Hvala drug-saljem da vidiOptimist wrote: ↑15/01/2024 11:42 @_BataZiv_0809
Evo auto za stariju osobu, po meni bolji od onog Leona kojeg si postavljao.
Citroen C-Elysee 2017 Plin (13 600 KM)
https://olx.ba/artikal/54678496
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83379
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#27426 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27427 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Je l ovo Prince motor?
Mislim i da jest posljednja je revizija vjerovatno je pouzdaniji od svih prije.
Mislim i da jest posljednja je revizija vjerovatno je pouzdaniji od svih prije.
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#27428 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Je li ovo onaj ozloglaseni 1.6 motor?
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#27429 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
haj to, da nije malo veliko za starije osobe u gradskoj voznji sa tim izbacenim gepekom 
- konektovan
- Posts: 51382
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Optimist
- Posts: 15517
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
- konektovan
- Posts: 51382
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27432 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kakav bolan renault.. 
- hilmija frlj
- Posts: 1508
- Joined: 09/12/2019 16:33
- Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine
#27433 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
U C Elysse/301 nije išao Prince motor, nego Peugeot TU serija.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27434 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da TU benzinac koji korijene vuče još iz osamdesetih.
Dobar motor, za plina se ubio.
Milion puta pouzdaniji od Prince.
Dobar motor, za plina se ubio.
Milion puta pouzdaniji od Prince.
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#27435 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne bih gledao za ove pare. Isto olovka dugo tanko
- Optimist
- Posts: 15517
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#27436 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nisam rekao da jeste, vev da lici* po snazi.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27437 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
1.6 TU je imao 80 kw. Jedino ako su ga još malo doradili. Ako je TU, to je fantastičan motor u toj karoseriji.
- konektovan
- Posts: 51382
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27438 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa imao je vise verzija,..to sto je tebi poznat samo 80 kw,..nije nas problem.citroen xm wrote: ↑15/01/2024 14:08 1.6 TU je imao 80 kw. Jedino ako su ga još malo doradili. Ako je TU, to je fantastičan motor u toj karoseriji.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27439 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa dobro... Nije meni poznat samo taj, ali za ovaj nisam znao. Posle 80 kw u evropi nije postojao model sa TU motorima već se prešlo na Prince. Zanimljivo je to da su nakon vremenskog vakuma opet ubacili TU.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27440 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
vozio ga par dana u 206ci, fino je povlacio 
-
cccccc
- Posts: 342
- Joined: 11/04/2013 20:04
#27441 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da li je bolje uzeti toyotu corolla cross ili hyundai tucson?
Nova vozila hybrid motori.
Nova vozila hybrid motori.
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#27442 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jota vazda
to su dvije različite klase proizvođača
to su dvije različite klase proizvođača
-
kenomax
- Posts: 406
- Joined: 24/07/2013 18:54
#27443 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Tucson HEV ako hoćeš auto iz 2024. Corolla Cross ko da su je sklopili prije 10 godina. Baš onako meh dojam uživo. Plus, i ovako i onako si miran 7 do 10 godina, a i duže
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27444 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni je Toyota bolja duplo. Jedina mana u odnosu na Hyundai je što nema pravi 4x4.
-
cccccc
- Posts: 342
- Joined: 11/04/2013 20:04
#27445 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
upravo zbog toga i pitam. toyota me nije bas nesto odusevila. gledao sam i novu c hr. al brate nazad nema prostora ni za macku.
hyundai puno ljepsi i exterijer i enterijer. Al ne znam kakvi su s odrzavanjima. I pogotovo hybrid motori. U toyote mi je to nekako provjeren motor
-
kenomax
- Posts: 406
- Joined: 24/07/2013 18:54
#27446 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sad ti izlazi facelift, još bolje izgleda iznutra. Što se tiče motora mislim da nemaš brige. 1.6 T-GDi je motor koji se vuče još iz 2016. sada i nema problema osim klasičnih problema svih GDI motora, a to je GPF filter koji radi kao i DPF, samo ga pročistit jačom vožnjom treba kad se puno vozi gradske. Imam ga u Sportageu, sve super. Taj hibridni sklop su uradili dobro i isto nema problema za sada, Koreji možeš vjerovat po pitanju elektronike sigurno. Nećeš sigurno imat brige po pitanju pouzdanosti. Naravno, stoji da je to Toyota i da ljudi vjeruju brendu, ali po meni danas nema neke očigledne razlike u kvaliteti, a Corolla Cross, Rav4, itd su mi zapeli u nekoj prošloj generaciji. Vozio sam oba prije kupovine novog auta i nisu me oduševili da dam 75k+ za onakav enterijer i dosadan eksterijer. Oprema također loša za te pare.cccccc wrote: ↑17/01/2024 12:10upravo zbog toga i pitam. toyota me nije bas nesto odusevila. gledao sam i novu c hr. al brate nazad nema prostora ni za macku.
hyundai puno ljepsi i exterijer i enterijer. Al ne znam kakvi su s odrzavanjima. I pogotovo hybrid motori. U toyote mi je to nekako provjeren motor
- konektovan
- Posts: 51382
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27447 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni je ova corolla cross ruzna..s vana. Unutra je kvalitetnije uradjena od hyundaia za klasu. I ima onu ruzno savijenu cijev od auspuha,..koja strsi, kad se vozi iza nje.. 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27448 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
joj retrovizora, pa sve ti jebem dizajnersko jesi li corav ili nisi popio terapiju ili se drogiraskonektovan wrote: ↑17/01/2024 13:07 Meni je ova corolla cross ruzna..s vana. Unutra je kvalitetnije uradjena od hyundaia za klasu. I ima onu ruzno savijenu cijev od auspuha,..koja strsi, kad se vozi iza nje..![]()
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#27449 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Tojota 2 koplja ispred rugobe tucsona
-
Djipke+
- Posts: 39
- Joined: 07/06/2018 23:29
#27450 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Toyota po skoro svim parametrima osim koga zivcira cvt mjenjac (doduse ovo je e-cvt koji je neunistiv), ima ljudi koji ne mogu nikako sazvakati nacin na koji funkcionira cvt, ja bih se npr navikao za 2 minute da mi neko da corollu cross u pola cijene 
