Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#27501 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by avijon »

mogu li se kako francuska auta provjeriti preko registracije ? nije problem platit
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27502 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

citroen xm wrote: 18/01/2024 10:56
Ovaj odel je ružan vala da ružniji ne može biti. Sve i nekako da prođe, zadnji kraj kao da ga je kamion zalijepio i od limuzine napravio ovaj kratež. :skoljka:
A meni je ok,..nije ljepotan ali ima originalan dizajn, malo agresivan, i dobar gepek. :mrgreen:
Bio je cak i u igri za kupovinu,..ali ovi iz turbotrade nisu bili raspolozeni da koriguju cijenu. Cini mi se da je kod njih zadnje 2 godine u salonu..i ta je cijena.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27503 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Kakav je ovaj TurboTrade?
Uzimaju li starije za staro? :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27504 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 18/01/2024 11:45 Kakav je ovaj TurboTrade?
Uzimaju li starije za staro? :lol:
Moze kako hoces...
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#27505 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hladan.preminger »

Laplace wrote: 13/01/2024 17:35
laserShow wrote: 13/01/2024 12:44
Laplace wrote: 13/01/2024 10:42 U Italiji su super ceste i stalno se rade, ali autoceste. Kad smo skretali na lokalni put, tu je bilo oštećenja i neravnina kao i kod nas, možda i gorih.
tacno. One njihove tagenciale su uzas, naletis na polomljen asfalt to baca na sve strane, gore nego i jedna ulica kod nas.
Mene je iznenadilo. Jeste ono lokalni put, ali kako sam se ranije naslušao o odličnim italijanskim putevima (a svi važniji i jesu odlični), kad sam vidio onoliko oštećenu cestu pomislio ssam "gdje nas sad vode u neku zabit?".

A prema Sirmioneu je autobus morao da se vraća i okreće jer je terasa neke szgrade zauzimala dio ceste pa su samo niska vozila mogla proći. Doduše, valjda je i autobus pogrešno skrenuo (nema navigacije nego mobitel i Google Maps), imao je rutu pogodnu za autobus.
Ja kad sam kod Palmanove sišao sa autoputa mislio sam da sam na cesti Cazin - Mala Kladuša. :D
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#27506 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hladan.preminger »

Evolution_IV wrote: 17/01/2024 20:50 Honda Civic (19 700 KM)
https://olx.ba/artikal/57834003

motor dobar i provjeren, fullas, nije skupa, koga dizajn ne jebe dobar auto..
Ovo nije novo vrijedilo 20k. :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27507 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

hladan.preminger wrote: 18/01/2024 12:58
Evolution_IV wrote: 17/01/2024 20:50 Honda Civic (19 700 KM)
https://olx.ba/artikal/57834003

motor dobar i provjeren, fullas, nije skupa, koga dizajn ne jebe dobar auto..
Ovo nije novo vrijedilo 20k. :D
je kako ne, samo je pljujte a auto je dobar na duze staze :thumbup:

:sax:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27508 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Za 10 -12 milki bi mozda i otisla,..za ovih skoro 2o nikad.
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#27509 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

konektovan wrote: 18/01/2024 13:05 Za 10 -12 milki bi mozda i otisla,..za ovih skoro 2o nikad.
Isto k'o ona Mazda 3 za 37k KM... eno opet je snizio :D
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#27510 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

MehmedPasaMoric wrote: 18/01/2024 10:37
canvra888 wrote: 17/01/2024 22:30
Evolution_IV wrote: 17/01/2024 22:25

jel kupujem sebi?

hoces hoces, ima govana na pasja preskakala :kiss:
Pa pljuješ uvoz i kad drugi kupuju, kakve to veze ima :lol:


Eno Astri K 2017. 1.4 do 18.5k KM, BiH porijeklo. Jedino što je slabiji motor, skoro sve ostalo na strani nje :thumbup:

Nije pouzdanost... Ocito vecinu forumasa nisu nikad zayebali, presvukli i opljackali monteri rezervih dijelova, tzv "mehanicari" pa su im prioriteti stvari tipa dizajna, velicine ekrana i krckanja plastika
Opelov benzinac i BiH porijeklo auta sa servisnom historijom i manjom kilometražom vs auto iz uvoza od vjerovatno nekog preprodavača... o čemu ti?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27511 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

to da je bolja unutrasnjost u opelu, to okacite macku o rep, narocito izdrzljivost :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#27512 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Sigurno jeste bolja nego u generacijski starijeg Civica. Iz uvoza :-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27513 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

vrhiĆ iz poljske :wink:

da nije uvozna ista bi spika bila na forumu...
Free Spirit
Posts: 410
Joined: 03/02/2014 20:01

#27514 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Free Spirit »

Koju stranicu bi preporučili za provjeru VIN broja, Octavia tek uvezena (iz Slovenije koliko znam). Carvertical ili nešto drugo?
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#27515 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

canvra888 wrote: 18/01/2024 13:11
MehmedPasaMoric wrote: 18/01/2024 10:37
canvra888 wrote: 17/01/2024 22:30

Pa pljuješ uvoz i kad drugi kupuju, kakve to veze ima :lol:


Eno Astri K 2017. 1.4 do 18.5k KM, BiH porijeklo. Jedino što je slabiji motor, skoro sve ostalo na strani nje :thumbup:

Nije pouzdanost... Ocito vecinu forumasa nisu nikad zayebali, presvukli i opljackali monteri rezervih dijelova, tzv "mehanicari" pa su im prioriteti stvari tipa dizajna, velicine ekrana i krckanja plastika
Opelov benzinac i BiH porijeklo auta sa servisnom historijom i manjom kilometražom vs auto iz uvoza od vjerovatno nekog preprodavača... o čemu ti?
Opelov benzinac 1.4 poznat po LSPI-u? Ma vazno je da plastika ne krcka i da su felUge lijepe hajde boga ti
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#27516 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Nisu forumaši ti koji pljuju uvoz, a preporučuju drugima...

Btw ima i Hondi sastavljanih u Meksiku i Kanadi, ne znam šta pokušavaš da kažeš...
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#27517 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

MehmedPasaMoric wrote: 18/01/2024 14:38
canvra888 wrote: 18/01/2024 13:11
MehmedPasaMoric wrote: 18/01/2024 10:37


Nije pouzdanost... Ocito vecinu forumasa nisu nikad zayebali, presvukli i opljackali monteri rezervih dijelova, tzv "mehanicari" pa su im prioriteti stvari tipa dizajna, velicine ekrana i krckanja plastika
Opelov benzinac i BiH porijeklo auta sa servisnom historijom i manjom kilometražom vs auto iz uvoza od vjerovatno nekog preprodavača... o čemu ti?
Opelov benzinac 1.4 poznat po LSPI-u? Ma vazno je da plastika ne krcka i da su felUge lijepe hajde boga ti
Pričamo o 1.4 mpi, kakav lspi ti spominješ... Kad se nazor pametuje :-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27518 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 18/01/2024 14:41 Nisu forumaši ti koji pljuju uvoz, a preporučuju drugima...

Btw ima i Hondi sastavljanih u Meksiku i Kanadi, ne znam šta pokušavaš da kažeš...
Gm je bolio kurac za opela realno, honda ima vece standarde za kvalitet i uvijek je imala, da izvines, steta je sto nema u BiH jbg

Ustat pa rec honda za atmosferske motore, od kosilica preko auta do brodskih motora i agregata, i ti mene pitas sta pokusavam rec :-)
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#27519 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Evolution_IV wrote: 18/01/2024 14:51
canvra888 wrote: 18/01/2024 14:41 Nisu forumaši ti koji pljuju uvoz, a preporučuju drugima...

Btw ima i Hondi sastavljanih u Meksiku i Kanadi, ne znam šta pokušavaš da kažeš...
Gm je bolio kurac za opela realno, honda ima vece standarde za kvalitet i uvijek je imala, da izvines, steta je sto nema u BiH jbg
I kao takav zapostavljen brend je opet imao i više nego respektabilne prodajne cifre sa Astrom, Corsom i prvom generacijom Insignije. I ne pričam o standardima kvalitete, nego specifično o usporedbi materijala Astre K i Civica devete generacije... nisam ja jedini koji kaže da je ta generacija Civica veći plastikaner.

Niko ne kaže da deseta generacija nije po svemu bolja od Astre K, ja samo uspoređujem navedeno za tih 19 700 koliko onaj traži za Civica.
Ustat pa rec honda za atmosferske motore, od kosilica preko auta do brodskih motora i agregata, i ti mene pitas sta pokusavam rec :-)
To pitanje šta pokušavaš reći se odnozilo na proizvodne linije... Je li isto Meksiko i Japan?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27520 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Nije ista zavrsna obrada nit ce ikada bit :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27522 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 18/01/2024 15:17 https://olx.ba/artikal/48830471
niau oni normalni s cijenama, mislim na Bunju :run:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#27523 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by lavic »

Evolution_IV wrote: 18/01/2024 15:19
EFD22 wrote: 18/01/2024 15:17 https://olx.ba/artikal/48830471
niau oni normalni s cijenama, mislim na Bunju :run:
Ma vala niko nije normalan sa cijenama, nude reciklazu i hibride, fol moderno i trend a smece za kamaru para,,,,,
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27524 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

lavic wrote: 18/01/2024 15:45
Evolution_IV wrote: 18/01/2024 15:19
EFD22 wrote: 18/01/2024 15:17 https://olx.ba/artikal/48830471
niau oni normalni s cijenama, mislim na Bunju :run:
Ma vala niko nije normalan sa cijenama, nude reciklazu i hibride, fol moderno i trend a smece za kamaru para,,,,,
onda svi to nude :lol: :lol:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#27525 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by lavic »

Evolution_IV wrote: 18/01/2024 15:52
lavic wrote: 18/01/2024 15:45
Evolution_IV wrote: 18/01/2024 15:19

niau oni normalni s cijenama, mislim na Bunju :run:
Ma vala niko nije normalan sa cijenama, nude reciklazu i hibride, fol moderno i trend a smece za kamaru para,,,,,
onda svi to nude :lol: :lol:
Apsolutno svi nude.... pa kad pogledas MG i onaj Chery u salonu Grand auto, nema nikakve razlike osim u imenu i znaku.....
Post Reply