Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83388
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27426 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Optimist wrote: 15/01/2024 11:42 @_BataZiv_0809

Evo auto za stariju osobu, po meni bolji od onog Leona kojeg si postavljao.

Citroen C-Elysee 2017 Plin (13 600 KM)
https://olx.ba/artikal/54678496
Hvala drug-saljem da vidi :kiss:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27427 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Je l ovo Prince motor?

Mislim i da jest posljednja je revizija vjerovatno je pouzdaniji od svih prije.
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#27428 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Je li ovo onaj ozloglaseni 1.6 motor?
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#27429 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

haj to, da nije malo veliko za starije osobe u gradskoj voznji sa tim izbacenim gepekom :skoljka:
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27430 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 15/01/2024 13:32 Je li ovo onaj ozloglaseni 1.6 motor?
Nisu isli prince u ove "siromasne" modele.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#27431 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

EFD22 wrote: 15/01/2024 13:31 Je l ovo Prince motor?

Mislim i da jest posljednja je revizija vjerovatno je pouzdaniji od svih prije.
Po kw meni lici da je Renault u pitanju.

Prince je 88kw.
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27432 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Kakav bolan renault.. :-)
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1511
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27433 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

U C Elysse/301 nije išao Prince motor, nego Peugeot TU serija.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27434 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Da TU benzinac koji korijene vuče još iz osamdesetih.

Dobar motor, za plina se ubio.

Milion puta pouzdaniji od Prince.
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#27435 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Ne bih gledao za ove pare. Isto olovka dugo tanko
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#27436 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

konektovan wrote: 15/01/2024 13:51 Kakav bolan renault.. :-)
Nisam rekao da jeste, vev da lici* po snazi.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27437 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

1.6 TU je imao 80 kw. Jedino ako su ga još malo doradili. Ako je TU, to je fantastičan motor u toj karoseriji.
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27438 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

citroen xm wrote: 15/01/2024 14:08 1.6 TU je imao 80 kw. Jedino ako su ga još malo doradili. Ako je TU, to je fantastičan motor u toj karoseriji.
Pa imao je vise verzija,..to sto je tebi poznat samo 80 kw,..nije nas problem. :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27439 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Pa dobro... Nije meni poznat samo taj, ali za ovaj nisam znao. Posle 80 kw u evropi nije postojao model sa TU motorima već se prešlo na Prince. Zanimljivo je to da su nakon vremenskog vakuma opet ubacili TU.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27440 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

vozio ga par dana u 206ci, fino je povlacio :thumbup:
cccccc
Posts: 342
Joined: 11/04/2013 20:04

#27441 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by cccccc »

Da li je bolje uzeti toyotu corolla cross ili hyundai tucson?
Nova vozila hybrid motori.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#27442 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

jota vazda
to su dvije različite klase proizvođača
kenomax
Posts: 406
Joined: 24/07/2013 18:54

#27443 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kenomax »

Tucson HEV ako hoćeš auto iz 2024. Corolla Cross ko da su je sklopili prije 10 godina. Baš onako meh dojam uživo. Plus, i ovako i onako si miran 7 do 10 godina, a i duže
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27444 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Meni je Toyota bolja duplo. Jedina mana u odnosu na Hyundai je što nema pravi 4x4.
cccccc
Posts: 342
Joined: 11/04/2013 20:04

#27445 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by cccccc »

kenomax wrote: 17/01/2024 11:50 Tucson HEV ako hoćeš auto iz 2024. Corolla Cross ko da su je sklopili prije 10 godina. Baš onako meh dojam uživo. Plus, i ovako i onako si miran 7 do 10 godina, a i duže
upravo zbog toga i pitam. toyota me nije bas nesto odusevila. gledao sam i novu c hr. al brate nazad nema prostora ni za macku.
hyundai puno ljepsi i exterijer i enterijer. Al ne znam kakvi su s odrzavanjima. I pogotovo hybrid motori. U toyote mi je to nekako provjeren motor
kenomax
Posts: 406
Joined: 24/07/2013 18:54

#27446 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kenomax »

cccccc wrote: 17/01/2024 12:10
kenomax wrote: 17/01/2024 11:50 Tucson HEV ako hoćeš auto iz 2024. Corolla Cross ko da su je sklopili prije 10 godina. Baš onako meh dojam uživo. Plus, i ovako i onako si miran 7 do 10 godina, a i duže
upravo zbog toga i pitam. toyota me nije bas nesto odusevila. gledao sam i novu c hr. al brate nazad nema prostora ni za macku.
hyundai puno ljepsi i exterijer i enterijer. Al ne znam kakvi su s odrzavanjima. I pogotovo hybrid motori. U toyote mi je to nekako provjeren motor
Sad ti izlazi facelift, još bolje izgleda iznutra. Što se tiče motora mislim da nemaš brige. 1.6 T-GDi je motor koji se vuče još iz 2016. sada i nema problema osim klasičnih problema svih GDI motora, a to je GPF filter koji radi kao i DPF, samo ga pročistit jačom vožnjom treba kad se puno vozi gradske. Imam ga u Sportageu, sve super. Taj hibridni sklop su uradili dobro i isto nema problema za sada, Koreji možeš vjerovat po pitanju elektronike sigurno. Nećeš sigurno imat brige po pitanju pouzdanosti. Naravno, stoji da je to Toyota i da ljudi vjeruju brendu, ali po meni danas nema neke očigledne razlike u kvaliteti, a Corolla Cross, Rav4, itd su mi zapeli u nekoj prošloj generaciji. Vozio sam oba prije kupovine novog auta i nisu me oduševili da dam 75k+ za onakav enterijer i dosadan eksterijer. Oprema također loša za te pare.
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27447 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Meni je ova corolla cross ruzna..s vana. Unutra je kvalitetnije uradjena od hyundaia za klasu. I ima onu ruzno savijenu cijev od auspuha,..koja strsi, kad se vozi iza nje.. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27448 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 17/01/2024 13:07 Meni je ova corolla cross ruzna..s vana. Unutra je kvalitetnije uradjena od hyundaia za klasu. I ima onu ruzno savijenu cijev od auspuha,..koja strsi, kad se vozi iza nje.. :mrgreen:
joj retrovizora, pa sve ti jebem dizajnersko jesi li corav ili nisi popio terapiju ili se drogiras :run:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27449 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Tojota 2 koplja ispred rugobe tucsona
Djipke+
Posts: 39
Joined: 07/06/2018 23:29

#27450 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Djipke+ »

Toyota po skoro svim parametrima osim koga zivcira cvt mjenjac (doduse ovo je e-cvt koji je neunistiv), ima ljudi koji ne mogu nikako sazvakati nacin na koji funkcionira cvt, ja bih se npr navikao za 2 minute da mi neko da corollu cross u pola cijene :izet:
Post Reply