Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#27326 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Ipak znaci motronic kasnije dolazi.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27327 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

U B4 2.0 85 kw je MPI ili ajnšpric kako ko kaže, a verzija sa 66 kw je takozvani monopoint.

Ovaj Pasat B2 je fastback, nije coupe i ovo na slici je redizajn. Limuzina je bila Passat ili češće sa imenom Santana. Ovaj fastback je ipak praktičan, ima peta vrata i krov mu ne pada kao na kupeu.

Meni nije bio toliko loš, i sa ovom generacijom je kod Pasata završeno sa tim oblikom. Meni bi ipak favorit bio jedan karavan iz zadnje godine proizvodnje 87./88., benzinac sa sinhro pogonom i onim plastičnim zaštitama po pragovima i blatobranima. Takvog smo imali vrlo kratko tamo neke 97-98., doduše naš bio samo sa prednjom vučom, ali 1.8 benzinac.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27328 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Meni karavan bio omiljeno auto kad sam bio mali :-) :lol:
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#27329 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by exampLe. »

SmoLe wrote: 10/01/2024 23:44 Kakvi su 1.4tsi motori?
Konkretno me zanima u golfu 7, 103kw, nacuo sam da su bili problematicni modeli do 2013te sa lancem, ovaj je remen kais.
Ovaj sto mi je zapao za oko je presao oko 265000, jel to puno? neka bliza iskustva? :wink:
VW i benzinci ne idu skupa. :D
User avatar
ElRe
Posts: 16892
Joined: 12/12/2011 11:28

#27330 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Kakav je Fordov motor 1.0 SCTi (2015+), 100 KS?
Last edited by ElRe on 11/01/2024 09:27, edited 2 times in total.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7095
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#27331 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

jebitaĆan
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#27332 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Karikaturist »

A6 2022, kaze sportski ovjes u oglasu. Kakva je razlika zracni/sportski ovjes?
zigson
Posts: 4816
Joined: 04/04/2015 22:17

#27333 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

Karikaturist wrote: 11/01/2024 10:04 A6 2022, kaze sportski ovjes u oglasu. Kakva je razlika zracni/sportski ovjes?
TvrDŽi ti je taj sporcki ovjec.
Kad na rupu naletis vraca ti se u normalu odmah, dok te na zracnom ljulja kao na brodu da plovis :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27334 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Karikaturist wrote: 11/01/2024 10:04 A6 2022, kaze sportski ovjes u oglasu. Kakva je razlika zracni/sportski ovjes?
sa jednim neces imat bubrege u kamencu sigurno..
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1508
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27335 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

Zar u A6 samo na Allroad ima zračni ovjes? Ili sam ja fulio?
dado_
Posts: 747
Joined: 25/12/2012 11:35

#27336 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by dado_ »

SmoLe wrote: 10/01/2024 23:44 Kakvi su 1.4tsi motori?
Konkretno me zanima u golfu 7, 103kw, nacuo sam da su bili problematicni modeli do 2013te sa lancem, ovaj je remen kais.
Ovaj sto mi je zapao za oko je presao oko 265000, jel to puno? neka bliza iskustva? :wink:
Imao isti motor u audiju, doduse s upola manjom kilometrazom, kupio ga sa 130, prodao sa 154000 bez problema, redovni servis i deri... fino ide, mal potrosac, e sad sa 250+km ne bih ti znao reci, ja sebi za kuce ne bih kupio auto sa tim km...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#27337 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

ElRe wrote: 11/01/2024 08:48 Kakav je Fordov motor 1.0 SCTi (2015+), 100 KS?
Prejak za svakodnevnu upotrebu, cuo sam da hoce pokriviti poluosovinu od silne snage koju posjeduje... Ja bih ipak preporucio nesto do 800 kubika i sa dva cilindra maksimalno, to je neka mjera
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27338 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

MehmedPasaMoric wrote: 11/01/2024 18:11
ElRe wrote: 11/01/2024 08:48 Kakav je Fordov motor 1.0 SCTi (2015+), 100 KS?
Prejak za svakodnevnu upotrebu, cuo sam da hoce pokriviti poluosovinu od silne snage koju posjeduje... Ja bih ipak preporucio nesto do 800 kubika i sa dva cilindra maksimalno, to je neka mjera
Ima i to,..fiat twinair 0.9.. :mrgreen:
User avatar
ElRe
Posts: 16892
Joined: 12/12/2011 11:28

#27339 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Auto bi bio za potrebe auto škole, Fiesta.
User avatar
hopi
Posts: 7253
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#27340 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Nisam čuo/pročitao dobre stvari vezane za te manje Fordove Turbo benzince. Bolji izbor dizel, ima provjerenih motora, pogotovo uz uklanjanje egr/dpf, a pogotovo jer kažeš za auto školu, gdje bi isti počeli brzo praviti probleme.
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27341 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ja ne znam kako i kome benzinac moze biti pogodan za auto skolu?!
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#27342 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by frngla »

Da se ja pitam obavezno bi bilo polaganje na benzincima :) da se ne uče kandidati da kreću na kvačilu itd.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27343 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

+1

sestri upravo trazim takvu as, ko zna neku nek mi proslijedi :thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#27344 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

frngla wrote: 11/01/2024 20:49 Da se ja pitam obavezno bi bilo polaganje na benzincima :) da se ne uče kandidati da kreću na kvačilu itd.
pa novi benzinci krecu na kvacilu bez problema. Skoro sva novija auta imaju pomoc pri kretanju
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27345 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Najbolje neka koja još uvijek vrši obuku na Yugu :lol:
User avatar
ElRe
Posts: 16892
Joined: 12/12/2011 11:28

#27346 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Nekada su se vozili kečevi, 55...

Prijatelj u Srbiji ima Clia dCi, 2 Corse 1.3 TD i Brava 1.4 Fire TNG.
Corse su problematične plivajući preko 700 eura na obe, EGR, DPF... i njih izbacuje, a imaju i skoro po 280.000 km. Sa Fiatom, ima najmanje troškove, ali auto nije pregledan za kandidate. Dobio je dobru ponudu za Fieste 1.0, ali je blizi odluci da kupi 500L 1.4 Fire i ugradi TNG.
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#27347 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by frngla »

kabal1337 wrote: 11/01/2024 21:01
frngla wrote: 11/01/2024 20:49 Da se ja pitam obavezno bi bilo polaganje na benzincima :) da se ne uče kandidati da kreću na kvačilu itd.
pa novi benzinci krecu na kvacilu bez problema. Skoro sva novija auta imaju pomoc pri kretanju
Koje su ti benzince vozio zdravlja ti, krene on bez gasa ali doslovno jedva
User avatar
hopi
Posts: 7253
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#27348 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

citroen xm wrote: 11/01/2024 21:02 Najbolje neka koja još uvijek vrši obuku na Yugu :lol:
Od, čini mi se neke 2007 godine nema vise, do tada auto škola mladost imala jugu.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27349 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

steta, manje bi debila bilo u voznji..

mada recimo jedna corsa d 1.0 12v lpg bi bila vrhunska za obuke..
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27350 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ma isti klinac, nije do auta već do obuke i kućnog vaspitanja. Šta god da voziš na obuci, kada je završiš ti si osposobljen samo da legalno izađeš na cestu, sve ostalo dolazi sa iskustvom. Ako si kurčevit, balav, željan pažnje... svako auto je dovoljno sposobno da te ubije ili da sa njim drugoga ubiješ.
Post Reply