Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 22:31ne bi ni otisao da ga pogledam, jer im ne vjerujem ni jednom...Throttle wrote: ↑09/01/2024 22:27A to ne bi uradio sa autom iz uvoza?Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 22:26
Fino znam, otisao kod najboljeg limara kojeg znam i pregledano, ne zijeva nigdje nista i to![]()
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#27151 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#27152 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Šta je to tačno od materijala na onoj Mazdi 3 III kvalitetnije nego na Pugu? Ista tvrda plastika, kao i na Pugu. Hajd da za aktuelnu gricu to tvrdiš, ali na onoj generaciji ništa iznad prosjeka segmenta što se tiče materijala.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27153 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Što se uvoza tiče - realno uvozna su većinom auta sa manom, da li kozmetičkom ili mehaničkom, to ostaje na budućem vlasniku da (ne)otkrije.
Jer hajd sad sebi nađi auto da ga uvezeš, nema teorije da postigneš cijenu za koju ga možeš ovdje kod nekog od naših preprodavača kupiti. Što znači da oni nabavljaju auta ispod cijene. Auta ispod cijene su ili udarana (malo ili puno, sve zavisi) ili su mehanički šrot.
Koliko dobro su popravljena ili samo zamaskirana, jebiga, to je ta lutrija.
Jer hajd sad sebi nađi auto da ga uvezeš, nema teorije da postigneš cijenu za koju ga možeš ovdje kod nekog od naših preprodavača kupiti. Što znači da oni nabavljaju auta ispod cijene. Auta ispod cijene su ili udarana (malo ili puno, sve zavisi) ili su mehanički šrot.
Koliko dobro su popravljena ili samo zamaskirana, jebiga, to je ta lutrija.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27155 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27157 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zezam se, dobra je mazda......za izbjegavati.
Treba ih sad pritisnuti, dok je muzara odsutan..
Treba ih sad pritisnuti, dok je muzara odsutan..
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#27159 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
70 milja KM plus dadžbine
Pa nov G30 do jeseni nov novcat bio 90k KM
Pa nov G30 do jeseni nov novcat bio 90k KM
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27160 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma ova je beton,..ja bih je platio jos koju hiljadu vise.. 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27161 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
dobro si, bio, vise nije...
i ovaj dolar ni izbliza ne vrijedi ko americki..
ko balkon ste fakat
i ovaj dolar ni izbliza ne vrijedi ko americki..
ko balkon ste fakat
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27163 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vala baš, znači ni domenu ni valutu nisu u stanju skontati. Bitno je bacit' hejt.Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 22:51 dobro si, bio, vise nije...
i ovaj dolar ni izbliza ne vrijedi ko americki..
ko balkon ste fakat
-
sahbazzz
- Posts: 1084
- Joined: 19/07/2020 12:27
#27164 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
H.ebiga druze nece da moze. Evo ti ga spusti na 28k od ovog covjeka i idemo sutra da ga kupimo, usput cu ti odmah iskesirat milju na kafu.Realno ne vrijedi toliko.
Ovaj je nov 2017. bio 45k KM max. Znam jer mi je tad bivša baš gledala da uzme ovakvog, kod Beganovića bio bijeli i to u GT Line opremi 1.6HDi za 52000 KM.
Ovaj gore s linka sad vrijedi 25k KM max.
I ja bi volio da su jeftiniji ali trziste to ne govori.
Last edited by sahbazzz on 09/01/2024 22:55, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27165 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
balkoni ili vjeterenjace praveEFD22 wrote: ↑09/01/2024 22:53Vala baš, znači ni domenu ni valutu nisu u stanju skontati. Bitno je bacit' hejt.Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 22:51 dobro si, bio, vise nije...
i ovaj dolar ni izbliza ne vrijedi ko americki..
ko balkon ste fakat
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27166 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sve znam.sahbazzz wrote: ↑09/01/2024 22:54H.ebiga druze nece da moze. Evo ti ga spusti na 28k od ovog covjeka i idemo sutra da ga kupimo, usput cu ti odmah iskesirat milju na kafu.
Realno ne vrijedi toliko.
Ovaj je nov 2017. bio 45k KM max. Znam jer mi je tad bivša baš gledala da uzme ovakvog, kod Beganovića bio bijeli i to u GT Line opremi 1.6HDi za 52000 KM.
Ovaj gore s linka sad vrijedi 25k KM max.
I ja bi volio da su jeftiniji ali trziste to ne govori.
U isto vrijeme meni se za 7k KM jeftinijeg Mondea istog godišta i neuporedivo bolje opreme niko ne javlja.
- Rockefeller
- Posts: 8701
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#27167 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sretno
Jbt-e tek sad vidjoh di je NZ i kakva je pojava na gugl maps.
Jbt-e tek sad vidjoh di je NZ i kakva je pojava na gugl maps.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27168 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pazi, ako ćemo u KM, 36k KM me dođe na cesti, najjača oprema, najjači motor, tri godine stara i sa 62k km na leđima. Meni je to top ponuda iskreno.Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 22:54balkoni ili vjeterenjace praveEFD22 wrote: ↑09/01/2024 22:53Vala baš, znači ni domenu ni valutu nisu u stanju skontati. Bitno je bacit' hejt.Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 22:51 dobro si, bio, vise nije...
i ovaj dolar ni izbliza ne vrijedi ko americki..
ko balkon ste fakat
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#27169 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ti se se navalj'o za deseterice večeras, ja ti sa ovim previdom nisam ni do koljenaEFD22 wrote: ↑09/01/2024 22:53Vala baš, znači ni domenu ni valutu nisu u stanju skontati. Bitno je bacit' hejt.Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 22:51 dobro si, bio, vise nije...
i ovaj dolar ni izbliza ne vrijedi ko americki..
ko balkon ste fakat
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27170 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ZahvaljujemRockefeller wrote: ↑09/01/2024 22:56 Sretno![]()
Jbt-e tek sad vidjoh di je NZ i kakva je pojava na gugl maps.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27171 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ti si balkon ovog foruma...a vjezrenjaca ti je drug zealand, a muzara...e on je tek insan.Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 22:54balkoni ili vjeterenjace praveEFD22 wrote: ↑09/01/2024 22:53Vala baš, znači ni domenu ni valutu nisu u stanju skontati. Bitno je bacit' hejt.Evolution_IV wrote: ↑09/01/2024 22:51 dobro si, bio, vise nije...
i ovaj dolar ni izbliza ne vrijedi ko americki..
ko balkon ste fakat
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#27172 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ja sam kurcina, to se zna odavno, ne mogu se ja mjerit sa vama, donja liga jos ne vozam evropski proizvodkonektovan wrote: ↑09/01/2024 23:06Ti si balkon ovog foruma...a vjezrenjaca ti je drug zealand, a muzara...e on je tek insan.![]()
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#27173 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dodje te skoro 39 000 KM, tacnije...tako da nw umanjuj. Sad smo malo konvertovali valutu. 4 godina,...i nije neka odlicna kupovina.EFD22 wrote: ↑09/01/2024 22:56Pazi, ako ćemo u KM, 36k KM me dođe na cesti, najjača oprema, najjači motor, tri godine stara i sa 62k km na leđima. Meni je to top ponuda iskreno.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#27174 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mazdaši ne kenjajte ko foke.
3008 ovakav ili onakav, a jako je dobar, od pojave modela je jedan od najpopularnijih modela svoje klase. Sa tim ide i cijena. Volio ih ili ne, skuplji su od kompakta.
To što ga vi upoređujete sa Mazdom 3 pa mu nalazite kao manu sve što nema, a usput nema ni ta Mazda 3, to je vaša neuspješna vadiona.
Amare, da te upoznam, 1.6 HDI 88 kw u 308 ide kao vjetar, a troši kao upaljač. Uz sve to, motor je bukvalno bez mane.
Identičan 308 po opremi, motoru i boji kao ovaj sa oglasa je kupljen iz uvoza sa stvarnih 130k km prije 4 godine. Od tada je prešao 50-60k km sa 0 kvarova. Toliko o uvoznom smeću i tvojoj domaćom Mazdi koja te handri gdje god stigne i prodaćeš je nikad. Jebo te patak, sve znaš i padneš na svemu što znaš.
Savjet: Opusti se, ne uzbuđuj se i manje generalizuj. Ima auta i van japana.
3008 ovakav ili onakav, a jako je dobar, od pojave modela je jedan od najpopularnijih modela svoje klase. Sa tim ide i cijena. Volio ih ili ne, skuplji su od kompakta.
To što ga vi upoređujete sa Mazdom 3 pa mu nalazite kao manu sve što nema, a usput nema ni ta Mazda 3, to je vaša neuspješna vadiona.
Amare, da te upoznam, 1.6 HDI 88 kw u 308 ide kao vjetar, a troši kao upaljač. Uz sve to, motor je bukvalno bez mane.
Identičan 308 po opremi, motoru i boji kao ovaj sa oglasa je kupljen iz uvoza sa stvarnih 130k km prije 4 godine. Od tada je prešao 50-60k km sa 0 kvarova. Toliko o uvoznom smeću i tvojoj domaćom Mazdi koja te handri gdje god stigne i prodaćeš je nikad. Jebo te patak, sve znaš i padneš na svemu što znaš.
Savjet: Opusti se, ne uzbuđuj se i manje generalizuj. Ima auta i van japana.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#27175 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Baš ću ja, bošnjiakus primitivus, platiti asking price, i nije 4 godine nego tri i četiri mjeseca. Nego šta je nego odlična kupovina.konektovan wrote: ↑09/01/2024 23:12Dodje te skoro 39 000 KM, tacnije...tako da nw umanjuj. Sad smo malo konvertovali valutu. 4 godina,...i nije neka odlicna kupovina.
Bolja od 1.2 THP sa remenom u ulju za više para sigurno.
