Život samaca u srednjim godinama

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Ozimician
Posts: 5725
Joined: 05/09/2012 23:21

#476 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ozimician »

BJB wrote: 12/02/2024 21:14
Bosanac sa dna kace wrote: 12/02/2024 10:29
BJB wrote: 10/02/2024 01:31 Žena sam i nemam ni ženu ni muža :-D
Khm, hm...a iskustva su?
Ne bih nikome preporučila..nije sad katastrofalno loše..ali mislim da je sve lakše kad s nekim dijeliš
Jesil ti vec pisala na ovoj temi, da zivis s mamom i tako to?
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#477 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by auspuhc »

Ozimician wrote: 12/02/2024 22:05
BJB wrote: 12/02/2024 21:14
Bosanac sa dna kace wrote: 12/02/2024 10:29
Khm, hm...a iskustva su?
Ne bih nikome preporučila..nije sad katastrofalno loše..ali mislim da je sve lakše kad s nekim dijeliš
Jesil ti vec pisala na ovoj temi, da zivis s mamom i tako to?
Dobro zenama se progleda kroz prste ako zive sa mamom u srednjim godinama. Muskarcima zato :run:
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#478 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by BJB »

Ma to ti je isto..bez obzira šta radiš i koliko se trudiš, društvo te gleda kao neostvarenog, parazita, beskorisnog, itd..Sreća moja da odavno ne marim za onim što današnje društvo misli..
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#479 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Bosanac sa dna kace »

BJB wrote: 12/02/2024 21:14
Bosanac sa dna kace wrote: 12/02/2024 10:29
BJB wrote: 10/02/2024 01:31 Žena sam i nemam ni ženu ni muža :-D
Khm, hm...a iskustva su?
Ne bih nikome preporučila..nije sad katastrofalno loše..ali mislim da je sve lakše kad s nekim dijeliš
U 30tim uopšte nije loše.
Ne znam.kako je kasnije.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#480 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Bosanac sa dna kace »

Hajvan wrote: 12/02/2024 21:45 Ako prosječni životni vijek u Bosni iznosi 76,18
srednje godine (zivotna dob) bi bile...
:? :shock:
Pa ja profur'o, ali još u 30tim ...tješim se da je u plemenu bilo stogodišnjaka/inja.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#481 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Bosanac sa dna kace »

BJB wrote: 13/02/2024 02:20 Ma to ti je isto..bez obzira šta radiš i koliko se trudiš, društvo te gleda kao neostvarenog, parazita, beskorisnog, itd..Sreća moja da odavno ne marim za onim što današnje društvo misli..
Gleda te i kad sam/sama živiš. I džabe što si stek'o/la imetak sam/sama. Privređuješ, doprinosiš, ali uvijek neko dokon ima čiji se glas čuje podaleko.
toska
Posts: 3086
Joined: 26/09/2016 14:08

#482 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by toska »

Bosanac sa dna kace wrote: 13/02/2024 04:52
U 30tim uopšte nije loše.
Ne znam.kako je kasnije.
:D
https://youtube.com/shorts/mp7iRpge93g? ... c6z24lPttq
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#483 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by auspuhc »

BJB wrote: 13/02/2024 02:20 Ma to ti je isto..bez obzira šta radiš i koliko se trudiš, društvo te gleda kao neostvarenog, parazita, beskorisnog, itd..Sreća moja da odavno ne marim za onim što današnje društvo misli..
Meni je zao nekih zena. Pune im glavu glupostima. Trebas ovo, ono, trazi gospodina savrsenog. Odbijaju sasvim ok momke, a vrijeme prolazi. Kad dodju tridesete mnogo im je teze nekoga pronaci.
Hakiz
Posts: 41151
Joined: 30/07/2015 20:01

#484 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Hakiz »

Ozimician wrote: 12/02/2024 22:05
BJB wrote: 12/02/2024 21:14
Bosanac sa dna kace wrote: 12/02/2024 10:29
Khm, hm...a iskustva su?
Ne bih nikome preporučila..nije sad katastrofalno loše..ali mislim da je sve lakše kad s nekim dijeliš
Jesil ti vec pisala na ovoj temi, da zivis s mamom i tako to?
Sve do sredine 20. vijeka život tri generacije šod istim krovom je bio normalan. Bake i djedovi kuhaju ručak i brinu o djeci, roditelji idu na posao i kada dođu kući čeka ih gotov ručak, oprano suđe a djeca su bila sigurna, išla u školu itd. Vrlo praktično. Jeste nastalo iz siromaštva, ali i italijanska kuhinja je nastala iz siromaštva pa valja.

Onda je ekonomskim blagostanjem krenulo razbijanje i svako je htio sam. Mogao je.

Pa onda frka, plati dadilju ili vrtić djeci, plati starački dom bakama i djedovima, kuhaj i peri suđe umoran poslije posla ili ako to ne možeš troši na nezdravu hranu u restoranima itd.

Prokletstvo napretka.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 20248
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#485 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by teskeredzic_22 »

Hakiz wrote: 13/02/2024 16:55
Prokletstvo napretka.
Samo ?

Ili mogućnost intime , čovjek se odavno osamostalio i izašao iz čopora.

Niti roditelji žele da gledaju kako se sin/kćerka svađaju sa ženom/mužem niti bračni par želi da se svekar/svekrva-punac/punica petljaju u svaki tren njihovog života.

Nekad se moralo a sada ne mora.

Istina je na pola puta , sjajne veze u porodici moraju postojati i život pod jednim krovom na različitim spratovima je sjajna stvar pod uslovom da se međusobna intima poštuje i da jedni drugima nisu teret.

Toga je malo , ne zato što su ljudi dobri ili loši nego zato što su interaktivni.
Hakiz
Posts: 41151
Joined: 30/07/2015 20:01

#486 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Hakiz »

teskeredzic_22 wrote: 13/02/2024 17:02
Hakiz wrote: 13/02/2024 16:55
Prokletstvo napretka.
Samo ?

Ili mogućnost intime , čovjek se odavno osamostalio i izašao iz čopora.

Niti roditelji žele da gledaju kako se sin/kćerka svađaju sa ženom/mužem niti bračni par želi da se svekar/svekrva-punac/punica petljaju u svaki tren njihovog života.

Nekad se moralo a sada ne mora.

Istina je na pola puta , sjajne veze u porodici moraju postojati i život pod jednim krovom na različitim spratovima je sjajna stvar pod uslovom da se međusobna intima poštuje i da jedni drugima nisu teret.

Toga je malo , ne zato što su ljudi dobri ili loši nego zato što su interaktivni.
Pa, život zajedno te tjera da se suzdržavaš, pa svađe rješavaš mirnije. Kada te niko ne gleda, lete tanjiri, frcaju šake itd.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 20248
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#487 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by teskeredzic_22 »

Hakiz wrote: 13/02/2024 17:04

Pa, život zajedno te tjera da se suzdržavaš, pa svađe rješavaš mirnije. Kada te niko ne gleda, lete tanjiri, frcaju šake itd.
Ti taman spremio dijete i izlazite vani , težak dan na poslu , silazi ti majka/punica i pita kuda idete i zašto idete i mrtva-hladna očekuje odgovor.

Hoću reći da sve nije i ne može biti idealno a to se puno teže uklapa u takvim tipovima domaćinstava.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17493
Joined: 31/03/2019 14:56

#488 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by vjeshalica »

auspuhc wrote: 13/02/2024 16:30
BJB wrote: 13/02/2024 02:20 Ma to ti je isto..bez obzira šta radiš i koliko se trudiš, društvo te gleda kao neostvarenog, parazita, beskorisnog, itd..Sreća moja da odavno ne marim za onim što današnje društvo misli..
Meni je zao nekih zena. Pune im glavu glupostima. Trebas ovo, ono, trazi gospodina savrsenog. Odbijaju sasvim ok momke, a vrijeme prolazi. Kad dodju tridesete mnogo im je teze nekoga pronaci.
Meni je tebe zao sto te niko nije htio. Mozda bi manje trazio krivce u tudjim zivotima.
User avatar
Ozimician
Posts: 5725
Joined: 05/09/2012 23:21

#489 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ozimician »

Hakiz wrote: 13/02/2024 16:55
Ozimician wrote: 12/02/2024 22:05
BJB wrote: 12/02/2024 21:14

Ne bih nikome preporučila..nije sad katastrofalno loše..ali mislim da je sve lakše kad s nekim dijeliš
Jesil ti vec pisala na ovoj temi, da zivis s mamom i tako to?
Sve do sredine 20. vijeka život tri generacije šod istim krovom je bio normalan. Bake i djedovi kuhaju ručak i brinu o djeci, roditelji idu na posao i kada dođu kući čeka ih gotov ručak, oprano suđe a djeca su bila sigurna, išla u školu itd. Vrlo praktično. Jeste nastalo iz siromaštva, ali i italijanska kuhinja je nastala iz siromaštva pa valja.

Onda je ekonomskim blagostanjem krenulo razbijanje i svako je htio sam. Mogao je.

Pa onda frka, plati dadilju ili vrtić djeci, plati starački dom bakama i djedovima, kuhaj i peri suđe umoran poslije posla ili ako to ne možeš troši na nezdravu hranu u restoranima itd.

Prokletstvo napretka.
Naravno, ja licno u tome ne vidim problem.

Nego je zanimljivo kao sto kolega rece, da muskarac od 40 god. kaze da zivi s mamom - :run:
Ako zena to isto kaze, onda se tolerise.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#490 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by BJB »

Zato što smo robovi tradicije koliko god napredovali..Kad sam se htjela odseliti od kuće, mama mi je plakala, dramila, samo nije crkla od muke..šta će svijet reći, eto nije mogla s roditeljima, a nije gledala na to kao "hoće da se osamostali, stvori nešto za sebe"..Da se razumijemo, žaliću dok sam živa što se nisam odselila, a nisam samo zbog mame..jer ona to ne bi podnijela. Ali ne zbog neslaganja s roditeljima, već zbog nekog ličnog napretka ili osjećaja da čovjek nešto postiže.
A da je bio sin, to da se odseli ne bi bio nikakav problem..Normalna stvar, ide naprijed, itd.
@ozimician, ne možeš generalisati..To što čovjek ostane sam nije rezultat ni odbijanja ok momaka, ni probiranje, već jednostavno takav splet okolnosti..Iskreno, nisam tip koji bilo šta radi zbog drugih..Tako da mi nikad nije ni bio cilj udati se po svaku cijenu..Radije ću provesti život sama, nego se udati samo da zadovoljim očekivanja drugih ili standarde okoline..Gdje to piše da se svi moraju oženiti/udati? A realno gledajući, ima dosta ljudi koji su se oženili jer im je "bilo vrijeme".. Sad ispaštaju i oni i djeca..Ako nekad naiđe prava osoba, nije isključeno, ako ne, nije se ni trebalo desiti.
User avatar
Ozimician
Posts: 5725
Joined: 05/09/2012 23:21

#491 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ozimician »

Ja to nisam rekao sto si navela, ali nema veze.

Iskreno ovaj zadnji dio teksta cujem/procitam vrlo cesto i to bukvalno copy-paste.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#492 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Bosanac sa dna kace »

toska wrote: 13/02/2024 14:38
Bosanac sa dna kace wrote: 13/02/2024 04:52
U 30tim uopšte nije loše.
Ne znam.kako je kasnije.
:D
https://youtube.com/shorts/mp7iRpge93g? ... c6z24lPttq
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
haman pa ovo i uzivo dozivio :lol: :lol: :lol:
User avatar
yoda82
Posts: 1647
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#493 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by yoda82 »

BJB wrote: 14/02/2024 01:11 Zato što smo robovi tradicije koliko god napredovali..Kad sam se htjela odseliti od kuće, mama mi je plakala, dramila, samo nije crkla od muke..šta će svijet reći, eto nije mogla s roditeljima, a nije gledala na to kao "hoće da se osamostali, stvori nešto za sebe"..Da se razumijemo, žaliću dok sam živa što se nisam odselila, a nisam samo zbog mame..jer ona to ne bi podnijela. Ali ne zbog neslaganja s roditeljima, već zbog nekog ličnog napretka ili osjećaja da čovjek nešto postiže.
A da je bio sin, to da se odseli ne bi bio nikakav problem..Normalna stvar, ide naprijed, itd.
@ozimician, ne možeš generalisati..To što čovjek ostane sam nije rezultat ni odbijanja ok momaka, ni probiranje, već jednostavno takav splet okolnosti..Iskreno, nisam tip koji bilo šta radi zbog drugih..Tako da mi nikad nije ni bio cilj udati se po svaku cijenu..Radije ću provesti život sama, nego se udati samo da zadovoljim očekivanja drugih ili standarde okoline..Gdje to piše da se svi moraju oženiti/udati? A realno gledajući, ima dosta ljudi koji su se oženili jer im je "bilo vrijeme".. Sad ispaštaju i oni i djeca..Ako nekad naiđe prava osoba, nije isključeno, ako ne, nije se ni trebalo desiti.
Kod mene je isto bilo. Eto napuštam je...a odselio u zgradu preko puta gdje sam uzeo stan najviše da mi bude blizu da mogu svaki dan "uletiti" do mame bar 10-15 minuta. (i ne, nedam da mi kuha, pere, pegla... :D ).
Moram reći da se bolje slažemo od kako sam odselio, mada smo se i prije dobro slagali.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21771
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#494 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by MarlboroGold »

BJB wrote: 14/02/2024 01:11 Zato što smo robovi tradicije koliko god napredovali..Kad sam se htjela odseliti od kuće, mama mi je plakala, dramila, samo nije crkla od muke..šta će svijet reći, eto nije mogla s roditeljima, a nije gledala na to kao "hoće da se osamostali, stvori nešto za sebe"..Da se razumijemo, žaliću dok sam živa što se nisam odselila, a nisam samo zbog mame..jer ona to ne bi podnijela. Ali ne zbog neslaganja s roditeljima, već zbog nekog ličnog napretka ili osjećaja da čovjek nešto postiže.
A da je bio sin, to da se odseli ne bi bio nikakav problem..Normalna stvar, ide naprijed, itd.
@ozimician, ne možeš generalisati..To što čovjek ostane sam nije rezultat ni odbijanja ok momaka, ni probiranje, već jednostavno takav splet okolnosti..Iskreno, nisam tip koji bilo šta radi zbog drugih..Tako da mi nikad nije ni bio cilj udati se po svaku cijenu..Radije ću provesti život sama, nego se udati samo da zadovoljim očekivanja drugih ili standarde okoline..Gdje to piše da se svi moraju oženiti/udati? A realno gledajući, ima dosta ljudi koji su se oženili jer im je "bilo vrijeme".. Sad ispaštaju i oni i djeca..Ako nekad naiđe prava osoba, nije isključeno, ako ne, nije se ni trebalo desiti.
Nažalost takav rezon ne prolazi kod većine našeg svijeta. Ako ostaneš sama vazda ćeš biti čudak po pitanju toga i sve ostalo čega se mogu dosjetiti da ti dodaju kao etiketu. Oni koji se uspiju izboriti s tim i koje apsolutno boli briga šta drugi misle u vezi toga oni nemaju problem, ali malo je takvih koje ono baš boli briga.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12721
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#495 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by dr_Evil »

BJB wrote: 14/02/2024 01:11 Zato što smo robovi tradicije koliko god napredovali..Kad sam se htjela odseliti od kuće, mama mi je plakala, dramila, samo nije crkla od muke..šta će svijet reći, eto nije mogla s roditeljima, a nije gledala na to kao "hoće da se osamostali, stvori nešto za sebe"..Da se razumijemo, žaliću dok sam živa što se nisam odselila, a nisam samo zbog mame..jer ona to ne bi podnijela. Ali ne zbog neslaganja s roditeljima, već zbog nekog ličnog napretka ili osjećaja da čovjek nešto postiže.
A da je bio sin, to da se odseli ne bi bio nikakav problem..Normalna stvar, ide naprijed, itd.
@ozimician, ne možeš generalisati..To što čovjek ostane sam nije rezultat ni odbijanja ok momaka, ni probiranje, već jednostavno takav splet okolnosti..Iskreno, nisam tip koji bilo šta radi zbog drugih..Tako da mi nikad nije ni bio cilj udati se po svaku cijenu..Radije ću provesti život sama, nego se udati samo da zadovoljim očekivanja drugih ili standarde okoline..Gdje to piše da se svi moraju oženiti/udati? A realno gledajući, ima dosta ljudi koji su se oženili jer im je "bilo vrijeme".. Sad ispaštaju i oni i djeca..Ako nekad naiđe prava osoba, nije isključeno, ako ne, nije se ni trebalo desiti.
Bona, inace su nase majke veoma liberalne, cuj sin da se odseli jesi li ti pri svojoj :D moze se odseliti ali na sprat koji mu oni izgrade iznad njih. Tako da tu grijesis. Njima je to kraj svijeta cuj sin se odselio :D

Vjerujem da bi jednostavnije prezivile da se kcerka odselila, samo da nije onog sta ce mahala reci ko zna sta sad radi sama.

Sve je to isto.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#496 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Bosanac sa dna kace »

Ne znam šta pametno reći, haman sa 14 otiš'o od kuće.
Ne znam jesam li od tad sa roditeljima proveo više od mjesec dana u cugu.
Kasnije isto k'ô da je teško bilo da se naviknemo jedni na druge...
Sad samo mati ima, odem kad mogu 2-3 dana i to je...
User avatar
Ozimician
Posts: 5725
Joined: 05/09/2012 23:21

#497 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ozimician »

Bosanac sa dna kace wrote: 14/02/2024 11:02 Ne znam šta pametno reći, haman sa 14 otiš'o od kuće.
Ne znam jesam li od tad sa roditeljima proveo više od mjesec dana u cugu.
Kasnije isto k'ô da je teško bilo da se naviknemo jedni na druge...
Sad samo mati ima, odem kad mogu 2-3 dana i to je...
Isao u medresu ?
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 876
Joined: 29/11/2022 19:46

#498 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by ShnjaZZZ »

Ozimician wrote: 14/02/2024 18:32
Bosanac sa dna kace wrote: 14/02/2024 11:02 Ne znam šta pametno reći, haman sa 14 otiš'o od kuće.
Ne znam jesam li od tad sa roditeljima proveo više od mjesec dana u cugu.
Kasnije isto k'ô da je teško bilo da se naviknemo jedni na druge...
Sad samo mati ima, odem kad mogu 2-3 dana i to je...
Isao u medresu ?
Nema samo medresa internat :D
User avatar
Ozimician
Posts: 5725
Joined: 05/09/2012 23:21

#499 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by Ozimician »

ShnjaZZZ wrote: 14/02/2024 19:01
Ozimician wrote: 14/02/2024 18:32
Bosanac sa dna kace wrote: 14/02/2024 11:02 Ne znam šta pametno reći, haman sa 14 otiš'o od kuće.
Ne znam jesam li od tad sa roditeljima proveo više od mjesec dana u cugu.
Kasnije isto k'ô da je teško bilo da se naviknemo jedni na druge...
Sad samo mati ima, odem kad mogu 2-3 dana i to je...
Isao u medresu ?
Nema samo medresa internat :D
Ima i KSC i ovi bliskoistocni koledzi :D
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 876
Joined: 29/11/2022 19:46

#500 Re: Život samaca u srednjim godinama

Post by ShnjaZZZ »

Ozimician wrote: 14/02/2024 19:42
ShnjaZZZ wrote: 14/02/2024 19:01
Ozimician wrote: 14/02/2024 18:32

Isao u medresu ?
Nema samo medresa internat :D
Ima i KSC i ovi bliskoistocni koledzi :D
ŽIŠ :D
Post Reply