what a democracy looks like?

User avatar
bordo gandalf
Posts: 9921
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#50310 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by bordo gandalf »

Amerika je izvor zla
Hakiz
Posts: 40963
Joined: 30/07/2015 20:01

#50311 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Hakiz »

Ma, tačno je da je rat nehuman itd. Zbog te karakteristike rata imamo i Ženevsku Konvenciju i Sud Pravde itd.

I mi ovdje, na forumu, pričom rat nećemo zaustaviti.

Sa druge srane, ovo šta Izrael (Njegovo političko i vojno vođstvo) radi i onome koji je skroz naivan jasno pokazuje da Izraelu nije (jedini) cilj da kazni i uništi Hamas, cilj mu je ili potpuni nestanak ili porobljavanje palestinaca ako ne uspiju da ih sve pobiju i isele. To Izrael radi decenijama, a teroristički akti kao ovaj Hamasa im daje razlog da pojačaju brutalnost u nekim periodima, kao u ovom.

To opravdati i racionalizovati je nehumano. I države (političari) kao i ljudi koji to opravdavaju i racionalizuju su oni koji podržavaju zločin. Ne zaboravimo da i u Americi i u Njemačkoj itd, čak i u samom Izraelu, da i među Jevrejima kao i nejevrejima ima ljudi koji javno osuđuju ovo šta Izrael trenutno radi, kao i ono šta decenijama radi palestincima. Ne možemo ni te kolektivitete osuditi u cjelini.

Pa da se okrenemo pojedincima: General War je, naprosto, nečovjek.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#50312 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by sumirprimus »

Lijepo boga mi, dozvoljeno dijagnoze uspostavljat na forumu i vriejdjat nekaznjeno. :-)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18890
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#50313 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by SmokingMan »

Nalazimo se negdje na raskrsnici između: bilo je, / nije, / nema dovoljno dokaza / nedoslijednost u svjedočenju / ćutnja / jesu krivi / nisu krivi, gdje treba napokon neke stvari postaviti na njihovo mjesto. Tko govori istinu, tko je taji, tko nije u pravu, a tko jeste?! Nešto postoji, no ovaj surovi konflikt trenutno zagušuje možda ono najvažnije, šta se zaista desilo 7. Oktobra!?

Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#50314 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bitvin »

Ovo je svijet u kojem živimo, gdje se dešava genocid uživo pred očima svijeta, a pravdu ne poteže "napredni Zapad" nego zemlje Afrike i Srednje Amerike:

Nikaragva je podnijela tužbu Međunarodnom sudu pravde u Hagu (ICJ) protiv Njemačke zbog davanja finansijske i vojne pomoći Izraelu i zbog odbijanja sredstava UN-ove palestinske agencije za izbjeglice (UNRWA). Prema tvrdnji Nikaragve, Njemačka krši konvenciju o genocidu iz 1948. godine i Ženevsku konvenciju iz 1949. godine o zakonima ratovanja na okupiranim palestinskim teritorijama.

Južna Afrika prethodno je pokrenula tužbu protiv Izraela zbog počinjenja genocida nad Palestincima u Gazi. Prošlog mjeseca ICJ je naredio hitne mjere uključujući poziv Izraelu da zaustavi sve potencijalne akte genocida u Gazi.
User avatar
alijagoro
Posts: 3418
Joined: 06/03/2008 18:02

#50315 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by alijagoro »

Cestitke George Gallowayu na pobjedi,kaze ovo je za Gazu :thumbup:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24300
Joined: 26/08/2007 17:10

#50316 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Charuga »



Pa ja, nisu oni. Njihovi vojnici jesu bili prisutni, ali samo da kontrolisu ulazak pomoci za civile. Pucali? Ne, ni pod razno. Oni tamo su se sami ubijali ... poznato od ranije nekima.
User avatar
piupiu
Posts: 16714
Joined: 05/01/2008 05:08

#50317 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by piupiu »

Chmoljo wrote: 01/03/2024 02:40 Ovo ce sve dugorocno kostati izrael.
Kakav paradoks, jbt. Ko u nekom orverlijanskom filmu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45734
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50318 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Chmoljo »

piupiu wrote: 02/03/2024 16:14
Chmoljo wrote: 01/03/2024 02:40 Ovo ce sve dugorocno kostati izrael.
Kakav paradoks, jbt. Ko u nekom orverlijanskom filmu.
I ti mislis isto?
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7386
Joined: 12/03/2012 18:04

#50319 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Chmoljo wrote: 02/03/2024 16:20
piupiu wrote: 02/03/2024 16:14
Chmoljo wrote: 01/03/2024 02:40 Ovo ce sve dugorocno kostati izrael.
Kakav paradoks, jbt. Ko u nekom orverlijanskom filmu.
I ti mislis isto?

Jasta ce, bas ce ih kostati, bezveze se tjesite. Dok ih podrzava finansijski sektor, MSM i "izrabrani" politicari u prevari zvanoj demokratija bice sve kako oni hoce. To sto su ili ce pobiti 50.000 ili pola miliona ljudi je "nebitno", nit' koga zanima. Ove sto se pitaju ocito ne zanima previse, ljudi su potrosna roba, to je barem jasno.

Farse o demokratijama, ljudskim pravima, raznoraznim sudovima, moralima, pravdama padaju u vodu kada imas genocid uzivo. Desilo se nama, a mi smo sega sta se desava palestincima.

I sta onda. Nista. Crkni. Jaci tlaci.
User avatar
Optimus09
Posts: 3102
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#50320 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Optimus09 »

DonieBrasco wrote: 29/02/2024 21:36 Evo citam zakazana vanredna UN sjednica povodom ovog danasnjeg Izrazelskog bombradovanja ovog podrucija gdje se humanitarna pomoc djeli, stotine poginulih civila - zlocin bez presedana.

Meni nije jasno kako neki ne shvataju da Izrael moze da ispali manju nuklearnu raketu na ito mjesto da hiljade pogine, jer ce to USA opravdati, bas kao sto ce biti na ovoj vanrednoj sjednici sa vetom.
Svima je jasno.Opasno je sto medju nama hodaju oni koji podrzavaju genocid.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45734
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50321 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Chmoljo »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 02/03/2024 16:48
Chmoljo wrote: 02/03/2024 16:20
piupiu wrote: 02/03/2024 16:14

Kakav paradoks, jbt. Ko u nekom orverlijanskom filmu.
I ti mislis isto?

Jasta ce, bas ce ih kostati, bezveze se tjesite. Dok ih podrzava finansijski sektor, MSM i "izrabrani" politicari u prevari zvanoj demokratija bice sve kako oni hoce. To sto su ili ce pobiti 50.000 ili pola miliona ljudi je "nebitno", nit' koga zanima. Ove sto se pitaju ocito ne zanima previse, ljudi su potrosna roba, to je barem jasno.

Farse o demokratijama, ljudskim pravima, raznoraznim sudovima, moralima, pravdama padaju u vodu kada imas genocid uzivo. Desilo se nama, a mi smo sega sta se desava palestincima.

I sta onda. Nista. Crkni. Jaci tlaci.
Naravno da nije isto pobiti 50.000 ili pola miliona. Da jeste mnogi bi to uradili.

Svijet nije crno-bijel, tako da i te price o nepostojanju demokratije, ljudskih prava i slicno su samo price. Mnogo ljudi uziva plodove i demokratije i ljudskih prava i zasigurno njima to nisu puste price.
mishic
Posts: 6371
Joined: 28/04/2011 16:29

#50322 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by mishic »

"ZRAELSKI DESNIČARSKI MINISTAR PORUČIO: "Takozvani mjesec ramazan mora biti izbrisan i naš strah od ovog mjeseca mora biti izbrisan""

Takozvani ministar a stvarni nacista će jednoga dana ipak morati odgovarati za svoj fašizam koji ga je prožeo do kosti. Hitlerovo sjeme niče i tamo gdje se svijet najmanje nadao tome.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7386
Joined: 12/03/2012 18:04

#50323 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Chmoljo wrote: 02/03/2024 17:49
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 02/03/2024 16:48
Chmoljo wrote: 02/03/2024 16:20

I ti mislis isto?

Jasta ce, bas ce ih kostati, bezveze se tjesite. Dok ih podrzava finansijski sektor, MSM i "izrabrani" politicari u prevari zvanoj demokratija bice sve kako oni hoce. To sto su ili ce pobiti 50.000 ili pola miliona ljudi je "nebitno", nit' koga zanima. Ove sto se pitaju ocito ne zanima previse, ljudi su potrosna roba, to je barem jasno.

Farse o demokratijama, ljudskim pravima, raznoraznim sudovima, moralima, pravdama padaju u vodu kada imas genocid uzivo. Desilo se nama, a mi smo sega sta se desava palestincima.

I sta onda. Nista. Crkni. Jaci tlaci.
Naravno da nije isto pobiti 50.000 ili pola miliona. Da jeste mnogi bi to uradili.

Svijet nije crno-bijel, tako da i te price o nepostojanju demokratije, ljudskih prava i slicno su samo price. Mnogo ljudi uziva plodove i demokratije i ljudskih prava i zasigurno njima to nisu puste price.

Za pocetak, ti svijet predstavljas crno bijelim tvrdnjom da ce se nesto dugorocno vratiti Izraelu, a nece, jer im se moze. Vrlo prosto. Tvrdnja je netacna do srzi, na zalost. Nece im se nista vratiti, ni kratkorocno, ni dugorocno. Bezveze se lazes.

Dalje, koliko % stanovnistva uziva plodove suplje price o demokratiji, slobodama i ljudskim pravima ? "Mnogo ljudi" na koje se pozivas ne predstavlja dio Europe, mali djelic Sjeverne Amerike i nekoliko drzava Azije i Okeanije. To je, prijatelju, manjina koja parazitira na muci i eksploataciji vecine pri cemu to parazitiranje sebi pravda sarenim lazama o slobodama, demokratijema i ljudskim pravima. To sve pije vode dok se ne pojavi korona, pobuna farmera sirom Europe ili strajk kamiondzija u Kanadi. Onda vidis da ga svi redom puse, neko vise, a neko manje i da je prica o demokratiji, slobodama i ljudskim pravima farsa i to zestoka. Jedine "slobode" koje se ne mogu osporiti jesu seksualne, ali to vec prelazi u dekadenciju, nemoral i razvrat, al nije tema da ne granam dalje

Neozbiljno je da koliko toliko obrazovana osoba vjeruje u sarene laze i bajke. Realnost, na zalost, govori drugacije.

Doduse, kognitivna disonanca je cudo, tako je lakse sebi neke stvari objasniti odnosno zanemariti ih u potpunosti.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45734
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50324 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Chmoljo »

Nemam namjeru natucati sa teoreticarima zavjera koji drugima govore o kognitivnim disonancama. :thumbup:

Pazi molim te, mali djelic Sjeverne Amerike ima demokratske sisteme. :lol:
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7386
Joined: 12/03/2012 18:04

#50325 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Chmoljo wrote: 02/03/2024 19:17 Nemam namjeru natucati sa teoreticarima zavjera koji drugima govore o kognitivnim disonancama. :thumbup:

Pazi molim te, mali djelic Sjeverne Amerike ima demokratske sisteme. :lol:
Ides licno u nedostatku argumenata. Iston da ja tebi kazem "gejmeru ne vidis dalje od svog nosa" i da mi je to argument, a nije.

Prica je pocela o dugorocno ce se vratiti Izraelu, ja kazem i objasnim zasto nece, ti mi napises da sam teoreticar zavjera :D ( primjer iz udzbenika kognitivne disonance ).

Vjeruj u sta hoces, al te jebe realnost, dogadjaji govore drugaciju pricu.

Da ne zacatavamo temu, idemo bezveze u off, a cini se da osim uvreda i parola vratice se nemas nista.

Do mene, dio Sieverne Amerike, dio, ostatak stanovnistva ne uziva slobode, prava i farsu zvana demokratija.

Zivio
Last edited by cvrčak_na_hedonizmu on 02/03/2024 19:38, edited 1 time in total.
Locked