Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27051 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Nisam upratio,..koliki je budzet za auto?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#27052 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

_BataZiv_0809 wrote: 07/01/2024 10:11
citroen xm wrote: 06/01/2024 20:16 Pa kolika mu je realna cijena u vremenu kada su cijene otišle u tri lijepe materine? Ipak izgleda solidno očuvan, domaće je porijeklo i na kraju ono što je vrlo bitno, kakav god da je motor, to je onaj koji Bata traži.
Doslovno tako!
Provjeri sta se desava oko prednjeg desnog fara na Seji, ne stoji kako treba. Mozda su i vozaceva vrata druge nijanse al su lose slike pa je tesko skuzit jel sjena il je fulana nijansa. Tipujem na ovo drugo
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27053 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 07/01/2024 10:14 Nisam upratio,..koliki je budzet za auto?
Oko 13 milja.

Znaci auto od 10-11 milja i 2-3 milje za plin i servise.

@Throttle vidio sam da je far cudan, ali slike su prelose pa je tesko skontat.
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#27054 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

hilmija frlj wrote: 07/01/2024 01:53 Bolje trazite auto sa 1.8 TFSI
Jedino bi dusmanu 1.8 tsi preporucio
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27056 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

:thumbup:

topic, a nema ni jedan s line detalj sto mi je super 8-)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#27057 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma pravi Allroad, za naših cesta i planina se ubiJo
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 3100
Joined: 18/03/2015 01:36

#27058 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Mea_parvitas »

Pozdrav, da li je motor 1.6 Gdi Hyundai Tucson pogodan za prebacivanje na plin, ima li neko iskustva, ili je negdje nesto procitao o tome? Hvala

P.S. Ili mozda neka preporuka za auto oko 25-30.000 benzinac pogodan za prebacivanje na plin, ovako manji suv i slicno.
Last edited by Mea_parvitas on 07/01/2024 10:48, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27059 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

direktmo je ubrizgavanje, ja ne bi, sistem je i skup i komplikovaniji za ugradit u odnosu na starije benzince..
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#27060 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

EFD22 wrote: 07/01/2024 10:42 https://olx.ba/artikal/56091082

Dobra kola
Auto Gallery, Auto Direct, Arena... u ponudi imaju baš dobrih automobila. E sad koliko i da li muljaju ne znam.
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#27061 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

hilmija frlj wrote: 07/01/2024 00:42
lavic wrote: 06/01/2024 22:22 Sta cijenjena dijaspora misli o ovome, mislim da su vise upuceni u stanje sa ponudom i potraznjim: https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-54 ... fc&type=ad
Govori njemački, turski i engleski. To ulijeva povjerenje :D
Haj nadji neku radnji gdje nema makar jednog turcina, a pogotov auto kucu :-D
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#27062 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by lavic »

izvrsni direktor wrote: 07/01/2024 11:47
hilmija frlj wrote: 07/01/2024 00:42
lavic wrote: 06/01/2024 22:22 Sta cijenjena dijaspora misli o ovome, mislim da su vise upuceni u stanje sa ponudom i potraznjim: https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-54 ... fc&type=ad
Govori njemački, turski i engleski. To ulijeva povjerenje :D
Haj nadji neku radnji gdje nema makar jednog turcina, a pogotov auto kucu :-D
Sta ima lose u tome sto rade ili drze Turci…. ako cete prevarit nema veze ko radi ili drzi salon!!!!
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#27063 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Pitaj hilmiju
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27064 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Probaj napravit posla sa Turcima pa javi kako si prosao.
Çok güzel abi, ali para problem :D
User avatar
Rockefeller
Posts: 8702
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#27065 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

izvrsni direktor wrote: 07/01/2024 12:01 Pitaj hilmiju
Ekkspert.
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1511
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#27066 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

_BataZiv_0809 wrote: 07/01/2024 12:03 Probaj napravit posla sa Turcima pa javi kako si prosao.
Çok güzel abi, ali para problem :D
Prvo pitanje odakle si, drugo je jesi li "brat", na trecem arkadaš već gleda kako da te izradi :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#27067 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

hilmija frlj wrote: 07/01/2024 12:35
_BataZiv_0809 wrote: 07/01/2024 12:03 Probaj napravit posla sa Turcima pa javi kako si prosao.
Çok güzel abi, ali para problem :D
Prvo pitanje odakle si, drugo je jesi li "brat", na trecem arkadaš već gleda kako da te izradi :D
1/1

Ali zajebat ce 95% trgovaca autima, to im je u krvi bez obzira na nacionalnost, nebitno rumun, bosanac, svabo…
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27068 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Ma kad kupujem polovno auto znam da ce mi nesto podvalit, samo je pitanje koliko je podnosljivo.

Ok je ako mi presutis neki predstojeci servis ili nesto tako.

Ali ako mi presutis da je auto bilo u havariji ili da ima neki skriveni kvar koji cu ja skontati kad se vratim u Sarajevo iz Ljubuskog, e to vec nije ok.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27069 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ne očekuj da će ti i jedan trgovac reći da je auto imalo neke veće havarije. Ovi malo poslovniji će rješavati problem ili dio, ali tek ako im se javiš. Za teške havarije ti može reći neko fizičko lice, neki prepošten lik i pravi vjernik koji se boji Boga pa neće da laže. Danas su takvi statistička greška na polju prodaje vozila, ako uopšte i postoje.

Obično ide ona priča: "Kod mene nije bio udaran..." A on vlasnik godinu dana, autu 15 i iz aviona se vidi da je sklepan. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27070 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Tako je.
Po Gausovoj distribuciji je neminovno da ce vecina presutjeti takve stvari.
Mislim jasno mi je da ako kupujem auto starije od 10 godina da lim ne moze biti bez parnica niti da sjedista mogu biti bez tragova koristenja, u 10 godina ekspolatacije svasta stane.

Jasno mi je da ljudi prodaju auta kad slijede veci servisi i to uracunam sve kad kupujem da cu morat raditi.

Ali havariju kad sakrivas i krenes pricat price, tu nam je negdje i razlaz.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#27071 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Pa i ne treba vecini govorit, evo i da budes posten i navedes svaki problem, a prije svega uslikas ostecenja i slicno..spustis cijenu

mislis da je neko zahvalan na tome?

opet ce idiot otic i za vise para povjerovat nekom prevarantu, e i treba ga varat i jebat do iznemoglosti..
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#27072 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Dobre gume na autu i friško urađeni servisi su bonus ako dođu, ali mi nisu presudni prilikom kupovine. Bar ovo što sam do sada kupovao, ako mi na oglasu prođe kontrolu, nazovem(ne poruka). Ako na par kratkih pitanja odgovor bude zadovoljavajući, nađem se i pregledam koliko mogu limariju i motor, malo unutrašnjost, lampice... i to je to. Ako prođe kupljen je. Pričam o ovim autima 10+ godina. Nema tu puno filozofije, ko traži "KO NOVO", ima NOVO u obližnjem salonu za 3-4 puta veću cijenu. :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27073 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Tako nekako.
Racunam da cu morat radit servise i kupit gume.
Ako nesto od toga ne moram to je bonus.
Sto kazes vidim po unutrasnjosti i zvukovima koje proizvodi na neravninama koliko je sati.
Limariju pregledam ima li hrdje koliko je moguce, parnice ne dozivljavam nesto posebno.

Recimo kod ovog Seje samo jedna slika unutrasnjosti i prostirke preko sjedista mogu ukazivati ili da je cuvao sjedista koristenjem prostirki ili da prostirke nesto sakrivaju :D

Kod onog Brava su sjedista poprilicno prljava a vozacevo ima i sprzotinu od cigare :-?
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#27074 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Bato probaj je'nom dizela u zivotu... :mrgreen:

https://olx.ba/artikal/55564181
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#27075 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

konektovan wrote: 07/01/2024 14:37 Bato probaj je'nom dizela u zivotu... :mrgreen:

https://olx.ba/artikal/55564181
Samo šteta što od opreme ima jedino volan :D
Post Reply