al kad kvazi patriota rece ne znam mu ime a navede taksativno sve pa koga ti lazes ubleho mrtva_BataZiv_0809 wrote: ↑28/01/2024 20:05Koji jadnik i podanik![]()
Dini je svaka kao iz citaba u vezi njega
al kad kvazi patriota rece ne znam mu ime a navede taksativno sve pa koga ti lazes ubleho mrtva_BataZiv_0809 wrote: ↑28/01/2024 20:05Koji jadnik i podanik![]()
tramvajtrojka wrote: ↑28/01/2024 20:07al kad kvazi patriota rece ne znam mu ime a navede taksativno sve pa koga ti lazes ubleho mrtva![]()
Dini je svaka kao iz citaba u vezi njega
Seldowitz je bio vršilac dužnosti direktora Uprave za Južnu Aziju Vijeća za nacionalnu sigurnost pod Obaminom administracijom. Također je radio kao viši politički službenik u Uredu za Izrael i Palestinu pri State Departmentu.
Također, bio je i viši savjetnik tokom pregovora u Daytonu koji su 1995. doveli do sklapanja mirovnog sporazuma.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/svi ... jno-909827
A former National Security Council official has reached a plea deal on hate crime charges after going on racist, anti-Palestinian and Islamophobic rants against a food cart vendor in New York in November.
Stuart Seldowitz, 64, pleaded not guilty in November to two counts of fourth-degree hate crime/stalking and one count of second-degree aggravated harassment, court records show.
On Thursday, Seldowitz reached a plea deal with authorities, allowing for the charges to be dismissed so long as he attends a 26-week anti-bias training program and avoids arrests or interacting with the victims, according to the Manhattan District Attorney’s Office.
https://www.cnn.com/2024/01/20/us/stuar ... index.html
ev debili platili respiratore prije pisma namjere
Jos ga Avdo ofira
A kad reče, ja sam to pismo namjere napisao ali ga nisam i pročitao.
I zamisli ova nam je klocina bio bog i batina osam godina u federaciji Tito dragi
Trebalo ih je osuditi jos koju godinu jer su glupi ko Qraclast mohicans wrote: ↑28/01/2024 20:34A kad reče, ja sam to pismo namjere napisao ali ga nisam i pročitao.![]()
Koja tri bolida, glup-gluplji-najgluplji
NOVALIĆ ZA HAYAT: AKO NAĐU DA SAM UKRAO MARKU, NEKA MI ZA SVAKU MARKU DODAJU PO GODINU!
Ines Sadžaktarević
28/01/2024 20:22
Sud Bosne i Hercegovine potvrdio je informaciju da je vijeće Apelacionog odjeljenja otpremilo drugostepenu presudu u predmetu Fadil Novalić i drugi u predmetu “Respiratori“ kojom je u cjelosti potvrđena prvostepena presuda od 5. aprila 2023. godine.
https://hayat.ba/novalic-za-hayat-ako-n ... u/1102642/
Tunel Hranjen do sada je “pojeo” desetine miliona maraka, “pojest” će još 20
https://www.fokus.ba/biznis/tunel-hranj ... 0/2534191/
POČETAK VELIKIH PROJEKATA U BIH Izetbegović svečano otvorio gradilište na HE Vranduk
U prisustvo velikog broja zvanica
08.09.2016
Elektroprivreda BiH mora platiti odštetu od 14 miliona maraka zbog HE Vranduk?
Prema još nezvaničnim informacijama Eektroprivreda BiH je izgubila spor pred Međunarodnim arbitražnim sudom u Briselu. Tako bi austrijskoj kompaniji Strabag pripala odšteta od oko 7 miliona eura po osnovu raskida ugovora za izgradnju HE Vranduk. SDA vlada i uprava EP BiH naravno odgovornost neće priznati.
https://zurnal.info/clanak/elektroprivr ... nduk/24627
Da li će se ukazati svjetlo na kraju tunela Hranjen?
Radovi na tunelu Hranjen se ne mogu nastaviti jer nisu obezbijeđena dodatna sredstva za dalju realizaciju. Činjenica je da je izvođač do sada izveo 37% radova na tunelu, da je utrošeno 97% od ukupne vrijednosti ugovorenih radova kao i da je proteklo 80% ugovorom roka za završetak radova. Od imenovanja 11. juna 2021. godine aktuelna Uprava JP Autoceste FBiH je uradila analizu u cilju utvrđivanja činjenica i sve dalje korake za rješenje ovog problema, uključujući i utvrđivanje stepena eventualne odgovornosti svih sudionika projekta, te mogućnosti nastavka realizacije projekta. Uprave JP Autoceste FBiH pripremila je određene zaključke koji su već upućeni prema investitoru projekta – Vladi FBiH. Stav JP Autoceste Federacije BiH je da, bez obzira na stanje u kome se projekat trenutno nalazi, ne treba odustati od izgradnje tunela Hranjen. Ono što slijedi je priprema za raspisivanje novog tendera za izbor izvođača radova u dogovoru s Vladom FBiH i to prema opštim uslovima ugovora FIDIC – Crvena knjiga, što bi omogućilo nastavak radova sa manjim rizikom u odnosu na ranije stanje.
https://istinomjer.ba/da-li-ce-se-ukaza ... a-hranjen/
Krimomafijaško pljačkarska i velizdajnička SDA sekta predvođene Izetbegovića je najveće zlo koje se desilo Bosni i Bošnjacima,......Njima je trebao narod suditi za svo zlo, veleizdaje i pljačku koju su činili decenijama.Raskid ugovora
Je li Blok 7 u Tuzli zvanično propao? Prihvaćen prijedlog da se odbiju alternativni proizvođači opreme
U informaciji se također navodi da u slučaju da EPC izvodač i nakon tri pismene opomene ne ispuni svoje obaveze koje proizilaze iz EPC Ugovora, EPBiH će obavijestiti Vladu FBiH da su se stekli uvjeti za raskid EPC Ugovora, te će nakon saglasnosti Vlade i Parlamenta FBiH, a u skladu sa odredbama EPC Ugovora, raskinuti Ugovor, uz preduzimanje svih mjera i aktivnosti na zaštiti interesa JP Elektroprivreda BiH d.d.
Informaciju o tehničkoj ocjeni alternativnih ponudača ključne opreme iz EPC Ugovora za izgradnju bloka 7 u TE Tuzla sa prijedlogom zaključaka upućena je i Parlamentu Federacije BiH na razmatranje.
A raskid ugovora inicirat će i raskide drugih ugovornih obaveza, koje su vezane za dokument, prije svega sporazum o kreditnoj liniji sa Izvozno-uvoznom bankom Kine za kredit od 613.990.000 eura koji je ugovorila Elektroprivreda BiH.
https://www.klix.ba/biznis/investicije/ ... /220714067