Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27151 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Evolution_IV wrote: 09/01/2024 22:31
Throttle wrote: 09/01/2024 22:27
Evolution_IV wrote: 09/01/2024 22:26

Fino znam, otisao kod najboljeg limara kojeg znam i pregledano, ne zijeva nigdje nista i to :)
A to ne bi uradio sa autom iz uvoza?
ne bi ni otisao da ga pogledam, jer im ne vjerujem ni jednom...
:lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#27152 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

EFD22 wrote: 09/01/2024 22:29 Mazda je premium za to francusko plastično govno.
Šta je to tačno od materijala na onoj Mazdi 3 III kvalitetnije nego na Pugu? Ista tvrda plastika, kao i na Pugu. Hajd da za aktuelnu gricu to tvrdiš, ali na onoj generaciji ništa iznad prosjeka segmenta što se tiče materijala.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27153 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Što se uvoza tiče - realno uvozna su većinom auta sa manom, da li kozmetičkom ili mehaničkom, to ostaje na budućem vlasniku da (ne)otkrije.

Jer hajd sad sebi nađi auto da ga uvezeš, nema teorije da postigneš cijenu za koju ga možeš ovdje kod nekog od naših preprodavača kupiti. Što znači da oni nabavljaju auta ispod cijene. Auta ispod cijene su ili udarana (malo ili puno, sve zavisi) ili su mehanički šrot.

Koliko dobro su popravljena ili samo zamaskirana, jebiga, to je ta lutrija.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27154 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 09/01/2024 22:29 Mazda je premium za to francusko plastično govno.
Mazda je jedna kitica,.....qita, kurchichkauskas, piša,..
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27155 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 09/01/2024 22:35
EFD22 wrote: 09/01/2024 22:29 Mazda je premium za to francusko plastično govno.
Mazda je jedna kitica,.....qita, kurchichkauskas, piša,..
:kiss:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#27156 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

:lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27157 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Zezam se, dobra je mazda......za izbjegavati. :mrgreen:
Treba ih sad pritisnuti, dok je muzara odsutan.. :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27158 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja kaparis'o a vi i dalje pričajte priče

https://autotrader.co.nz/used-cars-for- ... a/6/701411
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#27159 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

70 milja KM plus dadžbine :run: :lol:

Pa nov G30 do jeseni nov novcat bio 90k KM :-)
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27160 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ma ova je beton,..ja bih je platio jos koju hiljadu vise.. :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27161 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

dobro si, bio, vise nije...

i ovaj dolar ni izbliza ne vrijedi ko americki..

ko balkon ste fakat
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27162 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

canvra888 wrote: 09/01/2024 22:50 70 milja KM plus dadžbine :run: :lol:

Pa nov G30 do jeseni nov novcat bio 90k KM :-)
Kakvih 70 milja, jesi bobo?

1 NZD dođe 1.11 BAM

I kakve dadžbine, neću je dovoziti u BiH, nisam gastarbajter k'o pola nacije.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27163 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 09/01/2024 22:51 dobro si, bio, vise nije...

i ovaj dolar ni izbliza ne vrijedi ko americki..

ko balkon ste fakat
Vala baš, znači ni domenu ni valutu nisu u stanju skontati. Bitno je bacit' hejt.
sahbazzz
Posts: 1084
Joined: 19/07/2020 12:27

#27164 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sahbazzz »

Realno ne vrijedi toliko.

Ovaj je nov 2017. bio 45k KM max. Znam jer mi je tad bivša baš gledala da uzme ovakvog, kod Beganovića bio bijeli i to u GT Line opremi 1.6HDi za 52000 KM.


Ovaj gore s linka sad vrijedi 25k KM max.
H.ebiga druze nece da moze. Evo ti ga spusti na 28k od ovog covjeka i idemo sutra da ga kupimo, usput cu ti odmah iskesirat milju na kafu.
I ja bi volio da su jeftiniji ali trziste to ne govori.
Last edited by sahbazzz on 09/01/2024 22:55, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27165 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 09/01/2024 22:53
Evolution_IV wrote: 09/01/2024 22:51 dobro si, bio, vise nije...

i ovaj dolar ni izbliza ne vrijedi ko americki..

ko balkon ste fakat
Vala baš, znači ni domenu ni valutu nisu u stanju skontati. Bitno je bacit' hejt.
balkoni ili vjeterenjace prave
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27166 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

sahbazzz wrote: 09/01/2024 22:54

Realno ne vrijedi toliko.

Ovaj je nov 2017. bio 45k KM max. Znam jer mi je tad bivša baš gledala da uzme ovakvog, kod Beganovića bio bijeli i to u GT Line opremi 1.6HDi za 52000 KM.


Ovaj gore s linka sad vrijedi 25k KM max.
H.ebiga druze nece da moze. Evo ti ga spusti na 28k od ovog covjeka i idemo sutra da ga kupimo, usput cu ti odmah iskesirat milju na kafu.
I ja bi volio da su jeftiniji ali trziste to ne govori.
Sve znam.

U isto vrijeme meni se za 7k KM jeftinijeg Mondea istog godišta i neuporedivo bolje opreme niko ne javlja.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8701
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#27167 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

Sretno :thumbup:

Jbt-e tek sad vidjoh di je NZ i kakva je pojava na gugl maps.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27168 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Evolution_IV wrote: 09/01/2024 22:54
EFD22 wrote: 09/01/2024 22:53
Evolution_IV wrote: 09/01/2024 22:51 dobro si, bio, vise nije...

i ovaj dolar ni izbliza ne vrijedi ko americki..

ko balkon ste fakat
Vala baš, znači ni domenu ni valutu nisu u stanju skontati. Bitno je bacit' hejt.
balkoni ili vjeterenjace prave
Pazi, ako ćemo u KM, 36k KM me dođe na cesti, najjača oprema, najjači motor, tri godine stara i sa 62k km na leđima. Meni je to top ponuda iskreno.
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#27169 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

EFD22 wrote: 09/01/2024 22:53
Evolution_IV wrote: 09/01/2024 22:51 dobro si, bio, vise nije...

i ovaj dolar ni izbliza ne vrijedi ko americki..

ko balkon ste fakat
Vala baš, znači ni domenu ni valutu nisu u stanju skontati. Bitno je bacit' hejt.
Ti se se navalj'o za deseterice večeras, ja ti sa ovim previdom nisam ni do koljena :-D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27170 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Rockefeller wrote: 09/01/2024 22:56 Sretno :thumbup:

Jbt-e tek sad vidjoh di je NZ i kakva je pojava na gugl maps.
Zahvaljujem :kakoste:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27171 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 09/01/2024 22:54
EFD22 wrote: 09/01/2024 22:53
Evolution_IV wrote: 09/01/2024 22:51 dobro si, bio, vise nije...

i ovaj dolar ni izbliza ne vrijedi ko americki..

ko balkon ste fakat
Vala baš, znači ni domenu ni valutu nisu u stanju skontati. Bitno je bacit' hejt.
balkoni ili vjeterenjace prave
Ti si balkon ovog foruma...a vjezrenjaca ti je drug zealand, a muzara...e on je tek insan. :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27172 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 09/01/2024 23:06
Evolution_IV wrote: 09/01/2024 22:54
EFD22 wrote: 09/01/2024 22:53

Vala baš, znači ni domenu ni valutu nisu u stanju skontati. Bitno je bacit' hejt.
balkoni ili vjeterenjace prave
Ti si balkon ovog foruma...a vjezrenjaca ti je drug zealand, a muzara...e on je tek insan. :lol:
ja sam kurcina, to se zna odavno, ne mogu se ja mjerit sa vama, donja liga jos ne vozam evropski proizvod :run:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27173 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 09/01/2024 22:56
Evolution_IV wrote: 09/01/2024 22:54
EFD22 wrote: 09/01/2024 22:53

Vala baš, znači ni domenu ni valutu nisu u stanju skontati. Bitno je bacit' hejt.
balkoni ili vjeterenjace prave
Pazi, ako ćemo u KM, 36k KM me dođe na cesti, najjača oprema, najjači motor, tri godine stara i sa 62k km na leđima. Meni je to top ponuda iskreno.
Dodje te skoro 39 000 KM, tacnije...tako da nw umanjuj. Sad smo malo konvertovali valutu. 4 godina,...i nije neka odlicna kupovina.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27174 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Mazdaši ne kenjajte ko foke.

3008 ovakav ili onakav, a jako je dobar, od pojave modela je jedan od najpopularnijih modela svoje klase. Sa tim ide i cijena. Volio ih ili ne, skuplji su od kompakta.

To što ga vi upoređujete sa Mazdom 3 pa mu nalazite kao manu sve što nema, a usput nema ni ta Mazda 3, to je vaša neuspješna vadiona.

Amare, da te upoznam, 1.6 HDI 88 kw u 308 ide kao vjetar, a troši kao upaljač. Uz sve to, motor je bukvalno bez mane.

Identičan 308 po opremi, motoru i boji kao ovaj sa oglasa je kupljen iz uvoza sa stvarnih 130k km prije 4 godine. Od tada je prešao 50-60k km sa 0 kvarova. Toliko o uvoznom smeću i tvojoj domaćom Mazdi koja te handri gdje god stigne i prodaćeš je nikad. Jebo te patak, sve znaš i padneš na svemu što znaš.

Savjet: Opusti se, ne uzbuđuj se i manje generalizuj. Ima auta i van japana.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27175 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 09/01/2024 23:12
EFD22 wrote: 09/01/2024 22:56
Evolution_IV wrote: 09/01/2024 22:54

balkoni ili vjeterenjace prave
Pazi, ako ćemo u KM, 36k KM me dođe na cesti, najjača oprema, najjači motor, tri godine stara i sa 62k km na leđima. Meni je to top ponuda iskreno.
Dodje te skoro 39 000 KM, tacnije...tako da nw umanjuj. Sad smo malo konvertovali valutu. 4 godina,...i nije neka odlicna kupovina.
Baš ću ja, bošnjiakus primitivus, platiti asking price, i nije 4 godine nego tri i četiri mjeseca. Nego šta je nego odlična kupovina.

Bolja od 1.2 THP sa remenom u ulju za više para sigurno.
Post Reply